Zavrieť

Porady

Odhlasenie od DPH podla 7a

Zdravim, 1.7 som ukoncil zivnost, ktoru som zalozil niekedy v 8 mesiaci 2012, podal som ziadost na odhlasenie z danoveho uradu, vyplnil som tlacivo, teraz sa potrebujem odhlasit aj z registracie podla 7a, pani ma smerovala ze si mam doma napisat vlastnu ziadost ze nato nie je tlacivo. Ako to teda ma vyzerat? Cital som niekde ze z DPH sa mozem odhlasit az po roku, takze neviem ako postupovat.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Čo špekuluješ. Ty si ešte nikdy nepísal nejakú žiadosť?
    Prečítaj si §81 ods. 2 zákona o DPH

    (2) Platiteľ je povinný požiadať o zrušenie registrácie pre daň, keď skončí v tuzemsku činnosť, ktorá je predmetom dane. Právnická osoba, ktorá sa zrušuje bez likvidácie, je povinná túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu pred svojím zánikom.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ke´d si ukončil živnosť, a bol registrovaný len podľa §7a), máš zrejme daňové povinnosti splnené.
    Napíš len, že kedže si zrušil registráciu DPFO z dôvodu končenia živnosti, žiadaš o zrušenie registrácie DPH podľa §7a a pripni tam aj kartičku ičDPH. Pošli doporučene. Ked chodíš osobne, tety vymýšľajú.
    Ak si podával písomne žadosť na odhlásenie z DPFO, tak si tam hoci aj rukou mohol dopísať, že sa to týka aj DPH.

    Odhlasenie od DPH podla 7a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.