nielly
23.07.13,15:21
Dobry den, potrebovala by som radu ohladom kupy pozemku, ktory ma 7 vlastnikov. Vsetci s predajom suhlasia avšak jednemu z vlastnikov v marci diagnostikovali starecku demenciu. Chcem preto vediet ci pojde o platny pravny ukon ak tu 1/7 odkupim od pani so stareckou demenciou ci to nie je pravne napadnutelne, pripadne mi bola navrhnuta alternativa odkupit 6/7 pozemku s ustnym prislubom, ze ked sa situacia s tou pani vyriesi tak mi bude odpredana ajta posledna cast( pozemok odpredava dcera zeny s chorobou). Prosim poradte akodalej postupovat, lebo by sme chceli stavat dom, ale neviem ci sa zaoberat tym pozemkom alebo sa pozerat po niecom inom. Je vobec mozne na pozemku so 6/7 vlastnictva postavit doma bez suhlasu poslednej vlastnicky? Ak ano je to platne ak ma tu chorobu? Je to cele ako zacarovany kruh. Este podotykam, ze deti tej pani velmi nesuhhlasia s pozbavenim sposobilosti na pravne ukony. Dakujem za odpoved
dedo paragraf
23.07.13,14:14
Ja by som sa radšej poobzeral po inom pozemku.Totižto čert nikdy nespí a spravidla sa prihlási v tej najnečakanejšej chvíli.To sa pri takejto situácii môže stať aj vám a myslím si,že ani vy netúžite po zbytočných stresoch.Viete, ústny prísľub je ako ranný opar.Bol a nie je.Môže sa stať,že dcéra si to rozmyslí,a v nádeji na vyšší zisk začne kolotoč o právoplatnosti rozhodnutia svojej nemocnej matky.Radšej rozmýšľajte aj v takýchto súvislostiach.
Mária27
23.07.13,15:58
Ak si vybaví dcéra od matky splnomocnenie na prevod nehnuteľnosti a následne uzavriete zmluvu, samotná zmluva by nemusela byť napadnuteľná, ale pri dedičoch človek nikdy nevie ...
Lepšie by asi bolo uzavrieť s dedičmi (deťmi) zmluvu o budúcej zmluve, že vám prevedú ten podiel napr. do 2 mesiacov po jeho zdedení.
nielly
23.07.13,17:47
A samotne plnomocenstvo bude platne?