Zavrieť

Porady

Kupa pozemku od viacerych vlastnikov.

Dobry den, potrebovala by som radu ohladom kupy pozemku, ktory ma 7 vlastnikov. Vsetci s predajom suhlasia avšak jednemu z vlastnikov v marci diagnostikovali starecku demenciu. Chcem preto vediet ci pojde o platny pravny ukon ak tu 1/7 odkupim od pani so stareckou demenciou ci to nie je pravne napadnutelne, pripadne mi bola navrhnuta alternativa odkupit 6/7 pozemku s ustnym prislubom, ze ked sa situacia s tou pani vyriesi tak mi bude odpredana ajta posledna cast( pozemok odpredava dcera zeny s chorobou). Prosim poradte akodalej postupovat, lebo by sme chceli stavat dom, ale neviem ci sa zaoberat tym pozemkom alebo sa pozerat po niecom inom. Je vobec mozne na pozemku so 6/7 vlastnictva postavit doma bez suhlasu poslednej vlastnicky? Ak ano je to platne ak ma tu chorobu? Je to cele ako zacarovany kruh. Este podotykam, ze deti tej pani velmi nesuhhlasia s pozbavenim sposobilosti na pravne ukony. Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak si vybaví dcéra od matky splnomocnenie na prevod nehnuteľnosti a následne uzavriete zmluvu, samotná zmluva by nemusela byť napadnuteľná, ale pri dedičoch človek nikdy nevie ...
    Lepšie by asi bolo uzavrieť s dedičmi (deťmi) zmluvu o budúcej zmluve, že vám prevedú ten podiel napr. do 2 mesiacov po jeho zdedení.
    nielly A samotne plnomocenstvo bude platne?
    dôchodca dedo paragraf
    Ja by som sa radšej poobzeral po inom pozemku.Totižto čert nikdy nespí a spravidla sa prihlási v tej najnečakanejšej chvíli.To sa pri takejto situácii môže stať aj vám a myslím si,že ani vy netúžite po zbytočných stresoch.Viete, ústny prísľub je ako ranný opar.Bol a nie je.Môže sa stať,že dcéra si to rozmyslí,a v nádeji na vyšší zisk začne kolotoč o právoplatnosti rozhodnutia svojej nemocnej matky.Radšej rozmýšľajte aj v takýchto súvislostiach.

    Kupa pozemku od viacerych vlastnikov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.