atletka74
12.08.13,10:49
Moj partner,s ktorým som žila 25 rokov,bol predtým ženatý 4 roky. Minulý rok zomrel. Pochovala som ho,a jeho byvala žena chodí na moj hrob a upravuje si ho podla seba. Vyhadzuje mi moje kvety,lepí mi na hrob anjelov a stale mi robí zle.
Hoci som partnera spoznala už ked bol s ňou rozvedený,robí mi zle celý život. Prosím poradte mi na koho sa mám obrátit,keď si neprajem aby tam chodila a zasahovala do mojho hrobu.
arizona
12.08.13,08:58
Sprava cintorinu,alebo Policia ak ti dotycna sposobuje skodu na majetku, tj.ak poskodzuje pomnik tym lepenim anjelov.
Tweety
12.08.13,09:02
Netreba zabúdať aj na to, že má právo prísť na jeho hrob, veď nie krátky čas spolu žili. Ale v prvom rade by ste sa mali porozprávať o tom, čo robí, nerobí, čo si praješ, nepraješ. Žiadna správa cintorínu toto nevyrieši za Teba.
Emka Roman
12.08.13,09:10
Upresním :

nechodí na tvoj hrob, ale na hrob bývalého manžela.

A ak ste ho mali /"máte " obe rady, tak si nerobte zle (asi by mu to nepadlo dobre, ak by sa o tom dozvedel :D ), ale sa skúste dohodnúť.
arizona
12.08.13,09:19
Obratit sa na spravu cintorina, ci Policiu som pisala vo vyzname, ze ak jej dotycna poskodzuje pomnik tym lepenim anjelov. Samozrejme suhlasim,ze jej nemoze zakazat chodit na hrob.
Tweety
12.08.13,09:22
Chápem, dobre si napísala, ja som skôr chcela poukázať na medziľudské vzťahy.
arizona
12.08.13,09:34
radsej som to dopisala aj do povodneho prispevku,aby si to atletka zle nevysvetlila
kopretinka
12.08.13,09:54
žili spolu iba 4 roky,zadávateľka s ním žila 25 rokov.bývalá nemá žiadne právo akokoľvek zasahovať do pomníka,neplatila ho.poškodzuje cudzí majetok.maximálne môže položiť na hrob kvety.
katarina.j
12.08.13,10:05
Asi sa nemate moc "v laske" s jeho bývalou-podla toho čo píšeš-to tak vyzerá...tak z toho mi vyplýva, že sa s nou nerozpravas alebo sa s nou neda rozpravat-dohodnut, že si neprajes aby lepila na hrob anjelov a pod.spravca cintorina nemôže zakazat nikomu chodit na hrob a nosit kvety, jedine ak mas fotky-teda fotodokumentaciu hrobu-kameňa, že bol lepenim poškodení a podat podnet na policiu-poškodzovanie cudzieho majetku-predpodkladam, že za hrob si platila ty a nesli ste na 50:50.tak je to "tvoj majetok" za ktorý platíš, ine ti asi nič nezostáva :-( je to smutné, ked je človek po smrti a niekto -este na zemi- nevie pochopiť "ublizovanim" a "poškodzovanim"...
buchač
12.08.13,11:04
...bývalá manželka by potrebovala odbornú pomoc ....

Takéto správanie po 25 rokoch je choré ....
atletka74
12.08.13,12:29
Ano,zle som sa vyjadrila,nie moj hrob,ale hrob jej byvaleho manžela,ale raz bude aj moj, dufam že nie skoro...a dohodnuť sa s ňou? To sa nedá...
atletka74
12.08.13,12:33
Pravdaže som všetko platila...dnes som bola na hrobe a zase mi zmizol kvetináč s kvetmi...
arizona
12.08.13,13:37
Skus si ju nenapadne vystriehnut a odfotit,bude sa ti lahsie argumentovat.Aj ked kvety a pod. nie su za horialbilne sumy,ona nema co odnasat veci z hrobu,ktore tam ti prinesies. To sa povazuje za kradez,ktoru mozes nahlasit na Policii.
Tweety
12.08.13,14:55
No, to ale neznamená, že ho zobrala ona.