Zavrieť

Porady

Má právo cudzia osoba upravovat si moj hrob podla seba a vyhadzovat moje kvety?

Moj partner,s ktorým som žila 25 rokov,bol predtým ženatý 4 roky. Minulý rok zomrel. Pochovala som ho,a jeho byvala žena chodí na moj hrob a upravuje si ho podla seba. Vyhadzuje mi moje kvety,lepí mi na hrob anjelov a stale mi robí zle.
Hoci som partnera spoznala už ked bol s ňou rozvedený,robí mi zle celý život. Prosím poradte mi na koho sa mám obrátit,keď si neprajem aby tam chodila a zasahovala do mojho hrobu.
4 komentárov     zbaliť
katarina.j Asi sa nemate moc "v laske" s jeho bývalou-podla toho čo píšeš-to tak vyzerá...tak z toho mi vyplýva, že sa s nou nerozpravas alebo sa s nou neda rozpravat-dohodnut, že si neprajes aby lepila na hrob anjelov a pod.spravca cintorina nemôže zakazat nikomu chodit na hrob a nosit kvety, jedine ak mas fotky-teda fotodokumentaciu hrobu-kameňa, že bol lepenim poškodení a podat podnet na policiu-poškodzovanie cudzieho majetku-predpodkladam, že za hrob si platila ty a nesli ste na 50:50.tak je to "tvoj majetok" za ktorý platíš, ine ti asi nič nezostáva :-( je to smutné, ked je človek po smrti a niekto -este na zemi- nevie pochopiť "ublizovanim" a "poškodzovanim"...
atletka74 Pravdaže som všetko platila...dnes som bola na hrobe a zase mi zmizol kvetináč s kvetmi...
arizona Skus si ju nenapadne vystriehnut a odfotit,bude sa ti lahsie argumentovat.Aj ked kvety a pod. nie su za horialbilne sumy,ona nema co odnasat veci z hrobu,ktore tam ti prinesies. To sa povazuje za kradez,ktoru mozes nahlasit na Policii.
Tweety No, to ale neznamená, že ho zobrala ona.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Sprava cintorinu,alebo Policia ak ti dotycna sposobuje skodu na majetku, tj.ak poskodzuje pomnik tym lepenim anjelov.
    Naposledy upravil arizona : 12.08.13 at 09:34

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...bývalá manželka by potrebovala odbornú pomoc ....

    Takéto správanie po 25 rokoch je choré ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Netreba zabúdať aj na to, že má právo prísť na jeho hrob, veď nie krátky čas spolu žili. Ale v prvom rade by ste sa mali porozprávať o tom, čo robí, nerobí, čo si praješ, nepraješ. Žiadna správa cintorínu toto nevyrieši za Teba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Obratit sa na spravu cintorina, ci Policiu som pisala vo vyzname, ze ak jej dotycna poskodzuje pomnik tym lepenim anjelov. Samozrejme suhlasim,ze jej nemoze zakazat chodit na hrob.
    Tweety Chápem, dobre si napísala, ja som skôr chcela poukázať na medziľudské vzťahy.
    arizona radsej som to dopisala aj do povodneho prispevku,aby si to atletka zle nevysvetlila
    kopretinka žili spolu iba 4 roky,zadávateľka s ním žila 25 rokov.bývalá nemá žiadne právo akokoľvek zasahovať do pomníka,neplatila ho.poškodzuje cudzí majetok.maximálne môže položiť na hrob kvety.
      zbaliť

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Upresním :

    nechodí na tvoj hrob, ale na hrob bývalého manžela.

    A ak ste ho mali /"máte " obe rady, tak si nerobte zle (asi by mu to nepadlo dobre, ak by sa o tom dozvedel ), ale sa skúste dohodnúť.
    atletka74 Ano,zle som sa vyjadrila,nie moj hrob,ale hrob jej byvaleho manžela,ale raz bude aj moj, dufam že nie skoro...a dohodnuť sa s ňou? To sa nedá...

    Má právo cudzia osoba upravovat si moj hrob podla seba a vyhadzovat moje kvety?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.