XYZinkognito
22.09.13,08:37
Dobrý deň, prosím o radu. Nedávno som zažil na pracovisku verejné strápnenie a zhadzovanie zo strany kolegu, ktorý pred ostatnými kolegami poriadne nahlas a veľmi emotívne okomentoval môj spôsob výkonu práce, ktorá priamo súvisela aj s jeho pracovnou činnosťou. Môj pracovný výkon poriadne a samozrejme neopodstatnene zdegradoval. Mňa sa to samozrejme dotklo a urobil to tak prudko a rýchlo, že som ani nestačil priamo zareagovať a po svojom výstupe sa už aj vytratil. Neskôr sa ukázalo, že pochybil pri danej práci on a ja som si svoje povinosti vykonal zodpovedne, ale odmietol si chybu priznať a ospravedlniť sa mi. Aké mám možnosti brániť sa pred verejným zhadzovaním na pracovisku právnou formou? Ako mám postupovať, ak chcem od osoby, ktorá ma urazila dosiahnuť nápravy a tá nie je prístupná ani k vydiskutovaniu si to medzi sebou osobne a vyhýba sa mi? Za radu ďakujem.
terezamaria
22.09.13,06:48
Pokiaľ sa to stalo na pracovisku, mal by si požiadať zamestnávateľa /vedúceho /, aby Vás obidvoch pozval " na koberec " a tam by ste si problém mali vydiskutovať a Ty by si mal trvať na ospravedlnení a stanovisku zamestnávateľa. Si v práve, podľa toho, čo píšeš .... určite nie je príjemné, keď sa niekto do Teba verejne naváža a ešte ani nemá pravdu.
buchač
22.09.13,06:57
Nič neporiešiš ....

Ne jednej strane sa prestane s tým verejným zhadzovaním a nastúpi tá ( podľa mňa ) horšia varianta - zákulisné boje , proti ktorým nemáš šancu bojovať ...

Nie je síce jasné ( ani podstatné ) o akú činnosť , o aké pracovisko sa jedná ...no tiež si myslím , že kolegovia vedia o danom pracovníkovi to svoje ...
...a ako prišlo , tak aj odíde tá príhoda ..." každé čudo tri dni trvá " ....

Neodpustím si ale poznámku ...
Dnešná doba je taká , aká je ...každý si hľadí na to svoje a hrabe pod a pre seba .
Nevravímuž ani o tom , že takéto príhody sú na bežnom poriadku a ten poškodený sa správa , ako keby sa mu neviem ako ublížilo ...
Niekedy sa takýmto vravelo netykavky ....nedajbože niečo povedať ...


....a že sa Ti vyhýba ???
Šak si ho vystriehni a konaj ...diskutuj alebo rovno pridrb jednu dobre mierenú ....