Zavrieť

Porady

Aké mám možnosti brániť sa pred verejným zhadzovaním na pracovisku?

Dobrý deň, prosím o radu. Nedávno som zažil na pracovisku verejné strápnenie a zhadzovanie zo strany kolegu, ktorý pred ostatnými kolegami poriadne nahlas a veľmi emotívne okomentoval môj spôsob výkonu práce, ktorá priamo súvisela aj s jeho pracovnou činnosťou. Môj pracovný výkon poriadne a samozrejme neopodstatnene zdegradoval. Mňa sa to samozrejme dotklo a urobil to tak prudko a rýchlo, že som ani nestačil priamo zareagovať a po svojom výstupe sa už aj vytratil. Neskôr sa ukázalo, že pochybil pri danej práci on a ja som si svoje povinosti vykonal zodpovedne, ale odmietol si chybu priznať a ospravedlniť sa mi. Aké mám možnosti brániť sa pred verejným zhadzovaním na pracovisku právnou formou? Ako mám postupovať, ak chcem od osoby, ktorá ma urazila dosiahnuť nápravy a tá nie je prístupná ani k vydiskutovaniu si to medzi sebou osobne a vyhýba sa mi? Za radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pokiaľ sa to stalo na pracovisku, mal by si požiadať zamestnávateľa /vedúceho /, aby Vás obidvoch pozval " na koberec " a tam by ste si problém mali vydiskutovať a Ty by si mal trvať na ospravedlnení a stanovisku zamestnávateľa. Si v práve, podľa toho, čo píšeš .... určite nie je príjemné, keď sa niekto do Teba verejne naváža a ešte ani nemá pravdu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nič neporiešiš ....

    Ne jednej strane sa prestane s tým verejným zhadzovaním a nastúpi tá ( podľa mňa ) horšia varianta - zákulisné boje , proti ktorým nemáš šancu bojovať ...

    Nie je síce jasné ( ani podstatné ) o akú činnosť , o aké pracovisko sa jedná ...no tiež si myslím , že kolegovia vedia o danom pracovníkovi to svoje ...
    ...a ako prišlo , tak aj odíde tá príhoda ..." každé čudo tri dni trvá " ....

    Neodpustím si ale poznámku ...
    Dnešná doba je taká , aká je ...každý si hľadí na to svoje a hrabe pod a pre seba .
    Nevravímuž ani o tom , že takéto príhody sú na bežnom poriadku a ten poškodený sa správa , ako keby sa mu neviem ako ublížilo ...
    Niekedy sa takýmto vravelo netykavky ....nedajbože niečo povedať ...


    ....a že sa Ti vyhýba ???
    Šak si ho vystriehni a konaj ...diskutuj alebo rovno pridrb jednu dobre mierenú ....

    Aké mám možnosti brániť sa pred verejným zhadzovaním na pracovisku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.