Johanka
17.03.06,22:03
Keď tu tak svorne vzdycháme nad množstvom nedokončených daňových priznaní, napadla ma otázka - a vlastné už máte?

Ja nie:D . Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....
Marianna01
17.03.06,21:06
Johanka, nie že vlastné DP! O tom sa mi ani nesníva, ešte musím najprv zaúčtovať, potom nejaké DP :eek::eek::eek:
STRELEC
18.03.06,02:40
Johanka, nie že vlastné DP! O tom sa mi ani nesníva, ešte musím najprv zaúčtovať, potom nejaké DP :eek::eek::eek: .... áno je načase doúčtovať rôzne "prebytky z činnosti" do seba. Veľmi orientačný pohľad zatiaľ nehovorí o tom, že by to bolo na vypisovanie poznámok k uzávierke.:D :D :D
Akinom
18.03.06,06:21
DP ? ha,ha ... ja nemám ani zaúčtované ba ani doklady povypisované.
Každý príde, prehováre, že veď on toho veľa nemá, to je jednoduché a podobné rečičky, a ja somár sa nechám prehovoriť... A potom, keď vidím čo donesú..., tak najradšej by som to... a idem pracovať.
Maya1
18.03.06,07:31
minulý rok som ho robila cez Veľkú noc, tento rok - dúfam - tak nedopadnem. Ale vážne, je 18.03. a chystám sa do svojho aspoň nakuknúť.
Lucy
19.03.06,12:35
minulý rok som ho robila cez Veľkú noc, tento rok - dúfam - tak nedopadnem. Ale vážne, je 18.03. a chystám sa do svojho aspoň nakuknúť.

Maya ubezpečujem ťa, že tento rok tak určite nedopadneš, lebo Veľká noc je až v apríli :p
mysimis
19.03.06,12:39
Ako to tu pekne všetko čítam, zisťujem, že aj ja by som už mala začať rozmýšľať nad tým, že potrebujem podať DP. Hm......ešte dorábam igelitkárov a ktovie ako to zase dopadne s mojím.
Zita5
19.03.06,12:52
Ja prosím pekne v pondelok idem odovzdať moje vlastné najvlastnejšie , a ešte mi zostávajú dvaja igelitkári a jedno združenie .:D No medzi tým DPH za február.
Marianna01
23.03.06,18:41
Tak zdarne odovzdané vlastné DP!!! A ešte 5 FO a 2 sro... Bože nech to už skončí, a do toho DPH... mzdy... na zbláznenie! Ešteže aj počasie je také pod psa, aspoň mi nie je ľúto, keď vidím tie neobrobené záhradky a predzáhradky, ostrihané stromky a vinohrad... (to posledné čaká manžela :D ) Ale okná budem zrejme umývať na veľkonočnú nedeľu... :rolleyes:
Zita5
23.03.06,18:44
Tak zdarne odovzdané vlastné DP!!! A ešte 5 FO a 2 sro... Bože nech to už skončí, a do toho DPH... mzdy... na zbláznenie! Ešteže aj počasie je také pod psa, aspoň mi nie je ľúto, keď vidím tie neobrobené záhradky a predzáhradky, ostrihané stromky a vinohrad... (to posledné čaká manžela :D ) Ale okná budem zrejme umývať na veľkonočnú nedeľu... :rolleyes:

Máš pekné predsavzatie ....umývať okná .....:rolleyes:
va1ke
23.03.06,18:47
A čo neviete ako sa to hovorí, že obuvníkove deti chodia bosie.
No ja som daňové priznanie moje už zaniesla na DU. Ešte mi zostávajú dve firmy JU a firma v ktorej robím. V sobotu mám audit tak uvidím ako to dopadne, ale dúfam, že nebudem veľa opravovať. Rada by som to už mala za sebou.
mysimis
23.03.06,18:48
Tak zdarne odovzdané vlastné DP!!! A ešte 5 FO a 2 sro... Bože nech to už skončí, a do toho DPH... mzdy... na zbláznenie! Ešteže aj počasie je také pod psa, aspoň mi nie je ľúto, keď vidím tie neobrobené záhradky a predzáhradky, ostrihané stromky a vinohrad... (to posledné čaká manžela :D ) Ale okná budem zrejme umývať na veľkonočnú nedeľu... :rolleyes:

Marianka ja vlastné DP ešte nemám:mee: , ale musím sa pochváliť že mám umyté okná. :) Môj muž bol dnes taký milý, že kým som prišla domov z práce bolo doma všetko vyriadené, vyumývané a voňavé. Umyl mi aj okná! Som mu za to veľmi vďačná, lebo ja mám ešte asi 4 FO a 2 sro dorobiť.:)
va1ke
23.03.06,18:50
Marianka ja vlastné DP ešte nemám:mee: , ale musím sa pochváliť že mám umyté okná. :) Môj muž bol dnes taký milý, že kým som prišla domov z práce bolo doma všetko vyriadené, vyumývané a voňavé. Umyl mi aj okná! Som mu za to veľmi vďačná, lebo ja mám ešte asi 4 FO a 2 sro dorobiť.:)

Prosím ťa kde si si zohnala takého muža? Dá sa niekde kúpiť??? :D
Naďa
23.03.06,19:10
Ja som svoje daňové mala medzi prvými. Chceli sme brať hypotéku. Hypotéku sme síce zobrali, ale bezo mňa, pretože daň odvádzam až teraz a nemala som potvrdenie z DÚ o zaplatení dane za rok 2005. Odvtedy prešlo "pár dní" a mne je viac ako smutno. Akosi samozrejme som brala, že keď som 1/2 spoluvlastník, budem automaticky prispievať na splátky. Pred pár dňami som si však vypočula, že som človek bez chrbtovej kosti. Bola pripravená darovacia zmluva na môj podiel a ja som sa po určitých okolnostiach rozhodla, že ju podpíšem. Mám pocit, že sa mi bez zjavného dôvodu niečo končí. Ospravedlňujem sa za takýto výlev, ale asi som potrebovala bútľavú vťbu.
mysimis
23.03.06,20:06
Prosím ťa kde si si zohnala takého muža? Dá sa niekde kúpiť??? :D

;) po ťažkých peripetiách životom sa našiel takýto skvelý chlap. Prezradím Ti nekúpila som ho v obchode. 12 rokov mi ho osud splietal pomedzi môj život kým som si ho konečne všimla.
Marianna01
24.03.06,15:55
;) po ťažkých peripetiách životom sa našiel takýto skvelý chlap. Prezradím Ti nekúpila som ho v obchode. 12 rokov mi ho osud splietal pomedzi môj život kým som si ho konečne všimla.
Niekedy sa zrejme oplatí čakať... ;)
Mňa môj muž nasťahoval k sebe po 3 mesačnej známosti... :D Sme spolu 9 rokov... ale okná dobrovoľne ešte nepoumýval. Tuším mu túto debatu vytlačím a nenápadne mi padne práve vtedy, keď pôjde okolo :D:D:D
Melnick
24.03.06,16:21
Mám pocit, že sa mi bez zjavného dôvodu niečo končí. Ospravedlňujem sa za takýto výlev, ale asi som potrebovala bútľavú vťbu.
Ak sa Ti aspoň trochu uľavilo, radi sme Ti boli
bútľavou vŕbou.:)
Smutné dni pominú a prídu veselé,vždy to tak je.
helas
24.03.06,19:08
My sme spolu už 27 rokov, ale okná umýval iba raz, aj to len preto, že ich
začala umývať moja mama, bolo to tesne pred Vianocami a ja som bola
ešte v robote. Tuším je to takých 5 rokov dozadu. Ale ináč je to "z gruntu
hodnej chlap". A svoje daňové už mám, v pondelok naklušem na DÚ.
Pekný víkend.:)
Johanka
25.03.06,10:34
Ja moje priznanie ešte stále nemám, zaúčtovaného iba pol roka ....:cool: . Ako to je o kováčovej kobyle?:D

Čo sa týka našej domácnosti, fungujeme ako hodinky. Okná síce umyté nemáme (však je ešte vidieť von). Ale je oprané, ožehlené ,upratané , navarené, deti chodia riadne do školy a škôlky - už dva týždne bez môjho pričinenia. Však ja to môjmu pokladu vynahradím.
Lubica3
25.03.06,13:39
Kamarátky, nie ste sami. Ja mám okrem svojho - kde potrebujem poriadne čarovať - ešte 5 a mám dve kamošky, ktoré mi to doteraz ani nedoniesli! Taký hustý koniec marca som už dávno nemala... Ale vidím, že nás je takých požehnane. Tak si držme palce!
Johanka
28.03.06,17:59
Idem sa pochváliť - práve som si dokončila svoje DP. Normálne som na seba hrdá .... :D .
Zita5
28.03.06,18:03
Idem sa pochváliť - práve som si dokončila svoje DP. Normálne som na seba hrdá .... :D .

Johanka http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Melnick
28.03.06,18:12
Dievčatá a čo poviete na DP jednej poraďáčky
s dátumom 27.1.2006?
Zita5
28.03.06,18:20
Dievčatá a čo poviete na DP jednej poraďáčky
s dátumom 27.1.2006?

To akože Ty? No to je úžas .:eek:
Melnick
28.03.06,18:24
No to preto ,že vtedy som ešte nevedela,že existujete.
Teraz mám iný problém, neviem sa donútiť k tomu,aby
som tak často nebrúsila po porade,:D ale aby som radšej
pracovala.:p
Zita5
28.03.06,18:25
No to preto ,že vtedy som ešte nevedela,že existujete.
Teraz mám iný problém, neviem sa donútiť k tomu,aby
som tak často nebrúsila po porade,:D ale aby som radšej
pracovala.:p

Si zlatá :cool: , tak sa donúť , prečo brúsiš po porade ...... ale nie , chýbala by si ;) :)
Melnick
28.03.06,18:35
[quote=Zita5]Si zlatá :cool: , tak sa donúť , prečo brúsiš po porade ...... ale nie , chýbala by si ;) :)

Veď práve , že mi chýbate,tak sem podchvíľou nazriem
a navyše zbieram rozum tu i tam .A ak to získané ešte
aj zúžitkujem tak je to úplne super.:)
Monika Kováčová
07.03.07,16:03
Ja už mááááám.... PODANÉ 13.2.2007!
Johanka
07.03.07,16:05
:eek: :eek: sa z roka na rok lepšíš . Z extrému do extrému :D .
Monika Kováčová
07.03.07,16:07
Správkyňa to isto išla odmaródiť s infarktom...
Zuziana
07.03.07,16:40
Musíš nám zdvíhať hladinu adrenalínu týmto spôsobom?
Monika Kováčová
07.03.07,16:46
NEMUSÍM.... Ale škodoradosť je najlepšia radosť...
Neboj Zuziana, kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie...
Ešte mám 34 ks pred sebou...
Paula
07.03.07,16:48
NEMUSÍM.... Ale škodoradosť je najlepšia radosť...
Neboj Zuziana, kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie...
Ešte mám 34 ks pred sebou...


Monika, pri kontajneroch igelitky zbieraš a či čo?:D
Monika Kováčová
07.03.07,16:51
Pauli, príde na psa mráz....:D :D :D
Zoltán Kovács
07.03.07,16:53
Ja podané ešte nemám, ale daň som zaplatil, a od toho dňa plačem a plačem a plačem :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:
Monika Kováčová
07.03.07,16:54
Zoli, ja som poučenááá, plačem odkedy som podala pred 2 rokmi v novembri.
Stálo ma to 50 litrov....
mysimis
07.03.07,16:54
Ja podané ešte nemám, ale daň som zaplatil, a od toho dňa plačem a plačem a plačem :mee: :mee: :mee: :mee: :mee:

SMith, to ronenie sĺz :mee: :mee: :mee: Ti nepomôže.......:D
Zoltán Kovács
07.03.07,16:57
Zoli, ja som poučenááá, plačem odkedy som podala pred 2 rokmi v novembri.
Stálo ma to 50 litrov....

Tam ešte nie som, aby som podával v 11 mesiaci.


SMith, to ronenie sĺz :mee: :mee: :mee: Ti nepomôže.......:D

Už som poučený, odteraz to bude určite menej, aj na to nadväzujúce odvody.....;)
Johanka
07.03.07,17:01
NEMUSÍM.... Ale škodoradosť je najlepšia radosť...
Neboj Zuziana, kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie...
Ešte mám 34 ks pred sebou...
V záujme zachovania duševnej rovnováhy neviem presný počet DP, ktorých spracovanie ma čaká ... mám zoznam , ale nesčitujem :) .
Muška
07.03.07,17:02
Ja už mááááám.... PODANÉ 13.2.2007!

Monika, ale možno sa to dá liečiť :D
Melnick
07.03.07,17:04
Dievčatá a čo poviete na DP jednej poraďáčky
s dátumom 27.1.2006?

Škoda,že takto machrovať nemôžem aj tento rok.:) :---
Johanka
07.03.07,17:05
Aby si zase neišla do extrému ako Monika ...:---
Zoltán Kovács
07.03.07,17:06
V záujme zachovania duševnej rovnováhy neviem presný počet DP, ktorých spracovanie ma čaká ... mám zoznam , ale nesčitujem :) .

Ja tiež mám zoznam, aj aj očíslovené. Zatial posledné poradové číslo je 60. Z toho hotových takých 15. Ostáva teda 45, denne 1,8 DP.:D
Johanka
07.03.07,17:08
No dobre, ja to zrátam a podám hlásenie :D . Ale bude ma z toho bolieť hlavička ...:---
Melnick
07.03.07,17:09
Ja tiež mám zoznam, aj aj očíslovené. Zatial posledné poradové číslo je 60. Z toho hotových takých 15. Ostáva teda 45, denne 1,8 DP.:D
:eek: :eek: :eek: :eek: A to som si myslela,že som v sklze. NIE SOM.:D :D :D
Monika Kováčová
07.03.07,17:09
Ja to robím ako Zoli. A fajkám.... Je to sranda keď si pozriem minulý rok a porovnám... bŕŕŕ. Teraz už som frajer s č. 34
Zoltán Kovács
07.03.07,17:12
Minulý rok som posledný vyplňoval 28.03. Dúfam, že tento rok budem rýchlejší. Ten zoznam má tú výhodu, že ráno sa do toho mrknem a viem koho mám robiť v ten deň. Vyberám podľa náročnosti. Takto niekedy stihnem aj 4-5 DP za deň.
Zoltán Kovács
07.03.07,17:13
No dobre, ja to zrátam a podám hlásenie :D . Ale bude ma z toho bolieť hlavička ...:---

Už si zrátala?
Johanka
07.03.07,17:13
Lenže minulý rok si mala nečakané, ale objektívne príčiny.
Ja keď si spomeniem na podobný marcový stav spred 6 rokov, nechápem ako som to všetko zvládla :rolleyes: .
Johanka
07.03.07,17:14
Už si zrátala?
Júúúj, Ty si aký rýchly, však to potrebujem kalkulačku.
Monika Kováčová
07.03.07,17:14
Ujúúúúj pamätáááám.... hrôôôôôza!
Johanka
07.03.07,17:15
Lenže minulý rok si mala nečakané, ale objektívne príčiny.
Ja keď si spomeniem na podobný marcový stav spred 6 rokov, nechápem ako som to všetko zvládla :rolleyes: .
Aby bol kolektív v obraze - my stíhame v marci aj rodiť :) .
Monika Kováčová
07.03.07,17:17
Aby bol kolektív v obraze - my stíhame v marci aj rodiť :) .
Zoli by asi nestíhal, že? :D :cool:
mysimis
07.03.07,17:18
Ujúúúúj pamätáááám.... hrôôôôôza!

Monika a DP si vypisovala aj v pôrodnici?
Monika Kováčová
07.03.07,17:19
Johanka vie.... najnavštevovanejšie mamičky sme boli :D
Zita5
07.03.07,17:20
Ja sa nesťažujem:mee: , oznámili mi telefonicky z elektrárni , že posledný marcový celý týždeň nebude elektrina od rána 8,oo hod do 16,oo hod .
Povedala som , že nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť , tak mi to poslali doporučene písomne aj s §§§, pre istotu ,aby som sa nemohla sťažovať ani na lampárni :rolleyes: .........takže posledný marcový týždeň mám nočné smeny ....alebo jedine , že by som od DÚ dostala výnimku :D na apríl.

Takže moja práca je ohrozená :(
Johanka
07.03.07,17:22
... vlastná elektrocentrála, liter benzínu na hodinu - dnes som to účtovala :D .
Johanka
07.03.07,17:22
Zoli by asi nestíhal, že? :D :cool:
Zoli stratil reč ...:) .
Muška
07.03.07,17:22
Ja sa nesťažujem:mee: , oznámili mi telefonicky z elektrárni , že posledný marcový celý týždeň nebude elektrina od rána 8,oo hod do 16,oo hod .
Povedala som , že nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť , tak mi to poslali doporučene písomne aj s §§§, pre istotu ,aby som sa nemohla sťažovať ani na lampárni :rolleyes: .........takže posledný marcový týždeň mám nočné smeny ....alebo jedine , že by som od DÚ dostala výnimku :D na apríl.

Takže moja práca je ohrozená :(
Zituš :)

konečne niekto bude so mnou ponocovať :D

Som tu vždy taká sirota :(
Zita5
07.03.07,17:26
... vlastná elektrocentrála, liter benzínu na hodinu - dnes som to účtovala :D .

No Johanka , presne toto mi poradili z elektrární , keď som im povedala týždennú stratu , tak mi odporučili , aby sme si kúpili elektrocentrálu ........no skoro ma šiblo .......:) , že však to stojí 30 000 Sk ....kúpte si .

Ale mimochodom sú tam aj iné firmy v susedstve a veru nie je to nič príjemné , takto nás odpojiť z elektriny ....a nemôžeme s tým ani nič spraviť ....
Johanka
07.03.07,17:31
Vidíš, mám prehľad ...
Ale neviem ako by som reagovala, teda viem, nadávala by som ako kočiš :D .
Zita5
07.03.07,17:35
Vidíš, mám prehľad ...
Ale neviem ako by som reagovala, teda viem, nadávala by som ako kočiš :D .

No veď aj som sa chovala ako kočiš ;) ..........potom na druhý deň mi telefonovali , že sa dohodli s investorom stavby , že nám vyjdu v ústrety a možno v ten týždeň v pondelok a piatok nás zapoja ....že sa budú prinajmenšom spoň snažiť .....no ale čo sa môže človek ťahať s elektrárnami .
apsgroup
07.03.07,17:39
Spýtam sa,to robíte také počty DP + prílohy, alebo stíhate aj všetko vytlačit a založit nakomplet? Napr.peňažný denník a podobne.
Johanka
07.03.07,17:41
Igelitkárom robím komplet, celoročným väčšinou vytlačím len nejaký základ, ostatné až pri kontrole.
Melnick
07.03.07,17:52
Dávam diskety.
Johanka
07.03.07,17:54
Môj chlap sa tu vedľa mňa smeje, že čo to znamená , že robím igelitkárom "komplet". Prasák :D .
Melnick
07.03.07,17:55
Zituš :)

konečne niekto bude so mnou ponocovať :D

Som tu vždy taká sirota :(
Tak to nehovor,lebo mňa tu vždy necháte samú na pospas guestom.:D :D
Melnick
07.03.07,17:56
Môj chlap sa tu vedľa mňa smeje, že čo to znamená , že robím igelitkárom "komplet". Prasák :D .
Veď mu povedz ,že toto nie je tá erotická stránka.......:D :D :D :D
Johanka
07.03.07,18:01
Tak to nehovor,lebo mňa tu vždy necháte samú na pospas guestom.:D :D
Náhodou , dnes okolo druhej som Ťa tu videla, len už bol nočný kľud ;) .
Marianna01
07.03.07,21:03
no dievčatá, vidím, že sa činíte. Mne ešte zostáva 25 DP vrátane môjho, neviem, koľko nečakaných ešte príde, ale v zásade beriem už len paušálne výdavky. Ostatných lifrujem švagrine - účtovníčke. Vlani som bola šikovnejšia :confused:.
Johanka
07.03.07,21:07
Ja mám všetko rozrobené, každému niečo chýba, niektorým niečo vystáva .
Zopár sa ich ohlásilo, sú na zozname, ale asi zablúdili (bývam vedľa krčmy) ... Hádam aspoň do 25. trafia :D .
Na tých pár rodinných si nechávam last weekend :cool: .
Johanka
07.03.07,21:09
:eek: aj mesačné DPH-čky bude treba robiť ...nemohli by sme raz vynechať :D ?
Marianna01
07.03.07,21:11
ja žiaľ nemám nič ani rozrobené - teda, asi 6. ostatné uložené v igelitkách alebo šanónoch v stave, v ktorom sa ku mne dostali... A niektoré evidujem tiež "na ceste"... a to tu nemám ani krčmu. Ale niektorí si zvykli ku mne chodiť ako do krčmy - v ktorúkoľvek hodinu :cool:
cloe
07.03.07,21:16
ja žiaľ nemám nič ani rozrobené - teda, asi 6. ostatné uložené v igelitkách alebo šanónoch v stave, v ktorom sa ku mne dostali... A niektoré evidujem tiež "na ceste"... a to tu nemám ani krčmu. Ale niektorí si zvykli ku mne chodiť ako do krčmy - v ktorúkoľvek hodinu :cool:
Mariannka, ako keby som to písala ja:confused:
cloe
07.03.07,21:20
mimotemy Vlastné DP nemám ani vo výhľade ale zato mám zaplatenú zálohu na dovolenku;) Musím mať svetlý bod v týchto ťažkých chvíľach:---
Johanka
07.03.07,21:25
Ja odchádzam 5.4., žijem iba pre tento deň :D .
cloe
07.03.07,21:34
Ja odchádzam 5.4., žijem iba pre tento deň :D .
Tak je nás viac, vedela som to! ;) Nech žije apríl!
STRELEC
08.03.07,04:37
Keď tu tak svorne vzdycháme nad množstvom nedokončených daňových priznaní, napadla ma otázka - a vlastné už máte?

Ja nie:D . Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....Aj keď na Johanku reagujem trochu s oneskorením, celkom sa mi zdá, že napriek tomu som aktuálny. Do kelu!
Je to presne tak, ako po iné roky: všeličo rozrobené, niečo ešte príde (nových jednohubkárov som si opäť neúspešne zakázal), svoje priznanie urobím LTT (a dorobím .... no až bude vhodný čas :) ) .... a teším sa na 02.04.!
Zoltán Kovács
08.03.07,06:38
Zoli stratil reč ...:) .


Nestratil. Pamätám si rok 2002 deň keď som nastupoval do nemocnice so zápalom podbrušnice, a nakoniec z toho bolo perforácia hr.čreva. Gastroenterológ telefonicky vybavil môj príjem do Ružinova, ešte pred nástupom som stihol podať žiadosť o odklad aj s potvrdením od lekára, že som hospitalizovaný. No a na druhý deň ma rezali 1x. Lekári mojej mame povedali aby sa pripravila aj na to najhoršie, nakoľko taký zápal podbrušnice ešte nevideli. Potom ma rezali 2x v júni. To som si poležal v nemocnici a doma 1/2 roka. Ale všetko sa stihlo. Samozrejme, že som sa snažil aj z nemocnice riadiť veci tak aby bolo všetko o.k. (Táto veta nie je celkom pravdivá. Priznám sa, že som mal každého na háku. Naštastie ma z brindy vytiahla moja švagrina-účtovníčka).A nakonice som si oddychol v kúpeľoch v októbri.
Melnick
08.03.07,07:07
Aj keď na Johanku reagujem trochu s oneskorením, celkom sa mi zdá, že napriek tomu som aktuálny. Do kelu!
Je to presne tak, ako po iné roky: všeličo rozrobené, niečo ešte príde (nových jednohubkárov som si opäť neúspešne zakázal), svoje priznanie urobím LTT (a dorobím .... no až bude vhodný čas :) ) .... a teším sa na 02.04.!
Peter, dobre som si vysvetlila skratku LTT = Len tak,tak. Lebo by sa to celkom hodilo aj na mňa.;)
Johanka
08.03.07,07:49
Nestratil. Pamätám si rok 2002 deň keď som nastupoval do nemocnice so zápalom podbrušnice, a nakoniec z toho bolo perforácia hr.čreva. Gastroenterológ telefonicky vybavil môj príjem do Ružinova, ešte pred nástupom som stihol podať žiadosť o odklad aj s potvrdením od lekára, že som hospitalizovaný. No a na druhý deň ma rezali 1x. Lekári mojej mame povedali aby sa pripravila aj na to najhoršie, nakoľko taký zápal podbrušnice ešte nevideli. Potom ma rezali 2x v júni. To som si poležal v nemocnici a doma 1/2 roka. Ale všetko sa stihlo. Samozrejme, že som sa snažil aj z nemocnice riadiť veci tak aby bolo všetko o.k. (Táto veta nie je celkom pravdivá. Priznám sa, že som mal každého na háku. Naštastie ma z brindy vytiahla moja švagrina-účtovníčka).A nakonice som si oddychol v kúpeľoch v októbri.
... tak to som stratila reč ja .
mysimis
08.03.07,08:01
Nestratil. Pamätám si rok 2002 deň keď som nastupoval do nemocnice so zápalom podbrušnice, a nakoniec z toho bolo perforácia hr.čreva. Gastroenterológ telefonicky vybavil môj príjem do Ružinova, ešte pred nástupom som stihol podať žiadosť o odklad aj s potvrdením od lekára, že som hospitalizovaný. No a na druhý deň ma rezali 1x. Lekári mojej mame povedali aby sa pripravila aj na to najhoršie, nakoľko taký zápal podbrušnice ešte nevideli. Potom ma rezali 2x v júni. To som si poležal v nemocnici a doma 1/2 roka. Ale všetko sa stihlo. Samozrejme, že som sa snažil aj z nemocnice riadiť veci tak aby bolo všetko o.k. (Táto veta nie je celkom pravdivá. Priznám sa, že som mal každého na háku. Naštastie ma z brindy vytiahla moja švagrina-účtovníčka).A nakonice som si oddychol v kúpeľoch v októbri.

Viem presne o čom to je. Mne zase vypovedali obličky, zahnisali a dostala som ťažkú otravu krvi. Vtedy zastala aj moja účtovníka práca a tiež ma nezaujímalo nič. DPH som dorobila s odretými ušami a za výdatnej pomoci mojej známej z dú, ktorá mi zobrala výkazy aj po termíne. Bolo to v októbri a kopec práce som odkladala, nakoľko som nemala vôbec energiu a striedala som pobyt v nemocnici a doma. Dúfam, že postíham všetky DP bez ujmy a v termíne.
misolga
08.03.07,08:25
Ja som si včera pre istotu zálohovala údaje -účtovníctvo od r.2004 na cd a disk D, urobím si zálohu, potom som mala v pláne že si vytlačím denníky za r 2006 a pustím sa spracovať firmy za rok 2007. A tak sa mi - doteraz neviem ako - podarilo všééétko účtovníctvo od roku 2004 vymazať z počítača.Nejde mi to obnoviť ani z cd ani z D disku.Dnes sa mi na to príde pozrieť programátor a ak sa mu nepodarí tie údaje obnoviť tak za tento rok čo som si nevytlačila moje fakútry musím ich pozháňať aby som si urobila daň.priznanie . A potom nahadzovať všetko od r.2004 na novo..
willma
08.03.07,09:32
Ja sa nesťažujem:mee: , oznámili mi telefonicky z elektrárni , že posledný marcový celý týždeň nebude elektrina od rána 8,oo hod do 16,oo hod .
Povedala som , že nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť , tak mi to poslali doporučene písomne aj s §§§, pre istotu ,aby som sa nemohla sťažovať ani na lampárni :rolleyes: .........takže posledný marcový týždeň mám nočné smeny ....alebo jedine , že by som od DÚ dostala výnimku :D na apríl.

Takže moja práca je ohrozená :(Kedy ti to oznámili? Plánovanú odstávku musia ohlásiť minimálne mesiac vopred a písomne. V opačnom prípade môžeš požadovať náhradný zdroj, prípade vyplatenie škody, ktorá ti iách počínaním vznikne. Zistím ešte presnejšie.
evina
08.03.07,09:35
Ja som si včera pre istotu zálohovala údaje -účtovníctvo od r.2004 na cd a disk D, urobím si zálohu, potom som mala v pláne že si vytlačím denníky za r 2006 a pustím sa spracovať firmy za rok 2007. A tak sa mi - doteraz neviem ako - podarilo všééétko účtovníctvo od roku 2004 vymazať z počítača.Nejde mi to obnoviť ani z cd ani z D disku.Dnes sa mi na to príde pozrieť programátor a ak sa mu nepodarí tie údaje obnoviť tak za tento rok čo som si nevytlačila moje fakútry musím ich pozháňať aby som si urobila daň.priznanie . A potom nahadzovať všetko od r.2004 na novo..

No tak toto sú veci, ktoré ma prenasledujú v strašideľných snoch...len aby sa nestali...
willma
08.03.07,09:48
No Johanka , presne toto mi poradili z elektrární , keď som im povedala týždennú stratu , tak mi odporučili , aby sme si kúpili elektrocentrálu ........no skoro ma šiblo .......:) , že však to stojí 30 000 Sk ....kúpte si .

Ale mimochodom sú tam aj iné firmy v susedstve a veru nie je to nič príjemné , takto nás odpojiť z elektriny ....a nemôžeme s tým ani nič spraviť .... Môžete, už som napísala pred chvíľou
Janka6685
08.03.07,15:53
Ja som si včera pre istotu zálohovala údaje -účtovníctvo od r.2004 na cd a disk D, urobím si zálohu, potom som mala v pláne že si vytlačím denníky za r 2006 a pustím sa spracovať firmy za rok 2007. A tak sa mi - doteraz neviem ako - podarilo všééétko účtovníctvo od roku 2004 vymazať z počítača.Nejde mi to obnoviť ani z cd ani z D disku.Dnes sa mi na to príde pozrieť programátor a ak sa mu nepodarí tie údaje obnoviť tak za tento rok čo som si nevytlačila moje fakútry musím ich pozháňať aby som si urobila daň.priznanie . A potom nahadzovať všetko od r.2004 na novo..

Tiež sa mi raz niečo prihodilo s počítačom.....pomazalo sa kopec vecí (fotky - najviac ma mrzeli fotky mojej malej sestričky, a iné veci), ale keď mi dotrklo, že mám v compe vlastne aj účto, až mi stuhla krv v žilách.....ale našťastie sa účtu nič nestalo. Preto som si zaobstarala RAM-ku, kde si zalóhujem účtovníctvo......čo mi pripomína, že minuloročné by sa hodilo na ňu dať:o
mgm
08.03.07,16:38
Ja som si včera pre istotu zálohovala údaje -účtovníctvo od r.2004 na cd a disk D, urobím si zálohu, potom som mala v pláne že si vytlačím denníky za r 2006 a pustím sa spracovať firmy za rok 2007. A tak sa mi - doteraz neviem ako - podarilo všééétko účtovníctvo od roku 2004 vymazať z počítača.Nejde mi to obnoviť ani z cd ani z D disku.Dnes sa mi na to príde pozrieť programátor a ak sa mu nepodarí tie údaje obnoviť tak za tento rok čo som si nevytlačila moje fakútry musím ich pozháňať aby som si urobila daň.priznanie . A potom nahadzovať všetko od r.2004 na novo..

Mne sa to stalo asi pred 6 rokmi. Navštívil ma vírus. JÚ som mala zalohované, nebol problém, len som mala jednu stav. firmu v PÚ, čo som nestihla. Bol marec, posledná firma a bác!!! Keď som si pomyslela, čo má čaká, akurát na zaplakanie. A okrem toho malé dieťa doma! Ale čo sa dalo robiť.
Stihla som to všetko nahodiť do PC - DP sme podávali 31.3. Pán konateľ bol ochotný vybaviť aj odklad, ale netrebalo.
Odvtedy už sa snažím hneď vytlačiť všetky zostavy, keď odovzdávam DP /hoci lepím až po marcovom ošiali/ a čo sa nestihne hneď, robím v apríli. Ale musím sa priznať, že som sa vôbec nepoučila, že mám zálohovať učto aspoň po zaúčtovaní mesiaca.

A čo moje DP? Nemám ani potuchy, kedy to bude hotové
makyna
08.03.07,18:43
Ako to tu pekne všetko čítam, zisťujem, že aj ja by som už mala začať rozmýšľať nad tým, že potrebujem podať DP. Hm......ešte dorábam igelitkárov a ktovie ako to zase dopadne s mojím.
Tak tento výraz "igelitkár! sa mi ohromne páči.. takých mám viacej. A to moje vlastné, teda spolubývajúceho, je ešte v nedohľadne..ale tuším tohto roku máme čas až do 2. apríla!!!:D Tak nech sa nám všetkým darí a podarí!!!;)
Melnick
08.03.07,19:00
Tak vitaj makyna. Tu sa Ti bude páčiť oveľa viac vecí,nielen "igelitkár".:D :D :D
misolga
08.03.07,19:02
Dnes sa mi bol pozrieť na počítač známy a našťastie všetko dopadlo dobre a údaje sú už tam kde majú byť a ušetril mi kopu roboty a môžem si už robiť svoje DP.Padol mi kameň zo srdca-dočasne...keď si vyrátam daň čo mám platiť.Roky si hovorím že každý mesiac si odložím nejakú čiastku na účte s ktorou nepohnem a zaplatím z nej daň, no márne.
mgm
08.03.07,20:02
Dnes sa mi bol pozrieť na počítač známy a našťastie všetko dopadlo dobre a údaje sú už tam kde majú byť a ušetril mi kopu roboty a môžem si už robiť svoje DP.Padol mi kameň zo srdca-dočasne...keď si vyrátam daň čo mám platiť.Roky si hovorím že každý mesiac si odložím nejakú čiastku na účte s ktorou nepohnem a zaplatím z nej daň, no márne.

Gratulujem, že to dopadlo dobre.
misolga
08.03.07,22:12
Gratulujem, že to dopadlo dobre.

-Ďakujem!!!!
Marianna01
09.03.07,14:32
Ja som si včera pre istotu zálohovala údaje -účtovníctvo od r.2004 na cd a disk D, urobím si zálohu, potom som mala v pláne že si vytlačím denníky za r 2006 a pustím sa spracovať firmy za rok 2007. A tak sa mi - doteraz neviem ako - podarilo všééétko účtovníctvo od roku 2004 vymazať z počítača.Nejde mi to obnoviť ani z cd ani z D disku.Dnes sa mi na to príde pozrieť programátor a ak sa mu nepodarí tie údaje obnoviť tak za tento rok čo som si nevytlačila moje fakútry musím ich pozháňať aby som si urobila daň.priznanie . A potom nahadzovať všetko od r.2004 na novo..

záloha na CD je veeeeeeľmi neistá. Ja mám veľmi uvedomelého manžela - vyzná sa v počítačoch, takže počúvam kázne, aby som si robila zálohy. Napriek tomu ich nerobím tak často, ako by sa to jemu pozdávalo, ale robím. Tak som si spravila na CD zálohy - niekedy v r. 2005 to bolo, a potrebovala som obnoviť agendu zo zálohy. Myslíte, že CD bolo dobré? A to napriek tomu, že som ho skladovala rovnako, ako iné CD, ktorým sa, samozrejme, nič nestalo... Takže buď dve CD, alebo ešte záložný disk, alebo USB kľúč, skrátka, urobiť to nastokrát, aby jedno médium nezlyhalo a druhé nebolo poruke...:cool:
Liptáčik
09.03.07,14:56
Ja som mala tiež skúsenosť s PC, ktorý "vypadol" Bolo to dávno a zavírili sme ho donesenými hrami. Jediné, čo počítač vtedy robil, bolo šumenie a sneženie. A aby toho nebolo málo, ohlásila sa mi na jednu z firiem kontrola. Zálohované som vtedy nemala nič - veď kto by počúval "múdre" reči. Vtedy som robila účto popri zamestnaní, tak som naklusala k lekárovi (organizačne sme odchádzali od jednej firmy a prechádzali pod druhú, hoci sa nemenili ani naše stoličky, ani šéforia) s tým, že potrebujem týždeň PN. Týždeň som makala, len tak hučalo a stihla som to. Odvtedy sa mi nestalo, aby som po ukončení práce nezálohovala. Poučila som sa.http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
jamis
12.03.07,20:09
Ja som sa veru nepoučila. Aj mne sa už stalo, že mi odišiel počítač, ale mám to "šťastie", že na vytlačenie všetkých peňažných denníkov, vystavených fa, prijatých fa a všetkého,čo sa okolo účtovníctva motá som zodpovedná a všetko hneď po ukončení vytlačím. Len za 3 mesiace som dohadzovala všetkým klientom mzdy, DPH a účtovníctvo, ešte šťastie, že som to mala všetko vytlačené. No aj tak toho bolo neúrekom.

A DP som odovzdala dnes. Čo podávam DP sa mi to stalo 1x...inak to bolo vždy až 31.3.
Asi sa lepším.
zuveska
12.03.07,20:15
Tak je nás viac, vedela som to! ;) Nech žije apríl!


Pre mňa je svetlý bod až máj. Apríl je ešte ťažký. Ale dovolenka v máji je už zaplatená. Hurá...
cloe
12.03.07,21:00
Tak je nás viac, vedela som to! ;) Nech žije apríl!


Pre mňa je svetlý bod až máj. Apríl je ešte ťažký. Ale dovolenka v máji je už zaplatená. Hurá...

Tak sa teš! Viem, že apríl je ťažký, moja dovolenka je v júni, teším sa tiež. :rolleyes: :)
Johanka
26.03.07,19:56
Už máte? Ja stále nie ... A ešte dlho mať nebudem :D .
Zoltán Kovács
26.03.07,19:58
Už aj odovzdané. Kópia schovaná do najhlbšieho suflíka, aby ani náhodou sa nedostal do mojích rúk. Pokaždé keď si na to spomeniem vždy :mee: :mee: :mee:
Muška
26.03.07,20:00
Už máte? Ja stále nie ... A ešte dlho mať nebudem :D .

Johanka, čo či máme??? :eek:
Ja niečo mám....len neviem či na to myslíš.

Nervy v kýbli :D

Kceš?
evina
26.03.07,20:07
Johanka, čo či máme??? :eek:
Ja niečo mám....len neviem či na to myslíš.

Nervy v kýbli :D

Kceš?

Muška už som sa zľakla, že sa ideš chváliť, že si hotová.
Keď si hotová len s nervami tak je to o.k. :D:D lebo to sme všetci:D
Zoltán Kovács
26.03.07,20:08
A koľko DP máte ešte pred sebou?
Johanka
26.03.07,20:15
To Smith : Čo rýpeš :D ?

Ak urobím, resp. dorobím 4 denne, tak stíham. Pomer PO k FO 1:1 .
Lenže dnes sa od rána prplem s jedným, takže hneď prvý deň nestíham :D .
A to sa ráno dovalil klient, že zaviera prevádzku, tak sa ešte idem ihruškať s odhláškami ...:mee: a iným súvisiacim.
Johanka
26.03.07,20:16
Johanka, čo či máme??? :eek:
Ja niečo mám....len neviem či na to myslíš.

Nervy v kýbli :D

Kceš?
Čo nevidíš názov témy? Vlastné DP :) . To je smiešne ...:D .
Zoltán Kovács
26.03.07,20:17
To Smith : Čo rýpeš :D ?

Ak urobím, resp. dorobím 4 denne, tak stíham. Pomer PO k FO 1:1 .
Lenže dnes sa od rána prplem s jedným, takže hneď prvý deň nestíham :D .
A to sa ráno dovalil klient, že zaviera prevádzku, tak sa ešte idem ihruškať s odhláškami ...:mee: a iným súvisiacim.

Nerýpem:mee: . Len som bol zvedavý, či len ja mám ešte tak veľa. Ja mám na každý deň 2 kusy. 2xPO a 10xFO.

Niekedy sa cítim ako slubotechna keď volajú klienti, že kedy.....
Jozef Mihál
26.03.07,20:18
Moje by aj bolo ale obdeň na mňa vykukne nejaký ďalší zabudnutý príjmový doklad. ŠR sa môže tešiť...
Johanka
26.03.07,20:31
Nerýpem:mee: . Len som bol zvedavý, či len ja mám ešte tak veľa. Ja mám na každý deň 2 kusy. 2xPO a 10xFO.

Niekedy sa cítim ako slubotechna keď volajú klienti, že kedy.....
Ja som všetkým povedala, že 2.4.
Najviac ma zdržujú, keď chodia hore-dole. Aj tak všetci , ktorých nemám hotových sú bordelári , tak nech čakajú :) .
Muška
26.03.07,20:41
Johanka a ja som všetkým povedala, že v piatok 30.3. odchádzam :D
Muška
26.03.07,20:41
Čo nevidíš názov témy? Vlastné DP :) . To je smiešne ...:D .
A vlastné DP mám :) A neboli mi moc do smiechu :D
ata111
26.03.07,20:58
nemám - ale to najlepšie - samozrejme to vlastné - nakoniec. Dnes som zmákla 3 ks, a to také cudzinecko docesťákované, že som vykončená až až.
Johanka
26.03.07,22:16
Nerýpem:mee: . Len som bol zvedavý, či len ja mám ešte tak veľa. Ja mám na každý deň 2 kusy. 2xPO a 10xFO.

Niekedy sa cítim ako slubotechna keď volajú klienti, že kedy.....
Nepoznáš to? Niekedy stačí aj sľúbiť .... a máš pokoj :D .
renča1
27.03.07,04:28
Ja už mám :--- . Dievčatá a kedy chcete začať a pripravovať.. ?napr:...???:rolleyes:
vikinka
27.03.07,05:06
Renča1,už mám aj ja,ale aké prípravy?A čo DPH?Ja myslím ža až po 25.4.bude na chvíľu konečne pokoj.:---
renča1
27.03.07,05:54
Renča1,už mám aj ja,ale aké prípravy?



Prípravy na Veľkú noc, idú sviatky 6 - 9 .4.2007:D




A čo DPH?


dph máš čas spracovať za 3/07, 1.Q/07 od 1.4.07 do 25.4.2007;) . Dph to je už najmenej.. s porovnaním spracovania daňových priznaní za celý rok.:rolleyes:





Ja myslím ža až po 25.4.bude na chvíľu konečne pokoj.:---


Ak nebude po 2.4.2007 pokoj, tak nebude ani po 25.4. pretože zasa tá mesačná dph:--- .... :)
dara
27.03.07,06:00
nemám ani ja hotové
Johanka
27.03.07,06:16
Ja už mám :--- . Dievčatá a kedy chcete začať a pripravovať.. ?napr:...???:rolleyes:

Ďakujem za ranné rozveselenie...
Ak Ti ide konkrétne o maľovanie ( aj keď nie až do štádia veľkonočného vajca :D ), tak v tieto rána sa prevteľujem do tela maskéra filmových hviezd ... Kým niečo namaľujem na ten zelený , nevyspatý ksicht čo na mňa zíza zo zrkadla , tak sa narobím :--- .

A aby som nebola celkom mimo témy - stav nezmenený - svoje DP stále nemám :mee: .
liba2
27.03.07,11:05
Teším sa s vami, ktoré máte hotové DP. Poslušne hlásim, že aj ja som urobila svoje včera. Ale veľkonočná nálada ma ešte neopantala, lebo ma čakajú napísať ešte 2 DP s.r.o. (ak by bolo piatkové stretko, tak dovtedy to stihnem). :---
mgm
27.03.07,11:19
Hlásim, že moje DP som pred chvíľou vytlačila. Dúfam, že zajtra už bude na DÚ, keď sa nič mimoriadne nestane. Ale 6 ks ma ešte čaká. Zdravím všetkých
jaja99
27.03.07,11:34
Buďte radi, že "len" daňové priznania. My sme mali v marci jednu kontrolu z colnice- jeden klient je užívateľský podnik a jednu kontrolu na DPH, však prečo nie ................ keď nemám iné starosti. Inak asi sme na tom všetci rovnako, pochybujem, že väčšina už má všetko hotové. Mne zostáva jedna malá sro - nie sú všetky doklady, jedna malá FO - uložené, vytriedené . len nahrať, dokončiť jednu fi s obratom 70 miliónov - ešte jedna fa so zahraničia na ceste a "rodí sa sklad" a také drobnosti ako naše SVB a materské centrum.
Muška
27.03.07,11:49
Johanka máš?? :):):):):)
Johanka
27.03.07,11:52
Mám všeličo :D , len DP nie :--- . Ale mám to premyslené ....:cool: .
Marianna01
27.03.07,13:19
ja už mám svoje aj na DU, ale ešte 8 nespravených. Z toho 6 už len vychytať muchy a vypísať DP, ale z toho sú 2 sro :cool: . Ďalšie dve ešte účtujem, z toho jedno mám v halde dokladov :eek: . A aby som bola úplne spokojná, ochorela som, v noci ma schytila aj zimnica, tak som nemohla robiť a konečne som aspoň ležala, keď už nie rovno spala... A to ma ráno pri bráne čaká pani a s bohorovným úsmevom sa spýta, či ešte 3 zoberiem :D:D:D nezostalo mi nič iné, len presne toto :D:D:D:D:D:D:D:D . Takto schuti som sa zasmiala. A ešte, sprostá, jej hovorím, že teraz nie, ale cez víkend to urobím (to si fandím, čo?), ak toho nemá veľa. Veď to poznáte - murár s 5 faktúrami... Ona že fajn, na obed dojde... Je pol piatej, pani nikde... Asi ju najbližšie poženiem svinským krokom... slina mi nesie na jazyk škaredé slová!:cool::cool::cool:
Zuziana
29.03.07,04:47
Kde sú ďalšie správy? aj vy máte takých čo si myslia, že len on je ten, čo na neho čakáte? asi áno. Len už chýba čas podávať správy:D
Muška
29.03.07,05:08
....aj vy máte takých čo si myslia, že len on je ten, čo na neho čakáte? ....

Zuzka ako vieš?

Môj brácho - ako prvý si to myslí......už som mu aj vyhrozila, že si ho nechám vyškrtnúť na Matrike....a nezaberá :D
boitana
29.03.07,12:05
ahojte urobila som igelitkara a idem vypisovat danove priznanie na stranke drsr a nefunguje mi to, neviete prosim co je s tým ? asi idem kupit vykazy a rucne makat
Janka6685
29.03.07,12:34
ahojte urobila som igelitkara a idem vypisovat danove priznanie na stranke drsr a nefunguje mi to, neviete prosim co je s tým ? asi idem kupit vykazy a rucne makat

Mne to momentálne funguje.....asi majú len výpadky z preťaženosti. Ale skús si stiahnuť soft na vyplňovanie DP zadarmo z www.kros.sk . Zo základných údajov ti zvyšok vypíše samo, plus aj výpis na daňový a na sociálku.;)
mgm
29.03.07,18:16
Hlásim, práve som dokončila posledné /dúfam/ DP za r. 2006. Zajtra nechcem vidieť žiadné doklady, tlačivá a idem na záhradu. Dieťa ide so mnou, majú voľno, lebo učitelia majú Deň učiteľov. Celkom to dobre vyšlo.

Dúfam, že bude aj pekné počasie.

Pa
Lydka R
29.03.07,18:24
No ty sa máš. Ja a určite ešte mnohí iní si budeme musieť na takúto chvíľku počkať ešte do pondelka.
Daska
29.03.07,18:43
No ty sa máš. Ja a určite ešte mnohí iní si budeme musieť na takúto chvíľku počkať ešte do pondelka.

Alebo zeby do utorka???
vikinka
29.03.07,19:00
Aj ja už mám podané a dokonca aj zaplatené:D :D :D
Paula
29.03.07,19:03
Aj ja už mám podané a dokonca aj zaplatené:D :D :D


gratulujem.....k plateniu :cool: ...lebo to je ten lepší prípad:)
LubenaK
29.03.07,19:06
Tak som si povedala, že keď už to máme hotové - tie daňové priznania, tak si zaslúžime kvetinku.
STRELEC
29.03.07,19:12
Tak som si povedala, že keď už to máme hotové - tie daňové priznania, tak si zaslúžime kvetinku.
Nezostáva než tíško a skromne závidieť. :mee::mee:

Ale keďže ľudia narodení v znamení strelca sme optimisti (tvrdia to nás kde-kade), tak aj my sa dočkáme. V sobotu??
Paula
29.03.07,19:41
Tak som si povedala, že keď už to máme hotové - tie daňové priznania, tak si zaslúžime kvetinku.

Áno :) .....vďačne ju poposielam všetkým umoreným (dúfam nie stratou) poraďákom a tým, ktorí majú "hotovo" prajem, aby ich neprenasledoval pocit neistoty, či všetko zaúčtovali OK :) ...lebo ja nech sa snažím akokoľvek, stále mám v kútiku duše malý strach, že som niečo možno nie správne urobila. ....už mnoho rokov....je pravda, že človek by o sebe nemal pochybovať, ale na druhej strane si nemôže ani namýšľať, že je majster sveta.....
Anja111
29.03.07,19:52
Také pocity máme asi viacerí. Teda, ja určite...
Marianna01
29.03.07,19:55
a niekedy ma to prepadne pri zaspávaní, a keď si spomeniem na roky roky dozadu, prepadá ma panička, lebo už ani srnka netuší, čo to tam vlastne bolo...

poznáme tie nepríjemné pocity. Potom sa už len nejako presvedčiť, že voľajako bolo,voľajako bude...
Ivana Š
29.03.07,20:04
Nezostáva než tíško a skromne závidieť. :mee::mee:

Ale keďže ľudia narodení v znamení strelca sme optimisti (tvrdia to nás kde-kade), tak aj my sa dočkáme. V sobotu??

Jedine ak Ti nepríde nejaký oneskorenec - igelitkár :D:D:D
STRELEC
29.03.07,20:14
Jedine ak Ti nepríde nejaký oneskorenec - igelitkár :D:D:DPo mojom priznaní .... ani keby prišiel J.M. (myslím Majského :)).
Johanka
30.03.07,07:38
Johanka máš?? :):):):):)
Furt ništ :D .
evina
30.03.07,07:41
Furt ništ :D .

Aj ja stále čakám a moja účtovníčka my ho stále nespravila..hrozné:D:D Asi jej nezaplatím...
Muška
30.03.07,07:50
Aj ja stále čakám a moja účtovníčka my ho stále nespravila..hrozné:D:D Asi jej nezaplatím...
A moja ho už urobila ....a daň zaplatila :D
evina
30.03.07,07:51
A moja ho už urobila ....a daň zaplatila :D

Muška, dohoď mi ju presedlám...:D
Johanka
30.03.07,07:52
Tá moja ma stále odkladá, vraj až v pondelok :D .
Anja111
30.03.07,08:09
Áno, aj odovzdané. A účtovníčka ma potešila, vrátia mi zaplatené preddavky...
Muška
30.03.07,08:41
Muška, dohoď mi ju presedlám...:D
Evka, moja má plno.....ale Anja má lepšiu....aj preddavky jej vrátili. :D
gutan52
30.03.07,09:45
Aj ja už mám podané a dokonca aj zaplatené:D :D :D

Vlastné DP máme už hotové. Aj odovzdané, len nemáme groše teraz, aby sme to zaplatili. Tak poraďte prosím, čo povedať na DÚ? alebo akú žiadosť podať?

Do 30.6.2007 by sme to aj vedeli zaplatiť - 3-mi splátkami po 5.000.- Sk

Dá sa to takto riešiť? Alebo sú nemilosrdní na Daňovom?!.
gutan52
30.03.07,09:51
Tá moja ma stále odkladá, vraj až v pondelok :D .

Taká veľká Poraďáčka - Johanka !? a Ona si dá robiť DP inej osobe? či som to zle pochopil - napravte ma.

Je taký zákon, že sám sebe nemôže urobiť DP??? OZAJ ?
gutan52
30.03.07,10:07
Moje by aj bolo ale obdeň na mňa vykukne nejaký ďalší zabudnutý príjmový doklad. ŠR sa môže tešiť...

To poniektorí zahadzujú tie "podpultové prijmové" , ale k výdavkovým sa hlásia . Alebo ich majú ako Tromfy - do zálohy.

Aj za zabudnutý výdavkový doklad v hodnote cca 100.000,- Sk je pokuta?
willma
30.03.07,10:07
Taká veľká Poraďáčka - Johanka !? a Ona si dá robiť DP inej osobe? či som to zle pochopil - napravte ma.

Je taký zákon, že sám sebe nemôže urobiť DP??? OZAJ ? Neber naozaj všetko vážne čo sa popíše ;)
gutan52
30.03.07,10:29
Neber naozaj všetko vážne čo sa popíše ;)

Wilmuš - už som pochopil Johanku.

Johanka čaká od Johanky DP, mne však poradila Paragrafom 59 - o Splátkovom kalendári . V´daka jej i zato . Takže keď Ona chce tu bodovať , tak na seba chúďa už nestíha.

Ale mi môžete ešte poradiť, ako postupne tú daň za r 2006 uhradiť - aby to bolo "Kóšer" . Dakujem už od dávna JG
Johanka
30.03.07,10:46
Wilmuš - už som pochopil Johanku.

Johanka čaká od Johanky DP, mne však poradila Paragrafom 59 - o Splátkovom kalendári . V´daka jej i zato . Takže keď Ona chce tu bodovať , tak na seba chúďa už nestíha.

Ale mi môžete ešte poradiť, ako postupne tú daň za r 2006 uhradiť - aby to bolo "Kóšer" . Dakujem už od dávna JG

Ona tu nechce bodovať. Ona si sem chodí oddýchnuť od náročnej práce. Ona sa nesťažuje, že nemá priznanie. Iba sa pripája k davu, ktorý potvrdzuje řčení, že šuster chodí bosý.
Čo má mnou poradený § 59 s mojim DP ? Ja splátkový kalendár nepotrebuje, mám plné pančuchy peňazí :--- , len neviem koľko im mám poslať :D .
Ale v podstate máš pravdu... keby som sa nezašívala na Porade a nerozdávala rozumy, mohla som mať už nohy vyložené na stole :rolleyes: .
Janka6685
30.03.07,12:51
Konečne odovzdané....podvečer skočím na poštu zaplatiť daň a the end

Myslela som si, že budem na DÚ vystávať rady jak začiatkom roka na zdravotke, ale v pohode.....v podateľni jedna teta predo mnou, aj v jedných dverách a na "moje" som rovno zaklopkala a šla dnu. Teraz neviem, či sú všetci takí úžasní, že už majú odovzdané, alebo dlhé rady sa očakávajú až v podnelok? :D
Muška
30.03.07,13:04
Vlastné DP máme už hotové. Aj odovzdané, len nemáme groše teraz, aby sme to zaplatili. Tak poraďte prosím, čo povedať na DÚ? alebo akú žiadosť podať?

Do 30.6.2007 by sme to aj vedeli zaplatiť - 3-mi splátkami po 5.000.- Sk

Dá sa to takto riešiť? Alebo sú nemilosrdní na Daňovom?!.

Daň je 15000,-:????
Ak áno ak ju do 5.6.2007 uhradíte, nedostanete žiadny sankčný poplatok.
karpis
30.03.07,13:06
Konečne odovzdané....podvečer skočím na poštu zaplatiť daň a the end http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif

Myslela som si, že budem na DÚ vystávať rady jak začiatkom roka na zdravotke, ale v pohode.....v podateľni jedna teta predo mnou, aj v jedných dverách a na "moje" som rovno zaklopkala a šla dnu. Teraz neviem, či sú všetci takí úžasní, že už majú odovzdané, alebo dlhé rady sa očakávajú až v podnelok? :D
Myslím, že tie dlhé rady hrozia až v pondelok, ja už mám konečne odovzdané.
Zoltán Kovács
30.03.07,14:39
Poslušne hlásim: O 15:47 hod som odovzdal posledné daňové priznanie s poradovým číslom 67. HUUUURRRRRÁÁÁÁÁ:D :D :D
willma
30.03.07,15:27
a ja dúfam, že zajtra nebude mať drsr opäť technickú údržbu
kukučka
30.03.07,15:54
Po mojom priznaní .... ani keby prišiel J.M. (myslím Majského :)).



ten "náš" si hádam vie urobiť aj sám ;)
Marianna01
30.03.07,20:20
Poslušne hlásim: O 15:47 hod som odovzdal posledné daňové priznanie s poradovým číslom 67. HUUUURRRRRÁÁÁÁÁ:D :D :D

Je 23:18 a ja som dokončila posledné DP s poradovým číslom niekde medzi 60-65. Už som nepočítala...:confused::confused::confused:

Ale bola to tohto roku strááááááááááááááááááááášná makačka. Takéto husté to ešte nebolo. a vraj nezdravé ekonomické prostredie, slabá podpora podnikania...:cool:a kopa živnostníkov - našťastie :D:D:D
cloe
30.03.07,20:37
Ja som dnes ráno o 3.50 dokončila posledné DP a s takou úľavou som si išla ľahnúť, s myšlienkou, že doobeda nevstanem:--- Samozrejme som si zabudla vypnúť zvonenie na mobile a o 7.30 ma zobudilo zvonenie. Myslela som, že niekoho prizabijem, ale nestalo sa. Priateľka mi zavolala, že sa jej práve narodil syn Adam:) Krásne!!! Tak nám to peke vyšlo, každá sme dobojovali jednu bitku;)
cloe
30.03.07,20:40
A teraz mi tak napadlo prečo som vlastne v tejto téme. Vlastné ešte nemám:D Ale to je pohoda, stres zo mňa už opadol, tak to hravo zvádnem;)
cloe
30.03.07,20:57
Ešte mi v tejto súvislosti napadla jedna príhoda. Naozaj sa to stalo!
Bola som raz /je to už veeeeľmi dávno/ s deťmi u priateľky na Zelenej vode. Bolo to v lete. Predstavila ma svojej známej. Ona - Viera, ja - Viera. Určite sa to stáva aj vám, že niekedy niekoho stretnete a zdá sa Vám akoby ste ho poznali odjakživa. Skrátka sme si strašne padli do noty, stále sme si mali čo povedať. Ku koncu dňa som sa jej spýtala: Nie si ty náhodou baran?/teda skôr baranica:D ?/ Ona, že: Áno. A kedy si sa narodila? Presne rovnaký dátum ako ja:eek: . Teda ale bola o nejaký ten rôčik mladšia. A nakoniec sme sa dostali k tomu, čím sa živíme. Ona účtovníčka, ja účtovníčka. Ale tá pointa ešte len príde;) Leto ubehlo, aj podzim a zima a znovu uzávierkové obdobie. Podotýkam, že od toho dňa na Zelenej vode sme sa nevideli. Bola z iného mesta ako ja. No, samozrejme 31. 3. o 17.55 utekám s vyplazeným jazykom na DU a s kým sa nezrazím vo dverách? S mojou jednodňovou priateľkou. Boli sme skrátka úúúúúplne rovnaké. No a odvtedy som ju už nevidela.:mee: Takže, ak si sa v tom náhodou spoznala, ozvi sa:)
andyt
30.03.07,22:02
:rolleyes: ahojte vsetci! Tak ma potesila tato tema,nie som dlho na porade / dlho,,poradacka,,/ a zacina ma bavit sa tu na tejto stranke ,,mrvit,, aj 5x denne. Zacina to byt tak nejak zavislost! Ale k teme , je piatok ...po polnoci a ja som si az po precitani tejto temy uvedomila ze ja nemam hotove danove !!!!!! Takze dakujem a pozdravujem vsetkych a pocitam uz hodiny kedy bude po danovom a klud??? asi nie, .............dalej pokracujeme.... krasny den vam prajem....;):):):):):):---:---:---:---
Ivana Š
31.03.07,19:04
Taká som znechutená a smutná :mee: a aj nahnevaná :mad:
Robila som DP 3 kamarátom, čo spolu robia, spolu bývajú na ubytovni, majú takmer rovnako fakturované príjmy,ale bol každý iný prípad.
A paušálne výdavky 60% 1990 daň k úhrade (Tento bol max. spokojný, lebo čakal vyššiu daň :))

B auto na lízing zaradené do podnikania, 2700 daň k úhrade
C paušálne výdavky 40%, daňová povinnosť cca 13000 Sk, ale nakoľko mu vlani vznikla povinnosť platiť preddavky(cca 15000) , tak mu vznikol preplatok cca 2000


Nastal problém medzi kamošmi. B napadol C, ako to, že C ešte vrátia dane, keď on (B) má auto na lízing a platí takú daň (2700 Sk ). On si bral auto na lízing s tým, že jemu ešte dane vrátia :eek: ??? :eek:
a ešte aj platil viac účtovníčke - to ako mne:D

Vôbec neberie do úvahy to, že ten C chalan si zaplatil vlani nielen daň ale aj štvrťročne preddavky na daň (čo B platiť nemusel),
a že som zobrala viac za účtovníctvo? Máte s tým skúsenosti porovnať
- účtovať lízing - všetky bločky od PH, celú knihu jázd som musela spätne dorábať (nemal nijakú - a asi ani nevedel že ju musí viesť)....
- alebo zrátať 12 faktúr, odvody do fondov, vyrátať % z príjmu ...
willma
31.03.07,19:12
ja už mám tiež bratove aj kamoškine, ale nemám istotu so svojim-hotové síce je, ale či dobre....:confused:
atka4
31.03.07,19:30
Tak ja som svoje, manželove a svojich detí - daň z úrokov stihla(to ani nerátam), ale Po a Ut som sa len poflakovala čakaním na !posledné údaje! od 2 SZČO a 1 PO. Tých SZČO som dnes dorazila, ale tá PO - roboty ešte ako na kostole....
cloe
31.03.07,19:49
Ja som práve dokončila svoje DP, takže v pondelok ráno nabehnem na DU, odovzdám to a aspoň 1 týždeň na papiere ani nepozriem:D To bol samozrejme žart. Ani si neviem predstaviť, že by som celý týždeň nepozrela na papiere alebo by nebolo treba niečo urobiť. Myslela som, že než začnú výplaty, DPH /štvrťrok:confused: /, tak by sa dalo troška vypnúť, ale to by som musela odísť mimo SR a nebrať mobil. To nehrozí, takže až v lete:mee: Ale tešiť sa už môžem;)
Zoltán Kovács
31.03.07,19:52
A pri tých DP ste nezabudli na ročné hlásenia k zrazeným preddavkom z dani zo závislej činnosti? Ja ich idem robiť zajtra, aby som pondelok aj to mal za sebou.
Zita5
31.03.07,19:55
ja už mám tiež bratove aj kamoškine, ale nemám istotu so svojim-hotové síce je, ale či dobre....:confused:

Hoď na Poradu skontrolujeme:--- ;)
cloe
31.03.07,19:58
A pri tých DP ste nezabudli na ročné hlásenia k zrazeným preddavkom z dani zo závislej činnosti? Ja ich idem robiť zajtra, aby som pondelok aj to mal za sebou.
Tiež mi to zostalo na zajtra, ale len štyri. Medzi nami, v pondelok to musíš mať za sebou aj keby si nechcel /ak nechceš 2 tis. odmenu:D /
Zoltán Kovács
31.03.07,20:03
Tiež mi to zostalo na zajtra, ale len štyri. Medzi nami, v pondelok to musíš mať za sebou aj keby si nechcel /ak nechceš 2 tis. odmenu:D /

Ja mám asi 15. Ale comp ich "vypluje", ešte našťastie.:D

Čo sa týka tej "odmeny" od DÚ tak asi by som mal klientov :mad:
cloe
31.03.07,20:07
Teraz mi napadlo, že mám do pondelka ešte pripraviť jednému klientovi žiadosť o úver a inej zasa podnikateľský zámer:confused: Tak a už mi úsmev zamrzol. No čo sa dá robiť, v záplave tých DP nebol na to čas, tak budem zajtra predsa makať. Ale nevadí, hlavne nech svieti slnko!
Melnick
31.03.07,20:12
A ja čo sa tu poflakujem? Neviete? Svoje účto síce hotové skoro začiatkom januára ,ale stále neskontrolované a hodené na samom spodu :mee: všetkých "papierov".Dnes a zajtra dve už len vytlačiť a štyri stoja v rade na spracovanie. A keď bude viac času napíšem čo som vyparatila manželovi. Ale koniec dobrý všetko dobré.:)
cloe
31.03.07,20:19
A ja čo sa tu poflakujem? Neviete? Svoje účto síce hotové skoro začiatkom januára ,ale stále neskontrolované a hodené na samom spodu :mee: všetkých "papierov".Dnes a zajtra dve už len vytlačiť a štyri stoja v rade na spracovanie. A keď bude viac času napíšem čo som vyparatila manželovi. Ale koniec dobrý všetko dobré.:)
Čo si vyparatila? Nenapínaj!;)
Melnick
31.03.07,20:51
Postupne ako som vypracovávala DP som ich aj odnášala na DÚ. Medzi odovzdanými aj DP môjho syna a manžela. To som si myslela. Dnes prišli vnuci a pretože majú záujem o futbal a futbalistov, tak som im povedala,že medzi papiermi ,ktoré im zbieram do zberu som uvidela ich obľúbeného Nezmara, tak nech si ho vystrihnú. Aké bolo moje prekvapenie,keď vnuk prišiel a opýtal sa či tie "faktúry" čo sú v tých novinách nepotrebujem .
Viete čo tam bolo? Manželove DP, o ktorom som bola na milión % presvedčená ,že už je odovzdané. :eek: Nepýtajte sa ma ako sa tam dostalo. :cool: N E V I E M.
PS. Ďakujem roku 2007 za sobotu 31.3. a nedeľu 1.4 . :o
petovsan
31.03.07,21:29
... tak to sa Ti teda podarilo, Melnick, ešteže máš takých šikovných vnúčikov !!! Mne sa tak podobne zadarilo zabaraniť minulý rok pri DP k DPH: mám 8 kvartálnych DPH-čkárov, keď prišiel deň D, schytila som obaly a davaj na DÚ. Asi o 3 týždne mi volá klient, že mu prišiel oznam, že nepodal DP k DPH, dušovala som sa, že to nie je možné, že ho mám opečiatkované v kancelárii na stole. Aké bolo moje prekvapenie :eek:, keď som zistila, že síce leží na tom stole, ale po pečiatke z DÚ ani stopy. Tak som si zacvakala pokutku :mee: - tak mi treba, niesla som totiž ešte 1 DP od kamošky (tiež účtovníčky), ja som si kusy narátala, počet mi sedel a úplne som v tom frmole zabudla, že ten 1 kúsok nebol z mojej tvorby.
Odvtedy si vediem evidenciu podané - nepodané, kde si všetko po splnení termínu poctivo odškrtávam. Osvedčilo sa mi to aj teraz pri DP, práve som si odškrtla posledného klienta zo svojho A4 zoznamu v kolónke vyplnené - a hlásim HOTOVO!!!!!!!
P.S. : v zozname pre daň z príjmov mám ešte analytiku v členení na: priznanie vyplnené, klientom podpísané, odovzdané, vyplatené ... no v tej poslednej kolónke mi toho teda chýba zaškrtať najviac :D:D:D
Johanka
01.04.07,08:58
Johanka máš?? :):):):):)
Už mám :cool: .

...... 1.apríl :D .
Jozef Mihál
01.04.07,11:58
Mám !
sway
01.04.07,12:00
Mám !

Jožko nespôsobuj tu depky :D:D:D:D:D
Muška
01.04.07,12:02
Už mám :cool: .

...... 1.apríl :D .

Johanka, si sama zo seba strielaš?? :D
sway
01.04.07,12:02
Už mám :cool: .

...... 1.apríl :D .


krásne, bohové, ja si idem pospať a konečne spraviť aj našu firmu - tak sa tu môžme stretnúť tak okolo 2 po polnoci :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Johanka
01.04.07,12:51
:D :D ja som chvíľu driemala na lehátku , na slniečku ... a teraz - vyhrňme si rukávy :--- ! Ráno tu boli dvaja opozdilci s príjmami zo zahraničia - musím preveriť, kto na mňa bonzol, že to viem počítať ....:D
Muška
01.04.07,13:17
:D:D:D:D:D
willma
01.04.07,15:00
Hoď na Poradu skontrolujeme:--- ;)
a budete mi závidieť lebo vyšiel preplatok :o
evina
01.04.07,15:10
:D :D ja som chvíľu driemala na lehátku , na slniečku ... a teraz - vyhrňme si rukávy :--- ! Ráno tu boli dvaja opozdilci s príjmami zo zahraničia - musím preveriť, kto na mňa bonzol, že to viem počítať ....:D
A kto mňa bonzol, že OZ nemusím...:mee:
Muška
01.04.07,15:26
A kto mňa bonzol, že OZ nemusím...:mee:
Evinka ja Ovocie môžem, len Zeleninu nemusím :D
Paula
01.04.07,15:28
Ovocie môžem


Hrozienko by nebolo? :rolleyes: Vopred ďakujem a číham pri trubke :)
evina
01.04.07,15:34
Evinka ja Ovocie môžem, len Zeleninu nemusím :D
Muška ja aj zeleninu aj ovocie :D ale na záver sa trápim s jedným občianskym združením. Ešte furt nemám vyložené nohy na stole :mee:
jamis
01.04.07,15:39
A ja som mala odpoludnia už nohy vyložené na stole a hup...ešte 3 DP som teraz robila, ale len typ "A". Takže v pohode.
cloe
01.04.07,15:55
... tak to sa Ti teda podarilo, Melnick, ešteže máš takých šikovných vnúčikov !!! Mne sa tak podobne zadarilo zabaraniť minulý rok pri DP k DPH: mám 8 kvartálnych DPH-čkárov, keď prišiel deň D, schytila som obaly a davaj na DÚ. Asi o 3 týždne mi volá klient, že mu prišiel oznam, že nepodal DP k DPH, dušovala som sa, že to nie je možné, že ho mám opečiatkované v kancelárii na stole. Aké bolo moje prekvapenie :eek:, keď som zistila, že síce leží na tom stole, ale po pečiatke z DÚ ani stopy. Tak som si zacvakala pokutku :mee: - tak mi treba, niesla som totiž ešte 1 DP od kamošky (tiež účtovníčky), ja som si kusy narátala, počet mi sedel a úplne som v tom frmole zabudla, že ten 1 kúsok nebol z mojej tvorby.
Odvtedy si vediem evidenciu podané - nepodané, kde si všetko po splnení termínu poctivo odškrtávam. Osvedčilo sa mi to aj teraz pri DP, práve som si odškrtla posledného klienta zo svojho A4 zoznamu v kolónke vyplnené - a hlásim HOTOVO!!!!!!!
P.S. : v zozname pre daň z príjmov mám ešte analytiku v členení na: priznanie vyplnené, klientom podpísané, odovzdané, vyplatené ... no v tej poslednej kolónke mi toho teda chýba zaškrtať najviac :D:D:D

:eek: Už aj idem pohľadať po dome, či nemám nejaké zabudnuté neodovzdané DP:D
gutan52
01.04.07,19:00
Daň je 15000,-:????
Ak áno ak ju do 5.6.2007 uhradíte, nedostanete žiadny sankčný poplatok.

MUŠKA - prosím Ťa , odkiaľ vieš tento termín, ? do 5.6.2007 - vraj dovtedy bez sankcií.? Poraďaci, nechcem Vás spr...., ale Mušku musíme pochváliť. ! Veď mi zodpovedala tak ako sa patrí! Proste , že takáto odpoveď sa mi páči.
Súhlasíte s jej odpoveďou? Ak áno, tak 100 bodov odo mňa ...
Muška
01.04.07,19:03
klikni na www.drsr.sk - potom klikni na kalkulačka - zadaj si daň a termín úhrady....a ukáže sa Ti....do 500,- Sk sa sankčný úrok nevyrubuje.
evina
01.04.07,21:08
Som posledná? Hlásim hotovo...už len zajtra vypíšem výkazy na OZ a nohy na stôl:)
liba2
01.04.07,21:12
Som posledná? Hlásim hotovo...už len zajtra vypíšem výkazy na OZ a nohy na stôl:)
Nešli by sme to osláviť - do pizzerie ?
evina
01.04.07,21:16
Nešli by sme to osláviť - do pizzerie ?
Bomba :D je tam kasíno ...:)

P.s. ale zavolám, zajtra sa budem asi zotavovať:)
Muška
01.04.07,21:32
Bomba :D je tam kasíno ...:)


Evinka, už vyberáš tie preddavky :D ????
kukučka
01.04.07,22:01
pre hladujúcich pracujúcich - ako ináč, Muška svieti, Lucy sa skrýva :D :D :D
Muška
01.04.07,22:02
Muška svieti, :D :D :D
...a to nie som svätojánska, ale už mi raz Riško chcel prasknúť pod nik , že "Nočný Poraďák" :D:D
sway
01.04.07,22:07
Ahojte, vidím ľudkovia že nespíte....., už je zajtra :---

tak asi som posledná ja.... ale HOTOVO - tak sa teším
dotlačené, pripravené na podpis p. konateľa - manžela :D:D:D
šak sa bude ráno čudovať....

šetkých pozdravujéééééééééééééééééééé m :---:---:---:---:---:---:---:---:---:---

nech sa darí prajem všetkým :):):):):):):):):):):):):):):):):)
kukučka
01.04.07,22:08
a aby niekomu nebolo ľúto :D
STRELEC
02.04.07,03:05
Ahojte, vidím ľudkovia že nespíte....., už je zajtra :---

tak asi som posledná ja.... ale HOTOVO - tak sa teším
dotlačené, pripravené na podpis p. konateľa - manžela :D:D:D
šak sa bude ráno čudovať....

šetkých pozdravujéééééééééééééééééééé m :---:---:---:---:---:---:---:---:---:---

nech sa darí prajem všetkým :):):):):):):):):):):):):):):):):)
Už mám konečne svoje urobené (až na nedorobky a doplnky:), súvaha "pritlačená"), ale ... vytlačené vsio aj poznámky. Dám si cigaru a podpisujem.
Dnes ale robím - niečo odovzdať, 2x FO sú vo FormEdiku a čakajú na konzultáciu príslušného FO s bankou ohľadom úveru. Poobede. Pošta. )nie ja - klientos).
Jozef Mihál
02.04.07,07:54
Máte niekto prehľad o tom, aké sú dnes fronty na DÚ BA II: ??
ata111
02.04.07,08:02
V KE sa to dá, o desiatej dvaja, traja pocitví daňovníci v šóre ku každému daňovákovi. Kľud.
Aspoň mne sa to tak javí, keď už mám veget. Konečne. Bola to dlhá, predlhá noc.
Lubica3
02.04.07,08:28
Jožko, DU BA II. - je uplne najlepší, čo sa týka preberania - hore v zasadačke je aspoň 20 pracovníkov, takže sa čaká minimálne... Pekný deň.
Jozef Mihál
02.04.07,08:40
Ďakujem Ľubka, už sa teším na zavŕšenie daňového roka 2006 dnešným slávnostným odovzdaním daňových priznaní.

P.S. Peniažky štátu už odišli, bolo toho dosť, dúfam, že za ne bude napr. do roka hotová diaľnica až do Užhorodu.
katkaj
02.04.07,08:45
Ďakujem Ľubka, už sa teším na zavŕšenie daňového roka 2006 dnešným slávnostným odovzdaním daňových priznaní.

P.S. Peniažky štátu už odišli, bolo toho dosť, dúfam, že za ne bude napr. do roka hotová diaľnica až do Užhorodu.

:D:D:D Jožko, toľko optimizmu v tento deň..... :)
ayya
02.04.07,09:22
nemam... ale ja si ani nerobim, mam len TPP, vyuctovanie som si urobila ako zamestnavatel :-) ale idem teraz do kanafasu :) ... jeeeeej, tesim sa ... za posledne tri noci som spala dokopy tak asi 7-8 hodin
drzim vsetkym palce, ktori este makaju ako vcelicky - tak nech sa vam dari :-)
atka4
02.04.07,09:40
nemam... ale ja si ani nerobim, mam len TPP, vyuctovanie som si urobila ako zamestnavatel :-) ale idem teraz do kanafasu :) ... jeeeeej, tesim sa ... za posledne tri noci som spala dokopy tak asi 7-8 hodin
drzim vsetkym palce, ktori este makaju ako vcelicky - tak nech sa vam dari :-)
To ja som dnes robila do 03,45, vstávala som o 06.30 a makám ďalej - ale čakám už len na sklad v jednej PO, len akosi nechodí....a čakám. Dúfam, že to stihnem potom všetko hodiť na papier včas. Prajem pekný deň
jana32
02.04.07,10:27
Ľudia moji ja len dúfam, že stále platí že dańové priznanie sa dá poslať aj poštou - doporučene, lebo stáť v rade sa mi nechcelo. Je tak?
katkaj
02.04.07,10:28
Ľudia moji ja len dúfam, že stále platí že dańové priznanie sa dá poslať aj poštou - doporučene, lebo stáť v rade sa mi nechcelo. Je tak?

áno stačí to dnes poslať poštou :)
Jana Acsová
02.04.07,10:29
Ľudia moji ja len dúfam, že stále platí že dańové priznanie sa dá poslať aj poštou - doporučene, lebo stáť v rade sa mi nechcelo. Je tak?
Pravdaže sa dá. Ale najlepšie dnes, zajtra by už poštovné stálo cez 2 tisícky .-)
jana32
02.04.07,10:32
Pravdaže sa dá. Ale najlepšie dnes, zajtra by už poštovné stálo cez 2 tisícky .-)

predpokladám, že potom už ale netreba dodatočne ísť potvrdiť na dańový úrad potvrdenie o podaní daňového priznania, stačí podací lístok z pošty.
katkaj
02.04.07,10:33
predpokladám, že potom už ale netreba dodatočne ísť potvrdiť na dańový úrad potvrdenie o podaní daňového priznania, stačí podací lístok z pošty.


Samozrejme stačí. Najlepšie si ho hneď pripnúť ku kópii DP aby sa nestratil ;)
Jana Acsová
02.04.07,10:33
predpokladám, že potom už ale netreba dodatočne ísť potvrdiť na dańový úrad potvrdenie o podaní daňového priznania, stačí podací lístok z pošty.Za predpokladu, že tú poštu stihnete. .-)
Jana Acsová
02.04.07,10:34
Samozrejme stačí. Najlepšie si ho hneď pripnúť ku kópii DP aby sa nestratil ;)
Sa predbiehate? Či tu sa pohybujú už len tí, čo majú "fajront" s DP? .-)
katkaj
02.04.07,10:35
Sa predbiehate? Či tu sa pohybujú už len tí, čo majú "fajront" s DP? .-)

:D:D:D ešte idem jedno DP typ A robiť ;)
Jana Acsová
02.04.07,10:36
:D:D:D ešte idem jedno DP typ A robiť ;)
Tak heš, heš ...
katkaj
02.04.07,10:36
Tak heš, heš ...


také jednoduché to nie je, čakám ešte na podklady :rolleyes:
Jana Acsová
02.04.07,10:37
:D:D:D ešte idem jedno DP typ A robiť ;)My už ani A. My sme z BB :D
Assea
02.04.07,10:37
Ja som práve dorobila :-))) - PS: Opravné.
V noci som si uvedomila že som tam nedala jeden hotovostný decembrový....
Ach Ach... chvala bohu - už len odniesť.

Nevie niekto aká je situácia na DÚ BB II?

:-) Všetkým prajem krásny výdych a oddych po tomto hektickom období :-)
katkaj
02.04.07,10:37
My už ani A. My sme z BB :D


:D:D:D tak gratulujem :)
Jana Acsová
02.04.07,10:39
Nevie niekto aká je situácia na DÚ BB II? Prívetivá, ústretová, nadštandardne milá, slnečná ...
Jana Acsová
02.04.07,10:40
:D:D:D tak gratulujem :)
Podobne ... nech už máte po tom áčku ... nech stihnete dépéháčku.
Jozef I
02.04.07,10:45
Prívetivá, ústretová, nadštandardne milá, slnečná ...
Musím len a len súhlasiť. Bol som na dvoch rôznych daňových úradoch a fakt sú tam pracovníčky milé, príjemné a dokonca sa aj usmievali. Moooc som bol spokojný. A čakal som iba tak 2-3 min. jeden človek v rade!
katkaj
02.04.07,10:46
Podobne ... nech už máte po tom áčku ... nech stihnete dépéháčku.

:):) už sa tu aj veršuje, super ;)
Jozef Mihál
02.04.07,10:56
Skrátka plná spokojnosť. Je pekný deň, ten 2.4.2007. Pomaly vyrážam na DÚ BA II.
Jana Acsová
02.04.07,10:57
Pomaly vyrážam na DÚ BA II.
Vyrazil si nám dych.
ayya
02.04.07,10:59
Za predpokladu, že tú poštu stihnete. .-)

;-) si pamatam jeden "nadherny" rok, ked posta na hlavnej stanici v BA robila do rana... a od stanice bol rad dlhy az po SAV-ku :-) bola strasna zima, ludia sedeli v autach a tak cakali :-) to sa ale este myslim podavalo k 15. februaru ...
nasledujuci rok uz bola iba do 22.00 ...he! - sme sa tam sami znami stretali v tom rade ... dnes sa da na hlavnu tusim do 20:00, v petrzalke do 19:30 ... a raz kamaratka posielala pred deviatou s tou sluzbou, eee dhl? ... ci ako sa volaju a to musela ist na letisko, tam mali sklad, oficialne uz nerobili, ukecala niekoho cez telefon :-) je to sice mastna suma, ale vzdy menej ako pokuta z danaku :-)
ale najkrajsi zazitok s podavanim mam tento: klasika - stojime v rade pred osmou na poste: pride taky mlady chalan a ako sme tam boli natlaceni ako krivy had, ze nebolo ani poznat, kto ku ktoremu okienku stoji... tak sa nadvihol na spickach a sice nahlas ale tak dost slusne a nesmelo sa ohlasil: "prosim, nema tu nahodou niekto volne jedno ciste danove priznanie??"
:-)
a mal niekto! ... aj obalku, kym sme sa dostali k okienku, aj sme mu to pomahali vyplnat a aj to pekne podal - ale to bol "pausalista", takze to nebolo az take strasne :-)
katkaj
02.04.07,12:17
Tak heš, heš ...

Hlásim že všetci oneskorenci majú DP vytlačené a odovzdané, snáď to na tú poštu zvládnu zaniesť :D
Aljok
02.04.07,12:29
To ja som dnes robila do 03,45, vstávala som o 06.30 a makám ďalej - ale čakám už len na sklad v jednej PO, len akosi nechodí....a čakám. Dúfam, že to stihnem potom všetko hodiť na papier včas. Prajem pekný deň
Ja čakám tiež na pána konateľa(majiteľa), ale asi mu DP vôbec nechýba. Je mi totiž dlžný min. za pol roka peniaze a asi tuší, že bez nich mu DP nevydám. volať mu nebudem, lebo keď mi nezdvíhal telefón, tak som mala infarktové stavy. a nakoniec mi dokonca odmietol - zrušil hovor a tak som si povedala dosť! Nie som žiadna chudera a nervy mám len jedny...
Som zvedavá ako to chce doriešiť, lebo mám všetky jeho doklady z r. 2005 aj 2006.
Jozef Mihál
02.04.07,12:30
Hlásim návrat z du, dp podané fronty žiadne
liba2
02.04.07,12:31
Alenka nepopusti zo svojho rozhodnutia. :)
Anja111
02.04.07,12:33
Ja čakám tiež na pána konateľa(majiteľa), ale asi mu DP vôbec nechýba. Je mi totiž dlžný min. za pol roka peniaze a asi tuší, že bez nich mu DP nevydám. volať mu nebudem, lebo keď mi nezdvíhal telefón, tak som mala infarktové stavy. a nakoniec mi dokonca odmietol - zrušil hovor a tak som si povedala dosť! Nie som žiadna chudera a nervy mám len jedny...
Som zvedavá ako to chce doriešiť, lebo mám všetky jeho doklady z r. 2005 aj 2006.
Držíme Ti palce. A daj vedieť, ako to dopadlo...
Aljok
02.04.07,12:36
Držíme Ti palce. A daj vedieť, ako to dopadlo...
Ďakujem. Sama som zvedavá čo vymyslí. A to som naivná dúfala, že mi prinesie chýbajúce doklady, dokončím DP a zbavím sa ho!!!! Keď vidím jeho šanóny, ozývajú sa mi žalúdočné vredy. Ale nemá z čoho, platiť "chudák". Veď je to len krčmár...
liba2
02.04.07,12:41
Keby to aj bola pravda že nemá z čoho platiť - tak v potravinách dostane chlieb, mäso, zeleninu ? keď povie, že nemá z čoho zaplatiť? nikto sa s ním nebude baviť!
gabi2
02.04.07,12:52
Ďakujem všetkým poraďákom za pomoc pri tohtoročnom DP. Táto stránka je skvelá a stretávajú sa tu úžasní ľudkovia. Gabi
Jozef Mihál
02.04.07,12:57
Ćesť výnimkám.
Johanka
02.04.07,14:18
Už mám :cool: .

...... 1.apríl :D .

Tentoraz vážne - už mám. Dokonca nebolo ako posledné :--- .
Ale už mám hotové aj posledné a idem sa konečne vyspať.
Želám Vám všetkým úspešnú rekonvalescenciu, naberte veľa síl , fyzických aj psychických, zajtra začíname odznova :D .
Melnick
02.04.07,16:34
Tentoraz vážne - už mám. Dokonca nebolo ako posledné :--- .
Ale už mám hotové aj posledné a idem sa konečne vyspať.
Želám Vám všetkým úspešnú rekonvalescenciu, naberte veľa síl , fyzických aj psychických, zajtra začíname odznova :D .

Aj ja už mám ,no na rozdiel od Teba Johanka,za mnou zamykali DÚ.
Neviem však ,ako by som bola dopadla/ ale viem,hrozne/ ,keby mi Simonka neprišla pomôcť. Venovala mi niekoľko dní,za čo jej strašne ďakujem.:) :) :)
Melnick
03.04.07,05:55
DOBRÉ RÁNO :) :) :)
evina
03.04.07,05:56
DOBRÉ RÁNO :) :) :)

Jedno z najkrajších...:):):)
Tweety
03.04.07,05:58
Jedno z najkrajších...:):):)
A nezdá sa vám, že je tu akosi ticho, tichúčko? Čím to je, čím to je?:---
Johanka
03.04.07,07:31
DOBRÉ RÁNO :) :) :)
A čo tak skoro vstávaš :--- ? Ja som si urobila ( vlastne bolo mi umožnené ) príjemné ráno s raňajkami a kopou novín v posteli ...
Na telefóne mám 8 neprijatých hovorov, samé mne neznáme čísla. Čo asi chcú :eek: ????? Dúfam, že nie nejaké retro, mám v pláne vykročiť vpred :) .
Muška
03.04.07,08:23
Johanka a už máš? :eek:
Melnick
03.04.07,08:27
A čo tak skoro vstávaš :--- ? Ja som si urobila ( vlastne bolo mi umožnené ) príjemné ráno s raňajkami a kopou novín v posteli ...
Na telefóne mám 8 neprijatých hovorov, samé mne neznáme čísla. Čo asi chcú :eek: ????? Dúfam, že nie nejaké retro, mám v pláne vykročiť vpred :) .
Dúfam,že som Ťa ja nezobudila? Veď som bola ticho ako Muška. Však Muška.:D :D :D
Johanka
03.04.07,08:59
Johanka a už máš? :eek:
Pozri 238, podala som hlásenie :--- .
Muška
03.04.07,09:25
Pozri 238, podala som hlásenie :--- .
Sorry, Johanka, prehliadla som :D
Ale aspoň vidíš ako mi Tvoje DP leží na srdci :)
Johanka
24.01.08,10:28
Stretol sa rok s rokom, tak oživujem túto veselú tému :).
evina
24.01.08,10:29
Stretol sa rok s rokom, tak oživujem túto veselú tému :).
Ja už včera :D:D:D...
willma
24.01.08,10:30
ááále drsr. stále nemá pricapené tlačivká v kolónke vyplnenie on-line. Takže čakáááám.