pupkin
30.09.13,16:35
Ahojte. Jedna moja známa v Hypernove si odtrhla a zjedla 3 bobule hrozna, odchytil ju SBS-kár a následne zavolal hliadku polície, ktorá skonštatoval, že sa jedná o drobnú krádež a dali jej blokovú pokutu 30 €! Moja otázka znie do akej hodnoty sa jedná o drobnú krádež a asi cesty späť niet, či sa dá táto pokuta uhradiť na splátky ak áno, v akej lehote. Ďakujem pekne.
erik555
30.09.13,14:57
urcite to boli 3 bobule hrozna, ktore tam zjedla? daka somarina, aby sa za to pokutovalo :D Tie 3 bobule nemohla zaplatit, tak ako ked v hyperaku vrieskajucim malym detom daju do ruk rohlik a podobne? :D
buchač
30.09.13,16:08
Holt Hypernova má aj utajených SBS pracovníkov , tí sa obšmietajú v civile po ploche ...

Polícia postupovala správne ....aj malá krádež je krádež , tu ani nejde o cifru - tu ide o samotný čin krádeže .

Známej doporučujem onú pokutu zaplatiť čím skôr , nakoľko sa jej aj tak nevyhne a pri nejakých obštrukciách by v konečnom dôsledku mohla dostať aj " ľúbostný " list od exekútora .
Keď začne tento konať , suma bude určite vyššia ...aspoň o 100 % ...

P.S.:
...pre budúcnosť poučenie , že aj kradnúť je potrebné vedieť ....
Ale inak ?
Hypernova má na ploche tých SBS pracovníkov , no Tesco alebo Carefúr nie .
Takže ,šupky - šupky , presunúť sa ...za chvíľku bude Mikuláša , tak budú v " ponuke " aj tie arašidy , sušené plody ...a podobne ...
Sú celkom chutné ... :D :D :D
draik
30.09.13,16:36
Tentokrát išlo o priestupok. Ak by však niečo podobné v najbližšom čase zopakovala, už má na krku §. Čisto teoreticky, ak by po tri bobuľky zjedlo tisíc ľudí, už by to zrejme bolo celkom slušné množstvo.
erik555
30.09.13,16:52
to ano, ale co sa nepreda a zhnije, tak este vacsie :D Preto mi to bolo cudne, ze na odpisy maju kila a kila, ale na par bobuli budu striehnut? :D
pupkin
30.09.13,18:37
Takže nie je žiadna lehota na zaplatenie. Napríklad zaplatiť na splátky?
draik
30.09.13,19:11
Sorry, ale z istého pohľadu je jedno, či niekto odcudzí tri bobuľky alebo tri kilá. Ide o podstatu, nie o výhovorky.
buchač
30.09.13,19:30
Neblázni ...............
misoft
30.09.13,21:00
...a podstata je v tom, že keď im to hnije - vyhodia to, ale následky si odskáče dodávateľ (veď mu pripomenú, čo im to dal a zrazia cenu pri dodávke tovaru - zarobia), kdežto pri tých troch bobuľkách (keď to urobí zo 20 zákazníkov) máš o chvíľu 0,5kg - a to - kua - im nik nezaplatí - tam by strácali. A buchač jasne napísal - i uždibkávať treba vedieť :D ......
misoft
30.09.13,21:01
...kto? Csaba? :D:D:D
pupkin
01.10.13,10:41
prečo? veď aj Majský vraj platí miliónové nedoplatky na poistnom na splátky. on je potom asi blázon...
marjankaj
01.10.13,10:46
A ty chceš tiež platiť po 50 centov?:eek:
pupkin
01.10.13,18:08
keď môže Majský? ja nie, ale známa aspoň po 10 € mesačne za každú bobuľku.
pupkin
01.10.13,18:14
Sorry, ale tie arašidy, figy, banánové čipsy nechá známa tebe...
marjankaj
01.10.13,18:29
Ak chce Majskému robiť spoločnosť, tak môže.
buchač
01.10.13,18:43
Pupkin .....nerieš radšej ..................

Odpovede si dostal a pravdepodobne aj oboznámil známu ...
Majského do toho nemiešaj ,,,miešaš totiž nemiešateľné ....

Nemá význam zapodievať sa takýmito otázkami - témami .
Sú hlúpe .......

Len tak na margo , v poniektorých moslimských krajinách zlodejom oddrbú pravú ruku v zápästí a to nerobia na splátky ...
pavol54
01.10.13,18:55
Vôbec sa s dodávateľom nebavia skrátka mu zeleninu a ovocie vrátia na jeho náklady a ani si neprdne, veď to má v zmluve, takže nič neodpisujú sumár predaného - uhradia, rozdiel vrátený ako dobropis, včetne tých troch zožratých bobúľ.
marjankaj
01.10.13,19:03
No na splátky by to tiež išlo. Prvý mesiac jeden prst druhý ďalší a tak ďalej až po celú ruku. Veď nech si "užije" :---
pupkin
03.10.13,15:09
preháňate, ja som sa seriózne chcel poradiť, ale zdá sa že toto je poradňa inkvizítorov. len tak ďalej sa odbavujte...
buchač
03.10.13,16:10
Niekto sa odbavuje ....
Niekto kradne ...
Adrenalín stúpa pri obidvoch činnostiach ...

To odbavovanie je určite príjemnejšie ....aspoň pre mňa :---

Ty a Tvoja známa ste na tom ako ???
Kedy idete znova do Hypernovy ....???? :rolleyes: