Zavrieť

Porady

drobná krádež

Ahojte. Jedna moja známa v Hypernove si odtrhla a zjedla 3 bobule hrozna, odchytil ju SBS-kár a následne zavolal hliadku polície, ktorá skonštatoval, že sa jedná o drobnú krádež a dali jej blokovú pokutu 30 €! Moja otázka znie do akej hodnoty sa jedná o drobnú krádež a asi cesty späť niet, či sa dá táto pokuta uhradiť na splátky ak áno, v akej lehote. Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    urcite to boli 3 bobule hrozna, ktore tam zjedla? daka somarina, aby sa za to pokutovalo Tie 3 bobule nemohla zaplatit, tak ako ked v hyperaku vrieskajucim malym detom daju do ruk rohlik a podobne?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Tentokrát išlo o priestupok. Ak by však niečo podobné v najbližšom čase zopakovala, už má na krku §. Čisto teoreticky, ak by po tri bobuľky zjedlo tisíc ľudí, už by to zrejme bolo celkom slušné množstvo.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 to ano, ale co sa nepreda a zhnije, tak este vacsie Preto mi to bolo cudne, ze na odpisy maju kila a kila, ale na par bobuli budu striehnut?
    draik Sorry, ale z istého pohľadu je jedno, či niekto odcudzí tri bobuľky alebo tri kilá. Ide o podstatu, nie o výhovorky.
    misoft ...a podstata je v tom, že keď im to hnije - vyhodia to, ale následky si odskáče dodávateľ (veď mu pripomenú, čo im to dal a zrazia cenu pri dodávke tovaru - zarobia), kdežto pri tých troch bobuľkách (keď to urobí zo 20 zákazníkov) máš o chvíľu 0,5kg - a to - kua - im nik nezaplatí - tam by strácali. A buchač jasne napísal - i uždibkávať treba vedieť ......
    pavol54 Vôbec sa s dodávateľom nebavia skrátka mu zeleninu a ovocie vrátia na jeho náklady a ani si neprdne, veď to má v zmluve, takže nič neodpisujú sumár predaného - uhradia, rozdiel vrátený ako dobropis, včetne tých troch zožratých bobúľ.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Holt Hypernova má aj utajených SBS pracovníkov , tí sa obšmietajú v civile po ploche ...

    Polícia postupovala správne ....aj malá krádež je krádež , tu ani nejde o cifru - tu ide o samotný čin krádeže .

    Známej doporučujem onú pokutu zaplatiť čím skôr , nakoľko sa jej aj tak nevyhne a pri nejakých obštrukciách by v konečnom dôsledku mohla dostať aj " ľúbostný " list od exekútora .
    Keď začne tento konať , suma bude určite vyššia ...aspoň o 100 % ...

    P.S.:
    ...pre budúcnosť poučenie , že aj kradnúť je potrebné vedieť ....
    Ale inak ?
    Hypernova má na ploche tých SBS pracovníkov , no Tesco alebo Carefúr nie .
    Takže ,šupky - šupky , presunúť sa ...za chvíľku bude Mikuláša , tak budú v " ponuke " aj tie arašidy , sušené plody ...a podobne ...
    Sú celkom chutné ...
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pupkin Takže nie je žiadna lehota na zaplatenie. Napríklad zaplatiť na splátky?
    buchač Neblázni ...............
    misoft ...kto? Csaba?
    pupkin prečo? veď aj Majský vraj platí miliónové nedoplatky na poistnom na splátky. on je potom asi blázon...
    marjankaj A ty chceš tiež platiť po 50 centov?
    pupkin keď môže Majský? ja nie, ale známa aspoň po 10 € mesačne za každú bobuľku.
    marjankaj Ak chce Majskému robiť spoločnosť, tak môže.
    pupkin Sorry, ale tie arašidy, figy, banánové čipsy nechá známa tebe...
    buchač Pupkin .....nerieš radšej ..................

    Odpovede si dostal a pravdepodobne aj oboznámil známu ...
    Majského do toho nemiešaj ,,,miešaš totiž nemiešateľné ....

    Nemá význam zapodievať sa takýmito otázkami - témami .
    Sú hlúpe .......

    Len tak na margo , v poniektorých moslimských krajinách zlodejom oddrbú pravú ruku v zápästí a to nerobia na splátky ...
    marjankaj No na splátky by to tiež išlo. Prvý mesiac jeden prst druhý ďalší a tak ďalej až po celú ruku. Veď nech si "užije"
    pupkin preháňate, ja som sa seriózne chcel poradiť, ale zdá sa že toto je poradňa inkvizítorov. len tak ďalej sa odbavujte...
    buchač Niekto sa odbavuje ....
    Niekto kradne ...
    Adrenalín stúpa pri obidvoch činnostiach ...

    To odbavovanie je určite príjemnejšie ....aspoň pre mňa

    Ty a Tvoja známa ste na tom ako ???
    Kedy idete znova do Hypernovy ....????
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.