Ganzo
20.10.13,20:52
Zdravim,
zivnostnik prebral nejake textilne veci na komisionarsku zmluvu s tym ze ich bude predavat. Veci vsak uz boli napadnute zarodkami moli, ktore postupom casu tento textil znehodnotili. Komitent sa zobudil az teraz kedy zivnostnik uz ma ukoncenu zivnost vyse 3 roky, a pozaduje veci naspat pripadne uhradit cenu za zniceny textil. Prosim o radu a to ake zavazky teraz zivnostnik voci komitentovi ma?
Dáša_
20.10.13,19:03
on zobral veci do komisie a nijak to neriešil? Ani keď končil? Proste to vyhodil? Alebo vlastne ani nevie, čo s tým urobil?

Akú zmluvu mali podpísanú? Čo konkrétne v nej bolo?
Ganzo
20.10.13,23:05
zobral do komisie ale nijako neriesil..podla zmluvy mal priebezne platit zo zisku..ale kedze sa nic nepredalo lebo mole znicili textil tak nic s tym nerobil..este tie veci ma ale su ponicene a prezrate molami

uzavretu mali klasicku komisionarsku zmluvu ktora sa riadila zakonmi CR..akurat je tam este spomenuta ze nic zo zmluvy neplati ak zasiahne vyssia moc ako katastrofa, politicka situacia a pod (neviem ci sa mole mozu brat ako vyssia moc:)...ten druhy co bol komitent uz tiez davno ukoncil zivnost..ak pomoze mozem poslat tu zmluvu na mail
Dáša_
21.10.13,04:10
No, je možné, že je to premlčané - ale aj nemusí. Premlčacia doba je zrejme v tomto prípade 4 roky
Čiže bude treba skúmať na zmluvách dátumy a podľa toho dať námietku premlčania.
Aj keď si o tom myslím svoje ...