Zavrieť

Porady

Zivnostnik ukoncil cinnost pred vyse 3 rokmi a komitent teraz vyzaduje pohladavku.

Zdravim,
zivnostnik prebral nejake textilne veci na komisionarsku zmluvu s tym ze ich bude predavat. Veci vsak uz boli napadnute zarodkami moli, ktore postupom casu tento textil znehodnotili. Komitent sa zobudil az teraz kedy zivnostnik uz ma ukoncenu zivnost vyse 3 roky, a pozaduje veci naspat pripadne uhradit cenu za zniceny textil. Prosim o radu a to ake zavazky teraz zivnostnik voci komitentovi ma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    on zobral veci do komisie a nijak to neriešil? Ani keď končil? Proste to vyhodil? Alebo vlastne ani nevie, čo s tým urobil?

    Akú zmluvu mali podpísanú? Čo konkrétne v nej bolo?
    Ganzo zobral do komisie ale nijako neriesil..podla zmluvy mal priebezne platit zo zisku..ale kedze sa nic nepredalo lebo mole znicili textil tak nic s tym nerobil..este tie veci ma ale su ponicene a prezrate molami

    uzavretu mali klasicku komisionarsku zmluvu ktora sa riadila zakonmi CR..akurat je tam este spomenuta ze nic zo zmluvy neplati ak zasiahne vyssia moc ako katastrofa, politicka situacia a pod (neviem ci sa mole mozu brat ako vyssia moc...ten druhy co bol komitent uz tiez davno ukoncil zivnost..ak pomoze mozem poslat tu zmluvu na mail
    Dáša_ No, je možné, že je to premlčané - ale aj nemusí. Premlčacia doba je zrejme v tomto prípade 4 roky
    Čiže bude treba skúmať na zmluvách dátumy a podľa toho dať námietku premlčania.
    Aj keď si o tom myslím svoje ...

    Zivnostnik ukoncil cinnost pred vyse 3 rokmi a komitent teraz vyzaduje pohladavku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.