luanaF
21.10.13,20:53
dobrý deň
v máji som dostala dotáciu na začatie podnikania na kozmetické služby. v podnikateľskom zámere bolo, že túto činnosť budem vykonávať priamo u zákazníka... V júli som si zriadila prevádzku v inom okrese, ako som žiadala o dotáciu. minulý týždeň mi volala pani z UPSVaR, že to je porušenie dohody zriadiť si prevádzku v inom okrese ako bola podaná žiadosť, lebo tam kde je zriadená prevádzka bola nižšia nezamestnanosť a teda aj nižší príspevok. pýtam sa teda, kde je pravda a čo sa s tým dá robiť a či nebudem musieť vracať peniaze, alebo ak áno, tak celú výšku? ďakujem za odpoveď.
mondes
21.10.13,19:07
Ak tomu dobre chápem, tak ty si v podnikat. zámere vôbec nemala zriadenie prevádzky, keď píšeš, že v PZ si mala,že činnosť budeš vykonávať priamo u zákazníka?
...ale inak, je to pravda, že v každom okrese je iná výška dotácie, podľa výšky nezamestnanosti.
Orsz
22.10.13,13:00
Bohužiaľ ... preto sú UPSVAR v každom okrese a spravujú sa tam finančné prostriedky toho konkrétneho okresu, ktorý spadá pod kontrolu samosprávy. Kde sa žiada, tam sa podniká. je možné, že z toho titulu, budete musieť vrátiť celý príspevok a požiadať oň v tom druhom okrese - ak Vám naň vznikne vôbec nárok. Resp. skúste sa dohodnúť, že prevádzku vytvoríte v príslušnom okrese. Že to proste napravíte.
marjankaj
22.10.13,14:01
Nevidíme do tvojej dohody. Ktorý bod si porušila? Teda podľa UPSVaR?