Zavrieť

Porady

Je to porušenie dohody o príspevku na začatie podnikania, ak si zriadim prevádzku v inom okrese, ako bola získaná dotácia?

dobrý deň
v máji som dostala dotáciu na začatie podnikania na kozmetické služby. v podnikateľskom zámere bolo, že túto činnosť budem vykonávať priamo u zákazníka... V júli som si zriadila prevádzku v inom okrese, ako som žiadala o dotáciu. minulý týždeň mi volala pani z UPSVaR, že to je porušenie dohody zriadiť si prevádzku v inom okrese ako bola podaná žiadosť, lebo tam kde je zriadená prevádzka bola nižšia nezamestnanosť a teda aj nižší príspevok. pýtam sa teda, kde je pravda a čo sa s tým dá robiť a či nebudem musieť vracať peniaze, alebo ak áno, tak celú výšku? ďakujem za odpoveď.
mondes Ak tomu dobre chápem, tak ty si v podnikat. zámere vôbec nemala zriadenie prevádzky, keď píšeš, že v PZ si mala,že činnosť budeš vykonávať priamo u zákazníka?
...ale inak, je to pravda, že v každom okrese je iná výška dotácie, podľa výšky nezamestnanosti.
marjankaj Nevidíme do tvojej dohody. Ktorý bod si porušila? Teda podľa UPSVaR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Bohužiaľ ... preto sú UPSVAR v každom okrese a spravujú sa tam finančné prostriedky toho konkrétneho okresu, ktorý spadá pod kontrolu samosprávy. Kde sa žiada, tam sa podniká. je možné, že z toho titulu, budete musieť vrátiť celý príspevok a požiadať oň v tom druhom okrese - ak Vám naň vznikne vôbec nárok. Resp. skúste sa dohodnúť, že prevádzku vytvoríte v príslušnom okrese. Že to proste napravíte.

    Je to porušenie dohody o príspevku na začatie podnikania, ak si zriadim prevádzku v inom okrese, ako bola získaná dotácia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.