fenemka
14.11.13,18:27
Som zamestnana od 1.augusta a od 1.novembra som na PN az do porodu, mam narok na matersku?
Tweety
14.11.13,17:28
Musíš mať 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom

SP
Zamestnanec
vznik dôvodu na poskytnutie materského, t. j. tehotenstvo alebo starostlivosť o narodené dieťa
dôvod na poskytnutie materského (spravidla deň začiatku šiesteho týždňa (najskôr ôsmeho týždňa) pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, príp. deň pôrodu, ak pôrod nastal skôr) musí vzniknúť počas trvania nemocenského poistenia alebo v ochrannej lehote najmenej 270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom
započítava sa predchádzajúce obdobie akéhokoľvek ukončeného nemocenského poistenia
započítava sa aj obdobie prerušenia povinného nemocenského poistenia zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky a obdobie prerušenia povinného nemocenského poistenia samostatne zárobkovo činnej osoby z dôvodu nároku na rodičovský príspevok
absencia príjmu, ktorý sa považuje za vymeriavací základ, vyplateného za obdobie poberania materského (rozhoduje, za aké obdobie je príjem vyplatený, nie v akom období)
nesleduje sa, či zamestnávateľ zaplatil poistné na nemocenské poistenie
fenemka
14.11.13,17:31
Nie,pred tym som bola nezamestnana 10 mesiacov a pred tym som bola doma s 1.dietatom a pred tym v prvej robote
Jana Motyčková
14.11.13,18:11
Zrejme splníš 270 dní poistenia do pôrodu, takže nárok na materské bude.
veronikasad
14.11.13,18:24
Kedy máš termín pôrodu ?
fenemka
14.11.13,18:52
mam to chapat tak,ze tie dni ked som sice zamestnana,ale som PN sa do tych 270 tich dni nezaratavaju?
fenemka
14.11.13,18:53
to nie je este iste,zatial som tehotna velmi kratko
Katy a R
14.11.13,18:56
ak si tehotná len krátko - tak podmienku 270 dní poistenia do pôrodu splníš! ;) však od 1. augusta :)
dokonca máš aj 90 dní plateného poistenia - aby sa bral skutočný VZ
Jana Motyčková
17.11.13,12:55
dni PN počas zamestnania sa do 270 dni započítajú.