SEID
22.11.13,23:32
zdravim, chcel by som spustit projekt predaju rozneho druhu tovarou, no nebudem ponukat produkt, ale sluzbu.

problem je v tom ze original predajca mi nevystavi fakturu na proviziu, tak si chcem pripocitavat fixnu proviziu sam a to na vsetky produkty. z obchodneho hladiska je jasne, ze nebudem uvadzat kontakt na original predajcu...


je mozne vyfakturovat proviziu uz konecnemu spotrebitelovi? alebo je potrebne mat fa za proviziu od predajcu...


dakujem...
buchač
23.11.13,05:34
Nepozeraj hneď na peniaze ...na ten rabat , zisk , cash ....
Zamyslel si sa vôbec aj na technickú stránku ???
SEID
23.11.13,08:52
samozrejme, ze rozmyslal, preto som sa obratil o radu na Vas, a musim povedat, ze na com inom stavat? uzitocnost a sluzbu ludom splnim na 1-ku, pretoze takouto formou vela usetria a ja si nechcem davat take prirazky, ako si dava 70-80% obchodnikov, takze neni som az taky, ako ste ma posudil ;)
avalik
23.11.13,10:17
nerozumiem tak budes predavat tovar alebo sluzbu? co v konecnom dosledku bude mat zakaznik? tovar alebo sluzbu?
lujza.j
23.11.13,10:24
SEID
23.11.13,10:39
predaný bude tovar, ale mne zákazník za tovar nebude platiť ale bude platiť za to, že som mu v podstate našiel najlacnejší odev, presne tak ako písala lujza.j...
bude to ako veľkoobchod, za fakt smiešné ceny...
dá sa niečo takéto z účtovného hľadiska uskutočniť?

Pre lepšie porozumenie si predstavte e-shop, bude tam obrázok, popis a cena produktu výrobcu/dodávateľa , na boku bude napísaná mojá provízia za kúpu toho produktu...
avalik
23.11.13,11:01
hmm ok, eshop ... cena tovaru od vyrobcu/dodavatela + tvoja provizia

... cenu za dorucenie zaplati kto? kto ju bude fakturovat komu?

komu zakaznik bude platit za tovar - tebe alebo vyrobcovi/dodavatelovi?

u koho si zakaznik uplatni reklamaciu? kam bude posielat tovar ak ho bude chciet vratit? tebe alebo vyrobcovi/dodavatelovi?

doplnenie:
cize zakaznik bude posielat tovar spat napr. do Ciny a peniaze vratis zakaznikovi peniaze spat ty?
SEID
23.11.13,11:31
cena poštovného bude zdarma, tovar + provízia bude zaplatená mne a následne nato zaplatím výrobcovi...
reklamácia a vrátenie bude posielaná výrobcovi
avalik
23.11.13,11:42
doplnenie