Zavrieť

Porady

sprostredkovanie predaja

zdravim, chcel by som spustit projekt predaju rozneho druhu tovarou, no nebudem ponukat produkt, ale sluzbu.

problem je v tom ze original predajca mi nevystavi fakturu na proviziu, tak si chcem pripocitavat fixnu proviziu sam a to na vsetky produkty. z obchodneho hladiska je jasne, ze nebudem uvadzat kontakt na original predajcu...


je mozne vyfakturovat proviziu uz konecnemu spotrebitelovi? alebo je potrebne mat fa za proviziu od predajcu...


dakujem...
Naposledy upravil Dav : 23.11.13 at 05:52
5 komentárov     zbaliť
buchač Nepozeraj hneď na peniaze ...na ten rabat , zisk , cash ....
Zamyslel si sa vôbec aj na technickú stránku ???
SEID samozrejme, ze rozmyslal, preto som sa obratil o radu na Vas, a musim povedat, ze na com inom stavat? uzitocnost a sluzbu ludom splnim na 1-ku, pretoze takouto formou vela usetria a ja si nechcem davat take prirazky, ako si dava 70-80% obchodnikov, takze neni som az taky, ako ste ma posudil
avalik nerozumiem tak budes predavat tovar alebo sluzbu? co v konecnom dosledku bude mat zakaznik? tovar alebo sluzbu?
lujza.j že by toto?
http://www.porada.sk/t228337-interne...oblecenim.html
SEID predaný bude tovar, ale mne zákazník za tovar nebude platiť ale bude platiť za to, že som mu v podstate našiel najlacnejší odev, presne tak ako písala lujza.j...
bude to ako veľkoobchod, za fakt smiešné ceny...
dá sa niečo takéto z účtovného hľadiska uskutočniť?

Pre lepšie porozumenie si predstavte e-shop, bude tam obrázok, popis a cena produktu výrobcu/dodávateľa , na boku bude napísaná mojá provízia za kúpu toho produktu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    hmm ok, eshop ... cena tovaru od vyrobcu/dodavatela + tvoja provizia

    ... cenu za dorucenie zaplati kto? kto ju bude fakturovat komu?

    komu zakaznik bude platit za tovar - tebe alebo vyrobcovi/dodavatelovi?

    u koho si zakaznik uplatni reklamaciu? kam bude posielat tovar ak ho bude chciet vratit? tebe alebo vyrobcovi/dodavatelovi?

    doplnenie:
    cize zakaznik bude posielat tovar spat napr. do Ciny a peniaze vratis zakaznikovi peniaze spat ty?
    Naposledy upravil avalik : 23.11.13 at 11:42
    SEID cena poštovného bude zdarma, tovar + provízia bude zaplatená mne a následne nato zaplatím výrobcovi...
    reklamácia a vrátenie bude posielaná výrobcovi
    avalik doplnenie

    sprostredkovanie predaja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.