rac
05.12.13,13:21
nejde o to, ze by som vam neveril. ja skor v principe neverim, ze sa nieco neda... :)

cize z toho clanku, co ste mi tam dali mi logicky vyplyva nasledujuce riesenie. je to prvoplan amater, takze prosim o doplnenie, upravu, pripadne potvrdenie...

cize zorganizujeme dedicske konanie, kedze pozname par dedicov (ako pisem v povodnej otazke). ti dedici za to platia aj dan (6 eur rocne) - aby bol pokoj... na tychto dedicov by sa nasledne previedlo vlastnictvo dedicskym konanim a oni by mi pozemok hned aj predali cely, cim by bolo porusene predkupne pravo dalsich 40tich potencialnych dedicov a boli by tym ukrateni o sedem eur kazdy... nasledne by som riskol premlcanie trojrocne a ak by sa nikto neodvolal, pozemok by presiel na mna.

podla mna je to realne riesenie, lebo ten pozemok nikto nechce a neverim, ze kvoli 7 eurovej skode by sa dakto odvolaval, vlacil po uradoch a sudoch... a keby aj, dam mu 14, aby mal aj bolestne :)

co vy na to?
arizona
05.12.13,12:49
a preco si nepokracoval v povodnej teme?Myslis, ze sa bude chciet niekomu preklikavat z temy, do temy?
pepa78
05.12.13,12:58
Nech potencionálny dedič ide k notárovi a skúsi sa dohodnúť na vydržaní...keďže za pozemok platia dane, užívajú ho vo viere že je ich tak nech to skúsi...najlepšie by bolo dať podpísať potencionalnym dedičom papier, že súhlasia s vysporiadaním-vydržaním pre jedného z nich, potvrdenie od obce, že nemajú k vzniku vlastníckého práva vydržaním žiadny problém a notár to už dorieši...ty už len potom vyplatíš dedičov