Zavrieť

Porady

a co tak urobit dedicske konanie a risknut 3 rocnu premlcaciu dobu?

nejde o to, ze by som vam neveril. ja skor v principe neverim, ze sa nieco neda...

cize z toho clanku, co ste mi tam dali mi logicky vyplyva nasledujuce riesenie. je to prvoplan amater, takze prosim o doplnenie, upravu, pripadne potvrdenie...

cize zorganizujeme dedicske konanie, kedze pozname par dedicov (ako pisem v povodnej otazke). ti dedici za to platia aj dan (6 eur rocne) - aby bol pokoj... na tychto dedicov by sa nasledne previedlo vlastnictvo dedicskym konanim a oni by mi pozemok hned aj predali cely, cim by bolo porusene predkupne pravo dalsich 40tich potencialnych dedicov a boli by tym ukrateni o sedem eur kazdy... nasledne by som riskol premlcanie trojrocne a ak by sa nikto neodvolal, pozemok by presiel na mna.

podla mna je to realne riesenie, lebo ten pozemok nikto nechce a neverim, ze kvoli 7 eurovej skode by sa dakto odvolaval, vlacil po uradoch a sudoch... a keby aj, dam mu 14, aby mal aj bolestne

co vy na to?
arizona a preco si nepokracoval v povodnej teme?Myslis, ze sa bude chciet niekomu preklikavat z temy, do temy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Nech potencionálny dedič ide k notárovi a skúsi sa dohodnúť na vydržaní...keďže za pozemok platia dane, užívajú ho vo viere že je ich tak nech to skúsi...najlepšie by bolo dať podpísať potencionalnym dedičom papier, že súhlasia s vysporiadaním-vydržaním pre jedného z nich, potvrdenie od obce, že nemajú k vzniku vlastníckého práva vydržaním žiadny problém a notár to už dorieši...ty už len potom vyplatíš dedičov

    a co tak urobit dedicske konanie a risknut 3 rocnu premlcaciu dobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.