WRaves
06.12.13,13:05
Dobrý deň

chcel by som sa informovať či servis môže ma nútiť na kúpu LCD panelu?

"Pokazil" sa mi notebook, nefungoval LCD display.
Tak som si našiel oficiálny servis pre danú značku a mailom informoval o ceny dielu a práce.
Ponúkli mi originálny a náhradný. Zvolil som si originály a objednal.
Text objednávky:
"Chcel by som u Vás objednať originálny LCD panel od ASUSu 18G241730502Q - LCD TFT 17.3 FHD GLARE LED(A+) a servisnú výmenu."

Objednávku podmienili zaslaným NTB do servisu, vraj keď dorazí notebook objednajú. Notebook prevzali a objednali diel.

Dnes ma kontaktoval servisný technik že pôvodný display je plne funkčný a či chcem aj tak tú výmenu. Som im povedal že nie, ak je funkčný nech mi pošlú späť iba NTB a uhradím im servisnú prácu. Technik trvá na tom že musím uhradiť aj nový LCD panel keďže som si ho objednal cez mail. Pošle mi to spolu na dobierku s notebookom.

Môžem odstúpiť od objednávky? Môže ma nútiť aby som kúpil aj ten LCD panel? Mám previazať a uhradiť dobierku a následne im poslať späť LCD panel?

Objednávku som realizoval ako živnostník, no ale asi by som mohol ešte požiadať aby mi to poslali ako fyzickej osobe - ak mi to pomôže

Vopred ďakujem
bodliak
06.12.13,12:17
Ak je to takto, tak si si objednal LCD panel.
Keby robili diagnostiku oni a na základe nej ti povedali, že LCD je vadný a treba meniť, a až potom pri oprave zistili, že panel je OK, tak by to bolo na ich triko.
arizona
06.12.13,12:19
preco ti ponukli moznost noveho? Tvrdili, ze povodny sa neda opravit,alebo ...? Mas NB este v zaruke?
WRaves
06.12.13,12:22
Áno, som si vedomý že som mal sformulovať svoju žiadosť inak. Ale nezávisle od toho, napr keby objednám hocičo iné dá sa predsa odstúpiť od objednávky, prípade po prevzatí ju vrátiť nie ?
ďakujem
misoft
06.12.13,12:41
No v tomto majú ONI pravdu! Zle si sformuloval požiadavky:
1) objednal si LCD panel - teda si objednal samostatný kus;
2) Objednal si si servisnú VÝMENU (teda nie opravu!)
Pokiaľ by si sa predom skontaktoval s ASUS podporou (predpokladám noťas je ASUS) a popísal by si závadu, navigovali by ťa a v rámci záruky (pokiaľ máš záruku) by to vymenili, alebo opravili.
Vtedy by sa nepýtali - zistili by chybu, opravili by to, alebo vymenili chybný komponent.
Takže ti neostáva nič iné, len LCD panel zaplatiť. Je tvojim majetkom, môžeš si ho nechať ako náhradný diel, alebo predať niekomu inému.

Celé je to postavené na tom, že oni objednávajú komponent po ZISTENÍ chyby (nie PRED zistením) - teda minimalizujú náklady.
WRaves
06.12.13,12:53
Chápem a rozumiem celej záležitosti.
Ide mi o to že či existuje spôsob ako im vráti pre mňa nepotrebný tovar (oni ho môžu zužitkovať).
arizona
06.12.13,12:56
skadial si objednaval tovar? Cez eshop,alebo cez servis?
WRaves
06.12.13,13:04
NTB už nie je v záruk a pôvodný je funkčný. Nový by som mal kúpiť podla mojej objednávky ktorú som zrealizoval.
WRaves
06.12.13,13:06
e-shop nemajú, iba uvedený kontakt na www stránke ( http://www.datalan.sk/ )
misoft
06.12.13,16:30
No ale DATALAN predsa nie je ani servis, ani e-shop - im ten LCD panel bude na dve veci.... na h***** a na p***
Prečítal si si vôbec profil DATALANu?

Hlavný predmet činnosti

konzultačná činnosť v oblasti softvérových riešení, informačných a komunikačných systémov a riadiacich systémov
návrh, predaj a implementácia v oblasti softvérových riešení, informačných a komunikačných systémov
systémová integrácia
zákazkový vývoj softvéru
systémová podpora
outsourcing a servis v oblasti informačných a komunikačných systémov
poradenská činnosť a technicko-realizačné zabezpečenie v oblasti projektov pre štrukturálne nástroje Európskej únie

Ani slovo o podpore, servise, objednávaní dielov, e-shope.
arizona
06.12.13,18:42
len netusim ako si prisiel na to, ze potrebujes novy.Kedze ti to servis nenavrhol,asi ti ine nezostava,len si ho naozaj zaplatit a potom prip.predat.
WRaves
09.12.13,06:26
miestny malý PC servis diagnostikoval závadu v panelu
WRaves
09.12.13,06:29
DATALAN prevádzkuje aj jedno z najväčších autorizovaných servisných stredísk na Slovensku

http://www.datalan.sk/sk/it_sluzby/it_sluzby-autorizovany_servis

takže ak niekto tak oni by mohli to zúžitkovať ;)
arizona
09.12.13,07:57
Mozno mas pravdu, ze by tovar mohli zuzitkovat a predat dalej. Ale donutit ich nemozes, jedine sa dohodnut a spolahnut sa na ich dobru volu. Skus im zavolat, vysvetlit situaciu, mozno pochodis...
WRaves
09.12.13,08:24
skúsil som, ešte piatok predtým ako som sem napísal, no bohužiaľ technik nechcel pristúpiť na dohodu
ale

Čo ak by som ich poprosil nech mi vystavia faktúru iba na ten LCD panel ako fyzická osoba, následne mi ju pošlú aj s notebookom. Ja by som ho prevzal a keďže to bolo objednané cez internet (aj keď nie e-shop) tak predsa mám nárok na vrátenie tovaru do 14dní od prevzatia zásielky, nie ?