Retuska
15.12.13,20:53
Chcela by som sa oýtať ako spísať zmluvu o zrušení vecného bremena ak je situacia nasledovna: Moji prarodiča darovali dom mame a uviedli sa ako vecne bremeno.Mama ho darovala mne s tym,ze oni ako bremeno ostali.Obe strany so zrusenim suhlasia,Teda prarodicia budu opravneni a ja povinna z vec.bremena? a ako uvediem,ze v ktorej zmluve sa zriailo bremeno?lebo v podstate to bolo v tej povodnej....vdaka!
ivka70
15.12.13,20:08
Bremeno preslo druhou zmluvou na teba.
Retuska
15.12.13,20:19
teda uvediem,ze v predmetnej zmluve bolo zriadene vecne bremeno? alebo ako?lebo ja viem,ze teraz povinna z bremena som ja,ale ked pisem zmluvu o zruseni,vo vzore som nasla,ze rpedmetnou zmluvou bolo zriadene vecne bremeno,ale predsa bolo zriadene uz rpedoslou zmluvou,ci?
misoft
15.12.13,20:44
Prvá darovacia zmluva - vytvorené vecné bremeno.
Druhá darovacia zmluva - prenos vecného bremena.
Takže - zrušenie VB sa týka druhej zmluvy. Ty si povinná, oprávnený - prarodičia - ich sa to týka.
Retuska
15.12.13,21:06
tomu rozumiem :) ale v zmluve o zruseni je klauzula ze " predmetnou zmluvou(teda darovacou) bolo zriadene vecne bremeno. ale zriadene bolo v prvej darovacej nie v druhej,to tam teda nemam pisat?
Mária27
16.12.13,11:29
Ved nemusíš písať, kedy bolo zriadené, len na akom LV je, kto je povinný a kto oprávnený. Opravte zmluvu