Zavrieť

Porady

Dvojité darovanie a vecné bremeno

Chcela by som sa oýtať ako spísať zmluvu o zrušení vecného bremena ak je situacia nasledovna: Moji prarodiča darovali dom mame a uviedli sa ako vecne bremeno.Mama ho darovala mne s tym,ze oni ako bremeno ostali.Obe strany so zrusenim suhlasia,Teda prarodicia budu opravneni a ja povinna z vec.bremena? a ako uvediem,ze v ktorej zmluve sa zriailo bremeno?lebo v podstate to bolo v tej povodnej....vdaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Bremeno preslo druhou zmluvou na teba.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Retuska teda uvediem,ze v predmetnej zmluve bolo zriadene vecne bremeno? alebo ako?lebo ja viem,ze teraz povinna z bremena som ja,ale ked pisem zmluvu o zruseni,vo vzore som nasla,ze rpedmetnou zmluvou bolo zriadene vecne bremeno,ale predsa bolo zriadene uz rpedoslou zmluvou,ci?
    misoft Prvá darovacia zmluva - vytvorené vecné bremeno.
    Druhá darovacia zmluva - prenos vecného bremena.
    Takže - zrušenie VB sa týka druhej zmluvy. Ty si povinná, oprávnený - prarodičia - ich sa to týka.
    Retuska tomu rozumiem ale v zmluve o zruseni je klauzula ze " predmetnou zmluvou(teda darovacou) bolo zriadene vecne bremeno. ale zriadene bolo v prvej darovacej nie v druhej,to tam teda nemam pisat?
    Mária27 Ved nemusíš písať, kedy bolo zriadené, len na akom LV je, kto je povinný a kto oprávnený. Opravte zmluvu
      zbaliť

    Dvojité darovanie a vecné bremeno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.