38linda@zoznam.sk
18.12.13,08:54
som zaregistrovana na UP.Mam 3rocne dieta.som slobodna mamicka.na social.pois.mi povedali ze nemam narok na davku v hmotnej nudzi.ze najskor mam ist na sud a sotcom mojho syna aby mu vypocitali kolko ma platit vyzivne a ze z toho sa to bude pocitat.ale stale nerozumiem co s tym ma spolocne vyzivne na syna.ved to dostava on a nie ja.ja by som chcela aspon ten prispevok.zijem len s rodicmi.prosim poradite mi?
veronikasad
18.12.13,08:28
Miešaš hrušky s jablkami. Dávku v hmotnej núdzi nevypláca soc.poisťovňa, ale úrad práce. A naozaj najskôr potrebuješ súdom stanovené výživné na syna. Syn sa totiž posudzuje spolu s tebou a jeho výživné sa zahrňa do spoločného príjmu.

Čo sa týka dávky v nezamestnanosti, na tú máš nárok ak máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Ak tvoj pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky trval, túto podmienku máš splnenú. Ak nie - bohužial, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevzniká. A budeš musieť začať na súde podaním žiadosti o určenie výživného.
Mila123
18.12.13,08:32
na OS sa podáva návrh na určenie výživného, môžeš aj cestou UPSVaR (oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately )
popr. ak máte dohodu s otcom dieťaťa, daj si ju súdom schváliť.....