Zavrieť

Porady

mam narok na davku v nezamestnanosti?ked som na UP.som slobodna s jednym dietatom a mam 25rokov.

som zaregistrovana na UP.Mam 3rocne dieta.som slobodna mamicka.na social.pois.mi povedali ze nemam narok na davku v hmotnej nudzi.ze najskor mam ist na sud a sotcom mojho syna aby mu vypocitali kolko ma platit vyzivne a ze z toho sa to bude pocitat.ale stale nerozumiem co s tym ma spolocne vyzivne na syna.ved to dostava on a nie ja.ja by som chcela aspon ten prispevok.zijem len s rodicmi.prosim poradite mi?
Naposledy upravil 38linda@zoznam.sk : 18.12.13 at 07:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miešaš hrušky s jablkami. Dávku v hmotnej núdzi nevypláca soc.poisťovňa, ale úrad práce. A naozaj najskôr potrebuješ súdom stanovené výživné na syna. Syn sa totiž posudzuje spolu s tebou a jeho výživné sa zahrňa do spoločného príjmu.

    Čo sa týka dávky v nezamestnanosti, na tú máš nárok ak máš splnenú podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Ak tvoj pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky trval, túto podmienku máš splnenú. Ak nie - bohužial, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevzniká. A budeš musieť začať na súde podaním žiadosti o určenie výživného.
    Mila123 na OS sa podáva návrh na určenie výživného, môžeš aj cestou UPSVaR (oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately )
    popr. ak máte dohodu s otcom dieťaťa, daj si ju súdom schváliť.....

    mam narok na davku v nezamestnanosti?ked som na UP.som slobodna s jednym dietatom a mam 25rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.