krčmar
05.01.14,14:31
Dobrý deň,potrebujem poradit.Zistil som,že na web. stránke ministerstva spravodlivosti sa nachádza platobný rozkaz,ktorý my bol vydaný,to by nebolo nič nové,keby tam neboli moje os.údaje ako celé meno,adresa pobytu a dokonca aj ičo.Samozrejme je tam aj suma a spoločnosť ktorej mám uhradit moj dlh.Toto isté zverejnila aj stránka otvorenesudy.sk mám za to,že došlo k porušeniu zák. o ochrane os.údajov. Hlavne mám s tým teraz problém,volajú my známy a moji obchodný partneri,že som v ich očiach nedoveryhodný.Kam sa mám obrátit, a ako postupovať aby som z nich dostal odškodné.
Ďakujem za odpovede
misoft
05.01.14,13:39
Zažaluj! Všetkých! Ministerstvo, stránku, ktorá prevádzkuje otvorenesudy.sk. Žiadaj odškodné 500 000€. Bude sranda (ale neviem pre koho....)
Ing. Ľubomír Janoška
05.01.14,14:39
Dobrý deň,
je mi to ľúto, ale nevidím skoro žiadne šance na úspech.
1/ Údaje SZČO a konateľov obchodných spoločností sú vyňaté z pôsobnosti Zákona na ochranu osobných údajov.
2/ Občiansky súdny poriadok určuje, že pojednávania civilných súdov sú verejné, vyhlasovanie rozsudkov je verejné, všetky právoplatné rozhodnutia sú verejné. Ak Vám bol PR doručený a Vy ste sa proti nemu v lehote neodvolali, je právoplatný.
3/ jedine ak ste sa odvolali proti PR a vo veci nie je rozhodnuté, máte šancu sa brániť. Na druhej strane neverím, že by súd zverejnil PR, ktorý bol napadnutý a vec nie je uzavretá.
Držím Vám palce.
Chobot
05.01.14,15:17
V prvom rade si si mal plniť svoje záväzky. Takto si skutočne nedôveryhodná osoba.

Ochrana osobných údajov sa na teba nevzťahuje, ak si podnikateľ a ten dlh (platobný rozkaz) vyplýva podnikateľskému subjektu. Zákon na ochranu os. údajov sa vzťahuje len na fyzické osoby, ako napísal Janoška.
krčmar
05.01.14,18:39
No v podstate máš pravdu s tým plnením povinnosti,no bohužial to bolo kvoli mojemu odberateľovi,ktorý ma okafral o tie peniaze,ale to už je jedno.