Zavrieť

Porady

ochrana osobných údajov

Dobrý deň,potrebujem poradit.Zistil som,že na web. stránke ministerstva spravodlivosti sa nachádza platobný rozkaz,ktorý my bol vydaný,to by nebolo nič nové,keby tam neboli moje os.údaje ako celé meno,adresa pobytu a dokonca aj ičo.Samozrejme je tam aj suma a spoločnosť ktorej mám uhradit moj dlh.Toto isté zverejnila aj stránka otvorenesudy.sk mám za to,že došlo k porušeniu zák. o ochrane os.údajov. Hlavne mám s tým teraz problém,volajú my známy a moji obchodný partneri,že som v ich očiach nedoveryhodný.Kam sa mám obrátit, a ako postupovať aby som z nich dostal odškodné.
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Dobrý deň,
    je mi to ľúto, ale nevidím skoro žiadne šance na úspech.
    1/ Údaje SZČO a konateľov obchodných spoločností sú vyňaté z pôsobnosti Zákona na ochranu osobných údajov.
    2/ Občiansky súdny poriadok určuje, že pojednávania civilných súdov sú verejné, vyhlasovanie rozsudkov je verejné, všetky právoplatné rozhodnutia sú verejné. Ak Vám bol PR doručený a Vy ste sa proti nemu v lehote neodvolali, je právoplatný.
    3/ jedine ak ste sa odvolali proti PR a vo veci nie je rozhodnuté, máte šancu sa brániť. Na druhej strane neverím, že by súd zverejnil PR, ktorý bol napadnutý a vec nie je uzavretá.
    Držím Vám palce.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 05.01.14 at 14:42 Dôvod: preklep

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zažaluj! Všetkých! Ministerstvo, stránku, ktorá prevádzkuje otvorenesudy.sk. Žiadaj odškodné 500 000€. Bude sranda (ale neviem pre koho....)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    V prvom rade si si mal plniť svoje záväzky. Takto si skutočne nedôveryhodná osoba.

    Ochrana osobných údajov sa na teba nevzťahuje, ak si podnikateľ a ten dlh (platobný rozkaz) vyplýva podnikateľskému subjektu. Zákon na ochranu os. údajov sa vzťahuje len na fyzické osoby, ako napísal Janoška.
    krčmar No v podstate máš pravdu s tým plnením povinnosti,no bohužial to bolo kvoli mojemu odberateľovi,ktorý ma okafral o tie peniaze,ale to už je jedno.

    ochrana osobných údajov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.