gabriska
05.01.14,14:43
Viete poradit, kde je vyhodne, vytvorit vlastny blog zdarma ako podporu pre vlastny e-shop?
Vdaka vopred.
litkac
05.01.14,14:03
Neviem comu konkretne sa venuje tvoj eshop, ale poradim vramci toho, ze ak budes pisat PR CLANKY (google: PR CLANKY ZDARMA), malo by to pomoct. Samozrejme kazdy clanok musi byt jedinecny (kontroluje sa to) a je aj mnoho stranok, na ktore si ich mozes pridavat zdarma a samozrejme su aj platene.
Popripade si vo svojom eshope daj dorobit dalsiu kolonku s nazvom BLOG a tam to mozes uverejnovat.
Nakolko o PR clankoch viem, ze malo kto ich cita a ci seriozne pritiahnu zakaznikov priamo k tebe je zlozite povedat, no myslim si, ze za skusku to stoji. Ja som ich pisal pre 1 eshop a vcelku to pomohlo. Aj ked vymyslat stale nove texty neni lahke a ak ti to robia profesionali, neni to ani lacne.
Filip Glasa
05.01.14,14:47
Veď priamo pri tom eshope si ho vytvor. Na subdoménu, alebo podstránku eshopu si nainštalujte Wordpress a máte to zadarmo.
Eshop je prenajatý? Ak by aj bol, tak väčšinou máš prístup na FTP, kde si vytvoríš samostatný adresár: eshop/blog.
Do toho adresúru echop/blog si nainštaluješ Wordpress. Ak by ti to aj niekto robil, lebo to nevieš sám, tak sa zmestíš do 50 eur za tú inštaláciu.
gabriska
05.01.14,16:29
Pointa je prave v tom, ze blog by mi mal pritiahnut klientov na moju vlastnu stranku...kedze navstevnost stranky je jedna vec a navstevnost blogu druha, spojit 2 do 1 nesplna pozadovany ucel.
Dáša_
05.01.14,17:08
trochu je aj dôležité, čomu sa bude daný blog venovať. Ak máš čo povedať, tak možno aj teké sme by nebolo zlé. Alebo priamo na google. Ak je to niečo špecializované, treba hľadať skupiny ľudí podobného zamerania a zmýšľania. A snažiť sa publikovať čo najbližšie ku nim
Dubak2000
05.01.14,17:14
ale je treba sa pozriet na podmeinky blogu. Ja som to pozeral kedysi ked som o firemnom blogu uvazoval a niektore ako sme.sk neumoznuju vkladat linky na firmene stranky a pod. Ale mozno to nie je presne tak. Ak ide o pritiahnutie pozornosti tak by som vyberal z takych ktore mozu ziskat nejaku poblicitu, t.j. ako je to sme.sk a pod. Tak sa myslim da aj zaplatit za zvyraznenie a pod.
Dáša_
05.01.14,17:24
áno, to je pravda, treba pozriet podmienky. Na druhú stranu, niekedy sa dá písať obkľukou a svoj produkt dostať do blogu inak. Len samozrejme, lepšie sa to robí, ked je produkt zaujímavý...
Filip Glasa
06.01.14,08:09
Je uplne jedno ci ma byt blog na rovnakej domene, alebo na samostatnej. Postup je podobny. Kupis si samostatnu domenu k nej hosting a nainstalujes tam Wordpress.
Vacsina hostingov dokonca vie nainstalovat wordpress stlacenim jedneho tlacitka (napriklad websupport).
Naklady su potom ako na normalny web: +- 15 eur rocne za domenu a +- 20 eur rocne za hosting.
gabriska
06.01.14,08:29
Nad sme.sk sme tiez uvazovali, lebo je tam vseobecne dobra navstevnosti a dobri bloggeri. No tak ako pisete, su tam niektore obmedzenia, hlavne zakaz firemnych linkov a odkazov na vlastne produkty, skratka stop reklamy.

Nechceme investovat do novej domeny a platit za webhosting, momentalne vydaje idu najmä do eshopu, domena, webhosting, web design, reklama GA a pod., cize nad tymto sme vobec neuvazovali. Ako pisem v zadani temy, BLOG ZDARMA ;)
Andrejkin.com
07.01.14,08:54
Tak asi jednoduchý je webnode.sk, ale ak by si chcela aby to vyzeralo profesionálne tak odporúčam vytvoriť sub-doménu v tvare napr. blog.tvojeshop.sk. ak to tvoj hosting podporuje.
No najlepším riešením je zaregistrovať novú doménu 15€ rok a nahrať RS wordpress - hosting býva u niektorých registrátorov zadarmo k doméne, ale ak by si chcela môžeš hostovať u mňa zadarmo.
Ak by si niečo potrebovala rád pomôžem, poradím na: maroszv@gmail.com