Zavrieť

Porady

Kde vytvorit firemny blog? Vase odporucania, pozitiva, negativa?

Viete poradit, kde je vyhodne, vytvorit vlastny blog zdarma ako podporu pre vlastny e-shop?
Vdaka vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    litkac je offline (nepripojený) litkac

    Absolvent STU Strojníckej fakulty, Chemických a potravinárskych strojov a zariadení s obchodným duchom a snahou preraziť vo svete. ...viac litkac
    Neviem comu konkretne sa venuje tvoj eshop, ale poradim vramci toho, ze ak budes pisat PR CLANKY (google: PR CLANKY ZDARMA), malo by to pomoct. Samozrejme kazdy clanok musi byt jedinecny (kontroluje sa to) a je aj mnoho stranok, na ktore si ich mozes pridavat zdarma a samozrejme su aj platene.
    Popripade si vo svojom eshope daj dorobit dalsiu kolonku s nazvom BLOG a tam to mozes uverejnovat.
    Nakolko o PR clankoch viem, ze malo kto ich cita a ci seriozne pritiahnu zakaznikov priamo k tebe je zlozite povedat, no myslim si, ze za skusku to stoji. Ja som ich pisal pre 1 eshop a vcelku to pomohlo. Aj ked vymyslat stale nove texty neni lahke a ak ti to robia profesionali, neni to ani lacne.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Veď priamo pri tom eshope si ho vytvor. Na subdoménu, alebo podstránku eshopu si nainštalujte Wordpress a máte to zadarmo.
    Eshop je prenajatý? Ak by aj bol, tak väčšinou máš prístup na FTP, kde si vytvoríš samostatný adresár: eshop/blog.
    Do toho adresúru echop/blog si nainštaluješ Wordpress. Ak by ti to aj niekto robil, lebo to nevieš sám, tak sa zmestíš do 50 eur za tú inštaláciu.
    gabriska Pointa je prave v tom, ze blog by mi mal pritiahnut klientov na moju vlastnu stranku...kedze navstevnost stranky je jedna vec a navstevnost blogu druha, spojit 2 do 1 nesplna pozadovany ucel.
    Filip Glasa Je uplne jedno ci ma byt blog na rovnakej domene, alebo na samostatnej. Postup je podobny. Kupis si samostatnu domenu k nej hosting a nainstalujes tam Wordpress.
    Vacsina hostingov dokonca vie nainstalovat wordpress stlacenim jedneho tlacitka (napriklad websupport).
    Naklady su potom ako na normalny web: +- 15 eur rocne za domenu a +- 20 eur rocne za hosting.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    trochu je aj dôležité, čomu sa bude daný blog venovať. Ak máš čo povedať, tak možno aj teké sme by nebolo zlé. Alebo priamo na google. Ak je to niečo špecializované, treba hľadať skupiny ľudí podobného zamerania a zmýšľania. A snažiť sa publikovať čo najbližšie ku nim
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dubak2000 ale je treba sa pozriet na podmeinky blogu. Ja som to pozeral kedysi ked som o firemnom blogu uvazoval a niektore ako sme.sk neumoznuju vkladat linky na firmene stranky a pod. Ale mozno to nie je presne tak. Ak ide o pritiahnutie pozornosti tak by som vyberal z takych ktore mozu ziskat nejaku poblicitu, t.j. ako je to sme.sk a pod. Tak sa myslim da aj zaplatit za zvyraznenie a pod.
    Dáša_ áno, to je pravda, treba pozriet podmienky. Na druhú stranu, niekedy sa dá písať obkľukou a svoj produkt dostať do blogu inak. Len samozrejme, lepšie sa to robí, ked je produkt zaujímavý...
    gabriska Nad sme.sk sme tiez uvazovali, lebo je tam vseobecne dobra navstevnosti a dobri bloggeri. No tak ako pisete, su tam niektore obmedzenia, hlavne zakaz firemnych linkov a odkazov na vlastne produkty, skratka stop reklamy.

    Nechceme investovat do novej domeny a platit za webhosting, momentalne vydaje idu najmä do eshopu, domena, webhosting, web design, reklama GA a pod., cize nad tymto sme vobec neuvazovali. Ako pisem v zadani temy, BLOG ZDARMA
      zbaliť
    Tak asi jednoduchý je webnode.sk, ale ak by si chcela aby to vyzeralo profesionálne tak odporúčam vytvoriť sub-doménu v tvare napr. blog.tvojeshop.sk. ak to tvoj hosting podporuje.
    No najlepším riešením je zaregistrovať novú doménu 15€ rok a nahrať RS wordpress - hosting býva u niektorých registrátorov zadarmo k doméne, ale ak by si chcela môžeš hostovať u mňa zadarmo.
    Ak by si niečo potrebovala rád pomôžem, poradím na: maroszv@gmail.com

    Kde vytvorit firemny blog? Vase odporucania, pozitiva, negativa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.