element05
10.01.14,10:16
Chcela by som napisat, ze toto je len zly pribeh...ale je to smutny pribeh mojho zivota za posledne dva tyzdne...minuly tyzden v utorok som v strasnych bolestiach navstivila svojho gynekologa . Nemohla som ani chodit, velmi ukrutne bolesti. Doktor konstatoval ze som po tejto stranke absolutne v poriadku a ze vylucuje akekolvek zenske problemy...dokonca to napisal aj do spravy, ze je to zacinajuca menstruacia...proste ma poslal domov a mala som pocit, ze ho tam trochu obtazujem, ked sa zvijam a nemozem uz ani chodit. Este podotkol, ze su to bolesti zo zacinajucej menstruacie. Dajte si tabletky od bolesti. Tiez som mu povedala ze som si pred par tyzdnami spravila tehotensky test a ze ta druha ciarka bola malilinko viditelna, ale bola tam. Na toto nereagoval a ja v stave kedy som mala hmlu pred ocami som nemala silu a spoliehala som sa na neho, ved je lekar, ktory sa prezentuje, ze jeho ordinacia je vybavena najmodernejsimi pristrojmi.Na druhy den som nadopovana liekmi ako tak cakala, ze uz bude dobre. Vo stvrtok sa vsak neznesitelne bolesti a krce zacali znova...bolo poobede takze som cakala na pohotovost. Moj muz ma tam musel doslova niest, pretoze som odpadavala od bolesti. Lekar na pohotovoti bez akychkolvek vysetreni konstatoval zapal mocovych ciest...antibiotika a kvapky od bolesti. Mala som spravu od gynekologa, takze zenske veci vylucil.Este som si v lekarni prikupila lieky s brusnicami, aby mi uz konecne bolo dobre...Piatok v slabsich bolestiach no s nadejou, ze uz sa liecim a nadopovana liekmi od bolesti som vydrzala. Niekolko dni som nemohla jest a bola som vyslabnuta. V sobotu rano sa to vsetko spustilo zasa. Prisla k nam moja rodina a nezdalo sa im, zeby zapal mocovych ciest bol takto bolestivy...farbu pleti som mala zeleno sivu a pred ocami hmlu. Dodnes im dakujem za ma prehovorili ist znova na pohotovost...tentokrat to malo byt slepe crevo, ale pre istotu este skusili chirurgicku pohotovost. Po takmer dvoch hodinach cakania na vysledky ma okamzite previezli na gynekologiu a tam vdaka panovi primarovi, ktoremu som jedinemu nebola lahostajna ma okamzite operovali...diagnoza bola velmi smutna...mimomaternicove tehotenstvo 7-8 tyzden, cela brusna dutina zaliata krvou, vajickovod po zdevastovani museli odobrat...Ked som sa prebrala,stala pri mne moja mama a sestra a plakali sme spolu...primar mi povedal ze ma delila od mojho konca jedna hodina.....JEDNA HODINA!!!Rany sa mi pomaly hoja.....tie na tele...na dusi myslim, ze uz nikdy nebudem taka ako kedysi...Cely cas som myslela na svoju 5 rocnu Emmicku a modlila som sa, aby som je este mohla vidiet. Chcem tymto mojim pribehom poukazat na absolutne zlyhanie lekarov, na ich nezaujem voci pacientovi a za to, ze ma takmer pripravili o zivot!!!
Od tejto udalosti ubehol pol rok a ja som vtedy poslala staznost na urad pre dohlad nad zdravotnou stzarostlivostou. Spravila som to aj preto, lebo na oddleni, kde som lezala som pocula od sestriciek to, ze po tomto gynekologovi tam casto zachranuju zivoty zien. Vela ludi z mojho okolia ma odradzali, ale v bolestiach som si sadla za pocitac a z ubolenou dusou napisala fakty, bez emocii. Emocie sa prejavili najma casom, ...stavy uzkosti, strachu, ked nemozem dychat a mam pocit ze odpadnem su caste. Navyse neverim lekarom a mam z nich strach. Mam strach, ked ma nieco zaboli a vtedy proste zlyhavam. Nezvladam tazsie zatazove situacie a uz to proste nie som ja. Kazdy mesiac ma mucia bolesti podbruska, ktore su dosledkom odobrateho organu a takto to asi bude uz stale. Moja prognoza mat vytuzene dalsie deti nie je velmi ruzova. A keby aj, tak strach z lekarov bude asi taky silny, ze by som radsej porodila hocikde inde len nie pri lekaroch.

Smutne je, ze dietatko by nezachranili,....ALE dozvediet sa to vsetko za takychto okolnosti, ked sami bojujete o zivot a vo vas musia zabit vase dieta...ked mate doma 5 rocnu dcerku a modlite sa aby ste ju este niekedy mohli vidiet....toto je viac ako neludske....je to hyenizmus prvej triedy. Pan doktor si v pohode ordinuje a na moju otazku preco mi aspon nespravil test na tehotensky hormon povedal, ze "NEMAL POCIT ZE SOM TEHOTNA!!!!"...NEMAL POCIT......To som mohla teda zostat doma a zomriet! Lebo to by bolo to iste, co spravil on....cize NIC...

Cakam na vyjadrenie uradu, ktory musel patrat po niektorych spravach, ktore zahadne zmizli a niekolko mesiacov sa k nim nemohli dostat. Zvazujem sudne pojednavanie, lebo tento clovek znicil moj zivot svojou lahostajnostou a neodbornostou a najma neludskostou.

Chcela by som poznat vase nazory, pripadne podobne osudy, ktore ste prezili......ale prosim len o seriozne prispevky.

Dakujem
osky
10.01.14,09:25
hrozne...nieco podobne som prezila ja-tiez som vdaka skvelym slovenskym lekarom neplodna....co zu.
jedine co ta mozno uspokoji-ani v rakusku to nie je o moc lepsie.ked nemas kontkty a rozne priplatky....je to o nicom.zial.
kopretinka
10.01.14,10:06
keď som to začala čítať,ako prvé ma napadlo mimomaternicové tehotenstvo....moja sesternica to mala 2x,ale u nej to malo prudký priebeh,z ničoho-nič veľké bolesti a odpadla,takže tam sa nič neriešilo,okamžite išla pod nôž.......na druhý krát jej odobrali maternicu aj všetko,bolo podozenie na rakovinu,ktoré sa neskôr potvrdilo,takže ona mala šťastie,že sa to zachytilo v predrakovinovom štádiu.....aspoň že jednu dcéru už mala.......
držím ti prsty,treba to riešiť,aj súdne.....
Chobot
10.01.14,10:14
Na tvojom mieste by som išiel po ňom - aj súdnou cestou.
mojto
10.01.14,10:27
Po prvých vetách som si pohútala, je to EU (extrauterinka) a vidím, že som sa nemýlila. Nedaj sa odradiť, ked príde z UDZS list, ihneď podaj žalobu. Tebe to už bábätko nevráti, ale môže ochrániť a možno aj zachrániť iné ženy.
Peggynka
10.01.14,10:56
Smutné,ale bohužiaľ nie ojedinelé.Dnes si musíš každú správu od lekára okopírovať a zakladať doma svoju kartu.Ďalšia vec: v bolestiach sa nechodí na pohotovosť,v takých bolestiach sa VOLÁ záchranka okrem iného aj preto,že sa ti dostane okamžitej pomoci a nezvíjaš sa na lavičke v čakárni.Nečakaj na vyjadrenie ÚDZS,okamžite podaj trestné oznámenie na polícii (musia spísať!).
Chcem ťa zároveň povzbudiť,že časom to spracuješ,máš dcérku a tá ťa potrebuje.Ja som to prežila,mala som 22 rokov a nemala som ešte deti.Do nemocnice ma priviezli s modrými nechtami (sepsa) a mala som mimomaternicové 3 týždne mŕtve vo vajíčkovode.Po operácii mi primár priznal,že neveril,že to prežijem,ale bohužiaľ deti už mať nebudem.Vybrali mi vaječník a vajíčkovod a druhá strana sa im tiež nezdala funkčná.Mám syna a dcéru a ešte medzi nimi sa mi narodilo v 7,5 mes. dieťa,žiaľ mŕtve.Ale prežila som krásny život,mám dobré deti a ešte som dochovala (5r.)ťažko chorého manžela.Život prináša rôzne skúšky,ale zvládneš to a verím,že aj tvoja myseľ časom vytesní bolesť,ktorú v sebe máš.Želám ti všetko dobré a hlavne pevné zdravie.
alaya1
10.01.14,10:57
Pribeh velmi smutny, ale myslim, ze nie ojedinely. Dusa sa vylieci, ale ta potrebuje na to ovela viac casu, ako telo, ktore sa da operovat a rany sa zahoja. Verim, ze dievcatko, ktore uz mas ti da silu bojovat s pocitmi a stavmi, ved ta bude este dlho potrebovat.

Moja myslienka na zaver- a "lekari" sa nehanbia vykrikovat, ako malo zarabaju, a vzdy sa tocia len okolo penazi.
element05
10.01.14,11:01
Dakujem Ti za povzbudive slova, ...vies clovek sa citi niekedy taky oslabeny a sam proti celemu svetu, ked ta nikto nechape, kto neprezil. Ale kdesi vo vnutri mas pocit, ze potrebujes zabojovat, mozno uz len preto, aby nikto druhy nazazil to co ja.....dakujem a vela stastia v zivote ti prajem...
element05
10.01.14,11:04
Najhorsie je, ze v nasom state ti este aj na urade pre dohlad ako asi odstrasujuci priklad povedia o pripadoch, ktore neuspeli...ale v dusi citim, ze to tak nechcem nechat...zivot mame predsa len jeden a mali by sme zan zabojovat.......dakujem za povzbudenie...
element05
10.01.14,11:05
Mas pravdu, zivot nema akosi cenu v dnesnom svete, ked nedas balik penazi...smutne :-(
element05
10.01.14,11:27
Vies, len mam obavu ako sa ku tomu postavi nase sudnictvo. Ale na druhej strane si hovorim, ze mozno by vyhraty spor dodal silu aj ostatnym zenam, ktore nieco take prezili a prestali by sa bat....a potom by sa mali bat lekari svojho vlazneho pristupu, za ktory by pykali.....je to velmi tazke....ale myslim, ze som odhodlana nech ma to stoji cokolvek, zivot mam len jeden......dakujem za povzbudenie
element05
10.01.14,11:29
Mas uplnu pravdu...niekedy sa pytam, kde to vlastne zijeme a co vsetko tato spolocnost dovoli....ale verim, ze najdem tolko sily, aby som sa nikdy nevzdala......dakujem za povzbudenie.....
dusansl
10.01.14,11:37
Milá pani mamička,
príbeh ktorý ste popísali, nie je dobrým čítaním. Podľa reakcií okolia s ktorým ste sa stretli pri svojej medicínskej anabáze svedčí o tom, že dotyčný lekár na pacientov dlhodobo ........! Pýtam sa, chcete svoj príbeh porozprávať či napísať ..Úradu pre dohľad....... . Načo , účinnejšie by bola bútľavá vŕba alebo veľkokapacitný kontajner. Účinok z oboch by bol rovnaký. Úrad ministerstvo zdravotníctva s požehnaním vlády SR zriadilo pre slaboduchých. Tam sa posťažujú , poplačú si na pleci vrátnika a šafárenie ide ďalej. V nemocniciach sa nič nezmení, leda žeby pridali pánom lekárom na platoch , pričom pacient si aj toaletný papier môže doniesť z domu a hlavne nemal by otravovať zo svojimi problémami. pravda sú aj možno tri výnimky, ale tie tento rok už pôjdu do penzie.
Odporúčam:
- za pomoci právneho zástupcu na menovaného gynekologického lekára podať trestné
oznámenie, pre hrubé zanedbanie lekárskej starostlivosti a priame ohrozenie Vášho
života
- za pomoci právnika žalovať jeho zamestnávateľa -nemocnicu a žiadať náhradu za následné zmrzačenie, bolestné, a ostatné tu nemenované ujmy
len toto vidím ako jedinú účinnú cestu k náprave veci v svojom záujme a priamom záujme celej pacientskej verejnosti. Pričom rovnaký postup doporučuje aplikovať v každom podobnom prípade. Vy všetci si musíte uvedomiť, že lekár je dobre platený servisman a podujal sa na verejnú službu, pričom každý poplatník jednou čiastkou prispel na náklady jeho vzdelávania. Tak preto !
S pozdravom dusansl
korela
10.01.14,11:43
Máte pravdu. Obísť dohľad. Logické.
Tweety
10.01.14,11:46
Neviem, či je možné obísť dohľad.
korela
10.01.14,11:52
Iba ak by to bolo doslova v zákone. Človek je už tak zmanipulovaný, že mu nenapadne logické riešenie. Niekedy treba vyjsť z vychodeného (teľacieho) chodníka.
alaya1
10.01.14,11:53
Odporucam ti, aby si pockala na vyjadrenie UNDZS a ak zistia pochybenie, urcite by so to dala na riesenie sudnou cestou a ziadala aspon financnu nahradu. Advokat ti povie vsetko, co mozes ziadat. Ked uz gynekolog nerozpozna mimomaternicove tehotenstvo- tak to je uz na uvazenie.
Peggynka
10.01.14,12:11
ÚDZS nie je článkom nášho právneho systému,je to len piesoček ministerstva zdravotníctva,ktorý dali k dispozícii naivným pacientom.
element05
10.01.14,12:29
Dakujem za informaciu...v kazdom pripade ci uz bude z uradu pre dohlad taka alebo onaka odpoved, musim skusit zabojovat sama. Len potrebujem najst nejakeho dobreho pravnika, ktory za mna zabojuje...tak naozaj zabojuje....Ak by ste o niekom takom vedeli, uvitam kazdu informaciu ci kontakt. Dakujem
LukyKs
10.01.14,12:49
Ak to bolo takto ako píšeš,
a ak máš doma chlapa !!!!!!!!! u ktorého sa predpokladá adrenalín

Ako to, že nie sú dávno rozkopané dvere :
- u gynekológa

+
- u primára , ak je to v nemocnici
- u riaditeľa, ak je to v nemocnici

+

- u gynekológa doma, ak je ženatý

+

- na živnoúrade, ak mu ten vydal živnosť

+

- na lekárskej komore , ak v nejakej je



PS

A až potom podnet na Uradpredohlad
Mila123
10.01.14,13:00
a oni to budú riešiť cestou polície......a náhrady škody, ublíženie na zdraví a pod....
Chobot
10.01.14,13:02
Nech ti ako inšpirácia poslúži prípad Šimona Bucha, kde vysúdili od nemocnice 500.000 EUR:

http://m.webnoviny.sk/nitra/rodina-simona-v-bdelej-kome-uz-vie-k/748261-clanok.html
LukyKs
10.01.14,13:09
1,
Kopem jemne, aby som nerozbil (ako cca pred 15 mesiacmi v BA na riaditeľstve Telekomu (presnejšie : Nekopal som - boli sklené a zamknuté - iba som zaklopkal pasťou / SBS prišla do 2 minút :D :D ) )
2,
Dverám sa NEDÁ ublížiť na zdraví
3,
A keby prišla polícia, to by som sa potešil :D
Peggynka
10.01.14,14:05
Pre výstrahu ostatným ženám napíš MESTO,v ktorom tento "odborník" ordinuje.
korela
11.01.14,01:49
Koľko má rokov?
pampalini7
26.10.17,09:01
Peggynka :D V mojom pripade je to tak. Vid. http://www.porada.sk/t302181-udzs-si-zo-mna-robi-srandu-ako-podat-podnet-na-prokuraturu-alebo-zalobu-na-sud-a-co-je-lepsie.html#post2990051 Ale viem, ze UDZS v 20% podnetov rozhodne v prospech pacienta, takze nie je to uplne tak.