Zavrieť

Porady

UDZS si zo mňa robí srandu. Ako podať podnet na prokuratúru, alebo žalobu na súd a čo je lepšie?

1-2 lekari hrubo pochybyli a preto som podal podnet na UDZS. Po takmer 2 rokoch prisla odpoved, ze vsetko bolo v poriadku. To som si vsak uz k teme nastudoval viac a aj z odpovedi som zistil, ze pochybyli 2-4 lekari, ale ti dalsi uz nie tak tragicky. Spytal som sa, ako sa stazovat a oni ze mojim podanim sa budu zaoberat. A po mesiaci prisla odpoved, ze to presetrili a bolo to v poriadku. Medzi tym som ich urgoval, ze som sa zatial iba pytal kde a ako sa stazovat, a podal som namietky a aj staznost na ministerstvo. Az potom odpovedali, ...ze vsetko bolo v poriadku a ani len s logikou sa nevysporiadali. Napriklad odcitovali z prace odbornika profesora jednu obecnu vetu, ale druhu, ktora mi dava za pravdu nie. Alebo jedna nemocnica ma odoslala do druhej s diagnozou pre urgentnu operaciu, ale ta druha klido pido odlozila operaciu na druhy den a ma v dokumentacii, ze som mal lahsiu diagnozu. Teda ze nebolo treba urgentne riesit. Takze aj laik pochopi, ze bud sa zle dohodli, alebo jeden z nich klame. A urad ze to su iba moje laicke pohlady na vec. Videl som pritom, ze UDZS v inom podobnom pripade rozhodol v prospech pacienta.
Tak chcem podat podnet na prokuratora, alebo rovno zalobu na sud na UDZS, pretoze ak by ostalo v platnosti toto rozhodnutie, tak mam horsiu poziciu na civilnom sude o nahradu skody. Narok na oslobodenie od sudnych poplatkov by som mal, takze sa asi nejedna o dilemu bezplatny podnet na prokuratora, versus platena zaloba. Ale skor si myslim, ze ak urobim formalnu chybu, podnet prejde, ale zaloba nie.
Naposledy upravil pampalini7 : 26.10.17 at 09:08 Dôvod: upresnenie
3 komentárov     zbaliť
Mila123 ak máš peniaze tak choď ....daj podnet na prokuratúru, žalobu na súd.....
Oliwa a ak máš trpezlivosť... ak toto trvalo dva roky, koľko času asi uplynie, pokiaľ by bolo v prípade žaloby vytýčené prvé pojednávanie?
pampalini7 Jedna vec je prve pojdenavanie a druha ukonceny proces. Videli sme vcera v TV, ze obvineny sudca dokazal zdrzovat sud 13 rokov(Ak by to bezne trvalo rok.) Co som cital medicinske rozsudky, tak to trva rok az 8 a za tych 8 si mohla scasti pacientka sama a ascasti sposobene tym, ze nikto nechcel robit znalecky posudok proti tomu, ktoreho poznal. V Anglicku je zvykom, ze davaju robit posudky do Irska a opacne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak hľadáš právnika, tak to je v časti "inzercia". Lebo v súdnom procese ho budeš potrebovať. On ti povie, "ako" to spravíte. Budeme mu my do toho kafrať?

    UDZS si zo mňa robí srandu. Ako podať podnet na prokuratúru, alebo žalobu na súd a čo je lepšie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.