Obsadene
24.03.06,14:36
Zdravim,

som SZCO, nie som platitel DPH. Chcem vykonavat sluzbu (cez pocitacovu siet) pre zahranicneho (CZ) zakaznika.

1.Ako potom s fakturaciou? V akej mene fakturovat? Ak v zahranicnej, treba ucet v danej mene v banke alebo mi mozu prist SK?

2.Kedze nie som platitelom DPH asi sa ma to netyka, ale keby som nim bol, ma zahranicny(CZ) zakaznik nejaku vyhodu (ja najskor nevyhodu)? Vrati mu SR DPH? resp. zaplati len bez DPH?

Dakujem pekne
KEJKA
24.03.06,21:10
pre nedostatok času odpoviem le na 1. otázku
fakturovať môžeš v Sk aj v inej mene. Ked si zadáš č.svojho účtu v Sk, tak ti banka pripíše Sk, aj keby platba bola v CZK.

aspoň som posunula.
ALBO
27.03.06,19:22
2.Kedze nie som platitelom DPH asi sa ma to netyka, ale keby som nim bol, ma zahranicny(CZ) zakaznik nejaku vyhodu (ja najskor nevyhodu)? Vrati mu SR DPH? resp. zaplati len bez DPH?

Dakujem pekne[/quote] Je jedno, či vy ste alebo nie ste platiteľ ak dodávate SW služby podľa §15/7 a 8 zák o DPH , pretože ak ich dodávate českému platiteľovi alebo podnikateľovi neplatiteľovi, daňová povinnosť sa prenáša do česka.Miesto dodania je česko. čech to musí zdaniť v oboch prípadoch. Ak by ste to ako platiteľ ale dodávali zákazníkovi nepodnikateľovi potom by ste to podľa § 15/1 museli zdaniť na slovensku takže by to bolo predražené. FO nemôže pýtať zaplatenú daň späť.