Zavrieť

Porady

Služba pre zákazníka v zahraničí

Zdravim,

som SZCO, nie som platitel DPH. Chcem vykonavat sluzbu (cez pocitacovu siet) pre zahranicneho (CZ) zakaznika.

1.Ako potom s fakturaciou? V akej mene fakturovat? Ak v zahranicnej, treba ucet v danej mene v banke alebo mi mozu prist SK?

2.Kedze nie som platitelom DPH asi sa ma to netyka, ale keby som nim bol, ma zahranicny(CZ) zakaznik nejaku vyhodu (ja najskor nevyhodu)? Vrati mu SR DPH? resp. zaplati len bez DPH?

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pre nedostatok času odpoviem le na 1. otázku
    fakturovať môžeš v Sk aj v inej mene. Ked si zadáš č.svojho účtu v Sk, tak ti banka pripíše Sk, aj keby platba bola v CZK.

    aspoň som posunula.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    2.Kedze nie som platitelom DPH asi sa ma to netyka, ale keby som nim bol, ma zahranicny(CZ) zakaznik nejaku vyhodu (ja najskor nevyhodu)? Vrati mu SR DPH? resp. zaplati len bez DPH?

    Dakujem pekne[/quote] Je jedno, či vy ste alebo nie ste platiteľ ak dodávate SW služby podľa §15/7 a 8 zák o DPH , pretože ak ich dodávate českému platiteľovi alebo podnikateľovi neplatiteľovi, daňová povinnosť sa prenáša do česka.Miesto dodania je česko. čech to musí zdaniť v oboch prípadoch. Ak by ste to ako platiteľ ale dodávali zákazníkovi nepodnikateľovi potom by ste to podľa § 15/1 museli zdaniť na slovensku takže by to bolo predražené. FO nemôže pýtať zaplatenú daň späť.

    Služba pre zákazníka v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.