alaya1
04.06.17,07:29
Prestan mrnikovat, posudzovat, zosmiesnovat. K veci nemas nic? Aspon daj, ake mudre stranky citas ty.

odcitujem z ss, ktoru som pisala niekedy v aprili:
včera som sa dočítala, že za konspiracie.sk a sme.sk je ten istý človek, ide o príjmy z reklamy a nie o žiadne verejné blaho /a už spätne nebudem hľadať link, vyznáš sa v tom, skontroluj ak chceš/
Odvolavat sa na take znevazujuce stranky mi pripada take nechutne, ako kazit rodinu a nedelu debatami skorumpovanych politikov, alebo reklamou na damske potreby

Ja ti dam konkretne z praxe.
Mam aj ADHD, ale hlavne autistov. Ver, ci never- prevazna vacsina je bez ockovania. A to pisem z praxe, nie na zaklade nejakeho platku, ktoremu ide pravdepodobne o konkurencny boj. Ja sa neznizim na tu uroven, aby som co i len citala taketo bludy.

Velka skoda, ze si nepripla seriozny vyskum odbornikov, nie tajtrlikov.

Ale tebe skor ide o to, aby si nedostala minusku, nakolko na to hned upozornujes v prispevku :) :)
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.17,06:09
... Keby normalne noviny pisali pravdu, nevznikali by "konspiracne".
.
Nerozlišujem, akú nálepku má médium. Hlúposti sa píšu aj v mainstreamových médiách aj v alternatívnych. Preto si informácie preverujem. Pokiaľ ide o informácie, ktoré sa vydávajú za vedecké, je to o to ľahšie.
taiko
04.06.17,06:48
Štúdia ukazuje, že očkované deti majú o 420% vyššie riziko ADHD ako neočkované
(http://www.zemavek.sk/articles/view/studia-ukazuje-ze-ockovane-deti-maju-o-420-vyssie-riziko-adhd-ako-neockovane)

PS.
Tak ako vzdy, moj milovany minuskovac,skor ako si to precitas, ocakavam minusku

Skús hodiť očko sem:
http://www.oatext.com/Journal-of-Translational-Science-JTS.php

Journal of Translational Science (JTS) is an open access journal with comprehensive peer review policy and a rapid publication process.
...
JTS welcomes direct submissions from authors: Attach your word file with e- mail


Inými slovami, Journal of Translational Science zverejní každý článok, ktorý dostane.
Tak je. A ta studia bola viackrat stiahnuta kvoli nepresnostiam. Bolo by seriozne, keby to Z&M zmielilo. Inak robi celej teme medvediu sluzbu. :(
taiko
04.06.17,06:54
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjx47aVrKHUAhWoIJoKHbL6C_4QFggkMAA&url=http%3A%2F%2Fac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2F10353-svedsko-zakaz-povinne-ockovani&usg=AFQjCNEh7E8-UmpkXItbPGlh-BkIzUnIEQ
- ešte zaujímavý koment na konci článku - od Kennedyho jr.
Hmmmm, vyzera ze svedsky parlament ma zatemnene mozgy, uveril bludom najvyssieho rangu, sprta sa, do coho sa nerozumie, dal sa zmanipulovat a podlahol protivakcinacnym bludom. ;)
alaya1
04.06.17,06:58
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
taiko
04.06.17,07:02
Ja vnímam výroky od takýchto ľudí v zmysle, kto vyššie sedí, dovidí ďalej. Určite majú väčší prístup k informáciám, ako ostatní smrteľníci. Tak prečo ich ignorovať?
Otázne je - sú tie informácie správne? Nerobia - neprekrúcajú informácie len preto, aby získali prospech pre seba, svoju firmu, firmu, kde pracujú?
Koľko už bolo takých i onakých článkov a nakoniec sa ukázalo, že sú to bludy a výmysly a to len preto, aby niekto miliardy nahrabal?
To mi nejak nesedi. Kto nahrabe miliardy, ked sa nebude povinne ockovat ? ;)
Nehrabu sa miliardy prave tym, ze sa prikaze povinna administracia 100000000000 vakcin celemu svetu ?
taiko
04.06.17,07:05
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)
taiko
04.06.17,07:09
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjx47aVrKHUAhWoIJoKHbL6C_4QFggkMAA&url=http%3A%2F%2Fac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2F10353-svedsko-zakaz-povinne-ockovani&usg=AFQjCNEh7E8-UmpkXItbPGlh-BkIzUnIEQ
- ešte zaujímavý koment na konci článku - od Kennedyho jr.

PS - to, čo tam povedal o vakcíne, platí aj pre bežné potraviny
... to čo povedal Kennedy je len ako zaujímavosť ;) (aj keď výstižné) ... článok je podstatný - informácia o rozhodnutí jednej vlády.
Ak je to pravda, tak podľa textu ide o to, že nebolo schválené povinné očkovanie, nie že bolo zakázané. Seriózne médium si nedovolí takýto "posun" od obsahu k nadpisu. Ale však aj úroveň komentárov niečo naznačuje.
A ak je to pravda, ešte stále to neznamená, že švédski poslanci vedia, o čom hlasujú. To by boli prví na svete :D
Mne pride podstatne, ze media, ktore povazujeme za seriozne, tuto spravu neuverejnili. Teda ja som to aspon nepotrehol.
alaya1
04.06.17,07:10
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)

Uroven tvojho prispevku hodnotit nebudem, kazdy si urobi usudok sam.
Rozdiel medzi mnou a svedskym parlamentom je v tom, ze ja si volicske hlasy nahanat nemusim.

Robim ine, myslim, ze zasluzne veci.Nech sa paci, mozes sa presvedcit sam.

Niekedy treba naozaj odlisovat, co je uz nemiestne, ani na takejto nic neriesiacej internetovej stranke.
taiko
04.06.17,07:16
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)

Uroven tvojho prispevku hodnotit nebudem, kazdy si urobi usudok sam.
Rozdiel medzi mnou a svedskym parlamentom je v tom, ze ja si volicske hlasy nahanat nemusim.

Robim ine, myslim, ze zasluzne veci.Nech sa paci, mozes sa presvedcit sam.

Niekedy treba naozaj odlisovat, co je uz nemiestne, ani na takejto nic neriesiacej internetovej stranke.
Neviem o zasluznych veciach, ktore robis, tak sa k nim vyjadrovat nejdem. Vidim len to co pises a robis na porade a k tomu sa rad vyjadrim.
PS: ak je stranka nic neriesiaca, tak co potom riesis ? ;) Naco tu vlastne prispievas ?
alaya1
04.06.17,07:18
Vyjadruj sa kolko chces, len prepac, ze to uz citat nebudem, mam prijemnejsiu napln dna, snad to prezijes. Uzivaj.....
taiko
04.06.17,07:19
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
skus vynechat zo svojich prispevkov mojho syna. Este je malicky a nedokaze sa este voci zlu branit.
taiko
04.06.17,07:20
Vyjadruj sa kolko chces, len prepac, ze to uz citat nebudem, mam prijemnejsiu napln dna, snad to prezijes. Uzivaj.....
pravda je , necitaj. Rob prijemnejsie veci. Ved stranka aj tak nic neriesi ;)
alaya1
04.06.17,07:21
To bol priklad, ak si nepochopill..Nehladaj zlo tak, kde nie je, ak by som napisala, ze neockuj synceka, robis dobre, to by bolo OK? Asi hej. nema to vyznam, prekrutis, ako chces.
taiko
04.06.17,07:22
To bol priklad, ak si nepochopill..Nehladaj zlo tak, kde nie je, ak by som napisala, ze neockuj synceka, robis dobre, to by bolo OK? Asi hej. nema to vyznam, prekrutis, ako chces.
ja som myslel, ze uz si uzivas prijemnejsich veci ;):)
PS: Ty nepis o mojom syncekovi nic. Tak to bude najlepsie. ;) To bude OK
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.17,10:29
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjx47aVrKHUAhWoIJoKHbL6C_4QFggkMAA&url=http%3A%2F%2Fac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2F10353-svedsko-zakaz-povinne-ockovani&usg=AFQjCNEh7E8-UmpkXItbPGlh-BkIzUnIEQ
- ešte zaujímavý koment na konci článku - od Kennedyho jr.

PS - to, čo tam povedal o vakcíne, platí aj pre bežné potraviny
... to čo povedal Kennedy je len ako zaujímavosť ;) (aj keď výstižné) ... článok je podstatný - informácia o rozhodnutí jednej vlády.
Ak je to pravda, tak podľa textu ide o to, že nebolo schválené povinné očkovanie, nie že bolo zakázané. Seriózne médium si nedovolí takýto "posun" od obsahu k nadpisu. Ale však aj úroveň komentárov niečo naznačuje.
A ak je to pravda, ešte stále to neznamená, že švédski poslanci vedia, o čom hlasujú. To by boli prví na svete :D
Mne pride podstatne, ze media, ktore povazujeme za seriozne, tuto spravu neuverejnili. Teda ja som to aspon nepotrehol.
Jedni to neuverejnili, druhí to skreslili.
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.17,10:31
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
Katy a R
04.06.17,11:06
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ing. Ľubomír Janoška
04.06.17,11:13
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ak som urazil niektorého z diskutérov porady, ospravedlňujem sa. Nie som si vedomý žiadneho slovného útoku na spoludiskutérov.


To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
buchač
04.06.17,12:30
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.

1. Ja tomu verím, čo napísal
2. Ja ale aj pevne verí, že nešlo o nepremyslenú podpásovku...skôr opačne.

To je niečo podobné, ako keby som vyslovil názor, že holanďan je inteligent...ale ide skôr o opačný názor. ;)
korela
04.06.17,12:38
To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
Ak by išlo o odborníkov bez postranných úmyslov, bolo by to skvelé a keby mali aspoň oni skutočne pravdivé informácie, na základe ktorých by sa rozhodovalo.
Ja to vnímam zasa tak, ako bolo uvedené vyššie "A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti."
Pridám, niekomu ide o hlasy, inému o peniaze alebo dokonca nobelovku. Komu z nich záleží na ľuďoch vo všeobecnosti? Stačí si uvedomiť činnosť jedného starca, čo chce zmeniť svet.
korela
04.06.17,12:50
Zdanlivo mimo témy, vidím súvis, pretože ak niekto prednáša o pozitívach olivového oleja a znevažuje maslo a o pár dní prednáša de facto to isté iba v opačnom poradí iba o niekoľko km ďalej, sediac roky so svojimi titulmi pred menom a za menom na vysokom poste, tak dovtedy polemizovať, hoci aj laicky, jednoducho treba. Nech mi nikto nepovie, že to ľudia zo zdravotníctva nevidia. Vidia, aj posúvajú. Celý národ nie je až tak priblblý, ako by sa rád niekto domnieval.
korela
04.06.17,12:59
Informácia o osýpkach v Rumunsku a iných krajinách. Keby spravodajstvo malo plniť svoju funkciu, bolo by vhodné priložiť mapku výskytu v týchto krajinách a dosadiť do kontextu správy. Verím, že epidemiológovia ju k dispozícii zaiste majú. Pretože inak by nevyšlo na Slovensku vyhlásenie, aké vyšlo.
Keď u nás vyjde správa o nárazovom výskyte žltačky napr. na Spiši, tak sa nesplaší celé Slovenko. Lebo. Svoje reálie ako-tak poznáme.
Kedy sa dočkám odovede, prečo je u nás očkovanie povinné a na západe nie. To je pre mňa dosť podstatné.
misoft
04.06.17,14:04
Informácia o osýpkach v Rumunsku a iných krajinách. Keby spravodajstvo malo plniť svoju funkciu, bolo by vhodné priložiť mapku výskytu v týchto krajinách a dosadiť do kontextu správy. Verím, že epidemiológovia ju k dispozícii zaiste majú. Pretože inak by nevyšlo na Slovensku vyhlásenie, aké vyšlo.
Keď u nás vyjde správa o nárazovom výskyte žltačky napr. na Spiši, tak sa nesplaší celé Slovenko. Lebo. Svoje reálie ako-tak poznáme.
Kedy sa dočkám odovede, prečo je u nás očkovanie povinné a na západe nie. To je pre mňa dosť podstatné.
Hmmm..... možno majú, možno hádajú, odhadujú.... a prečo nezverejnia?

Aby náhodou neboli popoťahovaní za vajcia na úrad za šírenie poplašných správ..... precedovi by sa to nepáčilo....
kukučka
04.06.17,18:26
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
alaya1, mozes tu vypisovat, ze ti take bludy nestoja ani za citanie a ze rodicia, lekari, vedci opacneho nazoru ako mas ty, su tajtrlici. Mne tvoje posledne prispevky nestoja ani za tie minusky.
Vacsiu hrubost, ako si napisala taikovi, som tu este necitala, cisty hyenizmus.
kukučka
04.06.17,18:32
buchy, slnieckarov nemas rad a ich bludne balvany tu davas ako argument? Ved sa stali pre ocenenych poctou, take lahke si nevyguglil? :--- :D
alaya1
04.06.17,19:05
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.

A o svedskom parlamente si myslim svoje - hlasy volicov su dolezitejsie, ako zdravie deti.

Si zastanca neockovania - tak neockuj, myslim, ze mas syna- ak dostane napr.osypky- stane sa neplodnym- potom ti podakuje.
alaya1, mozes tu vypisovat, ze ti take bludy nestoja ani za citanie a ze rodicia, lekari, vedci opacneho nazoru ako mas ty, su tajtrlici. Mne tvoje posledne prispevky nestoja ani za tie minusky.
Vacsiu hrubost, ako si napisala taikovi, som tu este necitala, cisty hyenizmus.



Ak je konstatovanie, ze osypky mozu sposobit neplodnost muza hrubost, tak som bola hruba- podla teba.


Taiko ma "vysmial" v prispevku, to ti neprekazalo.
Ty vidis len to, co ti naserviruju ti, co to chcu tak servirovat, sirsie suvislosti ta obchadzaju. Ja to vidim kazdy den a nie je to niekedy pekny pohlad.
Taiko si chcel "kopnut" kopol si, avsak to si si nevsimla. Ako inak....


Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
taiko
04.06.17,19:48
https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjx47aVrKHUAhWoIJoKHbL6C_4QFggkMAA&url=http%3A%2F%2Fac24.cz%2Fzpravy-ze-sveta%2F10353-svedsko-zakaz-povinne-ockovani&usg=AFQjCNEh7E8-UmpkXItbPGlh-BkIzUnIEQ
- ešte zaujímavý koment na konci článku - od Kennedyho jr.

PS - to, čo tam povedal o vakcíne, platí aj pre bežné potraviny
... to čo povedal Kennedy je len ako zaujímavosť ;) (aj keď výstižné) ... článok je podstatný - informácia o rozhodnutí jednej vlády.
Ak je to pravda, tak podľa textu ide o to, že nebolo schválené povinné očkovanie, nie že bolo zakázané. Seriózne médium si nedovolí takýto "posun" od obsahu k nadpisu. Ale však aj úroveň komentárov niečo naznačuje.
A ak je to pravda, ešte stále to neznamená, že švédski poslanci vedia, o čom hlasujú. To by boli prví na svete :D
Mne pride podstatne, ze media, ktore povazujeme za seriozne, tuto spravu neuverejnili. Teda ja som to aspon nepotrehol.
Jedni to neuverejnili, druhí to skreslili.
Mne neuverejnenie pride nejake skodlivejsie nez skreslenie. Aj ked tie skreslenia k dobru nie su, ako som pisal.
taiko
04.06.17,19:54
Taiko, aku hodnotu ma tento tvoj prispevok, okrem toho, ze nim statocne poddzubujes, k teme ockovania.
nuz len som vyjadril potesenie nad rozhodnutim svedskej vlady a zaroven, som, ako si spravne poznamenala, poukazal na Tvoj prispevok.
Skusme ale zamerat na podstatu. Svedska vlada versus alaya z porady ;)
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
Nepochopil som v com je to podpasovka. Ano mozno som sa zle, ci nepresne vyjadril. Mal som na mysli skupinu ludi riadiacich stat, zakonodarcov, radu starsich, demokraticky zvolenych zastupcov ludi, kolektivne vedomie atd atd. Nech to bude aj 10 anynymnych ludi z davu. Vzdy to bude viac ako jeden anonymny nick z porady. Dufam, ze je to teraz jasnejsie.
BTW: v statoch kde povinne ockovanie schvalili, tomu poslanci rozumeju ? ;)
taiko
04.06.17,19:57
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ak som urazil niektorého z diskutérov porady, ospravedlňujem sa. Nie som si vedomý žiadneho slovného útoku na spoludiskutérov.


To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?
korela
04.06.17,20:10
Včera som sa bavila s mng o autistoch. Počúval niekoľko relácií v rozhlase, rodičia popisovali ich záchvaty, musia si niekedy na svoje dieťa sadnúť, aby sa spolu preniesli cez záchvat ...
Spomenula som mu alayiu, ako tu spomínala svoje nočné výjazdy k týmto deťom. Tomu verím. Ale kde je príčina a prečo sa tak rapídne rýchlo zvyšuje počet tejto dg?
Rodičom sa predsa narodí zdravé dieťa, vyvíja sa úplne normálne a po očkovaniach uvádzajú, že nastal zlom, resp. návrat späť. Toto má pokladať človek fakt iba za náhodu?
Jedno dieťa s autizmom poznám od perinky. Nevidela som ho však veľmi dlho. Poznačená celá rodina.
taiko
04.06.17,20:14
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.
alaya1
04.06.17,20:36
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.

Tak toto si od teba VYPROSIM. Ja som KONSTATOVALA. .Kde som napisala, ze to zelam???????????????? Nikomu v zivote som NIKDY ziadnu chorobu nezelala. neprekrucaj, beriem net s rezervou, snazim sa mat nadhlad, ale tymto si ma nesmierne urazil. Mam toho dost!!!

Nebudem uz na teba a tvoje vyplody reagovat, toto som zobrala osobne!. Nasledky si rozmyslim.
Ing. Ľubomír Janoška
05.06.17,04:28
Nie vláda, ale parlament. Snáď neveríš, že rozumejú tomu, o čom rozhodujú.
Ala má určitú kvalifikáciu a prax, ktorú poslanci nemajú.
A má aj zodpovednosť, ktorú poslanci nemajú.
V tomto kontexte sa mi nechce veriť, čo si napísal. Pripadá mi ako nepremyslená podpásovka.
---------
... nuž podľa teba švédsky parlament, či vláda (aj iné parlamenty... napr rakúsky) určite nerozumejú o čom rozhodujú - ale hlavne že náš parlament tomu rozumie dokonale!
...
no a fakt neviem - načo sa to vôbec rozbehlo smerom vzájomného urážania - priložila som len jeden článok - kto chce si ho môže prečítať, môže ignorovať, môže sa na to vys....bodnúť, môže patrične "ohodnotiť (-)" - alebo nečítať vôbec.
Nikto ti tvoj názor neberie - ale to ešte neznamená, že ten tvoj názor je jediný správny. Nikto nemôže mať iný? - a ostatných, ktorí majú iný názor treba znevážiť,
Ja keď nebudem chcieť čítať niektoré príspevky - tak ich jednoducho neprečítam ... a nebudem to tu všetkým oznamovať (načo je to dobré?).
Ak som urazil niektorého z diskutérov porady, ospravedlňujem sa. Nie som si vedomý žiadneho slovného útoku na spoludiskutérov.


To nič nemení na tom, že kolektívne orgány vrátane parlamentov (a NRSR určite nie je výnimkou) a ich členovia nenesú žiadnu zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Väčšina poslancov nerozumie odborným témam ako sú napríklad medicínske témy, pretože na to jednoducho nie sú kvalifikovaní. Od toho majú stanoviská odborníkov, ktorými sa riadia alebo neriadia.
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?

To, že sa švédski poslanci neriadili názorom odborníkov, si si domyslel. Ale domyslel si si to správne. Očkovanie detí spochybňujú iba kváziodborné médiá, ktoré uverejňujú všetko. To som - dúfam - preukázal dostatočne rukolapne. Lekári v tom majú jasno.
Protiotázka: prečo si myslíš, že švédski poslanci sa vedia k téme očkovania detí postaviť odbornejšie než Ala? (Ala, ktorá mimochodom, pracuje aj s autistami a s ich zdravotnými kartami)
PS - Prečo neuznávaš odborné názory lekárov, keď uznávaš iných odborníkov?
Katy a R
05.06.17,12:20
priložím - ak má niekto záujem, môže sa pozrieť - tiež niečo o (ne)informovanosti ..

https://www.youtube.com/watch?v=n41wEHgP5gk
Ing. Ľubomír Janoška
05.06.17,12:36
priložím - ak má niekto záujem, môže sa pozrieť - tiež niečo o (ne)informovanosti .. ]
Fact-checking. So všetkými podrobnosťami, bod po bode.
https://leftbrainrightbrain.co.uk/2017/02/10/a-look-back-at-the-so-called-cdc-whistleblower-story-and-how-vaxxed-is-misleading/
taiko
06.06.17,05:48
co Ta vedie k tomu, ze vo Svedsku sa poslanci neriadili stanoviskami odbornikov ?

To, že sa švédski poslanci neriadili názorom odborníkov, si si domyslel. Ale domyslel si si to správne. Očkovanie detí spochybňujú iba kváziodborné médiá, ktoré uverejňujú všetko. To som - dúfam - preukázal dostatočne rukolapne. Lekári v tom majú jasno.
Protiotázka: prečo si myslíš, že švédski poslanci sa vedia k téme očkovania detí postaviť odbornejšie než Ala? (Ala, ktorá mimochodom, pracuje aj s autistami a s ich zdravotnými kartami)
PS - Prečo neuznávaš odborné názory lekárov, keď uznávaš iných odborníkov?
1. nemyslim si, ze ockovanie spochybnuju iba kvaziodborne media a nemyslim, ze lekari v tom maju jasno ( tiez som to uz dokazal)
2. neviem, co a s kym robi alaya, ale biochemicka podla mna nie je.
3. Tak nejak si proste myslim, ze medzi svedskymi poslancami su aj vzdelani, rozhladeni ludia s otvorenymi myslami (mimochodom z roznych stran politickeho spektra) ktori danu vec konzultovali s odbornikmi predtym, nez urobili rozhodnutie. Okrem toho svedski poslanci neodsuhlasili, ze ockovanie je zle a ze neockovanie je dobre. Nezaoberali sa ockovanim samotnym, ale jeho povinnostou, ci nepovinnostou.
4. Ja som nikdy nenapisal ze neuznavam odborne nazory lekarov. Ja sa zamyslam nad nazormi oboch stran. Nemam dovod sa len tak bez diskusie a otazok priklanat na jednu, ci druhu stranu.

Nema sa zovseobecnovat, ale dovolim si to. Vies co je podstatne ? Ze odporcovia ockovania chcu diskutovat, kladu otazky, zvazuju moznosti, pochybuju a zastancovia ockovania s klapkami na ociach hystericky kricia, nadavaju, odmietaju zodpovedat otazky a pochybnosti odporcov.
To mi vadi, nie ockovanie samotne. ja neviem, ci je ockovanie dobre ci zle, ale mam rad, ked mam co najviac informacii.
Ing. Ľubomír Janoška
06.06.17,06:10
OK, vieme, čo Ti vadí.
A nevadí Ti o svojej strane hovoriť, že chce diskutovať a o protistrane, že hystericky kričí.
taiko
06.06.17,06:53
OK, vieme, čo Ti vadí.
A nevadí Ti o svojej strane hovoriť, že chce diskutovať a o protistrane, že hystericky kričí.
nie nevadi, lebo taka je moja skusenost. S tym nic nenarobim. Okrem toho, ako som pisal, ja stranu nemam. Nepocitam sa za odporcu ockovania. Myslel som ze je to uz jasne.
taiko
06.06.17,06:57
Uz davno stratil nestrannost, ktoru by tu moderator mal mat. Ved ty si nim tiez.
tak tak, a este su s nami iluminati a rosenkreuz nam podchvilou robi bocne sluzbicky.
Alaya zapamataj si raz a navzdy, ze ja niesom s nikym a nik nie je so mnou. Ked sa mi nazor paci, pochvalim, ked sa mi nepaci, pohanim, no a pri obzvlast komickych nazoroch sa nezdrzim, to je pravda. Mea culpa. Ale tiez som len clovek. Zatial som ale nikomu rakovinu, osypky, ci neplodnost nezaprial.
Takze este raz. Ziadny skryty, ci otvoreny nepriatel, ci dokonca spolok nepriatelov neexistuje. Svojim najvacsim nepriatelom si je totiz kazdy sam.

Tak toto si od teba VYPROSIM. Ja som KONSTATOVALA. .Kde som napisala, ze to zelam???????????????? Nikomu v zivote som NIKDY ziadnu chorobu nezelala. neprekrucaj, beriem net s rezervou, snazim sa mat nadhlad, ale tymto si ma nesmierne urazil. Mam toho dost!!!

Nebudem uz na teba a tvoje vyplody reagovat, toto som zobrala osobne!. Nasledky si rozmyslim.
ked si nasledky rozmyslis, daj mi prosim vediet.
korela
06.06.17,14:16
Argument pre povinné očkovanie na Slovensku: "My Slováci sme bordelári. Povedzme si tak, ako je. Istým spôsobom odporučenie niečoho znamená, že to netreba. ..."

Úmrtie predtým zdravého bábätka 3 dni po povinnom očkovaní
https://www.youtube.com/watch?v=tylJIfqIZow od 4:50, celé 5:14
korela
06.06.17,14:28
Paľba o očkovaní TV Markíza 16 VI 2008 1 diel (na YT)
.
O.i. aj MUDr. Darina Sedláková, riaditeľka WHO pre Slovensko sa vyjadruje k dôvodu povinného očkovania po 5 min. "Pravdepodobne sa ..."
taiko
06.06.17,18:51
Argument pre povinné očkovanie na Slovensku: "My Slováci sme bordelári. Povedzme si tak, ako je. Istým spôsobom odporučenie niečoho znamená, že to netreba. ..."

Úmrtie predtým zdravého bábätka 3 dni po povinnom očkovaní
https://www.youtube.com/watch?v=tylJIfqIZow od 4:50, celé 5:14
Hmmm, pan profesor je malinko arogantny sa mi zda. Slovaci nie su schopni rozmyslat, tak nam je potrebne veci prikazat zakonom.
Aj ked, na druhej strane ma asi v niecom pravdu, ale to by patrilo do inej temy :)
Nandrolon
01.08.17,10:46
korela
01.08.17,20:44
taiko
02.08.17,05:39
taiko
02.08.17,06:25
Davam na znamost knihu o najnovsich poznatkoch o vplyvoch genetiky a enviromentalnych vplyvov na vznik autizmu. Mimo ineho pojednava o vplyvoch tazkych kovov
https://www.amazon.com/Environmental-Genetic-Causes-Autism-ebook/dp/B01HDVCF9W/ref=tmm_kin_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=&sr=
Knihu napisal spolu s inymi tento clovek
https://www.linkedin.com/in/jameslyonsweiler/
Dáša_
02.08.17,06:26
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti

pán doktor píše dobre. Čítala som od neho aj nejakú knihu. Len je trochu prchkejšej povahy a tak tuším z každej blogovacej platform ypo pár dňoch či mesiacoch zdrhne, lebo sa mu začne niečo nepáčiť. Ale on sa začne pre svoje vedľajšie názory nepáčiť....
V tomto prípade asi treba čítať iba text a vynechať diskusie. Lebo ako skúsený pediater vie o čom hovorí. Tuším bol istý čas aj primárom detského oddelenia v Čadci
taiko
02.08.17,06:35
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti

pán doktor píše dobre. Čítala som od neho aj nejakú knihu. Len je trochu prchkejšej povahy a tak tuším z každej blogovacej platform ypo pár dňoch či mesiacoch zdrhne, lebo sa mu začne niečo nepáčiť. Ale on sa začne pre svoje vedľajšie názory nepáčiť....
V tomto prípade asi treba čítať iba text a vynechať diskusie. Lebo ako skúsený pediater vie o čom hovorí. Tuším bol istý čas aj primárom detského oddelenia v Čadci
no ja neviem. Precital som si oba clanky. Zrejme sa vo svojom odbore vyzna. ak ja pominieme urazlivy vulgarny ton, vadi mi, ze zavadza a pouziva logicke klamy, co mu na kredibilite nepridava.

napr. citujem "Pre rodičov, ktorí majú strach len zopakujem- očkovanie nespôsobuje autizmus. Ten tu bol dávno pred jeho zavedením."

to je ako keby napisal, ze nadmerna konzumacia fast-food nesposobuje obezitu, lebo ta tu bola pred vymyslenim hamburgera
Nandrolon
02.08.17,06:35
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti
:-))))))))))))))))))))))))) Vidno, že aj pri svojom vyššom veku nie je suchár, a dokáže sa s ľuďmi baviť adekvátne. Nie ako podaktorí 40+ tu na fóre...
PS: idem vyhľadať aj tu otázku, na ktorú takto odpovedal. Potom do tohto príspevku pripnem aj screen...
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))
Nandrolon
02.08.17,06:40
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti

pán doktor píše dobre. Čítala som od neho aj nejakú knihu. Len je trochu prchkejšej povahy a tak tuším z každej blogovacej platform ypo pár dňoch či mesiacoch zdrhne, lebo sa mu začne niečo nepáčiť. Ale on sa začne pre svoje vedľajšie názory nepáčiť....
V tomto prípade asi treba čítať iba text a vynechať diskusie. Lebo ako skúsený pediater vie o čom hovorí. Tuším bol istý čas aj primárom detského oddelenia v Čadci
Stále je https://www.kysuckanemocnica.sk/lozkove-oddelenia/detske-oddelenie-a-jis
taiko
02.08.17,06:51
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti
:-))))))))))))))))))))))))) Vidno, že aj pri svojom vyššom veku nie je suchár, a dokáže sa s ľuďmi baviť adekvátne. Nie ako podaktorí 40+ tu na fóre...
PS: idem vyhľadať aj tu otázku, na ktorú takto odpovedal. Potom do tohto príspevku pripnem aj screen...
nemusis, nie je to potrebne. Jeho sposob vyjadrovania je pre temu irelevantny. Ako pisem, vahu svojich slov znizuje aj inak, a to podstatnejsim sposobom.

ako napr aj
" V tejto knihe sa v sekcii psychických porúch v kapitole o ASD na strane 176 píše- že žiadna štúdia zameraná na súvislosť medzi výskytom ASD a očkovaním( na obsah vakcíny, či thiomersalu- ortuťového stabilizátora, čo sa od roku 2004 až na jedinú výnimku nepoužíva!) nebola nikdy úspešná a táto súvislosť je nad všetku pochybnosť vyvrátená. "

V knihe vsak pisu
" There has been concern about vaccines as a postnatal environmental cause for ASD. The focus has been on either the measles-mumps-rubella vaccine or the thimerosal preservative as a causative factor. All available data have not supported either hypothesis. "

Ci je trosku z ineho sudka.

Nuz a to vulgarny prejav ako sposob dokazovania muznosti, ci nesucharstva ani hadam komentovat nebudem ;)
taiko
02.08.17,06:54
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))
k tomu len tolko, ak chce A konstruktivne komunikovat s B, nemusi sa podla mna znizovat na jeho uroven
alaya1
02.08.17,06:56
Bola by som rada, ak by tu ti, co tvrdia, ze ockovanie sposobuje AUTIZMUS pripli relevantny link, kde je to dokazane, nakolko dohady a konspiracie nie su dokazom.
taiko
02.08.17,06:57
Bola by som rada, ak by tu ti, co tvrdia, ze ockovanie sposobuje AUTIZMUS pripli relevantny link, kde je to dokazane, nakolko dohady a konspiracie nie su dokazom.
kde tu kto take nieco tvrdi(l) ?
Nandrolon
02.08.17,07:16
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))
k tomu len tolko, ak chce A konstruktivne komunikovat s B, nemusi sa podla mna znizovat na jeho uroven
Jasne že musí. Neviem si predstaviť, že by taký troll, ktorý napísal tie zlátaniny pochopil odborné stanovisko primára detskej pediatrie.
Už si videl prehadzovať vidlami hnoj bez zašpinenia a nadýchania sa smradu? Ja nie.
taiko
02.08.17,08:09
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))
k tomu len tolko, ak chce A konstruktivne komunikovat s B, nemusi sa podla mna znizovat na jeho uroven
Jasne že musí. Neviem si predstaviť, že by taký troll, ktorý napísal tie zlátaniny pochopil odborné stanovisko primára detskej pediatrie.
Už si videl prehadzovať vidlami hnoj bez zašpinenia a nadýchania sa smradu? Ja nie.
otazkou je, ci sa musi primar zahadzovat s trollom a tym sa zhadzovat ;) To je ale jedno.

Ako som vsak pisal, to je podruzne. Islo o to, ze sa primar a s velkou pravdepodobnostou odbornik, musi uchylovat k logickym klamstvam a zavadzaniu.
Nandrolon
02.08.17,08:25
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti
:-))))))))))))))))))))))))) Vidno, že aj pri svojom vyššom veku nie je suchár, a dokáže sa s ľuďmi baviť adekvátne. Nie ako podaktorí 40+ tu na fóre...
PS: idem vyhľadať aj tu otázku, na ktorú takto odpovedal. Potom do tohto príspevku pripnem aj screen...
nemusis, nie je to potrebne. Jeho sposob vyjadrovania je pre temu irelevantny. Ako pisem, vahu svojich slov znizuje aj inak, a to podstatnejsim sposobom.

ako napr aj
" V tejto knihe sa v sekcii psychických porúch v kapitole o ASD na strane 176 píše- že žiadna štúdia zameraná na súvislosť medzi výskytom ASD a očkovaním( na obsah vakcíny, či thiomersalu- ortuťového stabilizátora, čo sa od roku 2004 až na jedinú výnimku nepoužíva!) nebola nikdy úspešná a táto súvislosť je nad všetku pochybnosť vyvrátená. "

V knihe vsak pisu
" There has been concern about vaccines as a postnatal environmental cause for ASD. The focus has been on either the measles-mumps-rubella vaccine or the thimerosal preservative as a causative factor. All available data have not supported either hypothesis. "

Ci je trosku z ineho sudka.

Nuz a to vulgarny prejav ako sposob dokazovania muznosti, ci nesucharstva ani hadam komentovat nebudem ;)


Ale vidím, že keď si písal príspevok Ty, tak si sa touto tvojou radou neriadil...
buchač
02.08.17,10:08
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti
:-))))))))))))))))))))))))) Vidno, že aj pri svojom vyššom veku nie je suchár, a dokáže sa s ľuďmi baviť adekvátne. Nie ako podaktorí 40+ tu na fóre...
PS: idem vyhľadať aj tu otázku, na ktorú takto odpovedal. Potom do tohto príspevku pripnem aj screen...
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))

Veľmi správne !
Dumal som už zrána, či mám pripojiť screen toho príspevku, ktorý si dal teraz Ty...a je ich tam veru viac.
Ono, v poriadku, pán doktor mohol použiť povedzme iné výrazy...no tón mohol kľudne aj pritvrdiť.
Pritom mi teraz nejde o samotnú problematiku, tu ide o niečo úplne iné.

Druhá vec je príspevok od taika...urval citáciu len doktora, výsledok. No pôvod jeho konania nepridal.
taiko
02.08.17,21:36
Ale vidím, že keď si písal príspevok Ty, tak si sa touto tvojou radou neriadil...
aku radu mas na mysli a komu som podla Teba nieco radil ?
Nandrolon
03.08.17,03:36
Ale vidím, že keď si písal príspevok Ty, tak si sa touto tvojou radou neriadil...
aku radu mas na mysli a komu som podla Teba nieco radil ?
že nemusím nič /screen/ pripínať, že to nie je potrebné. Za to ty si pripol. Si na hlavu, keď sa pýtaš???
bjuty smis
03.08.17,09:21
Zaujímavé články od primára a pediatra.
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/28/nestraste-lud-moj-ziadne-ockovanie-nesposobuje-autizmus/
http://jozefmarec.blog.pravda.sk/2017/03/09/odporcovia-ockovania-su-ako-neonacisti-alebo-preco-su-osypky-dnes-daleko-nebezpecnejsie-ako-vcera/
zaujimave su aj jeho reakcie ;) a isto mu pridaju na doveryhodnosti
:-))))))))))))))))))))))))) Vidno, že aj pri svojom vyššom veku nie je suchár, a dokáže sa s ľuďmi baviť adekvátne. Nie ako podaktorí 40+ tu na fóre...
PS: idem vyhľadať aj tu otázku, na ktorú takto odpovedal. Potom do tohto príspevku pripnem aj screen...
PS: myslím si, že dotyčný by si mal zmeniť nick na "inteligentnyk***t" . Podľa mňa bola reakcia úplne adekvátna a na úrovni. S hlupákom, ktorý sa tvári ako inteligent musíš komunikovať "po hlupu", ináč nepochopí. Ak by mal pravdu v čo i len v 1 vete, tak ten lekár by určite nerobil toľké roky lekára a primára. Lekárstvo sa totiž nedá študovať diaľkovo ako 60 ročný :-))

Veľmi správne !
Dumal som už zrána, či mám pripojiť screen toho príspevku, ktorý si dal teraz Ty...a je ich tam veru viac.
Ono, v poriadku, pán doktor mohol použiť povedzme iné výrazy...no tón mohol kľudne aj pritvrdiť.
Pritom mi teraz nejde o samotnú problematiku, tu ide o niečo úplne iné.

Druhá vec je príspevok od taika...urval citáciu len doktora, výsledok. No pôvod jeho konania nepridal.

nie len to...
ešte na nadrolona zareagoval :

nemusis, nie je to potrebne. Jeho sposob vyjadrovania je pre temu irelevantny.

:)))))))))))))
buchač
03.08.17,09:45
nie len to...
ešte na nadrolona zareagoval :
nemusis, nie je to potrebne. Jeho sposob vyjadrovania je pre temu irelevantny.
Hm...pán moderátor je viacmenej furt irelevantný.
Ale hlavne, že poddžubuje v zašitých slovách v texte vety.
taiko
03.08.17,21:48
Ale vidím, že keď si písal príspevok Ty, tak si sa touto tvojou radou neriadil...
aku radu mas na mysli a komu som podla Teba nieco radil ?
že nemusím nič /screen/ pripínať, že to nie je potrebné. Za to ty si pripol. Si na hlavu, keď sa pýtaš???
obavam sa, ze ti raz opat unikol kontext a suvislosti, nuz sa Ti opat raz k invektivam uchylit sa zaziadalo.
To co som pisal ja, nebola rada, ci vari priznas, zeby som Ti hadam ja v niecom radit mohol ? Nuz a po druhe. Naozaj nebolo dolezite naco pan primar reagoval. Totiz i s obmadzenym hlupakom sa da komunikovat na urovni a neradno sa znizovat na jeho uroven. Ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli tomu, ze sa potom jeden z toho bahna nemusi uz vyhrabat. Nuz a v neposlednom rade sa pan primar zhodil predovsetkym klamanim, polopravdami a zavadzanim, ako som bol byval vyssie naznacil. ;)
A ako som tiez pisal, nehodne je to spravanie pre odbornika a fundovaneho cloveka, ktore doveryhodnost jeho i kredit nutne znizovat moze.
taiko
03.08.17,21:50
nie len to...
ešte na nadrolona zareagoval :

nemusis, nie je to potrebne. Jeho sposob vyjadrovania je pre temu irelevantny.

:)))))))))))))
ale bjuty, ze Ta hanba nefackuje. Mas predsa na viac ;)
Nandrolon
04.08.17,03:30
Ale vidím, že keď si písal príspevok Ty, tak si sa touto tvojou radou neriadil...
aku radu mas na mysli a komu som podla Teba nieco radil ?
že nemusím nič /screen/ pripínať, že to nie je potrebné. Za to ty si pripol. Si na hlavu, keď sa pýtaš???
obavam sa, ze ti raz opat unikol kontext a suvislosti, nuz sa Ti opat raz k invektivam uchylit sa zaziadalo.
To co som pisal ja, nebola rada, ci vari priznas, zeby som Ti hadam ja v niecom radit mohol ? Nuz a po druhe. Naozaj nebolo dolezite naco pan primar reagoval. Totiz i s obmadzenym hlupakom sa da komunikovat na urovni a neradno sa znizovat na jeho uroven. Ked uz kvoli nicomu inemu, tak kvoli tomu, ze sa potom jeden z toho bahna nemusi uz vyhrabat. Nuz a v neposlednom rade sa pan primar zhodil predovsetkym klamanim, polopravdami a zavadzanim, ako som bol byval vyssie naznacil. ;)
A ako som tiez pisal, nehodne je to spravanie pre odbornika a fundovaneho cloveka, ktore doveryhodnost jeho i kredit nutne znizovat moze.

Myslím, že kredit v "odbornosti" nemôže narušiť nejaké vyjadrovanie sa na blogu. Dôležité sú výsledky daného človeka.
Za druhé, klameš, zavádzaš a uvádzaš tu polopravdy jedine ty. Na to, aby si mohol posudzovať jeho vyjadrenia v JEHO OBORE, by si musel mať minimálne jeho vzdelanie, kvalifikáciu a prax. Ináč je to na zasmiatie. Ľudia tvojho rangu si myslia, že ťukaním do klávesnice a prístupom na net sa stávajú odborníkmi na všetko. Lebo na webe je všetko, aj o medicíne, aj odborné články. Ale čo z toho, keď bežný človek bez titulu MUDr. a potrebných atestácií z nich vie toľko, ako keď dáš lekárovi pozrieť 2 000 riadkový script.
Takže počkaj na Jara88 a môžete diskutovať do aleluja ako dvaja fundovaní medicínski odborníci.
PS: zaujímavé, že som ťa skoro nikdy nevidel sa aktívne realizovať v radách a debatách v tvojom obore. To vždy musí radiť jedine MISOFT....
taiko
04.08.17,05:20
Myslím, že kredit v "odbornosti" nemôže narušiť nejaké vyjadrovanie sa na blogu. Dôležité sú výsledky daného človeka.
Za druhé, klameš, zavádzaš a uvádzaš tu polopravdy jedine ty. Na to, aby si mohol posudzovať jeho vyjadrenia v JEHO OBORE, by si musel mať minimálne jeho vzdelanie, kvalifikáciu a prax. Ináč je to na zasmiatie. Ľudia tvojho rangu si myslia, že ťukaním do klávesnice a prístupom na net sa stávajú odborníkmi na všetko. Lebo na webe je všetko, aj o medicíne, aj odborné články. Ale čo z toho, keď bežný človek bez titulu MUDr. a potrebných atestácií z nich vie toľko, ako keď dáš lekárovi pozrieť 2 000 riadkový script.
Takže počkaj na Jara88 a môžete diskutovať do aleluja ako dvaja fundovaní medicínski odborníci.
PS: zaujímavé, že som ťa skoro nikdy nevidel sa aktívne realizovať v radách a debatách v tvojom obore. To vždy musí radiť jedine MISOFT....
musis citat pozorne. Nespochybnujem odbornost pana primara a to aj z dovodov, ktore si popisal. Taktiez ti davam za pravdu , ze on je v tom odbornik a ja nie. V ziadnom pripade sa s nim nemozem rovnat, minimalne nie, co do znalosti mediciny. Len som poukazal nato ze sa uchyluje k polopravdam a k logickym klamom. Co som aj dokazal, o to napr. aj pomocou nim citovanej literatury. ;)
Este raz, toto nie je o mne, ci o Tebe. Toto je o zavadzani a polopravdach jedneho zastancu ockovania. A specialne pre Teba este raz zdoraznim. Nie som odporcom ockovania.
To je vsetko. Dufam, ze teraz je to uz aj Tebe jasne. Ak nie, rad dovysvetlim.
PS: co sa radenia tyka, neslobodno generalizovat. Obzvlast nie ak je jednotlivec nepozorny a nema vsetky informacie. Takze pozorne a uvazlivo so slovami ako " skoro ", " nikdy ", ci " jedine ". ;)
Nandrolon
04.08.17,05:25
Konečne normálny príspevok, s ktorým sa dá zväčša súhlasiť. Vidím, že si sa zrejme dobre vyspal :-)
taiko
04.08.17,05:27
Konečne normálny príspevok, s ktorým sa dá zväčša súhlasiť. Vidím, že si sa zrejme dobre vyspal :-)
nenapisal som nic ine, nez, co som pisal predtym, len Ti to asi konecne doslo ;)
Nandrolon
04.08.17,05:42
Len sa mi moc nezdá, že si "zástanca očkovania", nakoľko tvoje príspevky s tým trošku kolidujú...
bjuty smis
04.08.17,08:19
mňa má hanba fackovať ? prečo ?

ale postúpil ....už mu tu nenadávajú v každej druhej téme....už je len na smiech.....:))
taiko
04.08.17,08:21
Len sa mi moc nezdá, že si "zástanca očkovania", nakoľko tvoje príspevky s tým trošku kolidujú...
Boze, clovece zlaty, ja som niekde pisal, alebo co i len naznacil, ze som "zastanca ockovania" ?
taiko
04.08.17,08:24
mňa má hanba fackovať ? prečo ?

ale postúpil ....už mu tu nenadávajú v každej druhej téme....už je len na smiech.....:))
nuz ked pripustim, ze sa niekto smeje ci nadava v ako uvadzas "kazdej druhej teme". Ak uvazim, kto sa smeje, ci nadava, tak mi je to viacmenej jedno ;)
Nandrolon
04.08.17,08:27
Len sa mi moc nezdá, že si "zástanca očkovania", nakoľko tvoje príspevky s tým trošku kolidujú...
Boze, clovece zlaty, ja som niekde pisal, alebo co i len naznacil, ze som "zastanca ockovania" ?
A zas to Taikovské slovíčkarenie. Písal si, že nie si odporca, z toho dedukujem, že si zástanca.
Ale možno sa mýlim, možno ani vlastný názor nemáš a teda v skutočnosti nie si "nič". Len potom nechápem, prečo tu niekoľko rokov drtíš debatu a polemizuješ nad všetkým možným čo sa týka očkovania. Cez hlúposti ako "rozdelenie vakcín" /jasné, nebudú mi dieťa pichať X krát, ale 10X krát/, až po dobrovoľnosť očkovania.
buchač
04.08.17,08:30
A zas to Taikovské slovíčkarenie. Písal si, že nie si odporca, z toho dedukujem, že si zástanca.
Ale možno sa mýlim, možno ani vlastný názor nemáš a teda v skutočnosti nie si "nič". Len potom nechápem, prečo tu niekoľko rokov drtíš debatu a polemizuješ nad všetkým možným čo sa týka očkovania. Cez hlúposti ako "rozdelenie vakcín" /jasné, nebudú mi dieťa pichať X krát, ale 10X krát/, až po dobrovoľnosť očkovania.

Bez nejakej zášte...

ALE tesať do kameňa, TESAŤ !
taiko
04.08.17,08:32
Len sa mi moc nezdá, že si "zástanca očkovania", nakoľko tvoje príspevky s tým trošku kolidujú...
Boze, clovece zlaty, ja som niekde pisal, alebo co i len naznacil, ze som "zastanca ockovania" ?
A zas to Taikovské slovíčkarenie. Písal si, že nie si odporca, z toho dedukujem, že si zástanca.
Ale možno sa mýlim, možno ani vlastný názor nemáš a teda v skutočnosti nie si "nič". Len potom nechápem, prečo tu niekoľko rokov drtíš debatu a polemizuješ nad všetkým možným čo sa týka očkovania. Cez hlúposti ako "rozdelenie vakcín" /jasné, nebudú mi dieťa pichať X krát, ale 10X krát/, až po dobrovoľnosť očkovania.
Dobre sa Ti zije v jednoduchom svete, kde su len zastancovia a odporcovia ? Ja chapem, ze jednoduche volby mozu mat pre Teba iste caro, ale ten humbuk okolo ockovania mne osobne naznacuje velku zlozitost temy, kde (zatial) neexistuje jednoduchy zaver. Aspon pre mna nie.
a viackrat som sa Ti uz naznacil. Menej dedukuj a viac rozmyslaj.
Nandrolon
04.08.17,08:35
Ja, že žijem v jednoduchom svete? Podľa mňa v ňom žiješ práve ty. Ak budeš mať za sebou aspoň polovicu čo ja, tak potom sa ozvi. Život nie je iba o tom pásť si vlastnú riť a o nič sa nestarať čo najdlhšie ako sa dá. A keď už sa nedá, všetko nechať tu a ísť zas preč...
taiko
04.08.17,08:39
Ja, že žijem v jednoduchom svete? Podľa mňa v ňom žiješ práve ty. Ak budeš mať za sebou aspoň polovicu čo ja, tak potom sa ozvi. Život nie je iba o tom pásť si vlastnú riť a o nič sa nestarať čo najdlhšie ako sa dá. A keď už sa nedá, všetko nechať tu a ísť zas preč...
:D ake priznacne. O com sa bavime teraz ? Ja stale o zlozitosti temy o ockovani. Ty o com ?
Nandrolon
04.08.17,08:44
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
alaya1
04.08.17,08:45
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu mimotemy tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Nandrolon
04.08.17,08:48
alaya1 mohla si to napísať trochu jednoduhšie. Ale ten Tvoj príspevok je presne rovnaký, ako tých 29 strán o ktorých píšeš!
taiko
04.08.17,08:51
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
taiko
04.08.17,08:52
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu mimotemy tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.
Nandrolon
04.08.17,08:53
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
A presne o takýchto vetách píšem. Si proste nudiaci sa troll.
taiko
04.08.17,09:26
Ty sa snažíš každého ponižovať štýlom, že žije v jednoduchom svete. Ale opak je pravdou. My žijeme vo veľmi zložitom svete, kde každodenne riešime problémy. Preto neostáva čas na tvoje "intelektuálne úvahy o zložitosti splachovania".
Chcel som len poukázať, že práve ty žiješ v tom svojom jednoduchom svete, kde máš času habadej rozjímať o blbostiach, hľadať rôzne polemiky, citovať tu rôznych ľudí, ktorí nemajú ani s konkrétnou témou nič spoločné, len majú v zadku dieru, tak sa musia vyjadrovať ku všetkému....
No, pre dnes končím, pôjdem sa chystať do Tešína na nákupy, tak ahoj ty hrdina, ktorý žije v zložitom svete :-))
ani by ma nenapadlo Ta ponizovat. Bola by to zbytocne vynalozena energia. Ty to zvladas bravurne aj sam.
A presne o takýchto vetách píšem. Si proste nudiaci sa troll.
no, tak sme to uzavreli a mozeme sa opat venovat teme ;)
alaya1
04.08.17,09:26
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu mimotemy tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.

Tak by si ako moderator mal anketu zmenit na debatu....a nie s tym zadanim temy, aka je...lebo o state tu nikto nepise...
taiko
04.08.17,09:28
29 stran prispevkov, ktore su teda uplne mimo temu a co je dolezite a smerodatne, tu mimotemy tu prezentuju aj osoby, ktore by prave mali dbat na to, aby temy zili tym, cim maju. tato napr. " ......mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?"......o tomto necitam v ziadnom prispevku..co je zadanim temy, ide vlastne o anketu, takze tema mala byt uz davno zavreta, kedze anketa skoncila a nikto k nej neprispieva.....
Dakujem za nazor. Respektujem ho, ale nesuhlasim s nim.

Tak by si ako moderator mal anketu zmenit na debatu....a nie s tym zadanim temy, aka je...lebo o state tu nikto nepise...
je to debata. Anketa je len jej sucastou. Akymsi nastrojom na jej vyvolanie. Mozno prave prezentovane nazory za a proti podnecuju, ci podporuju otazku, ci by o tom mal rozhodovat stat.
kukučka
06.08.17,18:04
MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba:

1. Detské ochorenia je potrebné prekonať. Vďaka nim dozrie imunitný systém, vyrovná sa nerovnováha medzi bunkovou a humorálnou imunitou, inak táto nerovnováha je očkovaním len posilnená, pretrváva po celý život a disponuje organizmus k rôznym ochoreniam (alergie, nádory, autoimunitné ochorenia ako reuma, diabetes mellitus I. typu, ulcerózna kolitída, sclerosis multiplex…)
2. Očkuje sa na ochorenia, ktoré sa už nevyskytujú (tetanus, polio), resp. sa vyskytujú extrémne zriedkavo (10 prípadov na 80 miliónov obyvateľov tetanus v Nemecku a z toho 70% sú očkovaní na tetanus).
3. Nie je dokázané žiadnou štúdiou, že očkovanie v skutočnosti chráni pred infekciami. Mýli sa objavenie sa protilátok v krvi so skutočnou imunitou, t.j. faktom, že nevznikne dané ochorenie po expozícii. Vznikajú epidémie v 99% preočkovanej populácie (pravé kiahne, osýpky…). Argument, že pravé kiahne boli eradikované vďaka očkovaniu nie je dokázateľný. Zdá sa, že hlavnou mierou prispeli k potlačeniu varioly karanténne opatrenia. Prečo už v Európe nemáme mor a choleru, voči ktorým sa nikdy neočkovalo? Ešte nikto nedokázal, že očkovanie je úspešná a bezpečná ochrana pred infekčnými ochoreniami.
4. Epidemické infekčné choroby sa stratili nie vďaka očkovaniu, ale vďaka hygiene, pestrej strave a zdravému bývaniu. Neexistuje iné pravdepodobnejšie vysvetlenie. Tým, ktorí strašia, že čo sa bude diať, keď prestaneme očkovať, by som povedal: “Nič sa nebude diať, kým opäť nezačneme vylievať obsah nočníkov na ulicu, neprestaneme sa umývať, kým budeme mat pestrú stravu a suché bývanie.
5. Všetky infekčné ochorenia vieme veľmi úspešne liečiť homeopaticky. Je to dokázané a zachytene pri stovkách epidemií z 19. a 20. storočia. Napríklad umrtnost na mor v r. 1848 v Londýne bola v bežných nemocniciach cca 50%. Ale v homeopatickej nemocnici bola 1%.
6. V prípade potreby, ak človek by šiel do tropických krajín a je reálna možnosť kontaktu s vážnymi patogénnymi mikroorganizmami, na ktoré náš organizmus nemá vytvorenú imunitu, máme k dispozícii homeoprofylaxiu – “očkovanie” nozódami, t.j. homeopatikami vyrobenými z baktérií a vírusov zodpovedných za vznik daných ochorení. To isté by sa týkalo aj epidémií vzniknutých v našej krajine. Teda niet sa čoho báť. Jednoducho nie je dôvod na klasické očkovanie.
7. Keby očkovanie nespôsobovalo toxické poškodenie a hlboké narušenie regulačných mechanizmov organizmu, nevadilo by nám to. Ale poškodenia vznikajú veľmi často a môžu sa prejaviť aj po rokoch u tých, ktorí zdanlivo prekonali očkovanie bez zjavnejšej reakcie. Za minuly rok v USA už jedno dieťa z päťdesiatich zaočkovaných dostalo autizmus. Ešte v roku 1970 to bolo jedno dieťa z 10 000. To sa nedá vysvetliť genetikou. To isté platí u alergií. V 70-tych rokoch bolo na Slovensku 3-4 % alergických detí. V súčasnosti je výskyt rôznych druhov alergie približne u 40% detí. Je tu aj enormný nárast nádorov u detí, cukrovky 1. typu (tieto deti si musia doživotne pichať inzulín a zomrú o 10 rokov skôr ako ich rovesníci), autoimunitných a neurologických ochorení. Lekári o tom vedia, len sa boja o tom hovoriť. Nikto nechce byť prvý, lebo sa boja o svoje licencie, o svoje živobytie.

Tiež som veril, ze očkovanie je v poriadku. Ale to co som videl v praxi ma presvedčilo o opaku. Existujú lepšie spôsoby ako sa chrániť: zdravý imunitný systém (bez poškodenia vakcínami a inými liekmi či chemikáliami), homeopatia a homeoprofylaxia.
Ja by som svojmu dieťaťu ani sebe už nikdy nedal žiadnu vakcínu. Najlepšia prevencia je žiadna vakcinácia.
bettylou
06.08.17,18:14
zbohom rodina
korela
06.08.17,19:24
Mladí rodičia nemajú info o očkovaniach starších ročníkov, detské choroby boli súčasťou života a prekonávali sa. Očkovalo sa proti málo dg. Dnes sa to s ich počtom preháňa.
Môjho psa neočkujem vôbec. Okrem prvého. Aj to by som dnes už neabsolovala. Stačilo mi, ako zomierali poslední dvaja. A koľko nás to stálo peňazí.
Nechcem prirovnávať k ľuďom, ale ide o rovnaký princíp.
taiko
07.08.17,04:42
MUDr. Vladimír Petroci:
7 dôvodov, prečo by som nedal zaočkovať svoje dieťa alebo seba
ach jaj, este keby pan doktor, podporil svoje tvrdenia nejakymi dokazmi. Napr. o tom ako 1 z 50 deti v USA dostalo autizmus, ci o tom, ze homeoprofylaxia naozaj funguje, ci o tej nemocnici v Londyne z 1848 roku
kopretinka
07.08.17,06:08
na Slovensku sa homeopatia považuje za šarlatánstvo,vysmievajú sa z nej,takže sa o ńu nemôže opierať......
Ja jej verím.Bola som za očkovanie,ale začínam pochybovať.
A že sa v tých vakcínach nachádza kadečo,som ochotná uveriť,keďže v čase môjho očkovania ani nemali metódy na zistenie toho,čo sa v tých vakcínach vôbec nachádza,zistili to dodatočne,keď už boli po svete zaočkovaných miliony detí (opičí mor,prasací mor.........) pozrela som si to video,stačilo mi......ešte sa tí doktori rehotali na tom....
Nandrolon
07.08.17,06:50
Ja súhlasím s tým lekárom jedine v tom, že detské ochorenia je potrebné prekonať. To sa nijako "nebije" s očkovaním. Aj očkované deti môžu dostať dané ochorenie, ale má oveľa ľahší, bezpečnejší priebeh. Ale také TBC, by som zrovna prekonať teda nechcel...
bjuty smis
07.08.17,07:59
Nandrolon
07.08.17,08:30
reakcia na toho šarlatána....

http://www.lovcisarlatanov.sk/homeopat-o-ockovani/
100% súhlas.
Ľudia často uveria tým "červeným" sračkám, lebo sami nevedia do detailu ako "nejaká vakcína" proti niečomu pôsobí a ako vďaka tej vakcíne sa posilní imunita na konkrétnu chorobu.
Ono to nefunguje tak, že dám do tela nejakú hotovú látku. Tou vakcínou sa to telo iba vyburcuje, aby si SAMO vytvorilo SVOJE prirodzené obranné látky, ktoré tvorí tak či tak, akurát v menšom množstve. Nič cudzie a NAVIAC z vakcíny v tele neostane... všetko sa zmetabolizuje a vylúči...
taiko
07.08.17,10:06
na Slovensku sa homeopatia považuje za šarlatánstvo,vysmievajú sa z nej,takže sa o ńu nemôže opierať......
Ja jej verím.Bola som za očkovanie,ale začínam pochybovať.
A že sa v tých vakcínach nachádza kadečo,som ochotná uveriť,keďže v čase môjho očkovania ani nemali metódy na zistenie toho,čo sa v tých vakcínach vôbec nachádza,zistili to dodatočne,keď už boli po svete zaočkovaných miliony detí (opičí mor,prasací mor.........) pozrela som si to video,stačilo mi......ešte sa tí doktori rehotali na tom....
to je v poriadku. Verim, ze Ti homeopatia pomohla. Len ked taketo vyhlasenia robi lekar/odbornik, mal by ich vediet podopriet, alebo minimalne nebyt tak absolutisticky.
kukučka
07.08.17,11:21
žijete v strachu a potrebujete barličky, dôkazy
taiko
07.08.17,11:51
žijete v strachu a potrebujete barličky, dôkazy
kukuc, tu nejde o strach. Ale o diskusiu a argumenty.
PS: Tvoj prispevok ma vskutku prekvapil
kukučka
07.08.17,12:50
nebol určený práve tebe...diskusiu na úrovni bulváru? Ďakujem, neprosím...
Švajčiari vyše 60-timi % v referende rozhodli, že sa chcú liečiť aj homepaticky, akupunkturou, atď., táto liečba je povinne hradená zdravotným poistením. Vláda stanovila päťročné prechodné obdobie, ktoré už skončilo a táto liečba je rovnocenná. Nepísali na šarlatánoch, ani konšpirátoroch? Ani topkách?
A tu niekto nazve vynikajúceho lekára šarlatánom...:mee:
buchač
07.08.17,13:28
A tu niekto nazve vynikajúceho lekára šarlatánom...:mee:
Hm...vynikajúci lekár ?
Hm...možno v Poprade a okolí....a to myslím úplne bez urážky !!!
Len som si prečítal pár článkov a aj názorov. No okrem homeo som z tej praxe v špitáli toho veľa nenašiel...

„Pacientovi so všetkými príznakmi zápalu slepého čreva som podal liek v sanitke na ceste do nemocnice. Pri takomto obraze ochorenia sa najčastejšie používa Phosphor a Bryonia. Na chirurgii sa potom čudovali, prečo tam prišiel. Všetky príznaky sa stratili.
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/12563-homeopatia-ked-sa-podobne-lieci-podobnym/

Tomu by snáď ani laik neuveril...a nie ja, čo som šiel zo sanitky rovno pod skalpel.
---------------------------------------
Autor blogu rozpitval na márne kúsky patričnú problematiku.
https://michalpecik.blog.sme.sk/c/447593/homeopatia-podvod-podruhe-alebo-evidence-based-medicina-ebm.html


P.S.:
Ale ako zvyčajne, osobne nezaznávam žiaden prostriedok, ktorý pomôže.
Mojej 1/2ke pomohlo homeopatikum pri ostrôžkach.

Mne sa nepáči tá jednostrannosť...
alaya1
07.08.17,13:59
...aj placebo efekt je cesta.....
Nandrolon
07.08.17,14:50
...aj placebo efekt je cesta.....
Aj svojej rodine by si odporucila?? Ale ak myslis cesta zbohatnut, tak potom ano... Na hlupakoch!
alaya1
07.08.17,15:06
....placebo sa neda odporucit, tomu treba uverit....zjavne si bodkam pred a po neporozumel...
Nandrolon
07.08.17,15:10
Asi si ma nepochopila. O viere a placebo efektu som tu nedavno pisal, tak sa nemusis namahat.
Tak inak. "Dala" by si svojmu dietatu placebo liecbu alebo konvencnu liecbu? Neviem, ci psychologovia mozu predpisovat farmaka, podla mna nie. Tak verim, ze s placebo preparatmi mas bohate skusenosti.
kukučka
01.10.17,18:37
čerstvá debata v nemeckej TV, prispievateľ na YT má viac príspevkov
https://www.youtube.com/watch?v=XgM3WhRkslI&t=1037s
sito
07.10.17,03:42
:eek: Aj téma je zaočkovaná. :);)

Aj poradný personál sa pripojil k Žr. krišotovi :D
buchač
02.03.19,10:46
Pridám jednu súvisiacu/stašiu tému
https://www.porada.sk/t199230-aky-je-vas-nazor-na-ockovanie-nechali-ste-ockovat-vase-dieta-seba.html

...a pridám aj niečo z reálneho života, nakoľko situácia sa vcelku solídne zmenila.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/496712-osypky-opat-utocia-dan-aj-za-antikampane/

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/503988-osypky-sa-vracaju-aj-do-rozvinutych-statov/

...a toť neďaleko ?

Tento rok zomrelo na osýpky na Ukrajine osem ľudí vrátane dvoch detí. Po celej krajine zomrelo vlani na osýpky 16 osôb.

Od začiatku tohto roka sa vysoko nákazlivou vírusovou chorobou infikovalo na Ukrajine približne 20.000 ľudí.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/502637-kyjev-hlasi-prve-umrtie-na-osypky-pocet-pripadov-na-ukrajine-prudko-stupol/

-------------------------------------------

mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?


Kuwa...a kto iný ?

Šarlatáni, Dušek, Parlamentní listy, mamičky z Modrého koníka...???
buchač
04.03.19,14:16
Kde sú na vine odporcovia očkovania

UNICEF pritom zdôrazňuje, že v roku 2018 sa osýpky nešírili len v regiónoch postihnutých konfliktmi, kde sú vakcíny menej dostupné.

Naopak, počet chorých výrazne vzrástol aj vo Francúzsku, ktoré patrí k desiatim krajinám s najvyšším nárastom počtu nakazených. Odborníci to v prípade európskej krajiny s kvalitným zdravotníctvom pripisujú takmer výhradne odmietavému prístupu k očkovaniu.

“ Takmer všetkým prípadom možno predísť a napriek tomu sa deti opakovane nakazia aj v oblastiach, kde to jednoducho niet čím ospravedlniť.„ výkonná riaditeľka UNICEF-u Henrietta H. Forová

Pacientov proti osýpkam očkujú vakcínou MMR, ktorá podľa viacerých dezinformačných webov a prívržencov takzvaného antivax hnutia spôsobuje autizmus.

Hoci štúdia zverejnená v roku 2014 nezistila, že by sa vznik autizmu spájal s MMR vakcínou, strach, ktorý falošné správy spôsobili, vyvolal vlnu nedôvery k očkovaniu.

https://svet.sme.sk/c/22064928/osypky-epidemia-vakcina-mmr-ukrajina-prevencia.html#ixzz5hDTcAXJR
misoft
04.03.19,14:50
profesional
05.03.19,10:06
Dovolím si pripojiť svoj názor:

1. Účinnosť oćkovania:
Ak si prekryjete krivky toho, kedy sa začalo očkovať a ako narastalo percento zaočkovania a ako sa vyvíjala chorobnosť, tak zistíte jednu zásadnú vec:

MEDZI TÝMITO DVOMI VECAMI NEEXISTUJE ABSOLÚTNE ŽIADNY SÚVIS

Tj. medzi percentom zaočkovanej populácie a chorobnosťou žiadny súvis neexistuje. Farma firmy ho pritom veľmi radi hlásajíu a doktori, ktorí chodia 4-krát ročne na "konferencie" platené týmito firmami, to radi papagájujú.

Je zvláštne, že chorobnosť na väčšinu chorôb na ktoré očkujeme, vymizla v priemere 10-15 rokov skôr, ako sa na ne začalo očkovať, Ono totiž chorobnosť na väčšinu očkovaných chorôb vymizla do pár rokov po druhej svetovej vojne. A to malo celom jasnú príčinu:

PRÍSTUP K PITNEJ VODE
PRÍSTUP K OVOCIU A ZELENINE
PRÍSTUP K ZÁKLADNEJ LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI
PREŽÍVANIE VO VYKUROVANÝCH PRIESTOROCH
ZVÝŠENIE HYGIENICKÉHO ŠTANDARDU - UMÝVANIE RÚK, SPLACHOVANIE, ...

toto je to čo spôsobilo zníženie až vymiznutie chorôb. Nie očkovanie. Očkovanie prišlo o 10-15 rokov neskôr. Očkovanie síce znížilo chorobnosť tiež, ale ani z ďaleka nie tak výrazne, ako sa hovorí.

Opýtajte sa ktoréhokoľvek pediatra, akú má skladbu chorých na očkované choroby. A odpoveď u takmer všetkých bude rovnaká. Je to v prvých 3 rokoch po zaočkovaní cca. 50 na 50 a po viac ako 3 rokoch dokonca prevládajú deti čo sú zaočkované.

Ako je to možné? Veľmi jednoducho:

V SR SA OČKUJÚ NIEKTORÉ CHOROBY NA KMENE, KTORÉ U NÁS NEEXISTUJÚ A NIKDY NEEXISTOVALI. ZATIAĽ ČO NA KMENE KTORÉ U NÁS EXISTUJE A EXISTOVALI, SA NEOČKUJE.

To, že na vakcínu dajú štítok o tom, že ide o očkovanie proti nejakej chorobe ešte nić neznamená, Podstatný je kmeň choroby, proti ktorej sa očkuje. Na niektoré choroby sa u nás očkuje západnými očkovacími látkami, ktoré sú ale vyvinuté pre kmene prítomné v iných krajinách,

Očkovanie multivakcínami spôsobuje, že telo si nemá šancu vytvoriť reakciu na žiadnu z chorôb poriadne.

JA NEPOPIERAM POZITÍVNY ÚČINOK OČKOVANIA. AVŠAK JE POTREBNÉ HOVORIŤ PRAVDU A TIEŽ NEPRECEŇOVAŤ JEHO ÚĆINNOSŤ.

2. Vedľajšie účinky

Vakcinácia je rovnako riziková forma liečenia, ako aplikácia akýchkoľvek iných liečiv. Tvárenie ra, že očkovanie je nerizikové a že nemá zásadnejšie vedľajšie účinky je zavádzajúce.

Ako je v SR nastavené nahlasovanie vedľajších účinkov? Tak, aby sa NENAHLASOVALI.

Oficiálne lekári majú povinnosť nahlásiť vedľajšie a nežiadúce účinky očkovania. Lenže im bola prepašovaná do práva povinnosť PREUKÁZAŤ TVRDENIE, že ide o nežiadúci alebo vedľajší účinok VÝHRADNE z očkovania. Tj. lekár by na svoje náklady, nepreplácané poisťovňou musel dieťa podrobiť šialeným a neprimeraným testom a vyšetreniam, aby vylúčil PREUKÁZATEĽNE možnosť akýchkoľvek, čo i len vedľajších alebo pridružených príčin následkov.
Ak lekár nahlási vedľajší, alebo nežiadúci účinok vakcíny a pritom neurobí vyšetrenia za desiatky tisíc Eur a to na svoje vlastné náklady, tak sa dopušťa správneho deliktu, za ktorý následne príde o licenciu.

Takže hádajte, koľko lekárov nahlasuje vedľajšie a nežiaduce účinky očkovania. Správne. NIKTO.

A tak farma firmy môžu veselo ďalej tvrdiť, že ich vakcíny sú neškodné a nemajú vlastne žiadnu relevantnú incidenciu vedľajších a nežiadúcich účinkov.

Vakcíny majú oproti iným liečivám uvádzaným na trh, ktoré sa aplikujú vnútrožilovo, alebo vpichom, podstatne zjednodušené pravidlá. Zatiaľ čo liek musí prejsť testami trvajúcimi spravidla 20 a viac rokov, pri vakcíne stačí vyhlásenie farma firmy, že je vakcína bezpečná. To je doslova Nonsens.

To, aké vedľajšie účinky vakcíny dnes spôsobujú vlastne nikto nevie. Avšak neexistuje absolútne žiadny dôvod domnievať sa, že žiadne nespôsobujú. Práve naopak. Spôsobujú. A farma firmy robia všetko pre to, aby mali možnosť to buď zamlčať, alebo právne zastaviť tých, čo by chceli hovori´t pravdu. Ja osobne neviem, či vakcína MMR spôsobuje autizmus. Ale otázka znie: Je možné že to spôsobuje? Kto dokázal, že ho nespôsobuje? Jáaaj, pardon, to farma firmy tvrdia, že to tak nie je. Lebo incidencia nahlásená lekármi, ktorí sú právom zastrašení, sa javí ako zanedbateľná a laboratórne testy pred uvedením na trh, sa nerobili. A čo prípadne iné následky?

Je právom každého rodiča rozhodnúť sa, či jeho dieťa podstúpi, alebo nepodstúpi lekársky zákrok. Na to, aby mu nebolo jeho právo protiprávne odňaté tak mu musia byť poskytnuté úplne a NESKRESLENÉ informácie. Ale dnes lekári sú zastrašení právom, aby pravdu nehovorili, časť je legálne uplácaná a farma firmy pravdu nepovedia.

A tie nezmysly o tom, že vďaka očkovaniu nemáme istú chorobnosť je blud. Chorobnosť na väčšinu chorôb zásadne klesla alebo vymizla ešte pred započatím očkovaní. K tomu, vírusové choroby majú svoje cykly. Proste sa v prírode občas objavia a následne zase vymiznú. Tak to proste odjakživa funguje. Očkovanie síce chorobnosť znižuje, ale úplne proti výskytu choroby nechráni.
vicktor
05.03.19,10:12
Posledna veta je v rozpore s predchadzajucimi - ved tvrdis, ze neexistuje suvis, t.j. ockovanie je zbytocne.
Letko
05.03.19,10:18
K reakcii na príspevok od Profesionála

"...Tieto poznatky priviedli britského vidieckeho lekára Edwarda Jennera (1749 - 1823) k tomu, aby v máji 1796 uskutočnil nebezpečný vedecký experiment. Osemročnému chlapcovi najprv naočkoval kravské kiahne a o šesť týždňov vniesol do jeho organizmu vírus pravých kiahní. Chlapec sa pravými kiahňami nenakazil."

https://www.teraz.sk/magazin/pri-zrode-prvych-uspesnych-vakcin-s/250866-clanok.html
Katy a R
05.03.19,10:48
k príspevku profesional - súhlasím - že treba mať info zo všetkých strán - a nie založiť klapky na oči - a dookola omieľať to isté.
Dobre by bolo sem pridať skúsenosti a príklady - že aké vyšetrenia sa robia deťom pred očkovaním? Že či to očkovanie je vhodné pre každé dieťa? ... figu sa robia - kľudne zaočkujú aj choré deti so "sviečkami pod nosom" a nie ešte aby robili nejaké vyšetrenia!
Našťastie dnes sú mamičky už informovanejšie (aj keď nie všetky) - pohľadajú si info,poradia sa s lekármi, prípadne si vedia aj zaplatiť vyšetrenia na protilátky ... a veru - s veľmi "zaujímavými" výsledkami. Aby sa mohli lepšie rozhodnúť.
k misoft - ak už chceš prikladať o podvodníkoch - nájdi si aj, ako tá kauza dopadla. A o čo šlo vlastne Mudrochovi ... podľa mňa čistý hyenizmus... (veľmi veľa článkov je k tomu)
https://www.svobodavockovani.cz/news/britsky-soud-zcela-zprostil-obvineni-prof-walker-smithe-spoluautora-studie-andrewa-wakefielda-ktera-poukazala-na-moznou-souvislost-mmr-vakciny-s-autizmem/
Samozrejme, každý má svoj názor, svoje presvedčenie - a je zodpovedný za svoje deti. Kto chce pohľadá si aj viac dostupných informácií - a s rôznymi názormi a štúdiami (je ich neúrekom). kto nechce ...
ukončím - že požičiam si jeden titulok:
Sledovať bezpečnosť očkovania je zložitou úlohou
vicktor
05.03.19,11:00
Našťastie dnes sú mamičky už informovanejšie ...
Samozrejme, každý má svoj názor...
Medicina je veda a v nej plati objektivita, nie ze kazda mamicka natrafi na nete na nieco ine a rozhodne po svojom.
Mame v rodine mladu lekarku a deti dava ockovat.
alaya1
05.03.19,11:23
Dovolím si pripojiť svoj názor:

1. Účinnosť oćkovania:
Ak si prekryjete krivky toho, kedy sa začalo očkovať a ako narastalo percento zaočkovania a ako sa vyvíjala chorobnosť, tak zistíte jednu zásadnú vec:

MEDZI TÝMITO DVOMI VECAMI NEEXISTUJE ABSOLÚTNE ŽIADNY SÚVIS

Tj. medzi percentom zaočkovanej populácie a chorobnosťou žiadny súvis neexistuje. Farma firmy ho pritom veľmi radi hlásajíu a doktori, ktorí chodia 4-krát ročne na "konferencie" platené týmito firmami, to radi papagájujú.

Je zvláštne, že chorobnosť na väčšinu chorôb na ktoré očkujeme, vymizla v priemere 10-15 rokov skôr, ako sa na ne začalo očkovať, Ono totiž chorobnosť na väčšinu očkovaných chorôb vymizla do pár rokov po druhej svetovej vojne. A to malo celom jasnú príčinu:

PRÍSTUP K PITNEJ VODE
PRÍSTUP K OVOCIU A ZELENINE
PRÍSTUP K ZÁKLADNEJ LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI
PREŽÍVANIE VO VYKUROVANÝCH PRIESTOROCH
ZVÝŠENIE HYGIENICKÉHO ŠTANDARDU - UMÝVANIE RÚK, SPLACHOVANIE, ...

toto je to čo spôsobilo zníženie až vymiznutie chorôb. Nie očkovanie. Očkovanie prišlo o 10-15 rokov neskôr. Očkovanie síce znížilo chorobnosť tiež, ale ani z ďaleka nie tak výrazne, ako sa hovorí.

Opýtajte sa ktoréhokoľvek pediatra, akú má skladbu chorých na očkované choroby. A odpoveď u takmer všetkých bude rovnaká. Je to v prvých 3 rokoch po zaočkovaní cca. 50 na 50 a po viac ako 3 rokoch dokonca prevládajú deti čo sú zaočkované.

Ako je to možné? Veľmi jednoducho:

V SR SA OČKUJÚ NIEKTORÉ CHOROBY NA KMENE, KTORÉ U NÁS NEEXISTUJÚ A NIKDY NEEXISTOVALI. ZATIAĽ ČO NA KMENE KTORÉ U NÁS EXISTUJE A EXISTOVALI, SA NEOČKUJE.

To, že na vakcínu dajú štítok o tom, že ide o očkovanie proti nejakej chorobe ešte nić neznamená, Podstatný je kmeň choroby, proti ktorej sa očkuje. Na niektoré choroby sa u nás očkuje západnými očkovacími látkami, ktoré sú ale vyvinuté pre kmene prítomné v iných krajinách,

Očkovanie multivakcínami spôsobuje, že telo si nemá šancu vytvoriť reakciu na žiadnu z chorôb poriadne.

JA NEPOPIERAM POZITÍVNY ÚČINOK OČKOVANIA. AVŠAK JE POTREBNÉ HOVORIŤ PRAVDU A TIEŽ NEPRECEŇOVAŤ JEHO ÚĆINNOSŤ.

2. Vedľajšie účinky

Vakcinácia je rovnako riziková forma liečenia, ako aplikácia akýchkoľvek iných liečiv. Tvárenie ra, že očkovanie je nerizikové a že nemá zásadnejšie vedľajšie účinky je zavádzajúce.

Ako je v SR nastavené nahlasovanie vedľajších účinkov? Tak, aby sa NENAHLASOVALI.

Oficiálne lekári majú povinnosť nahlásiť vedľajšie a nežiadúce účinky očkovania. Lenže im bola prepašovaná do práva povinnosť PREUKÁZAŤ TVRDENIE, že ide o nežiadúci alebo vedľajší účinok VÝHRADNE z očkovania. Tj. lekár by na svoje náklady, nepreplácané poisťovňou musel dieťa podrobiť šialeným a neprimeraným testom a vyšetreniam, aby vylúčil PREUKÁZATEĽNE možnosť akýchkoľvek, čo i len vedľajších alebo pridružených príčin následkov.
Ak lekár nahlási vedľajší, alebo nežiadúci účinok vakcíny a pritom neurobí vyšetrenia za desiatky tisíc Eur a to na svoje vlastné náklady, tak sa dopušťa správneho deliktu, za ktorý následne príde o licenciu.

Takže hádajte, koľko lekárov nahlasuje vedľajšie a nežiaduce účinky očkovania. Správne. NIKTO.

A tak farma firmy môžu veselo ďalej tvrdiť, že ich vakcíny sú neškodné a nemajú vlastne žiadnu relevantnú incidenciu vedľajších a nežiadúcich účinkov.

Vakcíny majú oproti iným liečivám uvádzaným na trh, ktoré sa aplikujú vnútrožilovo, alebo vpichom, podstatne zjednodušené pravidlá. Zatiaľ čo liek musí prejsť testami trvajúcimi spravidla 20 a viac rokov, pri vakcíne stačí vyhlásenie farma firmy, že je vakcína bezpečná. To je doslova Nonsens.

To, aké vedľajšie účinky vakcíny dnes spôsobujú vlastne nikto nevie. Avšak neexistuje absolútne žiadny dôvod domnievať sa, že žiadne nespôsobujú. Práve naopak. Spôsobujú. A farma firmy robia všetko pre to, aby mali možnosť to buď zamlčať, alebo právne zastaviť tých, čo by chceli hovori´t pravdu. Ja osobne neviem, či vakcína MMR spôsobuje autizmus. Ale otázka znie: Je možné že to spôsobuje? Kto dokázal, že ho nespôsobuje? Jáaaj, pardon, to farma firmy tvrdia, že to tak nie je. Lebo incidencia nahlásená lekármi, ktorí sú právom zastrašení, sa javí ako zanedbateľná a laboratórne testy pred uvedením na trh, sa nerobili. A čo prípadne iné následky?

Je právom každého rodiča rozhodnúť sa, či jeho dieťa podstúpi, alebo nepodstúpi lekársky zákrok. Na to, aby mu nebolo jeho právo protiprávne odňaté tak mu musia byť poskytnuté úplne a NESKRESLENÉ informácie. Ale dnes lekári sú zastrašení právom, aby pravdu nehovorili, časť je legálne uplácaná a farma firmy pravdu nepovedia.

A tie nezmysly o tom, že vďaka očkovaniu nemáme istú chorobnosť je blud. Chorobnosť na väčšinu chorôb zásadne klesla alebo vymizla ešte pred započatím očkovaní. K tomu, vírusové choroby majú svoje cykly. Proste sa v prírode občas objavia a následne zase vymiznú. Tak to proste odjakživa funguje. Očkovanie síce chorobnosť znižuje, ale úplne proti výskytu choroby nechráni.

Nebudem sa rozpisovat, len napisem, ze ockovat sa davala uz aj carovna Katarina Velka, takze len pripomienka k tomu, kedy sa zacalo ockovat. Na ostatne nemam cas ani chut regovat, skoda, ze si to neupresnil statistikami, ci vysledkami vyskumu. Je to len tvoj nazor.
profesional
05.03.19,11:38
Dovolím si pripojiť svoj názor:

1. Účinnosť oćkovania:
Ak si prekryjete krivky toho, kedy sa začalo očkovať a ako narastalo percento zaočkovania a ako sa vyvíjala chorobnosť, tak zistíte jednu zásadnú vec:

MEDZI TÝMITO DVOMI VECAMI NEEXISTUJE ABSOLÚTNE ŽIADNY SÚVIS

Tj. medzi percentom zaočkovanej populácie a chorobnosťou žiadny súvis neexistuje. Farma firmy ho pritom veľmi radi hlásajíu a doktori, ktorí chodia 4-krát ročne na "konferencie" platené týmito firmami, to radi papagájujú.

Je zvláštne, že chorobnosť na väčšinu chorôb na ktoré očkujeme, vymizla v priemere 10-15 rokov skôr, ako sa na ne začalo očkovať, Ono totiž chorobnosť na väčšinu očkovaných chorôb vymizla do pár rokov po druhej svetovej vojne. A to malo celom jasnú príčinu:

PRÍSTUP K PITNEJ VODE
PRÍSTUP K OVOCIU A ZELENINE
PRÍSTUP K ZÁKLADNEJ LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI
PREŽÍVANIE VO VYKUROVANÝCH PRIESTOROCH
ZVÝŠENIE HYGIENICKÉHO ŠTANDARDU - UMÝVANIE RÚK, SPLACHOVANIE, ...

toto je to čo spôsobilo zníženie až vymiznutie chorôb. Nie očkovanie. Očkovanie prišlo o 10-15 rokov neskôr. Očkovanie síce znížilo chorobnosť tiež, ale ani z ďaleka nie tak výrazne, ako sa hovorí.

Opýtajte sa ktoréhokoľvek pediatra, akú má skladbu chorých na očkované choroby. A odpoveď u takmer všetkých bude rovnaká. Je to v prvých 3 rokoch po zaočkovaní cca. 50 na 50 a po viac ako 3 rokoch dokonca prevládajú deti čo sú zaočkované.

Ako je to možné? Veľmi jednoducho:

V SR SA OČKUJÚ NIEKTORÉ CHOROBY NA KMENE, KTORÉ U NÁS NEEXISTUJÚ A NIKDY NEEXISTOVALI. ZATIAĽ ČO NA KMENE KTORÉ U NÁS EXISTUJE A EXISTOVALI, SA NEOČKUJE.

To, že na vakcínu dajú štítok o tom, že ide o očkovanie proti nejakej chorobe ešte nić neznamená, Podstatný je kmeň choroby, proti ktorej sa očkuje. Na niektoré choroby sa u nás očkuje západnými očkovacími látkami, ktoré sú ale vyvinuté pre kmene prítomné v iných krajinách,

Očkovanie multivakcínami spôsobuje, že telo si nemá šancu vytvoriť reakciu na žiadnu z chorôb poriadne.

JA NEPOPIERAM POZITÍVNY ÚČINOK OČKOVANIA. AVŠAK JE POTREBNÉ HOVORIŤ PRAVDU A TIEŽ NEPRECEŇOVAŤ JEHO ÚĆINNOSŤ.

2. Vedľajšie účinky

Vakcinácia je rovnako riziková forma liečenia, ako aplikácia akýchkoľvek iných liečiv. Tvárenie ra, že očkovanie je nerizikové a že nemá zásadnejšie vedľajšie účinky je zavádzajúce.

Ako je v SR nastavené nahlasovanie vedľajších účinkov? Tak, aby sa NENAHLASOVALI.

Oficiálne lekári majú povinnosť nahlásiť vedľajšie a nežiadúce účinky očkovania. Lenže im bola prepašovaná do práva povinnosť PREUKÁZAŤ TVRDENIE, že ide o nežiadúci alebo vedľajší účinok VÝHRADNE z očkovania. Tj. lekár by na svoje náklady, nepreplácané poisťovňou musel dieťa podrobiť šialeným a neprimeraným testom a vyšetreniam, aby vylúčil PREUKÁZATEĽNE možnosť akýchkoľvek, čo i len vedľajších alebo pridružených príčin následkov.
Ak lekár nahlási vedľajší, alebo nežiadúci účinok vakcíny a pritom neurobí vyšetrenia za desiatky tisíc Eur a to na svoje vlastné náklady, tak sa dopušťa správneho deliktu, za ktorý následne príde o licenciu.

Takže hádajte, koľko lekárov nahlasuje vedľajšie a nežiaduce účinky očkovania. Správne. NIKTO.

A tak farma firmy môžu veselo ďalej tvrdiť, že ich vakcíny sú neškodné a nemajú vlastne žiadnu relevantnú incidenciu vedľajších a nežiadúcich účinkov.

Vakcíny majú oproti iným liečivám uvádzaným na trh, ktoré sa aplikujú vnútrožilovo, alebo vpichom, podstatne zjednodušené pravidlá. Zatiaľ čo liek musí prejsť testami trvajúcimi spravidla 20 a viac rokov, pri vakcíne stačí vyhlásenie farma firmy, že je vakcína bezpečná. To je doslova Nonsens.

To, aké vedľajšie účinky vakcíny dnes spôsobujú vlastne nikto nevie. Avšak neexistuje absolútne žiadny dôvod domnievať sa, že žiadne nespôsobujú. Práve naopak. Spôsobujú. A farma firmy robia všetko pre to, aby mali možnosť to buď zamlčať, alebo právne zastaviť tých, čo by chceli hovori´t pravdu. Ja osobne neviem, či vakcína MMR spôsobuje autizmus. Ale otázka znie: Je možné že to spôsobuje? Kto dokázal, že ho nespôsobuje? Jáaaj, pardon, to farma firmy tvrdia, že to tak nie je. Lebo incidencia nahlásená lekármi, ktorí sú právom zastrašení, sa javí ako zanedbateľná a laboratórne testy pred uvedením na trh, sa nerobili. A čo prípadne iné následky?

Je právom každého rodiča rozhodnúť sa, či jeho dieťa podstúpi, alebo nepodstúpi lekársky zákrok. Na to, aby mu nebolo jeho právo protiprávne odňaté tak mu musia byť poskytnuté úplne a NESKRESLENÉ informácie. Ale dnes lekári sú zastrašení právom, aby pravdu nehovorili, časť je legálne uplácaná a farma firmy pravdu nepovedia.

A tie nezmysly o tom, že vďaka očkovaniu nemáme istú chorobnosť je blud. Chorobnosť na väčšinu chorôb zásadne klesla alebo vymizla ešte pred započatím očkovaní. K tomu, vírusové choroby majú svoje cykly. Proste sa v prírode občas objavia a následne zase vymiznú. Tak to proste odjakživa funguje. Očkovanie síce chorobnosť znižuje, ale úplne proti výskytu choroby nechráni.

Nebudem sa rozpisovat, len napisem, ze ockovat sa davala uz aj carovna Katarina Velka, takze len pripomienka k tomu, kedy sa zacalo ockovat. Na ostatne nemam cas ani chut regovat, skoda, ze si to neupresnil statistikami, ci vysledkami vyskumu. Je to len tvoj nazor.

Očkovanie kedysi a dnes nemajú spoločné vôbec NIČ.

Pokusy s očkovaním na prelome 19 a 20 storočia sa robili vždy iba monovakcínou a vždy a výhradne na kmeň, ktorý sa v danej lokalite vyskytoval.
profesional
05.03.19,11:40
K reakcii na príspevok od Profesionála

"...Tieto poznatky priviedli britského vidieckeho lekára Edwarda Jennera (1749 - 1823) k tomu, aby v máji 1796 uskutočnil nebezpečný vedecký experiment. Osemročnému chlapcovi najprv naočkoval kravské kiahne a o šesť týždňov vniesol do jeho organizmu vírus pravých kiahní. Chlapec sa pravými kiahňami nenakazil."

https://www.teraz.sk/magazin/pri-zrode-prvych-uspesnych-vakcin-s/250866-clanok.html

Neporovnávaj očkovanie monovakcínou bez prídavných látok a na konkrétny existujúci reálny kmeň choroby s tým, čo sa oćkuje dnes. Dnes očkujeme multivakcínami, s množstvom prídavných látok a spravidla na kmene, ktoré sa u nás nevyskytujú.
profesional
05.03.19,11:42
Našťastie dnes sú mamičky už informovanejšie ...
Samozrejme, každý má svoj názor...
Medicina je veda a v nej plati objektivita, nie ze kazda mamicka natrafi na nete na nieco ine a rozhodne po svojom.
Mame v rodine mladu lekarku a deti dava ockovat.

Tiež mám v rodine lekárov. A keď som sa tých čo dali svoje deti očkovať pýtal, že prečo si myslia, že je to správne, tak odpoveď bola taká, že preto, lebo im to bol na lekárskej fakulte odprednášať zástupca farmaceutickej spoločnosti.
buchač
05.03.19,11:56
Dovolím si pripojiť svoj názor:

Ono totiž chorobnosť na väčšinu očkovaných chorôb vymizla do pár rokov po druhej svetovej vojne. A to malo celom jasnú príčinu:

PRÍSTUP K PITNEJ VODE
PRÍSTUP K OVOCIU A ZELENINE
PRÍSTUP K ZÁKLADNEJ LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI
PREŽÍVANIE VO VYKUROVANÝCH PRIESTOROCH
ZVÝŠENIE HYGIENICKÉHO ŠTANDARDU - UMÝVANIE RÚK, SPLACHOVANIE, ...

toto je to čo spôsobilo zníženie až vymiznutie chorôb. Nie očkovanie. Očkovanie prišlo o 10-15 rokov neskôr. Očkovanie síce znížilo chorobnosť tiež, ale ani z ďaleka nie tak výrazne, ako sa hovorí.



Prvý zákon o očkovaní na území Slovenska bol prijatý v roku 1837
..
Bývalá Československá socialistická republika (ČSSR) sa zaradila k popredným krajinám v povinnom očkovaní. Povinné očkovanie proti tuberkulóze sa začalo v roku 1953. V roku 1957 sa začalo prvé celonárodné očkovanie na svete proti detskej obrne. Od roku 1959 sa zaviedlo povinné očkovanie proti čiernemu kašľu. Očkovať proti osýpkam sa začalo v roku 1969.
Zdroj : internet
---------------------------
Ale v súvislosti so zvýrazneným ?
Po II. WV bol :
PRÍSTUP k pitnej vode na trt...a ešte aj v dnešnej dobe je niekde voda závadná.
PRÍSTUP k ovociu a zelenine bol podľa niektorých "zdrojov" za socíku vraj veľmô problematický...a to nemyslím teraz na banány a iné dovozové.
PRÍSTUP k lekárskej starostlivosti bol postupný.
-----------------------------
V dnešnej dobe sa situácia mení.

Voda by aj bola.
Ovocia do bludu, ale čo z toho, keď si ho nie každý môže dovoliť ?
Lekársku starostlivosť mi tu radšej nespomínaj...v ordináciách sedia starí lekári, mladí absolventi zdrhajú za hranice, ešte im ani atrament na diplome nezaschol.
Vykurovanie o ničom, teplo zdražieva z roka na rok...ventily pustené na full a v byte kosa.
Na to zvýšenie štandaru sa choď pozrieť tam, kde sú najohniská.

Vo Francúzsku a aj inde na západe sa zvyšujú počty ochorených...čím to asi bude ? Veď ten západ je tak vyspelý, až do het...a po II.WV dostal neskutočnú finančnú pomoc.
----------------------------------

Meta-analýza, v ktorej bolo zahrnutých celkovo 1 266 327 detí, nepotvrdila žiadnu súvislosť medzi očkovaním a následným rizikom vzniku autizmu alebo poruchami autistického spektra.
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=2336%3Atudia-nepotvrdila-suvislos-medzi-okovanim-a-autizmom&catid=140%3Aokovanie&Itemid=117

Ten počet detí je teda setsakramentsky veľké číslo...bežne sa v príbalových letáčikoch vyskytuje vzorka skúmaných oveľa, oveľa nižšie.
vicktor
05.03.19,12:04
Tieto poznatky priviedli britského vidieckeho lekára Edwarda Jennera (1749 - 1823) k tomu, aby v máji 1796 uskutočnil nebezpečný vedecký experiment. Osemročnému chlapcovi najprv naočkoval kravské kiahne a o šesť týždňov vniesol do jeho organizmu vírus pravých kiahní. Chlapec sa pravými kiahňami nenakazil."

Prilis neveril vo vysledok, ked to nepredviedol na sebe, ale na nejakej chudobnej bezbrannej sirote...
buchač
05.03.19,12:10
Tiež mám v rodine lekárov. A keď som sa tých čo dali svoje deti očkovať pýtal, že prečo si myslia, že je to správne, tak odpoveď bola taká, že preto, lebo im to bol na lekárskej fakulte odprednášať zástupca farmaceutickej spoločnosti.
Hm...
- nie je lekár, ako lekár
- lekár, ktorý nemá vlastný názor...???
- ozaj...chodíš k tým rodinným lekárom ? Lebo ja by som nie. ;)
Katy a R
05.03.19,12:28
Juraj .. keď už si znovu otvoril túto tému- čo tak pohľadať aj iné zdroje (ak by sa ti chcelo) - aj aktuálnejšie výskumy sa robili napr v USA a taliansku (niečo už je priložené aj v tejto téme )
A napr ja ani vôbec nemusím nič hľadať - ja to mám na očiach stále ...
Myslím, že zbytočné je sem prikladať kopu linkov - či už takých, či onakých (kto chce, nájde si).
A táto téma nie je pre a proti očkovaniu ako takému, ale je pre a proti POVINNÉMU očkovaniu! či zle chápem nadpis?
preto by som uvítala (sa opakujem) - ak niekto napíše svoju konkrétnu skúsenosť - že ako sa v našich zemepisných šírkach vyšetruje dieťa pred očkovaním u lekára. A aké informácie vlastne dostanú mamičky v ambulancii pred očkovaním? Či si dávajú/nedávajú spraviť vyšetrenia aj navyše - a s akým výsledkom a pod ...
Napr konkrétna skúsenosť - malé bábätká na očkovanie, dosť ich bolo v čakárni - a také 2 sopľavé, že až - keď som sestričke povedala, že prečo ich neupozorní, nech tam choré deti nenosia - tak odpoveď, že majú toho veľa - a ani si nevšimli ...
alaya1
05.03.19,12:31
Našťastie dnes sú mamičky už informovanejšie ...
Samozrejme, každý má svoj názor...
Medicina je veda a v nej plati objektivita, nie ze kazda mamicka natrafi na nete na nieco ine a rozhodne po svojom.
Mame v rodine mladu lekarku a deti dava ockovat.

Tiež mám v rodine lekárov. A keď som sa tých čo dali svoje deti očkovať pýtal, že prečo si myslia, že je to správne, tak odpoveď bola taká, že preto, lebo im to bol na lekárskej fakulte odprednášať zástupca farmaceutickej spoločnosti.
A ty si ockovany? Preco teba dali rodicia ockovat.
vicktor
05.03.19,12:36
Za sociku sa o tom nediskutovalo - nebol internet. :D
buchač
05.03.19,14:19
Juraj .. keď už si znovu otvoril túto tému- čo tak pohľadať aj iné zdroje (ak by sa ti chcelo) - aj aktuálnejšie výskumy sa robili napr v USA a taliansku (niečo už je priložené aj v tejto téme )
A napr ja ani vôbec nemusím nič hľadať - ja to mám na očiach stále ...
Myslím, že zbytočné je sem prikladať kopu linkov - či už takých, či onakých (kto chce, nájde si).
A táto téma nie je pre a proti očkovaniu ako takému, ale je pre a proti POVINNÉMU očkovaniu! či zle chápem nadpis?
preto by som uvítala (sa opakujem) - ak niekto napíše svoju konkrétnu skúsenosť - že ako sa v našich zemepisných šírkach vyšetruje dieťa pred očkovaním u lekára. A aké informácie vlastne dostanú mamičky v ambulancii pred očkovaním? Či si dávajú/nedávajú spraviť vyšetrenia aj navyše - a s akým výsledkom a pod ...
Napr konkrétna skúsenosť - malé bábätká na očkovanie, dosť ich bolo v čakárni - a také 2 sopľavé, že až - keď som sestričke povedala, že prečo ich neupozorní, nech tam choré deti nenosia - tak odpoveď, že majú toho veľa - a ani si nevšimli ...

Katy ... ale ja nemám problém vyhľadať aj zahraničné výskumy. Len je horšie, že ten prekladač si funguje, ako chce...;)
Dosť zlé je ale to, že práve tie šarlatánske stránky sú preplnené určitými linkami, ktoré síce niečo tvrdia, no nie je udaný žiaden zdroj alebo je pracné sa k nemu dopátrať...

Konkrétna skúsenosť s malými ? Nuž ja už nejak nie, ale doktor, ku ktorému patria vnučky, tam chodili aj dcéry. Je to dobrý pediater...podľa mňa určite.

Sestrička, lekár, primár, riaditeľ polikliniky môže upozorňovať až do het...lebo poniektoré mladé mamičky sú proste píííííp....tie nie že idú s chorým deckom ku lekárovi...tie sa premávajú po nákupných centrách...kde pri kávičke ťukajú do mobilov tie sprostosti na Modrého koníka (ešte aj koňa by tým zabili).
profesional
05.03.19,17:45
Našťastie dnes sú mamičky už informovanejšie ...
Samozrejme, každý má svoj názor...
Medicina je veda a v nej plati objektivita, nie ze kazda mamicka natrafi na nete na nieco ine a rozhodne po svojom.
Mame v rodine mladu lekarku a deti dava ockovat.

Tiež mám v rodine lekárov. A keď som sa tých čo dali svoje deti očkovať pýtal, že prečo si myslia, že je to správne, tak odpoveď bola taká, že preto, lebo im to bol na lekárskej fakulte odprednášať zástupca farmaceutickej spoločnosti.
A ty si ockovany? Preco teba dali rodicia ockovat.

Som. Lebo za komančov nás očkovali v škole, bez tohk aby mohli ročia o tom rozhodnúť. Vždy sa o tom dozvedeli až po. A nebolo sa kde sťažovať.
profesional
05.03.19,17:46
Tiež mám v rodine lekárov. A keď som sa tých čo dali svoje deti očkovať pýtal, že prečo si myslia, že je to správne, tak odpoveď bola taká, že preto, lebo im to bol na lekárskej fakulte odprednášať zástupca farmaceutickej spoločnosti.
Hm...
- nie je lekár, ako lekár
- lekár, ktorý nemá vlastný názor...???
- ozaj...chodíš k tým rodinným lekárom ? Lebo ja by som nie. ;)

Nechodím. Našťastie ich špecializácie nepotrebujem..
profesional
05.03.19,17:49
Dovolím si pripojiť svoj názor:

Ono totiž chorobnosť na väčšinu očkovaných chorôb vymizla do pár rokov po druhej svetovej vojne. A to malo celom jasnú príčinu:

PRÍSTUP K PITNEJ VODE
PRÍSTUP K OVOCIU A ZELENINE
PRÍSTUP K ZÁKLADNEJ LEKÁRSKEJ STAROSTLIVOSTI
PREŽÍVANIE VO VYKUROVANÝCH PRIESTOROCH
ZVÝŠENIE HYGIENICKÉHO ŠTANDARDU - UMÝVANIE RÚK, SPLACHOVANIE, ...

toto je to čo spôsobilo zníženie až vymiznutie chorôb. Nie očkovanie. Očkovanie prišlo o 10-15 rokov neskôr. Očkovanie síce znížilo chorobnosť tiež, ale ani z ďaleka nie tak výrazne, ako sa hovorí.



Prvý zákon o očkovaní na území Slovenska bol prijatý v roku 1837
..
Bývalá Československá socialistická republika (ČSSR) sa zaradila k popredným krajinám v povinnom očkovaní. Povinné očkovanie proti tuberkulóze sa začalo v roku 1953. V roku 1957 sa začalo prvé celonárodné očkovanie na svete proti detskej obrne. Od roku 1959 sa zaviedlo povinné očkovanie proti čiernemu kašľu. Očkovať proti osýpkam sa začalo v roku 1969.
Zdroj : internet
---------------------------
Ale v súvislosti so zvýrazneným ?
Po II. WV bol :
PRÍSTUP k pitnej vode na trt...a ešte aj v dnešnej dobe je niekde voda závadná.
PRÍSTUP k ovociu a zelenine bol podľa niektorých "zdrojov" za socíku vraj veľmô problematický...a to nemyslím teraz na banány a iné dovozové.
PRÍSTUP k lekárskej starostlivosti bol postupný.
-----------------------------
V dnešnej dobe sa situácia mení.

Voda by aj bola.
Ovocia do bludu, ale čo z toho, keď si ho nie každý môže dovoliť ?
Lekársku starostlivosť mi tu radšej nespomínaj...v ordináciách sedia starí lekári, mladí absolventi zdrhajú za hranice, ešte im ani atrament na diplome nezaschol.
Vykurovanie o ničom, teplo zdražieva z roka na rok...ventily pustené na full a v byte kosa.
Na to zvýšenie štandaru sa choď pozrieť tam, kde sú najohniská.

Vo Francúzsku a aj inde na západe sa zvyšujú počty ochorených...čím to asi bude ? Veď ten západ je tak vyspelý, až do het...a po II.WV dostal neskutočnú finančnú pomoc.
----------------------------------

Meta-analýza, v ktorej bolo zahrnutých celkovo 1 266 327 detí, nepotvrdila žiadnu súvislosť medzi očkovaním a následným rizikom vzniku autizmu alebo poruchami autistického spektra.
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=2336%3Atudia-nepotvrdila-suvislos-medzi-okovanim-a-autizmom&catid=140%3Aokovanie&Itemid=117

Ten počet detí je teda setsakramentsky veľké číslo...bežne sa v príbalových letáčikoch vyskytuje vzorka skúmaných oveľa, oveľa nižšie.

Tá analýza je urobená tak, že zastrašili pediatrov stratou licencie, ak nahlásia vedľajšie účinky.. Tým pádom je veľkosť vzorky irelevantná.
buchač
05.03.19,17:59
Tá analýza je urobená tak, že zastrašili pediatrov stratou licencie, ak nahlásia vedľajšie účinky.. Tým pádom je veľkosť vzorky irelevantná.

To boli zastrašení lekári kde ?
Na Slovensku, v Čechách....
Lebo ja ten link chápem tak, že analýza sa robila aj inde na svete.
kukučka
05.03.19,18:00
Som. Lebo za komančov nás očkovali v škole, bez tohk aby mohli ročia o tom rozhodnúť. Vždy sa o tom dozvedeli až po. A nebolo sa kde sťažovať.
My sme sa akurát prezliekali v triede do teplákov, keď nám prišli povedať, že telesná nebude, lebo nás prišli očkovať. Spolužiačka sa tak bála, že utiekla domov v pančuškách, akurát tá, čo bývala od školy najďalej...
Nandrolon
05.03.19,18:43
Darmo, niektorí nemajú kapacitu mozgu pochopiť význam slovného spojenia "kolektívna imunita". Tých pár dobrodruhov, čo sa nedajú očkovať a neochorejú štatisticky vďačia za to tým, ktorí sa očkovať dali. By som sa nasmial, či by boli tí "protiočkovací" za to, aby sa očkovanie zákonom zrušilo úplne, teda nedalo by sa očkovať ani dobrovoľne.
Jooooj, koľko coolových by zase chodilo do zahraničia sa dať očkovať. Paradoxne mám pocit, že by to boli presne tí istí, čo sú teraz "proti". Hlavné je, že by boli zase "protiprúdoví".
alaya1
06.03.19,05:20
Slovensko stále bojuje s osýpkami, ÚVZ eviduje desiatky prípadov
https://www.ta3.com/clanok/1149676/slovensko-stale-bojuje-s-osypkami-uvz-eviduje-desiatky-pripadov.html
BXLmiami
06.03.19,06:35
Toto vyzerá tak,ako ked sa ja pokúsim o právnu analýzu-perfektne mi to vyjde,len prax je o niečom celkom inom.Však profesional.
Ludové príslovie hovorí-šuster drž sa svojho kopyta.
profesional
06.03.19,08:36
Tá analýza je urobená tak, že zastrašili pediatrov stratou licencie, ak nahlásia vedľajšie účinky.. Tým pádom je veľkosť vzorky irelevantná.

To boli zastrašení lekári kde ?
Na Slovensku, v Čechách....
Lebo ja ten link chápem tak, že analýza sa robila aj inde na svete.

Na základe doporučenia Svetovej zdravotníckej organizácie, kde má farma lobby zássdné zastúpenie, bola vo všetkých členských krajinách prijatá postupne legislatíva, že ak lekár nahlási nežiadúce následky očkovania a na svoje nákladh nepreukáže, že je to výhradný a jediný dôvod následkov alebo vedľajšej reakcie, tak sa dopustí deliktu, za ktorý mu bude povinne odňatá licencia.

Miliardy USD/EUR z farma firiem, dokázali za posledných 20 rokov zvrátené veci.
profesional
06.03.19,08:38
Toto vyzerá tak,ako ked sa ja pokúsim o právnu analýzu-perfektne mi to vyjde,len prax je o niečom celkom inom.Však profesional.
Ludové príslovie hovorí-šuster drž sa svojho kopyta.

Podľa tvojho názoru by vlastne ľudia ani nemali voliť, ak nemajú vyštudovanú politológiu a 20 rokov praxe v politike..
profesional
06.03.19,08:50
Darmo, niektorí nemajú kapacitu mozgu pochopiť význam slovného spojenia "kolektívna imunita". Tých pár dobrodruhov, čo sa nedajú očkovať a neochorejú štatisticky vďačia za to tým, ktorí sa očkovať dali. By som sa nasmial, či by boli tí "protiočkovací" za to, aby sa očkovanie zákonom zrušilo úplne, teda nedalo by sa očkovať ani dobrovoľne.
Jooooj, koľko coolových by zase chodilo do zahraničia sa dať očkovať. Paradoxne mám pocit, že by to boli presne tí istí, čo sú teraz "proti". Hlavné je, že by boli zase "protiprúdoví".

Kolektívna imunita je nezmysel.Ide o pojem umelo vyfabrikovaný.

Ak by bok skutočný, tak prečo by sa zaočkovaní báli nezaočkovaných? Ja ti to poviem. Vtedy, keď očkovanie v skutočnosti nie je tak účinné, ako sa hovorí.

Prečo je v ambulanciách pediattov pomer očkovaných a neočkovaných pacientov s chorobami na ktoré sa očkuje asi 50/50? Lebo očkovane na niekoho účinkuje a na niekoho nie. Lebo každýje iný.

Tj. nič ako kolektívna imunita neexistuje. Je to rovnaký nezmysel ako kolektívne tehotenstvo.

Ale čo by sa dialo, keby farma firmy priznali, že:

Očkovanie monovakcínami je účinné asi na 50 perceng.

Očkovanie multivakcínami je účinné asi na 33 percent.

Riziko smrti po očkovaní v následku poškodenia zdravia očkovaním je 0.1 percenta, tj. asi 1 z tisíc.

Riziko invalidity po očkovaní v následku poškodenia zdravia očkovaním je 0.1 perceta, tj. asi 1 z 1000.

Riziko iného vážneho poškodenia zdravia je asi 2.5 percenta, tj. 25 detí z 1000.

Riziko iných zdravotných komplikácií je viac ako 10 percent...

Dali by rodičia očkovať deti aj tak?

Mnohí asi nie.

Farma firmy by ročne prichádzali o mnoho miliardový biznis. Takže akékoľvek prostriedky investované z ich strany na zastrašovanir a manipuláciu, zavádzanie, zamlčovanie a klamanie, sú z ich pohľadu primerané.
Nandrolon
06.03.19,09:28
Ak je vírusu obrovské množstvo, môže sa nakaziť aj očkovaný. Preto je lepšie aj pre očkovaného, ak je v jeho okolí daného vírusu čo najmenej.
Jeden primár pľúcneho mi raz vysvetľoval, že človek bežne prichádza do styku s vírusom TBC, ani o tom nevie. Ale zdravý človek so zdravou imunitou sa väčšinou z takto malého množstva nenakazí. Ak by ti ten vírus niekto pichol do krvného riečišťa, samozrejme že už ani očkovanie by nepomohlo.
Kolektívnu imunitu si nikto nevymyslel, vychádza z dlho desaťročných štatistík. Skôr by ma zaujímalo, z ktorého prsta si si vycucal ten pomer 50/50 v ambulanciách. To akože si každému pozrel zdravotnú kartu a prelistoval?
PS: pokiaľ viem, tehotenstvo nie je nákazlivé narodziel od chorôb, proti ktorým sa očkuje.
Katy a R
06.03.19,09:37
Toto vyzerá tak,ako ked sa ja pokúsim o právnu analýzu-perfektne mi to vyjde,len prax je o niečom celkom inom.Však profesional.
Ludové príslovie hovorí-šuster drž sa svojho kopyta.
BXL .. Samozrejme, že tu ten problém nevyriešime - to je vec odborníkov.
Ale! - pre naše lepšie informovanie - by som veru uvítala - možno práve ty by si vedela odpovedať - napísať viac, že ako sa robia vyšetrenia pred očkovaním? Ako sa lekári rozhodujú, že či to konkrétne očkovanie je vhodné pre to konkrétne dieťa, alebo nie ? Pretože sú prípady, kde očkovanie vhodné naozaj nie je! Dajú si vôbec námahu zistiť - alebo len zaočkujú, lebo sa to musí a basta? (všetkými tými niekoľkonásobnými kombináciami v jednej vakcíne - čo nejaká farma firma pretláča pre celý svet). Prečo sa neočkuje len to, čo je treba pre daný región? Lebo sa im nechce vyhazdovať peniažky - nebol by taký zisk?
A prečo sa potom stane, že aj napriek očkovaniu tam tie protilátky nie sú? ..
A k tej analýze ... nemysli si, že rodičia sú 100 rokov za opicami, aj keď nemajú skončenú lekársku fakultu. vedia študovať ... a práve v takýchto prípadoch sú aj nútení...
takisto som sa musela kvôli následkom očkovania úplne preorientovať profesne.
A je len dobre, že tlačia aj na lekárov a odborníkov, aby sa tomu venovala väčšia pozornosť, aby sme boli všetci lepšie informovaní. Aj o pozitívnych aj o negatívnych stránkach očkovania.
Keby sa riadne vyšetrovalo, kedy je očkovanie vhodné a kedy nie (toto by nebolo až tak veľa prípadov si myslím) - tak potom by ani hystéria okolo očkovania nebola. A hyeny, ktoré žijú zo senzácií (a neštítia sa kvôli tomu ničoho, ani znevážiť, obviniť odborníkov) by prišli o kšeft!
BXLmiami
06.03.19,09:52
Ked tieto múdra čítam,skoro mám chuť povedať,že Vám želám aby ste to zažili.Ale neželám.
afrikánka
06.03.19,09:56
Ja som zažila v mojom blízkom okolí tri prípady zanedbania pediatra pri očkovaní proti obrne, keď nevenoval dostatočný pozor, v akom zdravotnom stave je dieťa. Išlo o tri dievčatká, ktoré následne dostali najťažšiu formu obrny a všetky zomreli do veku 14 rokov. Paradoxne išlo o deti zdravotnej sestry, lekára a tretia matka mala VŠ. Dve boli v ústave, jedno opatrované doma. Lekár vysúdil na pediatričke odškodné 47 tisíc korún. Bolo to za socializmu. Deti iba ležali, nekomunikovali, bolo ich treba kŕmiť, prebaľovať.
BXLmiami
06.03.19,10:23
Ano,ale to neznamená,že treba prestať očkovať.Ja som ešte videla takmer plnú detskú liečebňu,kde sa sústredovali deti po polio.Neschopné čohokoľvek,ochrnuté.Barndýs nad Orlicí tam prežívali.Z tejto choroby napriklad mám des,osýpky čert ber,ale polio je bonbonik.Boh opatruj ak sa tam prelomí imunita prípadne zmutuje vírus-čo ide ruka v ruke.
bodliak
06.03.19,10:32
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
Katy a R
06.03.19,10:34
Ano,ale to neznamená,že treba prestať očkovať.Ja som ešte videla takmer plnú detskú liečebňu,kde sa sústredovali deti po polio.Neschopné čohokoľvek,ochrnuté.Barndýs nad Orlicí tam prežívali.Z tejto choroby napriklad mám des,osýpky čert ber,ale polio je bonbonik.Boh opatruj ak sa tam prelomí imunita prípadne zmutuje vírus-čo ide ruka v ruke.
..... a tvrdí snáď niekto v tejto téme - že treba prestať očkovať? (aspoň ja som nepostrehla)
Nandrolon
06.03.19,11:18
Ano,ale to neznamená,že treba prestať očkovať.Ja som ešte videla takmer plnú detskú liečebňu,kde sa sústredovali deti po polio.Neschopné čohokoľvek,ochrnuté.Barndýs nad Orlicí tam prežívali.Z tejto choroby napriklad mám des,osýpky čert ber,ale polio je bonbonik.Boh opatruj ak sa tam prelomí imunita prípadne zmutuje vírus-čo ide ruka v ruke.
..... a tvrdí snáď niekto v tejto téme - že treba prestať očkovať? (aspoň ja som nepostrehla)
A čo treba podľa odporcov očkovania vlastne urobiť? nejaké riešenie?
profesional
06.03.19,19:52
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.

Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
profesional
06.03.19,19:55
Ak je vírusu obrovské množstvo, môže sa nakaziť aj očkovaný. Preto je lepšie aj pre očkovaného, ak je v jeho okolí daného vírusu čo najmenej.
Jeden primár pľúcneho mi raz vysvetľoval, že človek bežne prichádza do styku s vírusom TBC, ani o tom nevie. Ale zdravý človek so zdravou imunitou sa väčšinou z takto malého množstva nenakazí. Ak by ti ten vírus niekto pichol do krvného riečišťa, samozrejme že už ani očkovanie by nepomohlo.
Kolektívnu imunitu si nikto nevymyslel, vychádza z dlho desaťročných štatistík. Skôr by ma zaujímalo, z ktorého prsta si si vycucal ten pomer 50/50 v ambulanciách. To akože si každému pozrel zdravotnú kartu a prelistoval?
PS: pokiaľ viem, tehotenstvo nie je nákazlivé narodziel od chorôb, proti ktorým sa očkuje.
Choď sa porozprávať so zopár pediatrami..
korela
06.03.19,21:57
korela
06.03.19,22:02
Ďalšia štúdia potvrdila: Bežné očkovania autizmus nespôsobujú
06.03.2019, 21:53 | TASR

https://www.etrend.sk/ekonomika/dalsia-studia-potvrdila-bezne-ockovania-autizmus-nesposobuju.html
BXLmiami
07.03.19,05:24
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.

Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
No ved právnici stále radia,že vyšetriť nad 10 ľudí denne by lekári nemali :-))
Letko
07.03.19,06:36
alaya1
07.03.19,09:17
Nandrolon
07.03.19,11:13
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.

Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
No ved právnici stále radia,že vyšetriť nad 10 ľudí denne by lekári nemali :-))
Aby mohli brat 150 eur na hodinu za obhajobu matiek, ktorym dieta zomrelo pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti :-)))
bjuty smis
20.03.19,12:42
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
korela
20.03.19,14:07
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
V programe na JOJ ide Najmama a v debate o očkovaní Robo Papp (majú skôr narodené dieťa, tak sú rodičia opatrní), mali po očkovaní problémy, nahlásili ich detskej lekárke, a potom si to overovali myslím na dohľade na zdrav. star., nič im nahlásené nebolo.
Ak sa takto vytvárajú štatistiky, čomu veriť.
korela
20.03.19,14:30
Či ma očkovali v predškolskom veku si nespomínam, viem, že prvé som absolvovala kolektívne v škole pred tabuľou s celou triedou naraz, či niekto skúmal náš aktuálny zdrav. stav asi sotva, ani či nie sme čerstvo po nejakej chorobe.
Neboli sme očkovaní na mumps, ovčie kiahne, rubeolu, tie sme pekne prekonali. Aj chlapci. Možno aj iné. Posledné bolo až na 2. st., a vždy sa očkovalo proti jednej dg. Čiže sme boli starší, medzi očkovaniami veľké časové pauzy.
Moje deti mali šarlach spolu v cca 6. a 8. roku. Kiahne ani jeden doteraz nechytil, neboli očkovaní ešte vtedy. Šarlach bola jediná ich infekčne prenosná dg.

https://www.ruvzmi.sk/PDF/ocko_kal_2019.pdf platí pre SR. V Prahe nedávno dvojičky po osýpkach, neviem aký majú v ČR kalendár očkovania, jedno v termíne očkovania nebolo celkom v poriadku, tak to v ambulancii odložili, onedlho ich dostalo jedno od druhého.
alaya1
20.03.19,14:51
Neockovali len na jednu vakcinu. Ockovali diteper co je 3vakcina a v 3 davkach. Prva davka v 3 mesiacoch.ovcie kiahne sa neockuju ani teraz len osypky. Prve ockovanie si dostala asi ako kazdy pri narodeni v nemocnici.
korela
20.03.19,14:55
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.
bjuty smis
20.03.19,16:37
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.

to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/predskolske-zariadenia-by-mali-prijimat-len-zaockovane-deti.html#ixzz5ijbl1M6G
Nandrolon
20.03.19,16:47
V Kysuckej nemocnici je detska ambulancia, ktora neockovanych pacientov/samozrejme iba mimo svojho obvodu, ktory im VUC pridelil/ neberie.
Lekar na dotazy uviedol, ze ma na to plne pravo zo zakona a teda nebude si komplikovat zivot PROBLEMOVYMI rodicmi.
S nazorom 100% suhlasim. Na jeho mieste by som konal rovnako.
bettylou
21.03.19,00:57
V taliansku už nezaočkované deti ani do školy nevezmú. A v de preškolské zariadenie nezaočkovaným nehrozí. A ni cez dvere nepustia.
bjuty smis
21.03.19,07:06
Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
misoft
21.03.19,09:17
Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
"Karma" ho dostihla.....:D:D:D
profesional
25.03.19,11:39
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
V programe na JOJ ide Najmama a v debate o očkovaní Robo Papp (majú skôr narodené dieťa, tak sú rodičia opatrní), mali po očkovaní problémy, nahlásili ich detskej lekárke, a potom si to overovali myslím na dohľade na zdrav. star., nič im nahlásené nebolo.
Ak sa takto vytvárajú štatistiky, čomu veriť.

Lekári NIKDY nenahlásia komplikácie po očkovaní. Právne je ten systém vďaka farma lobby nastavený tak, že ak lekár nahlási komplikácie po očkovaní, v podstate sa sám pripravil o licenciu a môže sa ísť rovno prihlásiť na úrad práce.

Lekár ak chce nahlásiť komplikáciu po očkovaní, alebo nežiaduce účinky očkovania, musí na svoje náklady vykonať a dať vykonať všetky možné drahé laboratórne testy. A musí poslať dieťa ku kope špecialistov, aby exaktne vylúčil že komplikácia, alebo nežiadúci účinok, nemajú ani len potenciálne teoreticky súvis so žiadnou inou príčinou.

Žiadny lekár svoj celoročný príjem na toto neobetuje. a tak radšej nič nenahlási. Ak by nahlásil, tak ho čaká správne konanie za zodpovednosť za správny delikt, za ktorý je mu ako trest odňatá licencia.

Viva Farma lobby..

Nech žijú falšované štatistiky vďaka vhodne upravenému právu
profesional
25.03.19,11:43
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.

Ak by toto platilo, potom by šlo v skutočnosti o informovaný súhlas rodiča. Lenže toto Farma lobby nikdy, nikdy, nikdy, nikdy nedopustí.
profesional
25.03.19,11:46
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)

Konečne niektorí ľudia zarobia. Stačí aby dieťa nevzali do škôlky do predškolského ročníka. Následne treba požiadať mesto/obec o zaradenie dieťaťa do predškolského zariadenia. A tí keď to neurobia, tak následne žaloba a vo finále to skončí na ESĽD. A niektoré menšie obce skončia v nútenej správe. Lebo tie náhrady škôd čo budú musieť uhrádzať - na to spravidla nebudú mať peniaze.

Takto to vyzerá, keď si farma lobby môže dovoliť investovať peniaze do ovplyvňovania legislatívy krajiny.
profesional
25.03.19,11:49
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.

to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/predskolske-zariadenia-by-mali-prijimat-len-zaockovane-deti.html#ixzz5ijbl1M6G

Úplne bohovské. A čo tak rovno nariadiť, aby dievčatám po narodení zošili vagínu, aby nemohli nikdy v živote prenášať pohlavné choroby, keď budú v sexuálne aktívnom veku? Veď syfilis a žltačka typu C zabijú každý rok milióny ľudí.

A dievčatá, čo nebudú mať zašitú vagínu nepustiť do školy..

A rodičov čo by to chceli nedopustiť, treba verejne obesiť na námestí.

Kde je právo garantované dohovormi, aj ústavou, že o tom, či niekto vykoná alebo nevykoná na mojom dieťati lekársky zákrok, alebo medicínsky pokus (lebo očkovanie je medicínskym pokusom) bez môjho súhlasu? To ideme sankcionovať deti vo vzťahu k ich budúcnosti za to, že ich rodičia sa chcú rozhodovať slobodne a zodpovedne?

Týmto sa otvorí pandorina skrinka. Štát nariadi akékoľvek medicínske testy, alebo lekárske zákroky a tých, čo budú proti, treba okamžite potrestať. Čo tam po nejakých ľudských právach. Veď stačí názor tých, čo o veci vedia zo zaplatenej reklamy.. Tj. väčšiny, ktorá chápe, že to čo je v rámci platenej mediálnej propagácie, musí byť a určite je iba čistá a jediná možná pravda.

Nepripomína Vám to niečo? Goebels - Nemecko - 1936 až 1939. Presne toto sa dialo pred 2. svetovou vojnou v Nemecku.

Korporácie cez propagandu najprv zmanipulujú masu. Následne s minimálne tichým súhlasom masy oberú o základné ľudské práva a slobody tých, čo odmietajú podľahnúť propagande. A ak sa im to nebude páčiť, že sme ich o tie práva obrali, tak ich ešte aj potrestáme.

Ľudia, spamätajte sa. HALOOOO.

Ja chápem, že dnešná mladá generácia nezažila hrôzy fašizmu a vojny ako takej. A jedinú vojnu čo poznajú je tá virtuálna z počítačových hier. Ale kde sme sa to dostali?

Bohužiaľ, keď s ľudia históriu nepamätajú, alebo ju z učenia nepoznajú, musia si ju zopakovať..

Toto celé povedie k vojne..
Nandrolon
25.03.19,11:56
čo šnupeš? daj aj mne okoštovať :-)))
alaya1
25.03.19,12:37
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.

to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/predskolske-zariadenia-by-mali-prijimat-len-zaockovane-deti.html#ixzz5ijbl1M6G

Úplne bohovské. A čo tak rovno nariadiť, aby dievčatám po narodení zošili vagínu, aby nemohli nikdy v živote prenášať pohlavné choroby, keď budú v sexuálne aktívnom veku? Veď syfilis a žltačka typu C zabijú každý rok milióny ľudí.

A dievčatá, čo nebudú mať zašitú vagínu nepustiť do školy..

A rodičov čo by to chceli nedopustiť, treba verejne obesiť na námestí.

Kde je právo garantované dohovormi, aj ústavou, že o tom, či niekto vykoná alebo nevykoná na mojom dieťati lekársky zákrok, alebo medicínsky pokus (lebo očkovanie je medicínskym pokusom) bez môjho súhlasu? To ideme sankcionovať deti vo vzťahu k ich budúcnosti za to, že ich rodičia sa chcú rozhodovať slobodne a zodpovedne?

Týmto sa otvorí pandorina skrinka. Štát nariadi akékoľvek medicínske testy, alebo lekárske zákroky a tých, čo budú proti, treba okamžite potrestať. Čo tam po nejakých ľudských právach. Veď stačí názor tých, čo o veci vedia zo zaplatenej reklamy.. Tj. väčšiny, ktorá chápe, že to čo je v rámci platenej mediálnej propagácie, musí byť a určite je iba čistá a jediná možná pravda.

Nepripomína Vám to niečo? Goebels - Nemecko - 1936 až 1939. Presne toto sa dialo pred 2. svetovou vojnou v Nemecku.

Korporácie cez propagandu najprv zmanipulujú masu. Následne s minimálne tichým súhlasom masy oberú o základné ľudské práva a slobody tých, čo odmietajú podľahnúť propagande. A ak sa im to nebude páčiť, že sme ich o tie práva obrali, tak ich ešte aj potrestáme.

Ľudia, spamätajte sa. HALOOOO.

Ja chápem, že dnešná mladá generácia nezažila hrôzy fašizmu a vojny ako takej. A jedinú vojnu čo poznajú je tá virtuálna z počítačových hier. Ale kde sme sa to dostali?

Bohužiaľ, keď s ľudia históriu nepamätajú, alebo ju z učenia nepoznajú, musia si ju zopakovať..

Toto celé povedie k vojne..
Co povies na to, ze ockovala Katarina Velka. A to uz s fasizmom nema nic spolocne. Pripadas mi ako fanatik.
profesional
25.03.19,13:25
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.

to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/predskolske-zariadenia-by-mali-prijimat-len-zaockovane-deti.html#ixzz5ijbl1M6G

Úplne bohovské. A čo tak rovno nariadiť, aby dievčatám po narodení zošili vagínu, aby nemohli nikdy v živote prenášať pohlavné choroby, keď budú v sexuálne aktívnom veku? Veď syfilis a žltačka typu C zabijú každý rok milióny ľudí.

A dievčatá, čo nebudú mať zašitú vagínu nepustiť do školy..

A rodičov čo by to chceli nedopustiť, treba verejne obesiť na námestí.

Kde je právo garantované dohovormi, aj ústavou, že o tom, či niekto vykoná alebo nevykoná na mojom dieťati lekársky zákrok, alebo medicínsky pokus (lebo očkovanie je medicínskym pokusom) bez môjho súhlasu? To ideme sankcionovať deti vo vzťahu k ich budúcnosti za to, že ich rodičia sa chcú rozhodovať slobodne a zodpovedne?

Týmto sa otvorí pandorina skrinka. Štát nariadi akékoľvek medicínske testy, alebo lekárske zákroky a tých, čo budú proti, treba okamžite potrestať. Čo tam po nejakých ľudských právach. Veď stačí názor tých, čo o veci vedia zo zaplatenej reklamy.. Tj. väčšiny, ktorá chápe, že to čo je v rámci platenej mediálnej propagácie, musí byť a určite je iba čistá a jediná možná pravda.

Nepripomína Vám to niečo? Goebels - Nemecko - 1936 až 1939. Presne toto sa dialo pred 2. svetovou vojnou v Nemecku.

Korporácie cez propagandu najprv zmanipulujú masu. Následne s minimálne tichým súhlasom masy oberú o základné ľudské práva a slobody tých, čo odmietajú podľahnúť propagande. A ak sa im to nebude páčiť, že sme ich o tie práva obrali, tak ich ešte aj potrestáme.

Ľudia, spamätajte sa. HALOOOO.

Ja chápem, že dnešná mladá generácia nezažila hrôzy fašizmu a vojny ako takej. A jedinú vojnu čo poznajú je tá virtuálna z počítačových hier. Ale kde sme sa to dostali?

Bohužiaľ, keď s ľudia históriu nepamätajú, alebo ju z učenia nepoznajú, musia si ju zopakovať..

Toto celé povedie k vojne..
Co povies na to, ze ockovala Katarina Velka. A to uz s fasizmom nema nic spolocne. Pripadas mi ako fanatik.

1. Blahoželám k pocitu, že každý čo nezdieľa mainstreamom nanútený názor je fanatik.. Tomuto hovoríš sloboda?

2. Očkovania až do doby moderných farma korporácií boli realizované za týchto podmienok:

A. Monovakcínami

B. Len na jedincoch, ktorí dosiahli pre očkovanie bezpečný vek

C. Len na jedincoch, ktorí s tým súhlasili, alebo na deťoch, rodičia ktorých s tým súhlasili. Šlo o dobrovoľné rozhodnutie, nie nanútené.

D. Neboli zatajované informácie o nežiaducich a vedľajších účinkoch

E. Neboli zastrašovaní lekári, ktorí evidovali a vykazovali vedľajšie a nežiaduce účinky

F. Každá osoba bola jednoznačne uzrozumená s tým, že podstupuje medicínsky pokus

G. Za nezúčastnenie sa, neexistovala žiadna sankcia

Už začínaš chápať, aký je rozdiel medzi slobodou a korporátom nanúteným fašizmom?
profesional
25.03.19,13:33
čo šnupeš? daj aj mne okoštovať :-)))

Slobodu, priateľu.

SLOBODU.

Ale to je niečo, čo ľudia, ktorí veria že mainstreamové médiá im povedia pravdu, nepoznajú. Majú to len ako slovo v slovníku na oháňanie sa ňou. Ale v skutočnosti nevedia, čo to znamená..

Pozri sa do Číny. Tam tiež prebiehal podobný proces postupného oblbovania ľudí médiami. Aktuálne už tam majú zavedený systém sociálneho bodovania:

A. Neudáš každý kvartál niekoho - POTRESTÁME ŤA

B. Stretávaš sa s niekym, kto ma´iný názor ako mainstream - POTRESTÁME ŤA

C. Čítaš inú literatúru a časopisy, ako propaguje mainstream - POTRESTÁME ŤA

D. Chceš cestovať a spoznávať pravdu na vlastnej koži - POTRESTÁME ŤA

E. Deklaruješ iný názor ako je tej jediný "správny" ukazovaný mainstreamom - POTRESTÁME ŤA

F. NEPODĽAHNEŠ DOBROVOĽNE RIADENÉMU MEDICÍNSKEMU POKUSU - POTRESTÁME ŤA

G. Volíš iných kandidátov ako sú tí, čo ich pretláča mainstream - POTRESTÁME ŤA

H. Vyznávaš iné náboženstvo ako je to propagované mainstreamom - POTRESTÁME ŤA

I. Tvoje deti si obliekajú niečo iné ako to čo väčšina na základe propagandy mainstreamu - POTRESTÁME ŤA

Nič ti to nepripomína?

Čo urobili s veriacimi z Falung Gong?

Áno - mali iný názor ako diktoval mainstream - pozatýkali ich, uväznili ich v koncentračných táboroch a postupne ich popravujú.

K tomuto vedie korporátny fašizmus..

Čo tak začať používať hlavu? A čo tak nezosmiešňovať tých, čo majú iný názor? To je základ slobody.

Ale jasnéeee.. mainstream nepustí. Každý čo má iný názor, je buď duševne chorý, alebo je extrémista.. V tom lepšom prípade ho treba zosmiešňovať. A v horšom - potrestať.

Už ti dochádza?
profesional
25.03.19,13:39
Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
"Karma" ho dostihla.....:D:D:D


Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
"Karma" ho dostihla.....:D:D:D

Fuu.. tak to je strašná vec, keď inak zdravý dospelý chlap dostane kiahne. 10 dní PN a je v poriadku. Na to sa neumiera.

Ale podľa tejto teórie, treba očkovať na všetko, kde človek môže byť 10 dní PN. Ak tak rozmýšľam nad zoznamom diagnóz, tak každý by sa mal 2-krát denne dostaviť k lekárovi na nejaké to očkovanie..

S očkovaním je spojené nezanedbateľné riziko. Riziko z choroby je u inak zdravého jedinca s nepokašľanou imunitou očkovaním, spravidla menej riziková ako samotné očkovanie.

Nemám nič proti očkovaniu dospelého proti chorobám, kde v prípade nakazenia existuje podstatné riziko smrti, alebo vážnych následkov. Ale nesúhlasim s očkovaním detí proti vôli rodičov, bez riadneho informovaného súhlasu a bez zohľadnenia rizika.
buchač
25.03.19,14:19
Ja chápem, že dnešná mladá generácia nezažila hrôzy fašizmu a vojny ako takej. A jedinú vojnu čo poznajú je tá virtuálna z počítačových hier. Ale kde sme sa to dostali?

Bohužiaľ, keď s ľudia históriu nepamätajú, alebo ju z učenia nepoznajú, musia si ju zopakovať..

Toto celé povedie k vojne..

Vojna/vojny určite nevznikli z dôvodu ohľadom očkovania...ALE inak súhlasím.
Lenže sa pozrime na to tak, že štátom v EU diktuje pár bláznov zo Štrasburg na čele s opilcom.
...a im by chcel rozkazovať maník (na mene nezáleží) z Bieleho domu.

Za nimi stoja rôzne korporácie, firmy, lobisti....




Čo tak začať používať hlavu? A čo tak nezosmiešňovať tých, čo majú iný názor?

Mám použiť hlavu a mierne dať tvoj názor (bod po bode) do múky ?
alaya1
25.03.19,14:49
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.

to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/predskolske-zariadenia-by-mali-prijimat-len-zaockovane-deti.html#ixzz5ijbl1M6G

Úplne bohovské. A čo tak rovno nariadiť, aby dievčatám po narodení zošili vagínu, aby nemohli nikdy v živote prenášať pohlavné choroby, keď budú v sexuálne aktívnom veku? Veď syfilis a žltačka typu C zabijú každý rok milióny ľudí.

A dievčatá, čo nebudú mať zašitú vagínu nepustiť do školy..

A rodičov čo by to chceli nedopustiť, treba verejne obesiť na námestí.

Kde je právo garantované dohovormi, aj ústavou, že o tom, či niekto vykoná alebo nevykoná na mojom dieťati lekársky zákrok, alebo medicínsky pokus (lebo očkovanie je medicínskym pokusom) bez môjho súhlasu? To ideme sankcionovať deti vo vzťahu k ich budúcnosti za to, že ich rodičia sa chcú rozhodovať slobodne a zodpovedne?

Týmto sa otvorí pandorina skrinka. Štát nariadi akékoľvek medicínske testy, alebo lekárske zákroky a tých, čo budú proti, treba okamžite potrestať. Čo tam po nejakých ľudských právach. Veď stačí názor tých, čo o veci vedia zo zaplatenej reklamy.. Tj. väčšiny, ktorá chápe, že to čo je v rámci platenej mediálnej propagácie, musí byť a určite je iba čistá a jediná možná pravda.

Nepripomína Vám to niečo? Goebels - Nemecko - 1936 až 1939. Presne toto sa dialo pred 2. svetovou vojnou v Nemecku.

Korporácie cez propagandu najprv zmanipulujú masu. Následne s minimálne tichým súhlasom masy oberú o základné ľudské práva a slobody tých, čo odmietajú podľahnúť propagande. A ak sa im to nebude páčiť, že sme ich o tie práva obrali, tak ich ešte aj potrestáme.

Ľudia, spamätajte sa. HALOOOO.

Ja chápem, že dnešná mladá generácia nezažila hrôzy fašizmu a vojny ako takej. A jedinú vojnu čo poznajú je tá virtuálna z počítačových hier. Ale kde sme sa to dostali?

Bohužiaľ, keď s ľudia históriu nepamätajú, alebo ju z učenia nepoznajú, musia si ju zopakovať..

Toto celé povedie k vojne..
Co povies na to, ze ockovala Katarina Velka. A to uz s fasizmom nema nic spolocne. Pripadas mi ako fanatik.

1. Blahoželám k pocitu, že každý čo nezdieľa mainstreamom nanútený názor je fanatik.. Tomuto hovoríš sloboda?

2. Očkovania až do doby moderných farma korporácií boli realizované za týchto podmienok:

A. Monovakcínami

B. Len na jedincoch, ktorí dosiahli pre očkovanie bezpečný vek

C. Len na jedincoch, ktorí s tým súhlasili, alebo na deťoch, rodičia ktorých s tým súhlasili. Šlo o dobrovoľné rozhodnutie, nie nanútené.

D. Neboli zatajované informácie o nežiaducich a vedľajších účinkoch

E. Neboli zastrašovaní lekári, ktorí evidovali a vykazovali vedľajšie a nežiaduce účinky

F. Každá osoba bola jednoznačne uzrozumená s tým, že podstupuje medicínsky pokus

G. Za nezúčastnenie sa, neexistovala žiadna sankcia

Už začínaš chápať, aký je rozdiel medzi slobodou a korporátom nanúteným fašizmom?

Ja nemam zaujem s tebou polemizovat. Ja som pisala o koze a ty o voze.... :)
alaya1
25.03.19,14:52
Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
"Karma" ho dostihla.....:D:D:D


Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/Karma-je-zdarma--Taliansky-vodca-antiockovacej-kampane-Massimiliano-Fedriga-dostal-ovcie-kiahne-
"Karma" ho dostihla.....:D:D:D

Fuu.. tak to je strašná vec, keď inak zdravý dospelý chlap dostane kiahne. 10 dní PN a je v poriadku. Na to sa neumiera.

Ale podľa tejto teórie, treba očkovať na všetko, kde človek môže byť 10 dní PN. Ak tak rozmýšľam nad zoznamom diagnóz, tak každý by sa mal 2-krát denne dostaviť k lekárovi na nejaké to očkovanie..

S očkovaním je spojené nezanedbateľné riziko. Riziko z choroby je u inak zdravého jedinca s nepokašľanou imunitou očkovaním, spravidla menej riziková ako samotné očkovanie.

Nemám nič proti očkovaniu dospelého proti chorobám, kde v prípade nakazenia existuje podstatné riziko smrti, alebo vážnych následkov. Ale nesúhlasim s očkovaním detí proti vôli rodičov, bez riadneho informovaného súhlasu a bez zohľadnenia rizika.

Na ovcie kiahne sa neockuje :).Bezne ich maju deti , ale u dospelych moze mat vaznejsi priebeh. Ockuje sa na osypky a tie prepac v dospelom veku su velmi nebezpecne, hlavne u muzov..
Co tak si precitat aspon na co sa ockuje a na co nie?
korela
25.03.19,16:10
Kalavská ide vziať neočkovaným deťom škôlku. Tobiáškovi škôlku vzalo očkovanie

https://domacaliecba.sk/kalavska-ide-vziat-neockovanym-detom-skolku-tobiaskovi-skolku-
vzalo-ockovanie/

Ja tŕpnem doteraz pri každom očkovaní vnúčaťa.
korela
25.03.19,16:13
Ovčie kiahne - o priebehu ovčích kiahní v dospelom veku viem iba to, že je človek oveľa viac vysypaný a hrozia mu jazvičky. Nedávno som práve dostala od dieťaťa otázku, či ich prekonalo. No, nie, Neviem prečo.
bjuty smis
25.03.19,16:22
Kalavská ide vziať neočkovaným deťom škôlku. Tobiáškovi škôlku vzalo očkovanie

https://domacaliecba.sk/kalavska-ide-vziat-neockovanym-detom-skolku-tobiaskovi-skolku-
vzalo-ockovanie/

Ja tŕpnem doteraz pri každom očkovaní vnúčaťa.
a to vieš odkial ?
korela
25.03.19,16:28
Kalavská ide vziať neočkovaným deťom škôlku. Tobiáškovi škôlku vzalo očkovanie

https://domacaliecba.sk/kalavska-ide-vziat-neockovanym-detom-skolku-tobiaskovi-skolku-
vzalo-ockovanie/

Ja tŕpnem doteraz pri každom očkovaní vnúčaťa.
a to vieš odkial ?
To je mi otázka. Skús si to preveriť. https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6117
bjuty smis
25.03.19,16:36
Kalavská ide vziať neočkovaným deťom škôlku. Tobiáškovi škôlku vzalo očkovanie

https://domacaliecba.sk/kalavska-ide-vziat-neockovanym-detom-skolku-tobiaskovi-skolku-
vzalo-ockovanie/

Ja tŕpnem doteraz pri každom očkovaní vnúčaťa.
a to vieš odkial ?
To je mi otázka. Skús si to preveriť. https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6117
čítať viem, nemusíš dávať link 3, krát...

odkial vieš, že z očkovania má to dieťa :

závažný druh epilepsie a s ňou súvisiaci regres vo vývoji, pozastavený psychomotorický vývoj a zároveň v dôsledku epileptických záchvatov poškodenie očí, atrofia zrakového nervu. ??????
buchač
25.03.19,16:47
Ovčie kiahne - o priebehu ovčích kiahní v dospelom veku viem iba to, že je človek oveľa viac vysypaný a hrozia mu jazvičky. Nedávno som práve dostala od dieťaťa otázku, či ich prekonalo. No, nie, Neviem prečo.

Málo...
korela
25.03.19,16:51
Kalavská ide vziať neočkovaným deťom škôlku. Tobiáškovi škôlku vzalo očkovanie

https://domacaliecba.sk/kalavska-ide-vziat-neockovanym-detom-skolku-tobiaskovi-skolku-
vzalo-ockovanie/

Ja tŕpnem doteraz pri každom očkovaní vnúčaťa.
a to vieš odkial ?
To je mi otázka. Skús si to preveriť. https://www.ludialudom.sk/vyzvy/6117
čítať viem, nemusíš dávať link 3, krát...

odkial vieš, že z očkovania má to dieťa :

závažný druh epilepsie a s ňou súvisiaci regres vo vývoji, pozastavený psychomotorický vývoj a zároveň v dôsledku epileptických záchvatov poškodenie očí, atrofia zrakového nervu. ??????
Ja to vidím tak, že dieťa je v opatere mnohých lekárov, rodičia zaznamenali spojitosť vzniku dg cez dátum, viac sa k tomu vyjadrovať nebudem. Pretože rodičia s postihnutiami svojich detí, ktoré nastúpili práve po očkovaní to šíria ďalej po svete a nielen u nás.
Traubner mal u seba prípad dospelého človeka po očkovaní proti chrípke. Išlo o ťažký prípad, medializované.
bjuty smis
25.03.19,16:57
presne
ak je to vôbec pravda, tak neštastná mamka si to dala dokopy s očkovaním...
čo ale samozrejme nie je žiaden fakt, nebodaj dôkaz....
alaya1
25.03.19,17:22
Ovčie kiahne - o priebehu ovčích kiahní v dospelom veku viem iba to, že je človek oveľa viac vysypaný a hrozia mu jazvičky. Nedávno som práve dostala od dieťaťa otázku, či ich prekonalo. No, nie, Neviem prečo.

..." V niektorých prípadoch, aj u inak zdravých jedincov, môžu nastať komplikácie. Medzi najčastejšie patrí druhotná bakteriálna infekcia vyrážok, ktorá ak je ohraničená, môže mať za následok vznik jazvičiek, ak sa však rozšíri do organizmu, môže spôsobiť závažný celkový stav až s možnosťou úmrtia. Medzi ďalšie komplikácie patria zápal pľúc, zápal mozgu, neurologické poruchy, postihnutie obličiek a ďalších orgánov....."

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ov%C4%8Die_kiahne
korela
25.03.19,17:51
Podnes ľutujem, že sme neposlúchli priateľa zubára, ktorý nás pozval na návštevu, keď malo jeho dieťa kiahne, aby sme k nim prišli z dôvodu, aby ich dostalo aj naše. Že čím je dieťa mladšie, tým sú menšie príznaky aj je lepšia liečba samotná. Vek jedného roka sa mi zdal málo, bola som presvedčená, však sa s nimi zákonite stretnú raz v škole a chytia ich aj tak. A nestalo sa.
Ja som ich mala v jedenástom roku, iba jeden pľuzgierik mi praskol, dávala som veľký pozor.
Horúčka nebola vysoká.
Tá bola po očkovaní čo po ňom ostávali fliačiky na ramenách vo veľkosti malej mince, z našej generácie ju má každý, vtedy mi vyletela horúčka dobre nad 40 st., a vytvorila sa mi hrubá chrasta nad 1 mm, išlo o najväčšiu reakciu z triedy. Asi išlo o očkovanie proti TBC.
korela
25.03.19,18:31
mimotemy
presne
ak je to vôbec pravda, tak neštastná mamka si to dala dokopy s očkovaním...
čo ale samozrejme nie je žiaden fakt, nebodaj dôkaz....
Bjuty, ja mám takú zlú skúsenosť s jednými antibiotikami, ktoré som vybrala minulý rok, že najbližšie chcem založiť novú tému v zmysle výstrahy. Dosť sa už o nich píše.
Aj keby som si prečítala leták, v tom stave, v ktorom som bola, lieky by som začala brať. O tej rade liekov sa už píše, v USA už v 2016, u nás sa predpisujú. Také ťažké som vôbec nemusela brať, nebolo nutné. Lekárka na pohotovosti - dnes sa pri vašej dg predpisujú tieto lieky. Dá sa vtedy odporovať? Veď ti to predpisuje odborník.
Kde máš istotu pri očkovacích látkach? Nikde.
Katy a R
25.03.19,21:26
Pripomínam, že základná otázka tejto témy je hore - či by mal mať štát právo rozhodovať o očkovaní ?

tuto priložím jeden zaujímavý názor - a tiež v závere spomenul, ako úplne, ale úplne zbytočne dochádza až k nevraživosti ...
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjhwMPAop7hAhUCaVAKHXqMDXgQFjADegQIAxAB&url=https%3A%2F%2Fciernalabut.sk%2F2313%2Fdurana-ockovanie-by-malo-byt-dobrovolne%2F&usg=AOvVaw2-wxXqWjj0Fy1iBxK95j3B
(ak to už je priložené - ospravedlňujem sa, ale tie dlhé citácie už nečítam )
Ja vítam ten návrh Kaľavskej - hlavne to - že rodičia, ktorí odmientnu povinné očkovanie nebudú už sankcionovaní ):) .. no a k tým predškolským zariadeniam - veď čas ukáže.... čo ak zistíme, že nám vôbec toľko predškolských zariadení ani netreba ? ;) Ja napr som do škôlky nechodila - len pol roka pred školou. A veľmi sa divím mamičkám, že dávajú do školky dvoj, trojročné deti
buchač
25.03.19,21:54
Ja napr som do škôlky nechodila - len pol roka pred školou. A veľmi sa divím mamičkám, že dávajú do školky dvoj, trojročné deti

mimotemy

Čo bolo, to bolo...

--------------

Divíš ? Ja ani veľmi nie.
Dám otázku...koľko rodín poznáš (osobne), ktoré bývajú v jednom byte ... teda tri generácie ? A tým rozhodne nemyslím na cigánov...


Starí rodičia ešte pracujú, mladí nemajú dostatok love na nový byť, príjem otca dieťaťa o ničom (čítaj o hovne)...hypotéku splácať niet šance, lebo by neostalo (po zaplatení SIPA) ani len na slaný chleba s vodou.
Nedajbože chytiť nejakú pliagu...a jeden má o "zábavu" postarané.



P.S.:
Ja poznám X rodín v takomto postavení...napr. aj môj "adoptívny" syn je v takejto situácii.
korela
25.03.19,23:02
Ja napr som do škôlky nechodila - len pol roka pred školou. A veľmi sa divím mamičkám, že dávajú do školky dvoj, trojročné deti

mimotemy

Čo bolo, to bolo...

--------------

Divíš ? Ja ani veľmi nie.
Dám otázku...koľko rodín poznáš (osobne), ktoré bývajú v jednom byte ... teda tri generácie ? A tým rozhodne nemyslím na cigánov...


Starí rodičia ešte pracujú, mladí nemajú dostatok love na nový byť, príjem otca dieťaťa o ničom (čítaj o hovne)...hypotéku splácať niet šance, lebo by neostalo (po zaplatení SIPA) ani len na slaný chleba s vodou.
Nedajbože chytiť nejakú pliagu...a jeden má o "zábavu" postarané.



P.S.:
Ja poznám X rodín v takomto postavení...napr. aj môj "adoptívny" syn je v takejto situácii.

Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby detí, sú výmysel dospelých
https://www.dobrenoviny.sk/c/154905/psycholog-jiri-halda-materske-skolky-a-jasle-nevznikli-pre-deti-je-to-ludsky-vymysel
A ešte tu minulý alebo predminulý rok priložil Nandrolon rozhovor s detským lekárom zo severu Slovenska s obdobným znením.
Úplne sa s tým stotožňujem, ak sa dá. Dieťa nepotrebuje násilnú kolektivizáciu, v dnešnej dobe známu pod pojmom socializácia.
buchač
26.03.19,06:01
Uznávaný český pedagóg: Materské školy nevznikli pre potreby detí, sú výmysel dospelých
Úplne sa s tým stotožňujem, ak sa dá. Dieťa nepotrebuje násilnú kolektivizáciu, v dnešnej dobe známu pod pojmom socializácia.
Asi vieš, kde mám uznávaného pedagóga v súvislosti s mojim príspevkom ohľadom financií ?...žeby pri zlatej žile ?
On a jemu podobní tie deti nenakŕmia s tými rečičkami.
Psychológov vo všeobecnosti nejak nemusím...hlavne z tých ich činností, na ktorých solídne zarábajú...aleže kuwa solídne.
Inak len samé blá, blé, blo...a hajde zinkasovať.

Už mi len v článku chýba len to, že tie predškolské zariadenia vznikli za socíku...asi by ma poriadne naplo.

P.S.:
Ale to sme už riadne OT.
korela
26.03.19,08:57
Nech si každá rodina žije podľa svojich možností, či finančných alebo spoločenských.
Veď som napísala, ak sa dá - podľa solventnosti a IQ rodičov.
Rozhovor pokladám za užitočný so zdravými názormi vo všetkých smeroch, aj vzhľadom na vytvorenie puta medzi matkou a dieťaťom, dodaním istôt pre jeho celý nasledujúci život, dôležitý súrodenecký život v detskom veku atď.
Ja som za nástup tak od štyroch rokov.
"Rozvoj predškolskej edukácie dnes má svoje korene v prvej polovici 19. storočia." Nástup zamestnanosti žien, čiže najskôr chudobných. Iné deti mali opatrovateľky v domácom prostredí, ev. aj učiteľov pre rôzne predmety.
http://omep.sk/wp-content/uploads/2013/03/zbornik2009_bb.pdf
Však národ dopadol ..., svoje životy žije málo ľudí.
lujza.j
26.03.19,12:39
Ovčie kiahne - o priebehu ovčích kiahní v dospelom veku viem iba to, že je človek oveľa viac vysypaný a hrozia mu jazvičky. Nedávno som práve dostala od dieťaťa otázku, či ich prekonalo. No, nie, Neviem prečo.

Málo...
Kiahne a pasovy opar=rovnaky virus....cim clovek starsi tym horsi priebeh....poznam aj aj:( mamkin brat ..kiahne dostal od svojeho decka....vyhadzany vsade...vlasy,usta...vysoke teploty...neviem ci aj v nemocnici neskoncil...
Pasovy opar babka margit....mala 89r "pokazila sa jej hlava":(
korela
26.03.19,16:38
O opare viem, dva opary u ľudí nad 70, bolestivé ...
bjuty smis
26.03.19,16:45
mimotemy
presne
ak je to vôbec pravda, tak neštastná mamka si to dala dokopy s očkovaním...
čo ale samozrejme nie je žiaden fakt, nebodaj dôkaz....
Bjuty, ja mám takú zlú skúsenosť s jednými antibiotikami, ktoré som vybrala minulý rok, že najbližšie chcem založiť novú tému v zmysle výstrahy. Dosť sa už o nich píše.
Aj keby som si prečítala leták, v tom stave, v ktorom som bola, lieky by som začala brať. O tej rade liekov sa už píše, v USA už v 2016, u nás sa predpisujú. Také ťažké som vôbec nemusela brať, nebolo nutné. Lekárka na pohotovosti - dnes sa pri vašej dg predpisujú tieto lieky. Dá sa vtedy odporovať? Veď ti to predpisuje odborník.
Kde máš istotu pri očkovacích látkach? Nikde.


nemá istotu ??

ona -alebo ty, ked to sem kopíruješ -má predložiť dôkazy, že to spôsobilo očkovanie...nie nemať istotu...to je čo za argument..
buchač
26.03.19,17:21
mám takú zlú skúsenosť s jednými antibiotikami, ktoré som vybrala minulý rok, že najbližšie chcem založiť novú tému v zmysle výstrahy. Dosť sa už o nich píše.


Povedzme, že sa neviem dočkať...
korela
05.06.19,13:27
Očkovací kalendár sa má upraviť, deťom chcú dať druhú dávku vakcíny proti osýpkam o päť rokov skôr než dnes

https://ahojmama.pravda.sk/clanky/ockovaci-kalendar-sa-ma-upravit-detom-chcu/11231-clanok.html?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_rubrikovy_box
korela
14.06.19,19:56
korela
14.06.19,20:00
mám takú zlú skúsenosť s jednými antibiotikami, ktoré som vybrala minulý rok, že najbližšie chcem založiť novú tému v zmysle výstrahy. Dosť sa už o nich píše.


Povedzme, že sa neviem dočkať...
https://www.porada.sk/t315549-varovanie-pred-nebezpecnymi-antibiotikami.html
alaya1
14.06.19,20:24
mám takú zlú skúsenosť s jednými antibiotikami, ktoré som vybrala minulý rok, že najbližšie chcem založiť novú tému v zmysle výstrahy. Dosť sa už o nich píše.


Povedzme, že sa neviem dočkať...
https://www.porada.sk/t315549-varovanie-pred-nebezpecnymi-antibiotikami.html

Tiez som ich brala na zapal mocovych ciest, mala som 1krat v zivote a prezila som to, dokonca duplovanu davku :)
buchač
15.06.19,08:31
Od 2:23:59


Ten váš Šula...ale dobre, čert ho vem. Blázna Dušeka ani len neriešim...
ALE čo povieš na toto ?
Je tam link, po otvorení sa objaví hento

Podvodný obchod s nadějí. Lékař bere od nemocných statisíce za údajnou léčbu nevyléčitelných chorob
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2514004-podvodny-obchod-s-nadeji-lekar-bere-od-nemocnych-statisice-za-udajnou-lecbu
Jan Šula tvrdí, že dokáže vyléčit roztroušenou sklerózu nebo autismus, tedy nemoci, které dosavadní lékařská věda léčit neumí. Za rok si účtuje až statisíce korun, jež mu mnozí pacienti v bezvýchodné situaci zaplatí za falešnou naději. Zaštiťuje se spoluprací s pracovištěm ve Švýcarsku se světově znějícím názvem. Na jeho adrese však žádné lékařské zařízení nesídlí.
--------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=vfjZHd9G52Y
buchač
15.06.19,08:41
...a iné kauzy Šulina ?

Lékař-šarlatán Jan Šula: Předepsal dívce (15) se zánětem střev vitaminy a homeopatika za tisíce
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/551550/lekar-sarlatan-jan-sula-predepsal-divce-15-se-zanetem-strev-vitaminy-a-homeopatika-za-tisice.html

Šarlatán s titulem MUDr.: Lékař Šula si účtoval 666 tisíc za nepovolené léky!
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/549530/sarlatan-s-titulem-mudr-lekar-sula-si-uctoval-666-tisic-za-nepovolene-leky.html

atď
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=mudr+%C5%A1ula
korela
17.06.19,15:06
buchač
17.06.19,15:25
https://www.zive.cz/clanky/pinterest-se-odhodlal-k-vaznemu-kroku-zablokoval-vyhledavani-pojmu-ockovani/sc-3-a-197322/default.aspx

Mne sa zobrazil na rozdiel od foto v linku nasledovný text...ale to je vedľajšie, základná myšlienka zostáva.

Pins about this topic often violate our Community Guidelines, which prohibit harmful medical misinformation. In some cases, we may choose not to show any search results for this topic at all.

If you see any content that you believe violates Pinterest's guidelines, please report it to us. When we get those reports, we rely on internationally recognized institutions, including the CDC, WHO, and AAP, to determine if that content meets our Guidelines.

čiže

Piny o tejto téme často porušujú naše Pokyny pre komunitu, ktoré zakazujú škodlivé lekárske dezinformácie. V niektorých prípadoch sa môžeme rozhodnúť, že vôbec nebudeme zobrazovať žiadne výsledky vyhľadávania pre túto tému.

Ak vidíte akýkoľvek obsah, o ktorom si myslíte, že porušuje pokyny služby Pinterest, nahláste nám to. Keď dostaneme tieto správy, spoliehame sa na medzinárodne uznávané inštitúcie vrátane CDC, WHO a AAP, aby sme zistili, či tento obsah spĺňa naše smernice.

P.S.:
Ešte by sa mohli pridať YT plus sociálne site a bolo by vymaľované...šmejdi a blázni by dostali poriadne na frak.
misoft
17.06.19,15:27
korela
17.06.19,15:39
Všetci sme prakticky laikmi, ale každého sa táto téma dotýka. Neočkujú sa iba deti. Zavádzať cenzúru, je to až tak nutné? Keby zvolili iný prístup, a utíšili verejnosť, by bolo hádam lepšie. Ľudia by nepátrali.
Inak k tomu článku som prišla úplne náhodou, klikla som vedľa. Dokonca som nebola ani v téme očkovania.