M0NIKA
25.03.06,13:02
Keď už sa tu rozoberajú témy "čo za to" zaujímalo by ma, koľko pýtať za ročné zúčtovanie preddavkov na ZP... za tie "jednoduché" aj za to "komplikované" tlačivo....
Čo si o tom myslíte? Čoskoro to bude aktuálne :rolleyes:
Melnick
25.03.06,12:39
Keď už sa tu rozoberajú témy "čo za to" zaujímalo by ma, koľko pýtať za ročné zúčtovanie preddavkov na ZP... za tie "jednoduché" aj za to "komplikované" tlačivo....
Čo si o tom myslíte? Čoskoro to bude aktuálne :rolleyes:

Dobrá téma. Žeby sme boli také úžasné a mali veci pripravené
predtým ako začnú byť aktuálne? No nejdeme do vlády ,
dievčatá a chlapci?
M0NIKA
26.03.06,08:11
Aj aby sme boli pripravení aj aby sme mali približne rovnaké ceny ;) , nech si navzájom nekazíme cenovú politiku....
Jozef Mihál
26.03.06,16:56
Ehm, že Vám do toho kecám, pozrite cenovú politiku mojich školení - za málo peňazí veľa muziky - ale "chodí" Vám veľa spokojných klientov.
Tweety
26.03.06,17:00
Ehm, že Vám do toho kecám, pozrite cenovú politiku mojich školení - za málo peňazí veľa muziky - ale "chodí" Vám veľa spokojných klientov. Ja si myslím, že sú jednoducho vecí, ktoré sa čertovými obrázkami celkom zaplatiť nedajú.:cool:
M0NIKA
26.03.06,17:06
Dobre, skúsim teda nadhodiť sumu a komentujte... nech sa netočíme iba v teórii :rolleyes: :
500,- pre zamestnanca alebo SZČO a za TYP X 1.000,- (podľa náročnosti)?
Čo vy na to?
Jozef Mihál
26.03.06,17:06
mimotemy Ešte k tým čertovým obrázkom - keďže som zohnal zaujímavého sponzora, črtá sa ešte jedna "šnúročka" na Východe v druhej polovici mája - za skutočne symbolické "vložné". Sledujte tému.
Tweety
26.03.06,17:08
mimotemy Ešte k tým čertovým obrázkom - keďže som zohnal zaujímavého sponzora, črtá sa ešte jedna "šnúročka" na Východe v druhej polovici mája - za skutočne symbolické "vložné". Sledujte tému. Jozef, teším sa na stretko aj na seminár.
M0NIKA
27.03.06,14:35
Už sa nikto nepridá k debate? Všetci makajú na DP? :rolleyes:
nika.sum
27.03.06,14:43
Ja sa priznam este som ani tlačivka nevidela, kde tie vzory najdem? ked som sa na to pytala v VZP tam ich este nemali.
M0NIKA
27.03.06,14:47
Ja som ich dostala na školení...
M0NIKA
02.04.06,19:48
Už máme po daňových priznaniach, preto by som sa rada opäť vrátila ku svojej otázke zo začiatku témy.
Prosím, vyjadrite sa k tomu... určite to nebude zaujímať iba mňa.
Jozef Mihál
02.04.06,20:04
MONIKA, tlačivo typ A alebo B musí šikovná účtovníčka vypísať za 10 minút (ak nejde o študenta alebo dôchodcu, ktorý si uplatňuje úľavy). Pýtať za to 500 Sk je dosť veľa. Iná vec sú typy S alebo X, tam pri zložitejších prípadoch tá 1000-ka sadne.
dara
03.04.06,06:39
A môžete tie tlačivá sem niekto prilepiť?
Jozef Mihál
03.04.06,07:12
M0NIKA
07.04.06,17:59
Nikto iný nepridá názor?
M0NIKA
24.04.06,16:00
To sa vážne týmto nikto nezaoberá? :mee:
Stina
24.04.06,16:07
Tlačivá si stiahni zo stránky Ministerstva zdravotníctva.
Monika držím palce, aby si spracovanie RZP zákazníci cenili tak, aby to bez siahodlhých komentárov boli ochotní aj finančne oceniť.
abel
24.04.06,18:14
Dobre, skúsim teda nadhodiť sumu a komentujte... nech sa netočíme iba v teórii :rolleyes: :
500,- pre zamestnanca alebo SZČO a za TYP X 1.000,- (podľa náročnosti)?
Čo vy na to?
Tak ja sa tak opatrne pridám.Ak má firma 20 zamestnancov, to by som mala od majiteľa firmy žiadať 10.000.- navyše? A čo potom mzdárky vo firmách?
Teraz teoreticky predpokladám, že všetkým zamestnancom by som robila RZP. Osobne sa mi tá latka vidí privysoko. Ale aj tak bez ohľadu na to myslím že u nás sú kartelové dohody zakázané, takže kto sa na koľko cení.
Zdeni
24.04.06,18:34
No ja už som dostala od niektorých mojích podnikateľov nasledovné info.:
RZP sa robí za minulý rok a za spracovanie minulého roku /DP/ som peniaze už dostala a toto automaticky prislúcha k tomu./k závierke roku/.
A moja odpoveď bola :eek: :eek: :eek: .
M0NIKA
24.04.06,18:57
Som rada, že sa (hoci veľmi opatrne :) ) zapájate do debaty...
Názov témy znie: koľko pýtať za RZP. Zaujíma ma hlavne suma, ktorá je primeraná, nemyslela som to v tom zmysle koľko sa z toho dá "vytĺcť".
Budem sa tešiť, keď napíšete aj sumu ;) .

A čo sa týka toho, že to je v cene za rok 2005 - je to vecou dohody, samozrejme. Ale pochybujem, že na začiatku roku 2005 dohadoval niekto cenu za svoju prácu vrátane alebo bez RZP...
Preto si myslím, že si treba vyjasniť jedno: ak niekto predpokladá, že tieto služby odo mňa dostane v cene, takisto ja môžem predpokladať, že mi túto - vopred nedohodnutú prácu - zaplatí. A konflikt je na svete!
Takže tomu treba predchádzať a upozorniť klienta na to, či RZP je alebo nie je v cene.
Manual
24.04.06,19:07
Som rada, že sa (hoci veľmi opatrne :) ) zapájate do debaty...
Názov témy znie: koľko pýtať za RZP. Zaujíma ma hlavne suma, ktorá je primeraná, nemyslela som to v tom zmysle koľko sa z toho dá "vytĺcť".
Budem sa tešiť, keď napíšete aj sumu ;) .

A čo sa týka toho, že to je v cene za rok 2005 - je to vecou dohody, samozrejme. Ale pochybujem, že na začiatku roku 2005 dohadoval niekto cenu za svoju prácu vrátane alebo bez RZP...
Preto si myslím, že si treba vyjasniť jedno: ak niekto predpokladá, že tieto služby odo mňa dostane v cene, takisto ja môžem predpokladať, že mi túto - vopred nedohodnutú prácu - zaplatí. A konflikt je na svete!
Takže tomu treba predchádzať a upozorniť klienta na to, či RZP je alebo nie je v cene.
Všetko je vecou dohody, ale veď v priebehu roka 2005 neboli skoro žiadne informácie o RZP. Všetky konkrétnosti vyšli na svetlo až koncom r. 2005. Takže sa v priebehu roka ani nebolo o čom baviť s klientom. Ale každý seriozny klient uzná, že je to práca naviac. O konkrétnej sume a podmienkach sa bude dať baviť za RZP pre r.2006 až sa vôbec bude robiť, či to parlament nezruší.
Pekný večer...:)
Zdeni
24.04.06,19:11
No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť. Lebo ja od paušálnych neberiem na konci roku nič, to je rozrátané v cene počas celého roku. Ja ich týmto neobhajujem, ale až tak odveci to zas nieje. A ako písal p. Mihál A a B ide rýchlo. Iné však je, že sa k nim pridali aj igelitkári a to sa zase nedám:cool: . Ja si myslím, že tých 200,- budem pýtať ja - od igelitkárov:D .
Manual
24.04.06,19:20
Jožko spomínal tu niekde, že VšZP pripravuje na to nejaký SW, bezplatný, ktorý sa bude dať stiahnuť. Aby už bol na svete, až to je pravda tak aby to stihli včas dať k dispozícii.
bepo
25.04.06,04:30
No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť.
Len keď si tvorila cenu pre účto tak si vedela že na konci roku budeš robiť zúčtovanie,čo to obnáša,koľko to trvá a zakomponovala si to ceny priebežne platenej za účto.To sa o zúčtovaní ZP nedá povedať.
erybka
25.04.06,06:50
Za SZČO - typ B by som asi nepýtala viac ako 300-400 Sk, lebo toto tlačivo nie je až tak zložité, ale tie ostatné S a X sú zaujímavé. Ale no čo, treba si to len poriadne naštudovať. Teším sa, ako budú poučené a vyškolené pracovníčky a pracovníci na zdravotných poisťovniach, to bude zase zábava.
Melnick
25.04.06,06:58
No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť. Lebo ja od paušálnych neberiem na konci roku nič, to je rozrátané v cene počas celého roku. Ja ich týmto neobhajujem, ale až tak odveci to zas nieje. A ako písal p. Mihál A a B ide rýchlo. Iné však je, že sa k nim pridali aj igelitkári a to sa zase nedám:cool: . Ja si myslím, že tých 200,- budem pýtať ja - od igelitkárov:D .

Zdeni súhlasila som s Tebou v príspevku 23 ,ale na druhej strane
tá "nová" povinnosť je pre SZČO a nie pre ich účtovníkov.
Takže práca naviac :) - aj korunky naviac:p
Johanka
25.04.06,07:20
No ja už som dostala od niektorých mojích podnikateľov nasledovné info.:
RZP sa robí za minulý rok a za spracovanie minulého roku /DP/ som peniaze už dostala a toto automaticky prislúcha k tomu./k závierke roku/.
A moja odpoveď bola :eek: :eek: :eek: .
Toto som včera jednému frajerovi vysvetlila. On mi platil za účtovníctvo. Čo má RZP s účtovníctvom a daňovým priznaním ? Najlepšie bolo, že išlo o človeka, ktorého keď som v dobrej viere upozornila, že sa menili čísla účtov na ZP (platí si odvody iba občas) , tak ma poslal do ..., že čo sa starám, že to s účtovníctvom nič nemá . Tak som mu to pekne vrátila :D .
Ak si píšete s klientami zmluvy, určite tam nie je zahrnuté RZP. Je to práca navyše, tak aké obavy vypýtať si za ňu koruny??? Aj tak si myslím, že naše povolanie je absolútne nedocenené vzhľadom na to aký široký okruh vedomostí musíme zvládnuť. A najviac nás pracovne zaťažujú veci, ktoré s účtovníctvom ako takým nič nemajú.
abel
25.04.06,19:52
Dobre, podnikateľom poviem, že ak požadujú, aby som im to robila ja, tak mi to zaplatia - ja som tiež SZČO a nejdem za nimi, aby mi to urobili - ale čo s potvrdeniami pre zamestnancov? Mám firmu, v ktorej majú dosť vysoký pohyb zamestnancov, stále nástupy a výstupy, a keď im budem robiť potvrdenia v rámci paušálnej platby za mzdy, nezarobím ani na kancelársky papier.
Melnick
02.05.06,14:01
mimotemy Dnes som odovzdala svoje RZP,:eek: :eek: no tieto
okále sú malé,proti tým v ZP.:D :D :D
A pretože som chcela byť/ja tomu tak hovorím/ veľmi
akčná poslala som synovca k mzdárkam s tlačivom
"Doklad o príjmoch .... tak čo myslíte ,pochodil?
Nepochodil,lebo školenie budú mať v druhej polovici mája.
Odpoklonkovali ho,že je prvý a nech vydrží.:D :D :D .

A k téme: toto je práca navyše a ja si ju veru nechám
zaplatiť.
To tu na porade sa zo mňa stáva iná žena:p :p :p. Vďaka.
Simonab
02.05.06,14:10
mimotemy Dnes som odovzdala svoje RZP,:eek: :eek: no tieto
okále sú malé,proti tým v ZP.:D :D :D
A pretože som chcela byť/ja tomu tak hovorím/ veľmi
akčná poslala som synovca k mzdárkam s tlačivom
"Doklad o príjmoch .... tak čo myslíte ,pochodil?
Nepochodil,lebo školenie budú mať v druhej polovici mája.
Odpoklonkovali ho,že je prvý a nech vydrží.:D :D :D .

A k téme: toto je práca navyše a ja si ju veru nechám
zaplatiť.
To tu na porade sa zo mňa stáva iná žena:p :p :p. Vďaka.

mimotemy No si šikovná. A chceli od teba aj Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie? Marína- Evka to tu spomínala, že to od nej vyžadovali.
Melnick
02.05.06,14:14
Nie Simonka, nechceli nič viac,len sa na mňa išli
pozrieť všetky tri.:D :D :D
Tweety
02.05.06,14:17
Nie Simonka, nechceli nič viac,len sa na mňa išli
pozrieť všetky tri.:D :D :DBodaj by sa nepozerali na čudnú osobu(prepáč, ale z ich pohľadu si asi tak vyzerala), ktorá predstihla ich, aj všetky dané termíny. To si im nemala urobiť.:p:rolleyes::cool:
nika.sum
05.05.06,06:50
images/smilies/mimotemy.gifJa som sa konecne dnes rozhodla ze sa idem si idem postahovat formulare, lebo vsetkych igelitkovych som upozornila, ze ked chcu spravit RZP sa mi maju ozvat v maji. Neviem sa vsak dostat na stranky ministerstva zdravotnictva, kt. uvadzaju aj tu na porade. Asi tam maju nejaku poruchu. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla. A taka mala otazocka: Tie tlaciva su jednotne pre vsetky poistovne?

A aby som zostala v teme, neviem preco si nezapytat aj za vyplnenie tlaciva. Osobne som ich este nevidela (az sa za to hanbim), ale hlavne pri tych igelitkovych co cakaju ze ucto budu mat urobene skoro zadarmo a pomaly na poslednu chvilu, si myslim ze 200,- Sk za vyplnenie aj ked jednoducheho tlaciva nie je vela, ved pri tom musim stravit cas, musim si to vytlacit z PC (pochybujem, ze mi ho niektory z nich prinesie) a mam aj takych znamych (to je asi najhorsie), kt. treba aj upozornit ze si to maju prist zobrat.... a nehovorim o tom ze si to musim nastudovat a pri tom naozaj to nie je uctovnictvo a keby nebolo ich zaujimalo by ma len tlacivko B kvoli sebe....
Simonab
05.05.06,10:23
[quote=nika.sum]images/smilies/mimotemy.gifJa som sa konecne dnes rozhodla ze sa idem si idem postahovat formulare, lebo vsetkych igelitkovych som upozornila, ze ked chcu spravit RZP sa mi maju ozvat v maji. Neviem sa vsak dostat na stranky ministerstva zdravotnictva, kt. uvadzaju aj tu na porade. Asi tam maju nejaku poruchu. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla. A taka mala otazocka: Tie tlaciva su jednotne pre vsetky poistovne? Áno sú jednotné pre všetky poisťovne.


Skús tu malo by to ísť. A majú to dokonca obnovené. Trošku dlhšie to načítava. Traba byť trpezlivý.:) http://www.health.gov.sk/redsys/rsi.nsf/0/95FF1F73B23E261DC125714F0033F558?OpenDocument
Boli aj tu na Porade, ale neviem ich nájsť. Niečo je tu. Skús popozerať.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=237141#post237141
martina12
05.05.06,10:33
Volala som do VŠZP v Prešove, tlačív majú len pár, aj tie kopírujú. Takže ak môžte stiahnite si tlačivá z internetu - aj tie berú, a ušetrite si jednu cestu do poisťovne.
ZuzanaA
05.05.06,10:34
Prosím Vás, tie tlačivá zo stránky Minist. zdravotníctva si iba vytlačíte a vypíšete ručne?? Lebo priamo vpisovať do nich sa nedá,nie??
martina12
05.05.06,10:37
vytlačiť, ručne vypísať a odniesť.
Marína
05.05.06,11:06
mimotemy No si šikovná. A chceli od teba aj Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie? Marína- Evka to tu spomínala, že to od nej vyžadovali.
mimotemy Simonka, ani ich naliehanie ma nepresvedčilo. Vraj nariadenie(či vyhláška, či ...) MZ SR. Tak mi povedzte jej číslo, nech si to pozriem. Nevedia, neboli na školení, počuli,...atd., atd. Veď to máte v ročnom zúčtovaní, načo 2x to isté? Vzdali to.
Simonab
05.05.06,11:11
Evka dobre si urobila. Veď keď neboli na školení, tak potom čo chcú. Mali ti ukázať to nariadenie( vyhlášku ).
abel
05.05.06,16:17
images/smilies/mimotemy.gif. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla..
nika, skús kliknúť aj hore na PoradaBlog-Odborné články, alebo skoro čokoľvek od Jožka Mihála.
dom
05.05.06,16:38
tlačivá sú na stránke ministerstva zdravotníctva, pán Mihál ich tu aj uvádzal viac krát, treba hľadať v jeho príspevkoch, tak ako sa píše predomnou.
Baková
02.06.06,07:20
Milí, poraďáci, už ste rozmýšľali ako idete účtovať odmenu za vykonanie ročných zúčtovaní zdravotného poistenia. Je 200,- Sk za S +SA+SB primeraná suma?
Melnick
02.06.06,07:39
Palino
02.06.06,12:15
Rozoberalo, ale výsledok nie je viditeľný. Ostalo to tam pri tlačivách. Ja si ale tiež myslím, že cena by mala vychádzať z komplikovanosti toho-ktorého tlačiva a prípadu. Za jednoduché B ja predpokladám 250,-- Sk. Komlikovanejšie 500 - 1000 Sk. Vo firmách, kde robíme mzdy, tak to zahrnieme do paušálu.
nika.sum
06.06.06,04:56
Rozoberalo, ale výsledok nie je viditeľný. Ostalo to tam pri tlačivách. Ja si ale tiež myslím, že cena by mala vychádzať z komplikovanosti toho-ktorého tlačiva a prípadu. Za jednoduché B ja predpokladám 250,-- Sk. Komlikovanejšie 500 - 1000 Sk. Vo firmách, kde robíme mzdy, tak to zahrnieme do paušálu.

Neviem Palino, ale ja som robila S+SA+SB a aj s vytlacenim to trvalo 10 min., na stranke www.novezdravotnictvo.sk si mozes stiahnut zadarmo programik, pomocou ktoreho to vyplnis a hned vytlacis. Takze si myslim, ze suma za B je primerana, ale s tymi ostatnymi nie je az tolko roboty, samozrejme pokial by sa nenasiel niekto s mnohymi prilohami. Ale to necham na Teba, ved ked Ti klienti tolko daju preco by si si nevypytal....:)
Jana Motyčková
13.06.06,10:33
Neviem Palino, ale ja som robila S+SA+SB a aj s vytlacenim to trvalo 10 min., na stranke www.novezdravotnictvo.sk (http://www.novezdravotnictvo.sk) si mozes stiahnut zadarmo programik, pomocou ktoreho to vyplnis a hned vytlacis. Takze si myslim, ze suma za B je primerana, ale s tymi ostatnymi nie je az tolko roboty, samozrejme pokial by sa nenasiel niekto s mnohymi prilohami. Ale to necham na Teba, ved ked Ti klienti tolko daju preco by si si nevypytal....:)
Môže to byť za 10 minút hotové, ak je to klient, o ktorom máš (takmer) všetky informácie (robíš mu účtovníctvo alebo mzdy). Pokiaľ príde ale niekto úplne cudzí, tak si k tomu pripočítaj čas na odkomunikovanie - zistenie všetkého, čo treba. A tí externí klienti chodia zvyčajne len vtedy, ak to RZZP majú komplikované. Naša cena pre externých klientov je 400 Sk pre A,B,C, 400 +100 za každý list pri S, 600+100 za každý list pri X.
VERONIKA6
13.06.06,10:56
Dnes som objavila túto tému. Som okrem iného aj mzdová účtovníčka.
Prečítala som si všetky príspevky ". V jednom z nich som čítala:
"A čo mzdové účtovníčky?", ale je tam na mzdové účtovníčky aj kritika, ako to nevedia vyplniť. Ja mojim pracovníkom, ktorí si robia ročné zúčtovanie sami, alebo bývalým pracovníkom, dávam potvrdenie na počkanie. Konateľom, ktorí boli aj SZČO som robila typ S s prílohami SA, SB zadarmo. Ako inak. Ale mám skúsenosť aj takú, syn potreboval od jeho zamestnávateľa potvrdenie, nakoľko bol aj SZČO a účtovníčke, ktorá tejto firme robí účtovníctvo / chodí tam jeden deň v týždni/ som poslala vzor potvrdenia o príjme aj so žiadosťou. Nebola schopná toto potvrdenie urobiť za 3 týždne. Povedala, že ona nikomu nebude robiť nič zadarmo a za každé ročné zúčtovanie si vypýta 1000,- Sk. Takže nie sme ani my mzdové účtovníčky najhoršie.
nika.sum
14.06.06,14:16
Môže to byť za 10 minút hotové, ak je to klient, o ktorom máš (takmer) všetky informácie (robíš mu účtovníctvo alebo mzdy). Pokiaľ príde ale niekto úplne cudzí, tak si k tomu pripočítaj čas na odkomunikovanie - zistenie všetkého, čo treba. A tí externí klienti chodia zvyčajne len vtedy, ak to RZZP majú komplikované. Naša cena pre externých klientov je 400 Sk pre A,B,C, 400 +100 za každý list pri S, 600+100 za každý list pri X.

Janka, ja to nikomu neberiem, treba si zapytat len aby niekto pytal 1000,- ked to je naozaj jednoduche. X je protiva, prave sa s jednym trapim:)
Jana Motyčková
14.06.06,15:14
Janka, ja to nikomu neberiem, treba si zapytat len aby niekto pytal 1000,- ked to je naozaj jednoduche. X je protiva, prave sa s jednym trapim:)
Mali sme klienta - jednoduché B, ale priniesol účtovníctvo, kde sme si mali vyhľadať všeky platby na ZP, lebo jeho účtovníčka to odmietla spísať. Čo potom s cenou ?
M3G
14.06.06,15:50
Podľa niektorých príspevkov vidím, že na Slovensku bude zopár nových milionárov...ja od mojich stálych klientov nepýtam nič. Externí klienti - dohoda.
nika.sum
14.06.06,18:44
Mali sme klienta - jednoduché B, ale priniesol účtovníctvo, kde sme si mali vyhľadať všeky platby na ZP, lebo jeho účtovníčka to odmietla spísať. Čo potom s cenou ?

jasne, ked musis urobit, este aj nieco ine ako vypisat tlacivo. Medzi nami ta uctovnicka robi asi ucto rucne, ked mu nevie vypisat platby. Pokial si pekne cely rok nahadzujem aj analytiku, nemam problem si v PC pozriet ake boli zdravotne odvody. Su pripady ked je to naozaj vela roboty, ale pocula som o dost velkych sumach a pritom to bolo jednoduche. Ja idem zajtra maturovat nad X+XA+XB (bola tam materska popri zivnosti) a neberiem za to nic, je to kamoska, beriem to tak ze sa na tom nieco naucim....Ale keby to bol niekto cudzi asi tiez nebudem za to brat len 200, lebo je toho dost a neviem este co kde napisat....Prajem pekny vecer:)