L-M
17.01.14,10:49
Dobrý deň , rada by som sa opýtala, dcére ,stúpil v utorok v škole spolužiak ťažšej váh.kategórie asi 90 kg na nohu.Bolo to po doťahovaní, on jej vyykrúcal ruku a samozrejme ona sa nedala a kopla ho nohou,trochu ju bolel palec a druhý spolužiak jej začal do tej nohy kopať a ten ktorého kopla ona to následne dokončil a stúpil jej na ňu. Najprv sme mysleli, že to má len pomliaždené ( narazené )- mala to opuchnuté, a nemohla ani stúpnuť na nohu, tak bola jeden deň doma- nelepšilo sa, tak včera sme išli k chirurgovi, následne RTG a prasknutá kosť.Má ortézu od prstov až pod koleno a barle , kontrola o 2 týždne. V škole sme to ešte nehlásili. Vzťahuje sa aj na takýto prípad poistka, ktorú majú deti v škole?
Najpr sme mysleli , že to nacháme tak, ale čo bude ďalej......začnú sa deti byť hlava nehlava...?
Ďakujem
jslancik
17.01.14,10:19
selský rozum hovorí, nahlás, ale len ak si si istá, že dcéra je v tom nevinne. aby si jej ešte nepriťažila. Podľa všetkého to bolo doťahovanie zo srandy, obojstranné. Alebo myslíš, že to bola šikana a opakuje sa to? To by bol iný prípad.

Pri deťoch sa to stáva, že ich zábavky a srandičky občas majú následky. Pokiaľ to nie je šikana, tak by som sa nebál. "biť sa hlava-nehlava" - na to treba min. dvoch aktívnych. Je rozdiel "biť niekoho hlava nehlava" a "biť sa hlava-nehlava". V druhom prípade môžeš uplatniť rodičovskú výchovu, aby "sa" tvoja dcéra "hlava-nehlava" nebila. Ak uznáš za vhodné a potrebné.

Pravdepodobne sa dcéra poučí, že to nemôže nechať zájsť ďaleko, resp. nechať sa uniesť, použiť "chvaty", ktoré bolia.
luja5
17.01.14,10:38
Pozri si podobnú tému http://www.porada.sk/archive/index.php/t-191262.html, kde je dosť príspevkov, ktoré môžu pomôcť. Aspoň nepredpokladám, že všetky tam uvedené odkazy na viaceré stránky k tejto problematike sú už neaktuálne:).
L-M
17.01.14,10:53
Ďakujem , pozriem :-)
Andy Kralik
17.01.14,11:19
Asi by som sa najprv porozprával s rodičmi tých chlapcov.. a dosť by zavážilo akú majú s nimi skúsenosť iné deti..
Deti vedia byť hlúpe.. aj kruté.. ale nevyhnutne to neznamená že z nich vyrastú grázli..
lujza.j
17.01.14,16:20
niektoré deti majú aj debilných rodičov...
tom_i
17.01.14,17:30
Uz len kvôli poistke by o tom škola mala vedieť, neviem akumaju poistku, ale naše deti v nej mali zahrnute krádeže a aj uraz, takže v prvom rade sa treba informovať tam.
kopretinka
17.01.14,18:46
Akože dvaja chalani bijú jedno dievča? A kopú jej do nohy,? To by som za doťahovanie nepovažovala
bubkoch
17.01.14,20:22
ak sa v skole stane ziakovi uraz tym ze niekto niekoho zbije alebo mu ublizi, tak za taky uraz je skola zodpovedna a mala by vyplatit nejake odskodne, bud sama zo svojich prostriedkov, alebo zo svojho zodpovdnostneho poistenia ...

to ze deti maju v skole uzavrete urazove poistenie s tou zodpovednostou skoly za uraz nema vobec nic spolocne a poistovna by mala vyplatit plnenie aj z tohto urazoveho poistenia ... cize ziadajte skolu o nahlasenie poistnej udalosti z tohto urazoveho poistenia a zaroven ziadajte skolu o odskodnenie z titulu zodpovednosti za uraz

ak ma dieta uzavrete urazove poistenie aj mimo skoly, uzavreli ho rodicia, tak rovnako maju narok aj z tohto poistenia ...
petrusa87
18.01.14,08:51
Treba to hneď riešiť so školou, dúfam, že sa dievča sťažovalo na bolesti v škole a spísali potom o tom záznam o úraze. Proste stalo sa to na ich území a keď sa to nedalo dozorom učiteľom tomu zabrániť tak je škola zodpovedná za ten úraz. Musí každá škola takýto úraz podľa zákona odškodniť žiakovi na základe bodov od lekára / má mať uzatvorenú poistku v poisťovni voči úrazom/- nesmiete sa nechať odbiť keby dačo - skontaktovať sa potom s bezpečnostným technikom. Viem aké sú postupy lebo s tým v škole ja pracujem. Za tento úraz môžte dostať odškodné okolo 300 aj 400 € / závisí od tých bodov/ dúfam, že som pomohla
L-M
20.01.14,07:25
Ďakujem pekne, veľmi mi to pomohlo a ďakujem aj tom_i - mu