Zavrieť

Porady

Dcére stúpil na nohu spolužiak - prasknutá kosť ako pokračovať ??

Dobrý deň , rada by som sa opýtala, dcére ,stúpil v utorok v škole spolužiak ťažšej váh.kategórie asi 90 kg na nohu.Bolo to po doťahovaní, on jej vyykrúcal ruku a samozrejme ona sa nedala a kopla ho nohou,trochu ju bolel palec a druhý spolužiak jej začal do tej nohy kopať a ten ktorého kopla ona to následne dokončil a stúpil jej na ňu. Najprv sme mysleli, že to má len pomliaždené ( narazené )- mala to opuchnuté, a nemohla ani stúpnuť na nohu, tak bola jeden deň doma- nelepšilo sa, tak včera sme išli k chirurgovi, následne RTG a prasknutá kosť.Má ortézu od prstov až pod koleno a barle , kontrola o 2 týždne. V škole sme to ešte nehlásili. Vzťahuje sa aj na takýto prípad poistka, ktorú majú deti v škole?
Najpr sme mysleli , že to nacháme tak, ale čo bude ďalej......začnú sa deti byť hlava nehlava...?
Ďakujem
Naposledy upravil L-M : 17.01.14 at 15:38
kopretinka Akože dvaja chalani bijú jedno dievča? A kopú jej do nohy,? To by som za doťahovanie nepovažovala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    selský rozum hovorí, nahlás, ale len ak si si istá, že dcéra je v tom nevinne. aby si jej ešte nepriťažila. Podľa všetkého to bolo doťahovanie zo srandy, obojstranné. Alebo myslíš, že to bola šikana a opakuje sa to? To by bol iný prípad.

    Pri deťoch sa to stáva, že ich zábavky a srandičky občas majú následky. Pokiaľ to nie je šikana, tak by som sa nebál. "biť sa hlava-nehlava" - na to treba min. dvoch aktívnych. Je rozdiel "biť niekoho hlava nehlava" a "biť sa hlava-nehlava". V druhom prípade môžeš uplatniť rodičovskú výchovu, aby "sa" tvoja dcéra "hlava-nehlava" nebila. Ak uznáš za vhodné a potrebné.

    Pravdepodobne sa dcéra poučí, že to nemôže nechať zájsť ďaleko, resp. nechať sa uniesť, použiť "chvaty", ktoré bolia.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Asi by som sa najprv porozprával s rodičmi tých chlapcov.. a dosť by zavážilo akú majú s nimi skúsenosť iné deti..
    Deti vedia byť hlúpe.. aj kruté.. ale nevyhnutne to neznamená že z nich vyrastú grázli..
    lujza.j niektoré deti majú aj debilných rodičov...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ak sa v skole stane ziakovi uraz tym ze niekto niekoho zbije alebo mu ublizi, tak za taky uraz je skola zodpovedna a mala by vyplatit nejake odskodne, bud sama zo svojich prostriedkov, alebo zo svojho zodpovdnostneho poistenia ...

    to ze deti maju v skole uzavrete urazove poistenie s tou zodpovednostou skoly za uraz nema vobec nic spolocne a poistovna by mala vyplatit plnenie aj z tohto urazoveho poistenia ... cize ziadajte skolu o nahlasenie poistnej udalosti z tohto urazoveho poistenia a zaroven ziadajte skolu o odskodnenie z titulu zodpovednosti za uraz

    ak ma dieta uzavrete urazove poistenie aj mimo skoly, uzavreli ho rodicia, tak rovnako maju narok aj z tohto poistenia ...

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    Uz len kvôli poistke by o tom škola mala vedieť, neviem akumaju poistku, ale naše deti v nej mali zahrnute krádeže a aj uraz, takže v prvom rade sa treba informovať tam.

    petrusa87 je offline (nepripojený) petrusa87

    petrusa87
    Treba to hneď riešiť so školou, dúfam, že sa dievča sťažovalo na bolesti v škole a spísali potom o tom záznam o úraze. Proste stalo sa to na ich území a keď sa to nedalo dozorom učiteľom tomu zabrániť tak je škola zodpovedná za ten úraz. Musí každá škola takýto úraz podľa zákona odškodniť žiakovi na základe bodov od lekára / má mať uzatvorenú poistku v poisťovni voči úrazom/- nesmiete sa nechať odbiť keby dačo - skontaktovať sa potom s bezpečnostným technikom. Viem aké sú postupy lebo s tým v škole ja pracujem. Za tento úraz môžte dostať odškodné okolo 300 aj 400 € / závisí od tých bodov/ dúfam, že som pomohla
    L-M Ďakujem pekne, veľmi mi to pomohlo a ďakujem aj tom_i - mu

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Pozri si podobnú tému http://www.porada.sk/archive/index.php/t-191262.html, kde je dosť príspevkov, ktoré môžu pomôcť. Aspoň nepredpokladám, že všetky tam uvedené odkazy na viaceré stránky k tejto problematike sú už neaktuálne.
    L-M Ďakujem , pozriem :-)

    Dcére stúpil na nohu spolužiak - prasknutá kosť ako pokračovať ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.