Zavrieť

Porady

ako pokračovať, keď nie sú počiatočné stavy????

Dobrý deň,

sľúbila som pomoc s.r.o-čke, ktorá má síce doklady za rok 2009 pekne zoradené, ale z minulého roku nemám počiatočné stavy. Priniesli mi "spracované" účtovníctvo za rok minulý, a to ste nevideli. Nič, žiadny výstup, žiadna kniha, kópie výkazov vraj odovzdaných na DÚ, absolútne zlé, iný HV na výkaze, iný v súvahe, nesedia žiadne súčty a samozrejme všetko to je zaokrúhlené na tis.Sk. O inventarizácii ani nehovorím. Ešte aj to čo si dokážem overiť napr. banku, tak rozdiel. Nechápem, že im to z DÚ neposlali späť. S "účtovníčkou" sa rozišli v zlom, tá je v zahraničí, totálne ich ignoruje, nemajú prístup k pc, nijak nedokážu zistiť aspoň niečo. Viem, že je to ich zodpovednosť, ale treba to nejako vyriešiť a dať na správnu mieru, ale ako???? Ako sa mám odraziť, rozmýšľala som, že zo súvahy(aj keď si myslím, že to sú nesprávne údaje) zoberiem stavy aké sú (nepresné) a v roku to vysporiadať nedaňovo a dostať to do skutočného stavu. Je jasné, že im v budúcnosti môžu vyskočiť nejaké nezrovnalosti ešte z minulosti. Rok 2008 nedokážem spracovať spätne, lebo je to stále ten istý problém. Nemám nič.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    beatap Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    sľúbila som pomoc s.r.o-čke, ktorá má síce doklady za rok 2009 pekne zoradené, ale z minulého roku nemám počiatočné stavy. Priniesli mi "spracované" účtovníctvo za rok minulý, a to ste nevideli. Nič, žiadny výstup, žiadna kniha, kópie výkazov vraj odovzdaných na DÚ, absolútne zlé, iný HV na výkaze, iný v súvahe, nesedia žiadne súčty a samozrejme všetko to je zaokrúhlené na tis.Sk. O inventarizácii ani nehovorím. Ešte aj to čo si dokážem overiť napr. banku, tak rozdiel. Nechápem, že im to z DÚ neposlali späť. S "účtovníčkou" sa rozišli v zlom, tá je v zahraničí, totálne ich ignoruje, nemajú prístup k pc, nijak nedokážu zistiť aspoň niečo. Viem, že je to ich zodpovednosť, ale treba to nejako vyriešiť a dať na správnu mieru, ale ako???? Ako sa mám odraziť, rozmýšľala som, že zo súvahy(aj keď si myslím, že to sú nesprávne údaje) zoberiem stavy aké sú (nepresné) a v roku to vysporiadať nedaňovo a dostať to do skutočného stavu. Je jasné, že im v budúcnosti môžu vyskočiť nejaké nezrovnalosti ešte z minulosti. Rok 2008 nedokážem spracovať spätne, lebo je to stále ten istý problém. Nemám nič.
    základná zásada: Konečné stavy predchádzajúceho účtovného obdobia sa rovnajú počiatočným stavom v bežnom účtovnom období. Bez toho bude ťažko pokračovať. Jedine im spracovať účtovníctvo od vzniku aaaa nechať si to riadne zaplatiť .

    beatap je offline (nepripojený) beatap

    beatap
    no ale fungujú od 1998 a celý čas im robila účto tá istá "OSOBA" .... nechcem si to ani len predstaviť, robiť spätne nie je riešenie ...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    V prvom rade si treba uvedomiť že to nie je tvoj problém ale štatutára danej sro, je aj krajné riešenie ísť na DÚ a otvorene povedať o probléme "zmiznutej účtovníčky a účtovných záznamov" a dohodnúť sa, je tu ale riziko že to neakceptujú prídu na kontrolu a nebude to potom žiadna sláva.

    ako pokračovať, keď nie sú počiatočné stavy????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.