matote
20.01.14,15:45
zdravim a dakujem za tuto poradnu, na firemnej stranke mame kontaktny formular. Dobrovolne obsahuje polia meno, telefon, email a spravu.
Ak som dobre pochopil tento zakon, taktez by som mal mat vypracovanu bezpecnostnu smernicu a registrovat IS.
1. otazka: ak by som vypustil meno a nechal tam polozky iba telefon, email a text pre spravu, vyhol by som sa tejto povinnosti evidencie? (co ak by dobrosrdecny zaujemca vlozil meno do spravy?)
2. otazka: uvazuje sa o zriadeni eshopu a nejakej podpory predaja pre zakaznikov… Pre vsetky tieto systemy (3) bude potrebne registrovat IS s osobitnym oznacenim???
3. otazka: mate info ako moze prebiehat kontrola z daneho uradu? Vtrhnu bez oznamenia a kontroluju pc ci tam nemame ulozene osobne udaje? Alebo je to po oznameni a s porozumenim – ze male odchylky mozu prejst? Viem ze je “nutna” pokuta ak sa nieco zisti ale ci aj pre male firmicky je tento urad taky prisny?
dakujem pekne za nazor!
willma
20.01.14,15:21
úrady nezaujíma, či ste malá alebo veľká firma - neplní si povinnosti tak vyrúbi pokutu.
Ing. Ľubomír Janoška
21.01.14,05:54
1/ Ak budete získavať iba údaje, podľa ktorých sa nedá identifikovať fyzická osoba, nemáte povinnosti zo zákona 122/2013.
2/ Podľa toho, čo rozumiete pod podporou predaja. Ak je to priamy marketing, tak to je osobitný účel spracovania a osobitný právny základ, takže to nie je ten istý IS ako e-shop. Ak je to niečo iné, tak to prosím upresnite.
3/ Zažil som kontroly pred účinnosťou zákona 122/2013, vždy sa ohlásili dopredu. Vtedy inšpektori pokutovali iba výnimočne, ale ukladali prísne opatrenia. Teraz, keď musia pokutovať, dá sa predpokladať s veľkou pravdeodobnosťou kombinácia pokuta + prísne opatrenia na nápravu. Aj keby ste dostali pokutu v spodnom pásme (vzhľadom na relatívne malý dosah dôsledkov porušenia zákona), pravdepodobne zaplatíte viac než za včasné riešenie (V pásme 1000 až 300000 je dolná tretina 1000 až 7000, počítané logaritmicky a nie lineárne).