Zavrieť

Porady

OOU - kontaktný formulár a PO

zdravim a dakujem za tuto poradnu, na firemnej stranke mame kontaktny formular. Dobrovolne obsahuje polia meno, telefon, email a spravu.
Ak som dobre pochopil tento zakon, taktez by som mal mat vypracovanu bezpecnostnu smernicu a registrovat IS.
1. otazka: ak by som vypustil meno a nechal tam polozky iba telefon, email a text pre spravu, vyhol by som sa tejto povinnosti evidencie? (co ak by dobrosrdecny zaujemca vlozil meno do spravy?)
2. otazka: uvazuje sa o zriadeni eshopu a nejakej podpory predaja pre zakaznikov… Pre vsetky tieto systemy (3) bude potrebne registrovat IS s osobitnym oznacenim???
3. otazka: mate info ako moze prebiehat kontrola z daneho uradu? Vtrhnu bez oznamenia a kontroluju pc ci tam nemame ulozene osobne udaje? Alebo je to po oznameni a s porozumenim – ze male odchylky mozu prejst? Viem ze je “nutna” pokuta ak sa nieco zisti ale ci aj pre male firmicky je tento urad taky prisny?
dakujem pekne za nazor!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    úrady nezaujíma, či ste malá alebo veľká firma - neplní si povinnosti tak vyrúbi pokutu.
    Ing. Ľubomír Janoška
    1/ Ak budete získavať iba údaje, podľa ktorých sa nedá identifikovať fyzická osoba, nemáte povinnosti zo zákona 122/2013.
    2/ Podľa toho, čo rozumiete pod podporou predaja. Ak je to priamy marketing, tak to je osobitný účel spracovania a osobitný právny základ, takže to nie je ten istý IS ako e-shop. Ak je to niečo iné, tak to prosím upresnite.
    3/ Zažil som kontroly pred účinnosťou zákona 122/2013, vždy sa ohlásili dopredu. Vtedy inšpektori pokutovali iba výnimočne, ale ukladali prísne opatrenia. Teraz, keď musia pokutovať, dá sa predpokladať s veľkou pravdeodobnosťou kombinácia pokuta + prísne opatrenia na nápravu. Aj keby ste dostali pokutu v spodnom pásme (vzhľadom na relatívne malý dosah dôsledkov porušenia zákona), pravdepodobne zaplatíte viac než za včasné riešenie (V pásme 1000 až 300000 je dolná tretina 1000 až 7000, počítané logaritmicky a nie lineárne).

    OOU - kontaktný formulár a PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.