alexanders
23.01.14,17:33
Caute, cital som odpovede na podobne otazky na porade, ale nenasiel som pre mna uzitocne info... Mam nevlastneho brata, v roku 1981 mu zomrela mama, moj brat zdedil 1/4 podielu na dome, potom sa jeho otec ozenil s mojou mamou, v roku 1987 sa brat odstahoval a zalozil si rodinu, cize odvtedy tu nebyva. Pred dvomi rokmi mi jeho otec,cize moj nevlastny, daroval svoje 3/4 podielu. Dom som prerobil, zateplil, investoval som cca 10000€, plus nevyhnutna udrzba domu pár rokov dozadu, kedze tu byvam s rodicmi cca od roku 1985. Chcem sa spytat, planujem odkupit zvysny podiel na dome, ako sa urci hodnota podielu v mojom pripade, resp. ku dnesnemu dnu sa urci hodnota, aj ked moj nevlastny brat nikdy nic neinvestoval do domu, iba ak raz za rok pride na navstevu? Dakujem vam.
Katy a R
23.01.14,16:55
No najlepšie je dohodnúť sa! nikto vám nebude diktovať - že za koľko.
Skús si zohnať info - v akej cene sa predávajú nehnuteľnosti v okolí, zosumarizuj si doklady, že koľko si do domu investoval - a navrhni mu cenu. Ak bude súhlasiť (prípadne to ešte upravíte podľa jeho návrhu) - nič viac netreba. :)