Zavrieť

Porady

Vyplatenie podielu z nehnutelnosti 2.

Caute, cital som odpovede na podobne otazky na porade, ale nenasiel som pre mna uzitocne info... Mam nevlastneho brata, v roku 1981 mu zomrela mama, moj brat zdedil 1/4 podielu na dome, potom sa jeho otec ozenil s mojou mamou, v roku 1987 sa brat odstahoval a zalozil si rodinu, cize odvtedy tu nebyva. Pred dvomi rokmi mi jeho otec,cize moj nevlastny, daroval svoje 3/4 podielu. Dom som prerobil, zateplil, investoval som cca 10000€, plus nevyhnutna udrzba domu pár rokov dozadu, kedze tu byvam s rodicmi cca od roku 1985. Chcem sa spytat, planujem odkupit zvysny podiel na dome, ako sa urci hodnota podielu v mojom pripade, resp. ku dnesnemu dnu sa urci hodnota, aj ked moj nevlastny brat nikdy nic neinvestoval do domu, iba ak raz za rok pride na navstevu? Dakujem vam.
Naposledy upravil alexanders : 23.01.14 at 16:47 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No najlepšie je dohodnúť sa! nikto vám nebude diktovať - že za koľko.
    Skús si zohnať info - v akej cene sa predávajú nehnuteľnosti v okolí, zosumarizuj si doklady, že koľko si do domu investoval - a navrhni mu cenu. Ak bude súhlasiť (prípadne to ešte upravíte podľa jeho návrhu) - nič viac netreba.

    Vyplatenie podielu z nehnutelnosti 2.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.