ZEvina
31.10.07,12:02
A som tu opäť, lebo som znova niečo pekné našla. Napísala ho TatianaM v téme Vianočné koláčiky. Vraj:

Prdávam recepty.


:rolleyes: Jáááj, keby to tak robili všetci, zase by bol život o čosi krajší.....:D :D

:D:D:DMožno život ani nie, ale to ovzdušie!!!!:D:D:D
Patrícia5
02.11.07,06:06
Započula som, ako chlapček kričal na mamu: "Pohni sa, dá sa mi čúrať."
Rozalka
02.11.07,07:47
Započula som, ako chlapček kričal na mamu: "Pohni sa, dá sa mi čúrať."
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
;)Hádajte, či vystúpili?!?
Jana Acsová
03.11.07,10:46
Možno je to len môj subjektívny pocit, ale tento preklep by si asi tiež zaslúžil nomináciu. Je ešte "horúci":

Podľa ustanovení zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v platnom snení ...

Odteraz by sme mohli premenovať daňovú kontrolu na:
SNÍVAJTE S NAMI.
Marianna01
06.11.07,19:44
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
;)Hádajte, či vystúpili?!?


........................:D:D:D
my máme doma také aj s "va" :o;)
tiny77
07.11.07,05:37
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
;)Hádajte, či vystúpili?!?

kedze je tento prispevok v preklepoch a nie vo vyrokoch deti, dedukujem,
ze dedko cural do umydla :D


........................:D:D:D
my máme doma také aj s "va" :o;)
Rozalka
07.11.07,09:08
kedze je tento prispevok v preklepoch a nie vo vyrokoch deti, dedukujem,
ze dedko cural do umydla :D
Áno, je to tak, dieťa si skrátilo slovko. Už som počula aj takú skratku: vyčajpili (namiesto vypili čaj) - celkom výstižné
účtovník 007
07.11.07,09:27
http://www.porada.sk/images/statusicon/post_old.gif Dnes, 11:14 AM #230 (http://www.porada.sk/563557-post230.html) lolo_1 (http://www.porada.sk/member.php?u=65768)
Junior Member


Re: www.digi-tv.sk (http://www.digi-tv.sk)
Lenze momentalne je UPC Direct za 333 (http://www.porada.sk/t58966-333-ostatne-zavazky-voci-zamestnancom.html).- co je o par korun viac ako cigi, ale v ponuke je aj TV Nova a Prima.

hmmmm....taka cigi TV asi nebude na zahodenie:D
Rozalka
07.11.07,09:38
Bez komentára:

Prepáčte, neexistujú novšie témy.

Môžete však yhľadať diskutované témy za posledných 24 hodín tu (http://www.porada.sk/search.php?do=getdaily).
Eulalia
07.11.07,18:19
Písala som kamoške mail, v ktorom bolo aj slovné spojenie "stretli sa" - vypadlo mi tam písmenko, samozrejme, že to bolo "e". Výsledná súvislosť bola veľmi zaujímavá.
Johanka
07.11.07,18:33
Čerstvý preklep od Brouka - paragram :).
M3G
07.11.07,20:20
Dovolil som si Vaše najlepšie hlody zhrnúť do listu, adresovanému jednemu mojemu dlžníkovi(asi mu to fakt odošlem:mad:)

Vážený obchodný papier,

Bohužiaľ Vás musíme upozorniť na nedoeržanie splatnosti fraktúr, soplu ste nám ostali dlžní toľko peňazí, že by sme si za to kúpili aj jeden trkator,

Kvôli Vašej pltobnej neschopnosti dokonca nemáme ani na úhradu prddavkovej dane a minulý mesiac sme potúpili aj lízing.

Vieme, že sa smažíte ako viete, ale to aj tak nestačí. Naši zamestnanci si kvôli Vám nemôžu dovoliť viac ako 10 treskov deky denne.

Žiadame Vás, aby ste úhradu neposierali po čiastkach, pretože platíme vysoké polopatky TATAR BABKE, čo nám trhá krčmové žily.

V prípade, že neuhrdíte faktúry do 10 dní, vec postupujeme na ďalšie onanie Okresnému údu. Ubezpečujeme Vás, že tam máme známu sukyňu, ktorá sa prevzťahovala k mamažérovi našej frmy a hráva s ním ruskú roletu.

Taktiež odber topvaru máte až do ďalšej daňovej pivonnosti v našej firme zakázaný, pretože svojimi sľubmi o platbách privádzate našich pracovníkov do rozparkov.

Rovnako Vás prosíme o zasranie tohoto listu aj ekonomickému riediteľovi, ktorého sme prednedávnom videli, ako sa prepychoval v ubytovom hoteli a našich prcovníkov, ktorí boli ubytovaní v tom istom hotgeli, ponúkal na predaj zlosovateľné stierače a komunistické mrdaile. Vrchol všetkého bolo to, že mal na krku drahý perlový náprdelník. Za naše peniaze!

Telíme sa na naše strtnutie a dúfame, že uhradíte svoje ohľodávky a nám spadne amen zo srdca.

Ahnojte!

Mimochodom, mňa minule na chate dostala jedna slečna z východného slovenska otázkou: "Dáš si kakáč?" V rozpakoch som bol iba dovtedy, pokiaľ mi nevysvetlili, že kakáče sú kakaové koláče :)
Eulalia
08.11.07,04:45
Robko, to nemááááá chybu....... Mám oprskaný monitor.......
ZEvina
08.11.07,05:52
Áno, je to tak, dieťa si skrátilo slovko. Už som počula aj takú skratku: vyčajpili (namiesto vypili čaj) - celkom výstižné

Moje deti, bežne robili "preklepy" - špivané (špinavé), kledňa (knedľa), gejfrút (grapefruid) alebo lopatkovať (hádzať piesok s lopatkou), metlovať (zametať)... :D
M3G
08.11.07,16:59
Dnes som si bol vybrať výpis z Registra trestov a bol tam taký nápojový automat - pomenovaný Delikomat (asi od firmy http://www.delikomat.sk/ )

Asi po minúte rozmýšľania som ho hneď premenoval na DELIKTOMAT

:D viacerí ľudia okolo nechápali, keď som sa tam rozosmial...
M3G
08.11.07,17:37
Robko, to nemááááá chybu....... Mám oprskaný monitor.......
LCD monitory sa blbo čistia, ospravedlňujem sa.;)
ZEvina
16.11.07,10:12
Mám pripraviť pre audítorku aj:
Detailný rozpis pohybov na účtoch vlastného imania včítane pokladov k zaúčtovaniu :confused: (Keď jediný poklad, ktorý tu je som ja? Myslíte, že stačí rodný list?
Tweety
16.11.07,10:44
Rodný list by som nedávala, čo by na to povedal zákon o ochrane osobných údajov?.
abel
16.11.07,11:27
Po ukončení auditu ju vyplať otravnými lístkami
Gabi03
16.11.07,12:37
Stačí Ti ak máš platný OP alebo cestovný pás. Ja chodím na OP.
:D:D
abel
16.11.07,15:15
Jeden z najčastejších preklepov (?) s ktorým sa stretávam pri čítaní jedálnych lístkov, v obchodoch a pod.: hovädzie (bravčové, kuracie...) NA ŠAMPIÓNOCH
Kazu
16.11.07,15:55
Jeden z najčastejších preklepov (?) s ktorým sa stretávam pri čítaní jedálnych lístkov, v obchodoch a pod.: hovädzie (bravčové, kuracie...) NA ŠAMPIÓNOCH

Niektorí sú naozaj k zakúsnutiu :---:---:---:---
Marianna01
16.11.07,18:29
Po ukončení auditu ju vyplať otravnými lístkami

auditorku?:eek::eek::eek: Len potom ju netrhať v zuboch, mohlo by aj vám poškodiť...:rolleyes::D
Tanče
16.11.07,19:25
Robko, to nemááááá chybu....... Mám oprskaný monitor.......

...kým ho nemáš oprckaný....
ale aj mne z Robka cvrklo.
Eulalia
17.11.07,05:59
...kým ho nemáš oprckaný....
ale aj mne z Robka cvrklo.

Tak naposledy mi "cvrklo", keď som sa musela obetovať a ísť z deckami na vodný tobogán na takých lodičkách. Ten posledný pád bol taký, že som mala všetky vnútornosti poobracané (to "b" je správne, nemá tam byť "v", až také strašné to nebolo) a jednoducho som si telo neovládala. Našťastie, všade naokolo bolo toľko vody, že to nebolo nápadné....
Tanče
17.11.07,08:43
taký, že som mala všetky vnútornosti poobracané (to "b" je správne, nemá tam byť "v", ..

neviem si dosť dobre predstaviť ako by si si ovracala vnútornosti :eek:.....alebo viem.?..... no Fúúúúúúj
abel
18.11.07,21:13
Toto ani tak nie je preklep, ale došlo mi to, až keď sa mi to z úst dostalo do uší: dcéra sa pýtala, aký sviatok je 17. november, no a zo mňa vyšlo DEŇ BOJA PROTI DEMOKRACII...
No povedzte, nebol krajší ten Deň študentov? To my 17-ky sme mohli mať pekný dôvod na oslavu.
Tanče
19.11.07,12:31
Toto ani tak nie je preklep, ale došlo mi to, až keď sa mi to z úst dostalo do uší: dcéra sa pýtala, aký sviatok je 17. november, no a zo mňa vyšlo DEŇ BOJA PROTI DEMOKRACII...


...A vari nebojujeme s našimi demokratickými zákonmi denno-denne?.... http://www.zeta.sk/images/smilies/f087cc76b8324dfd5680d641e69b9d8c.gif
Marianna01
19.11.07,14:46
dnes sa mi podarilo namiesto potešilo ma to napísať potelilo ma to...

Čakám, kedy to dojde a začnem mučať.
Bastian
19.11.07,15:17
dnes sa mi podarilo namiesto potešilo ma to napísať potelilo ma to...

Čakám, kedy to dojde a začnem mučať.
No čo už to na Teba prišlo...?:D Už mučíš?
Marianna01
19.11.07,15:31
No čo už to na Teba prišlo...?:D Už mučíš?

malo byť bučím... :D:D:D

ale občas, keď sa za sebou mám obzrieť, asi sa umučím... nech si pod tým vysvetlí kto che, čo chce...:D:D:D
Marianna01
19.11.07,15:33
a zabudla som - nemučím :D:D:D ale sa smejem :D
Marianna01
19.11.07,18:43
abel
20.11.07,06:22
http://www.porada.sk/t65369-stavenisko-v-tasnom-susedstve-obytneho-domu.html

v tasnom susedstve? :eek::D
Mám čítať ten preklep v šťastnom susedstve?
Johanka
20.11.07,09:09
Cit.
teda, kedy poslat oznamenie danovemu uradu, a kedy zaplatit sectnu daN? :)
fimka
20.11.07,09:26
Dnes som napísala objednávku na popravu kopírky.
Dúfam, že to dodávateľ nezoberie doslovne?!:eek::D
Marianna01
20.11.07,17:43
Mám čítať ten preklep v šťastnom susedstve?

myslím, že to malo byť tesné...:D:D:D
Eulalia
21.11.07,04:35
myslím, že to malo byť tesné...:D:D:D
No a nemôže byť tesné susedstvo aj šťastné?
Marianna01
21.11.07,15:31
No a nemôže byť tesné susedstvo aj šťastné?

podľa toho, koho máš za suseda...:D Keby to bol nejaký fešák...;)

Ale keď sa to tak vezme, aj manžel spáva v šťastnom tesnom susedstve :D:D:D .........dúfam:rolleyes:.........
Melnick
28.11.07,15:48
Dáša_27-11-07 06:04 PMCitát:

no ale aj tých kopntrorov by muselo byt hooodne veľa, aby to stihli skontrolovať.
Kontrolórov.:)
sgm
29.11.07,06:19
A mne sa dnes podarilo poprvnanie poistenia ...:-))))
Bea
BeaY
29.11.07,06:40
syn mal v zosite z prvouky nadpis - Prdka morusova
abel
30.11.07,09:31
kopntrorov - kontrolórov.:)
Ako to ty dokážeš vylúštiť? Už som si myslela, že sú to nejakí zvláštni kopn tvorovia :D:D:D
M3G
30.11.07,18:12
Dnes mi nešla www.prorada.sk (http://www.prorada.sk) a chvíľu som ani nevedel prečo. :)
Eulalia
01.12.07,06:55
Dnes mi nešla www.prorada.sk (http://www.prorada.sk) a chvíľu som ani nevedel prečo. :)

A vieš, že ani mne sa to nepodarilo otvoriť? :-):-)
abel
03.12.07,16:53
Dnes som v jednom príspevku písala, že sa ... triasol hlas..., ale napísala som ... hlásol tras... Stihla som sa opraviť :cool:
JankaO
03.12.07,20:39
Dotelefonovala som s dcérou, ktorá študuje v ČR. Na praktikách čítali sprievodný list od vysielajúceho lekára k odbornému:
miesto textu "Dítě je v péči obvodní lékařky" bolo "Dítě je v píči obvodní lékařky" (ospravedlňujem sa ale to ja nie...)
Tak tomu sa hovorí preklep. Chudera...
M3G
05.12.07,14:33
Toto je super vec, táto téma, aspoň si tu zapisujem moje výmysly:

dnes som kontroloval spoločenskú zmluvu a namiesto spoločník som tam mal napísané spločník, opravil som to, avšak zle: sopločník - ešte dobre že som to raz skontroloval.
LubicaN
07.12.07,06:19
Síce to nie je preklep, ale...neviem kam zaradiť...

Kolega študoval cenovú ponuku na ovocie-zeleninu, ja som mu len tak ponad plece nakukla... Bolo to na hlavičkovom papieri, a v hlavičke bolo DobryEX (to je názov firmy). Hádajte ako som to prečítala (mimochodom nahlas) ja?

:o žeby sa ozaj prasiatku len o kukuričke snívalo?

*Ľubica
tiny77
10.12.07,09:59
kalenár mzdára 2008
(taky mzdar toho nakalí)

zavedenie elektirky
(en ten tiky dva spendliky, vysiel gaspar z eleKTIRky)
jajkach
11.12.07,11:35
Pri opisovaní receptu som napísala miesto hladká múka - hladná kúka
jajkach
11.12.07,11:53
ešte ma čosi napadlo: u nás v potravinách je takýto nápis: chlieb biely Hnus - má to byť chlieb biely Hnúšťa
alebo rohlík Hnus - a potom si zaželajme dobrú chuť
uct2007
11.12.07,15:32
aj ja som expert na preklepy a brebty: napr.preklinaju sa udaje /prelinaju/,tlacim vyplaznice /vyplatnice/,mam tu este dve priestupky /dve priepustky/,meno Tonhauserova som napisala Tona huserova a klasika: dostala /miesto T bolo R/ a ďalej,ze :nenaňahaj sa tolko,pri hreseni syna,uprac si tu skrinu, lebo budes mat prdlave smradlo /smrdlave pradlo/..atd :)
jajkach
13.12.07,11:50
bežne sa mi stane, že napíšem bankové polopatky alebo bankové popaltky
elli
14.12.07,18:12
Porada požaduje čakať 15 sekúnd medzi jednotlivými vyhľadávaniami. Skúste znovu o 6 skúnd.
elli
14.12.07,18:13
bežne sa mi stane, že napíšem bankové polopatky alebo bankové popaltky

vsak sa netoto a kludne im napis "Vypaltky" (od slova vypalne) :)
Tanče
14.12.07,18:28
Síce to nie je preklep, ale...neviem kam zaradiť...

Kolega študoval cenovú ponuku na ovocie-zeleninu, ja som mu len tak ponad plece nakukla... Bolo to na hlavičkovom papieri, a v hlavičke bolo DobryEX (to je názov firmy). Hádajte ako som to prečítala (mimochodom nahlas) ja?

:o žeby sa ozaj prasiatku len o kukuričke snívalo?

*Ľubica

ako rozmýšľam tak rozmýšlam, neviem ako to prečítala. Tuší niekto ako? Aj aj sa chcem zasmiať :confused::o
Tanče
14.12.07,18:29
Porada požaduje čakať 15 sekúnd medzi jednotlivými vyhľadávaniami. Skúste znovu o 6 skúnd.

tie skundy som už posielala Richardovi, asi chce aby sme sa naďalej dobre bavili. Lebo ja som sa, keď som si to tiež prečítala:D
danushka
14.12.07,18:58
ako rozmýšľam tak rozmýšlam, neviem ako to prečítala. Tuší niekto ako? Aj aj sa chcem zasmiať :confused::o

je tam vynechane pismenko ,,S,,:), nic vhodnejsie mi nenapada;)...
Tanče
15.12.07,19:22
je tam vynechane pismenko ,,S,,:), nic vhodnejsie mi nenapada;)...

tak tomu rozumiem ešte menej!
Ivana Š
16.12.07,19:15
Tanče, sú dva príspevky, v ktorých ide o písmenko S
jeden bol č. 549 od Georeo o firme DobrýEx
a druhý č. 555 od elli - čakaj 6 skúnd
danushka
16.12.07,21:03
tak tomu rozumiem ešte menej!

Ach Tanče, tak teraz nerozumiem ja, prečo tomu rozumieš ešte menej:eek::D.

...ja zas nerozumiem prečo firma na predaj ovocia a zeleniny má názov ,,DobryEx"...
Tanče
16.12.07,23:02
Ach Tanče, tak teraz nerozumiem ja, prečo tomu rozumieš ešte menej:eek::D.

čo je na tom že nerozumiem tomu čo je DobrysEX? ...;)


...ja zas nerozumiem prečo firma na predaj ovocia a zeleniny má názov ,,DobryEx"... ...snáĎ dobrý aj po expozícii??? :confused:
Tanče
16.12.07,23:30
Tanče, sú dva príspevky, v ktorých ide o písmenko S
jeden bol č. 549 od Georeo o firme DobrýEx
a druhý č. 555 od elli - čakaj 6 skúnd

No ale ani toto nesedí, lebo veď v prísp. 549 ide o písmenko S, (čomu, ako som už uviedla - nerozumiem) a v 555 o písmenko E.
danushka
17.12.07,18:45
čo je na tom že nerozumiem tomu čo je DobrysEX? ...;)

...snáĎ dobrý aj po expozícii??? :confused:

Preboha Tančeééé, vylez z tej jaskyne už konečne:eek:, už nechoď na víkend do chalúpky v lese, kocúrik si bez Teba nejakú myšku ulapí, lupni niečo naEX, na výkladový slovník kašlííííí:eek::eek::eek: moja:D, takéto niečo nemmôže povedať taký tajfún ako TY - PÚ.

...prosím nevšímajte si ostatní vrchný citát, to bol preklep...;)
Patrícia5
19.12.07,06:02
Dnes ráno môj syn nechcel ísť do škôlky, lebo mu pani učiteľka včera povedala, že mu zašije ústa... Ale - vyjasnili sme si to.
Rubrika
19.12.07,12:26
Robili sme inventarizáciu majetku, na jednej predložke nebolo inventárne číslo. A miesto slova predložka som bez okuliarov prečítala slovo predkožka.:)
tiny77
21.12.07,05:19
Chobot si fakt zasluhuje ocenienie. Však, padro?
tak ano alebo nie nie? :D :D



Dnes sme kúpili dvoch kaprov. Keď sme prišli domov dali sme ich do vane a napustili vodu. Prezvonila som mladých, aby doviedli vnúčku. Poslednú dobu stále sa hárá - že chytá ryby, hádže švihadlo cez sedačku - a tomu hovorí, že chytá ryby....

aj nas pes sa hara ale nechyta ryby so svihadlom :D :D
Tanče
21.12.07,12:43
Preboha Tančeééé, vylez z tej jaskyne už konečne dala som na teba a vyrazila som do Česka aby som chytila poslednú historickú pečiatku na hranici. \ale nič, ani neprišli do busu, a ani cestou nebol žiaden dobrý \ex.:mee: :eek:, už nechoď na víkend do chalúpky v lese, kocúrik si bez Teba nejakú myšku ulapí, lupni niečo naEX -smola - nempijem, na výkladový slovník kašlííííí:eek::eek::eek: moja:D, takéto niečo nemmôže povedať taký tajfún ako TY - PÚ. - akože by nie? Príroda je nevyspyteteľná:eek:

mimotemy
Marianna01
22.12.07,16:11
bežne sa mi stane, že napíšem bankové polopatky alebo bankové popaltky

ja mám zas bankové polpatky
Eulalia
29.12.07,16:01
Tak asi sa mi po tých sladkých Vianociach poriadne pokazil zrak. Čítam názov témy "Nepečená cukrovka". Hmmm, je aj pečená? Alebo je to nepečená cukrovinka?
jamis
29.12.07,16:11
Tak asi sa mi po tých sladkých Vianociach poriadne pokazil zrak. Čítam názov témy "Nepečená cukrovka". Hmmm, je aj pečená? Alebo je to nepečená cukrovinka?


Tak mne sa to zasa podarilo prečítať ako " Napečená cukrovinka" a hádala som, ktože nám ju chce ponúknuť.


Jarka
-------
Eulalia
29.12.07,16:18
Tak mne sa to zasa podarilo prečítať ako " Napečená cukrovinka" a hádala som, ktože nám ju chce ponúknuť.


Jarka
-------

Jarka, asi by som takú ponuku s vďakou odmietla. Ešte sa nepojedlo všetko, čo bolo pred Vianocami napečené a už ďalšie.... veď to budem musieť držať diétu celý rok, aby som zhodila všetky tie kilá....
jamis
29.12.07,16:30
Jarka, asi by som takú ponuku s vďakou odmietla. Ešte sa nepojedlo všetko, čo bolo pred Vianocami napečené a už ďalšie.... veď to budem musieť držať diétu celý rok, aby som zhodila všetky tie kilá....

Evka, tak tento problém nemám. Celé Vianoce mám doma napáskovaného vnuka a ten sa postaral o to, aby sa dačo nepokazilo. Už nič nie je na ponúknutie a piecť sa mi veru už nechce. Takže Nový rok bude bez cukroviniek. Aj tak dobre.

Jarka
------
michelle84
03.01.08,10:37
Práve som prečítala namiesto "príjmy z prenájmu" príjmy z PORCELÁNU. A zároveň som si spomenula na český film, len neviem presne názov, ale boli tam dievčatá, čo pracovali v sklade s porcelánom :-)
Olice
03.01.08,10:59
Práve som prečítala namiesto "príjmy z prenájmu" príjmy z PORCELÁNU. A zároveň som si spomenula na český film, len neviem presne názov, ale boli tam dievčatá, čo pracovali v sklade s porcelánom :-)
mimotemyHolky z porcelánu:D
Rozalka
05.01.08,14:51
Mne sa dnes toto objavilo na obrazovke:

Nefunkčne zadaná Blog. Ak ste nasledovali platnú linku, prosím oznámte to administrátorovi (http://www.porada.sk/sendmessage.php)

Alebo Blog je ženského rodu?:D
Gabi03
11.01.08,09:23
liba2:
"Tu nováčikovia vyjadrujú svoje pocity z fungovania porada.sk - ale nakladú otázky. :D"


Tak toto je preklep. :rolleyes::D
ajale
11.01.08,10:06
:DNa jarmoku predavali koksove cukriky...:D
Gabi03
11.01.08,10:07
:DNa jarmoku predavali koksove cukriky...:D

A nakúpila si si? Aj do zásoby? :D:D:D
Bastian
11.01.08,10:09
:DNa jarmoku predavali koksove cukriky...:D
Ty kokso! Také hocikde nekúpiš... :D:D:D
uct2007
14.01.08,17:09
:DNa jarmoku predavali koksove cukriky...:D
ja som kedysi davno chcela silou-mocou,aby mi predali "kockovany" cukor...
Marianna01
14.01.08,19:15
túto diskusiu som našla na lamer.cz:

ou.. a pekné sny....:)
vďaka... aj tebe... žiadne nočné mory ken krásne sny :)
a aby sa ti zajtra podarilo vsrať :)
:D
vstať
:D:D:D
prepíč
:D
jémine :-[
:D:D:D:D:D
už radšej nič nepíšem :-[
no to si musela mať fakt akčný deň... ;)
Marianna01
14.01.08,19:44
alebo aj toto:


buuuuu prave sem se dozvedel ze prej sem ten nejhorsi nasvete :-(
potrebuju nejakou oralni podporu
*moralni
Komentář: no já teda nevim :)
Marianna01
14.01.08,20:27
toto síce nie je preklep, ale..............no - sme to my :---

DRB*A JSEM SI DO KLÁVESNICE A PÍŠE MI TO JEN VELKÁ PÍSMENA. CO S TÍM
Komentář: informacni vek
Marianna01
14.01.08,20:41
Olice
16.01.08,04:56
dovolim si upozornit ze to nie je preklep: ;) citujem vykladovy slovnik porady
http://www.porada.sk/556259-post36.html
Juj, tak som sa pomýlila :D, musím si lepšie preštudovať výkladový slovník porady :). Ale slovíčko je to krásne a zrodilo, či narodilo sa vďaka Evine ;).
tiny77
16.01.08,05:03
Juj, tak som sa pomýlila :D, musím si lepšie preštudovať výkladový slovník porady :). Ale slovíčko je to krásne a zrodilo, či narodilo sa vďaka Evine ;).
:eek: iba vdaka Evine?? :eek: ved na to musia byt dvaja :D :---
Olice
16.01.08,05:12
:eek: iba vdaka Evine?? :eek: ved na to musia byt dvaja :D :---
:D...ale teraz som mala na mysli len narodenie toho slovíčka. Jasné, že na bábnätká treba asi dvoch :):):)
ZEvina
16.01.08,08:22
Re: šalát z kyslej kapusty ???
ahoj
na1,5dcl oleja dame 3 polievkove lyzice krastaloveho cukru.Ohrievame kym dostaneme bledozlty karamel.

... nový druh cukru? :D:D:D
ZEvina
16.01.08,09:57
plesen v byte ( 1 2)
luto Dnes 12:29 AM
od hanny 14 651
0
hlasuj Plieseň v byte ( 1 2)
Majka K Včera 10:59 PM
od hanny

Aj toto sa mi páči :D:D:D Téma plesen - pre píšucich nárečovo, Plieseň - pre píšucich v čistej slovenčine? Pekné, že sa témy držia pekne spolu. :D:D:D
uct2007
16.01.08,14:46
alebo aj toto:


buuuuu prave sem se dozvedel ze prej sem ten nejhorsi nasvete :-(
potrebuju nejakou oralni podporu
*moralni
Komentář: no já teda nevim :)
:D:D:D pri pisani mailu som napisala,nastastie som to včas zbadala a neposlala,na záver:
"Do skoreho milovania /malo byt mailovania/":D:D:D, radsej som potom napisala "Do skoreho písania"...
LubicaN
16.01.08,17:35
:D:D:D pri pisani mailu som napisala,nastastie som to včas zbadala a neposlala,na záver:
"Do skoreho milovania /malo byt mailovania/":D:D:D, radsej som potom napisala "Do skoreho písania"...


...my sme si ešte keď sme s manželom len randili písali SMSexky, titulovali sme sa sExpert... to boli časy - to som bola ešte mladá a krásna - teraz som len krásna.:D
denisie
16.01.08,17:40
..........mne sa casto stava...ked mam uz fakt vsetkeho dost.......ze poviem........ slafi ma trak.......urcite viete co som tym mienila...
Tanče
16.01.08,18:16
a mne zubali trh...
Olice
16.01.08,20:39
..........mne sa casto stava...ked mam uz fakt vsetkeho dost.......ze poviem........ slafi ma trak.......urcite viete co som tym mienila...


a mne zubali trh...

Tak toto naozaj nemá chybu. A akú fantáziu si to vyžaduje, aby sme si to vôbec vedeli predstaviť....:D:D:D Ak sa to vôbec dá:)
Tanče
16.01.08,20:42
Tak toto naozaj nemá chybu. A akú fantáziu si to vyžaduje, aby sme si to vôbec vedeli predstaviť....:D:D:D Ak sa to vôbec dá:)


mne sa tos tava bezne, skusim si to pamatat, alebo zapisovat. mozno to je nejaka odlahcena forma dislexie...
uct2007
17.01.08,03:00
:D
mne sa tos tava bezne, skusim si to pamatat, alebo zapisovat. mozno to je nejaka odlahcena forma dislexie...
Ale to co sa mi stalo vcera,nema chybu. Na otazku:"Ako sa máš?" som rýchlo a pohotovo chcela odpovedat "Na figu" ale miesto "g" som dosadila "č"...:D:)
Tanče
17.01.08,09:11
:D
Ale to co sa mi stalo vcera,nema chybu. Na otazku:"Ako sa máš?" som rýchlo a pohotovo chcela odpovedat "Na figu" ale miesto "g" som dosadila "č"...:D:)

no to "č" sa ti určite nepriplietlo len tak. priznaj sa ake slovo si mala povodne na mysli...????
uct2007
17.01.08,15:02
no to "č" sa ti určite nepriplietlo len tak. priznaj sa ake slovo si mala povodne na mysli...????
:D:D...no neviem,ako Ty,ale ja určite "na figu"...:D:D:D
no proste niekedy sa zadari a potom je z toho chrbí ma svrbát,blažeholám,omarská tatáčka...a podobne "trapošiny":D:D
Tanče
17.01.08,15:11
:D:D...no neviem,ako Ty,ale ja určite "na figu"...:D:D:D
no proste niekedy sa zadari a potom je z toho chrbí ma svrbát,blažeholám,omarská tatáčka...a podobne "trapošiny":D:D

:D:D:D:Djedny táčky, druhé táčky - dáme si omarskej tatáčky:D:D:D:D
ZEvina
18.01.08,07:17
Napísal misomiso
Re: Kto je lepší vodič-šofér: žena alebo muž

Vsetko je o relativnom pomere hmotnosti. Ked sa celne zrazis s Fobiou, tak offrad dobry. Ale v protismere jazdia aj kamiony a autobusy. Tam je kazdy offrad zbytocny.

.... už len mať fobiu z jazdenia je hrozné, ale zraziť sa s ňou! no hrúúúúza! :D:D:D
Marianna01
20.01.08,14:23
:D:D...no neviem,ako Ty,ale ja určite "na figu"...:D:D:D
no proste niekedy sa zadari a potom je z toho chrbí ma svrbát,blažeholám,omarská tatáčka...a podobne "trapošiny":D:D

u mňa sú podobné nechcené slovné prešmyčky znakom hlbokej duševnej únavy...:D:D:D Horšie je to v úradoch, prípadne pri telefonovaní.
renatamnch
25.01.08,15:26
trochu som sa pobavila v ramci oddychu od účtovania - mne sa tiež niečo podarilo, keď k nám prišli do firmy na prejednanie nejakej objednávky japončikovia (aj s tlmočníčkou) a ja so sa ich ako to už pri takýchto stretnutiach býva spýtala "dáte si čavu alebo kaj?" Šef ma ovinil, že som mu zamlčala znalosť japončiny.
Tanče
25.01.08,15:29
trochu som sa pobavila v ramci oddychu od účtovania - mne sa tiež niečo podarilo, keď k nám prišli do firmy na prejednanie nejakej objednávky japončikovia (aj s tlmočníčkou) a ja so sa ich ako to už pri takýchto stretnutiach býva spýtala "dáte si čavu alebo kaj?" Šef ma ovinil, že som mu zamlčala znalosť japončiny.

vtipný šefko a ešte ťa k tomu oviniava...:D
Marianna01
26.01.08,15:50
vtipný šefko a ešte ťa k tomu oviniava...:D

ktovie, či Ti zato aj platí... aspoň nadčasy nejaké by mohol, nie? :D
renatamnch
27.01.08,19:33
....nezaplatí naviac nič, no služby chce kvalitné (mám namysli to varenie "čavy a kaju"):---
Jana Acsová
28.01.08,13:08
Požičala som si preklep z dnešnej témy:

...toto ... máme v Záklone o účtovníctve.
michelle84
29.01.08,11:05
Práve som dostala emailom uznanie, že som dobrá "ekonomička" :D
Kazu
29.01.08,11:10
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Tanče
vtipný šefko a ešte ťa k tomu oviniava...

ktovie, či Ti zato aj platí... aspoň nadčasy nejaké by mohol, nie?


Za to "oviniavanie"?:--- Za to by musel byť aj kariérny postup :D
michelle84
30.01.08,11:34
Dnes mi zamestnanec do kolónky "Titul" napísal názov jeho profesie :D
michelle84
31.01.08,05:03
Jedna známa nazvala vyvýšený autobus, ktorý má dvere vpredu a vzadu, že je to "úzky" autobus. Som najprv nechápala, čo tým myslí, keď povedala, že išiel úzky autobus :D
uct2007
31.01.08,17:29
Dnes mi zamestnanec do kolónky "Titul" napísal názov jeho profesie :D
A mne zamestnanec napisal do vyhlásenia k dani:
Meno a priezvisko: Ján Gróf
titul: Pán :D:D
pupavienka
31.01.08,17:54
My v práci máme nemenovaný program, ktorý ponúka okrem iných zostáv aj namiesto saldokonta - SADLOkonto :rolleyes:
pupavienka
03.02.08,15:40
Minule som sa rozprávala s kolegyňou, ktorá má zdravotné problémy s obličkovým kameňom a odporúčali jej piť pivo... a ja samá ochota, tak som je namiesto zlatého bažanta poradila, nech si dá "žabanta" ;)
pupavienka
03.02.08,15:44
keď som začala čítať tieto riadky v tejto téme, tak sa mi vynorili moje "prešmyčky". Priateľ ich veľmi rád "skladúva" a občas mi ich nezabudne pripomenúť :mad::)
Ako napríklad, raz v lete sme leňošili a ja v tej oddychovej chvíľke som sa začala rozčuľovať, keď akýsi pes pod oknom začal tak neskutočne prenikavo brechať, až zo mňa vyliezlo vážnou vravou: "vonku peše brech!" :rolleyes:
Rozalka
03.02.08,17:57
Dnes mi zamestnanec do kolónky "Titul" napísal názov jeho profesie :D
Videla som v jednom dotazníku v kolónke "pôvodné povolanie" dopísané: riaditeľ
(od prvého nástupu do zamestnania :D:D)
jajkach
05.02.08,10:43
Dnes som práve založila novú banku - TATRA NANKA
Eulalia
05.02.08,18:11
Dnes som práve založila novú banku - TATRA NANKA
Ešte prezraď aké berie poplatky za vedenie účtu a aké má úroky:D
apo
05.02.08,18:19
Videla som v jednom dotazníku v kolónke "pôvodné povolanie" dopísané: riaditeľ
(od prvého nástupu do zamestnania :D:D)

Ja keď som chodil do škôlky tak ma po čase preložili do inej kde už neboli samé dobré staré tetušky a nevedel som pochopiť prečo k riaditeľke chovajú všetci takú úctu - pre mňa bola riaditeľka odvodená od pomenovania riadiť čiže upratovať.

Kto ho vie čo onen riaditeľ riadil od prvého nástupu do zamestnania.


apo
alazan
05.02.08,19:05
...a povodne som chcela iba na poradu nakuknut co nove... a teraz ma tu zalievaju slzy od smiechu :D :D :D ... na fakt perfektny relax... takze pridam trosku do mlyna..... mali sme kolegu co sa volal Pisarčík... a podarilo sa nám ho premenovať na ... Pisoarčík a inokedy na Pisračík... a ešte existuje meno Humaj a jeden známy si ho chcel zapamätať, tak si pamätal, že je to nadávka bez c (cHumaj) a keď to meno musel napísať, vyšlo z toho Hrapúň...
Rozalka
05.02.08,19:12
Tak teraz som si totálne oprskala monitor na novučičkom ntb. Poraďte, kde je ten "čistič monitorov", neodložila som si link.
Rozalka
05.02.08,19:52
"čistič monitorov" ... link.
Hurá, našla som to: http://www.cosmo.ru/monitor/monitor_cleaner.swf
VladoaKatka
06.02.08,04:26
Nová téma http://www.porada.sk/t71842-donove-priznanie.html

čo ešte budeme do konca marca vyplňovať :eek: a nedajbože aj podávať:):D:)
liba2
12.02.08,12:44
Nedalo mi, aby som neprispela aj ja - tu je krásny preklep :D ! ide o smernice...

http://www.porada.sk/642418-post2.html
Tweety
12.02.08,12:45
Nedalo mi, aby som neprispela aj ja - tu je krásny preklep :D ! ide o smernice...

http://www.porada.sk/642418-post2.html
číham, číham, ale nevidím žiaden:---
Olice
12.02.08,12:50
Nedalo mi, aby som neprispela aj ja - tu je krásny preklep :D ! ide o smernice...

http://www.porada.sk/642418-post2.html


číham, číham, ale nevidím žiaden:---
Aha, tuším emrnice:D
bezradná
12.02.08,14:00
Ahoj všetci!
Aj mne sa dnes podaril celkom podarený preklep miesto
kurzové straty som napísala ruzové straty.:---
Keď ružové - tak ružové
PS: nehľadajte, už som sa opravila v príspevku:o
hanelie
12.02.08,14:14
ja neviem na čo som myslela:confused:

objednávka:

vodka kladiaca :eek: namiesto kladka vodiaca
Eulalia
12.02.08,17:10
ja neviem na čo som myslela:confused:

objednávka:

vodka kladiaca :eek: namiesto kladka vodiaca
... nebola si smädná?:D
Tanče
12.02.08,18:07
Nová téma http://www.porada.sk/t71842-donove-priznanie.html

čo ešte budeme do konca marca vyplňovať :eek: a nedajbože aj podávať:):D:)

tak poďme ! a doňho!:D:D:D:D
marta27
14.02.08,11:37
tiez tu mam zopar vtipnych preklepov:
na fakture sme ako miesto dodania uviedli mesto Kosicelava .... bavime sa na tom dodnes,...
a kolegyna premenovala spolocnost DaVinci na DaCinci :D:D:D ,... zvlastne, ze to od nich nikto nereklamoval..
denisie
14.02.08,11:47
.........mne sa minule podarilo napísať telefónne kary..........júj to by nebola veľmi osobná rozlúčka...........
a šéf dnes napísal kakturácia.....namiesto f dal k
Marianna01
14.02.08,16:45
tiez tu mam zopar vtipnych preklepov:
na fakture sme ako miesto dodania uviedli mesto Kosicelava .... bavime sa na tom dodnes,...
a kolegyna premenovala spolocnost DaVinci na DaCinci :D:D:D ,... zvlastne, ze to od nich nikto nereklamoval..

zrejme sa na tom ešte dnes bavia...:D:D:D

Ja takto bežne premenovávam spoločnosti - dnes som pána Drábika premenovala na Drbíka...:D
dogicka
15.02.08,05:38
Účtovala som Bú, bola na ňom úhrada odberat.fa. Keďže odberateľ mal účet v tej istej banke, pri čísle účtu vypísalo aj meno majiteľa účtu: Krippel. Môj klient mu vystavil VF na meno Kripeľ.
Marianna01
15.02.08,14:18
pri prijímaní na sklad tovaru - jupí hruška som si to skrátila na jiruška...
zistila, až keď vytlačila karty :)
jajkach
21.02.08,09:18
dnes som písala sprievodný list nášmu odberateľovi takto:
v prílohe vám zasiela faktrúru za služby - ale včas som to zistila.
mirpo
26.02.08,07:04
Nahlásili mi voľné miesto, tak píšem: Názov profesie - odporný predajca :D
No neviem, či by sa im dakto prihlásil.
Včera mi klient poslal nahlášku: profesia - pomocný zahradík, nástup možni okamžite, výkon - Záh. Bistrica, plný úvezok.:D:D
Nika
26.02.08,07:19
Nahlásili mi voľné miesto, tak píšem: Názov profesie - odporný predajca :D
No neviem, či by sa im dakto prihlásil.

Asi áno, myslím, že je o nich záujem, lebo už som takých stretla.....:rolleyes:
Kazu
26.02.08,07:53
Nahlásili mi voľné miesto, tak píšem: Názov profesie - odporný predajca :D
No neviem, či by sa im dakto prihlásil.
Včera mi klient poslal nahlášku: profesia - pomocný zahradík, nástup možni okamžite, výkon - Záh. Bistrica, plný úvezok.:D:D
Toho záhradíka by som brala. Súdiac podľa pravopisu, šéf nebude žiaden tvrďas.:D
jajkach
03.03.08,12:41
minule mi náš zamestnanec doniesol od lekára PN-ku, tam mal
napísané - pracovné zaradenie: skleník - ináč pracuje u nás ako skladník.
Nika
03.03.08,12:48
minule mi náš zamestnanec doniesol od lekára PN-ku, tam mal
napísané - pracovné zaradenie: skleník - ináč pracuje u nás ako skladník.


možno sa mu zdal krehký.......:)
jajkach
04.03.08,06:17
ktovie na čo myslel, keď to písal - ale ten pán je taký trošku menší vzrastom, tak si možno myslel, že v sklenníku dorastie .....
Nika
05.03.08,09:05
Dnes asi nemám najlepší deň......tému "postúpený záväzok" som prečítala ako potupený záväzok.....;):D
michelle84
07.03.08,06:27
Kolegovi stále skomolia priezvisko. Tento týždeň je z neho "Maštalír", tak sa vytešujem, že máme vo firme herca Tomáša Maštalíra :---
Simonab
10.03.08,15:07
Mne sa dnes podaril tiež pekný preklep, keď som zahlásila: skoro ma šlafil trak.:D
A z pána Hýravého som spravila Háravého, našťastie som to včas spozorovala a prepísala to by sa asi veľmi čudoval.:D
A ešte jeden sa mi podaril pred Vianocami. Vypekala som v kuchyni koláčiky, chlapci sedeli v obývačke pri telke. Dobehla som ku nim a kričím chlapi treba ísť do obchodu chýba mi jeden zlatý chlap.( zlatý klas ):D
Kazu
10.03.08,16:51
Mne sa dnes podaril tiež pekný preklep, keď som zahlásila: skoro ma šlafil trak.:D
A z pána Hýravého som spravila Háravého, našťastie som to včas spozorovala a prepísala to by sa asi veľmi čudoval.:D
A ešte jeden sa mi podaril pred Vianocami. Vypekala som v kuchyni koláčiky, chlapci sedeli v obývačke pri telke. Dobehla som ku nim a kričím chlapi treba ísť do obchodu chýba mi jeden zlatý chlap.( zlatý klas ):D

No aj zlatý chlap sa veru zíde :D:D:D
Maruška54
12.03.08,17:14
Odovzdávala som klientke daňové priznanie aj s výkazmi, zároveň som jej vytlačila aj výpis z DP pre sociálnu poisťovňu. Na jej otázku k čomu to je treba som jej odpovedala "Z toho sa rátajú podvody"
lepka
13.03.08,10:08
Môj milovaný syn,ktorý dnes píše maturitnú písomku si v strese z nemčiny,ktorú dnes píše chcel zopakovať včera účtovníctvo(ktoré nepíše),nerozumiem tomu,ale dobre a pri tej príležitosti povedal,že platbu uskutoční a napíše výdavkový poklad následne sa opravil a povedal príjmový poklad , v tom momente ho manžel doplnil,že už chýba iba národný poklad a bude to O.K.Samozrejme sme sa zasmiali a dnes ráno sme akosi plynulo pokračovali v preklepoch,keď syn povedal,že sa treba pozrieť do lekárničky,či tam nie sú lieky po splatnosti,po chvíli smiechu šiel nervózny do školy na písomku a teraz tu nervózna sedím ja a aspoň napísanie tejto milej príhody mi zmierňuje mieru stresu.:) (Fakt je to horšie ako daňové priznanie)
marta27
13.03.08,13:49
kolegyna dnes urobila krasny preklep - hlavna kniha po zdaneni bola premenovana na hlavnu knihu po kolaudacii :D:D
Tweety
13.03.08,13:57
kolegyna dnes urobila krasny preklep - hlavna kniha po zdaneni bola premenovana na hlavnu knihu po kolaudacii :D:D
A to je aká?, takú nepoznám.:cool: V účte zdaňujem len HV ale knihu nie.:)
hanelie
13.03.08,13:59
dnes som písala sprievodný list nášmu odberateľovi takto:
v prílohe vám zasiela faktrúru za služby - ale včas som to zistila.
:D

mne sa zas podarilo odoslať:

v prílohe vám zasielame fakrúru:D
marta27
13.03.08,14:00
nuz v tomto casovom strese je uz clovek schopny "zdaninit" cokolvek
VladoaKatka
13.03.08,14:11
Ja už od rána na VPD veselo píšem rok 2009...ale sumy sú v korunách:)
jajkach
14.03.08,09:33
v jedných nemenovaných regionálnych novinách bol nasledovný inzerát: predám papierovú perinu vhodnú aj na výrobu paplónov.

Asi som zaspala dobu a nestíham sledovať pokroky vo vývoji ....
ZEvina
14.03.08,12:25
socilana poisťovňa Dnes
02:05 PM Betuta
Junior Member
Členom od: 13-03-08
Príspevky: 3

chcela by som sa informovať ci musi SZČO plaťit odvody od júla 2008 ak je zároveň zamestnaný , a jeho vymeriavycí základ za rok 2007 je 85. 000 sk . Príjem zo zamestnania cca 25 000 sk hrubeho / mes v roku 2007.

dakujem za radu

.... tak sa ponáhľala....:D:D:D
Marianna01
17.03.08,19:19
ja som zaúčtovala dnes koolky :D
Dav
17.03.08,19:33
ja som zaúčtovala dnes koolky :D
Keď boli cool?:D

Ja už asi týždeň účtujem došlé fraktúry.:D:D
Simonab
17.03.08,19:35
Mne sa dnes zasa podarila zaúčtovať lenetenka.( letenka ):D
Marianna01
17.03.08,20:21
jááj, no a to najlepšie som skoro zabudla! Hneď som vedela, že sa musím s vami podeliť, dúfam, že tú prvú hlášku som už nespomínala :D:

Takže oproti v predajni pracuje istá milá pani, volá sa Zuzka. Tak sme sa skamarátili a keď nemá robotu, chodí na kus reči. Toť nedávno bola dosť roztržitá a tiež rozkokošená, takže zahlásila: (opakujem, volá sa Zuzka) Ja mám meniny na Jarmilu. Chvíľu ticho, potom sme sa zvíjali od smiechu.
Ale tromfla ju dnes kolegynka, ktorá chcela citovať okrídlenú vetu - prasaťu sa o kukurici sníva a podarilo sa jej: hladnému sa o žite sníva :D No uznajte! :D
Dav
17.03.08,21:18
Už píšem tuším fínsky, oni majú zdvojené K: zákkon, sekkretariát.
dogicka
19.03.08,05:33
Dnes som účtovala došlú faktúru klientovi, ktorý sa volá Nejedlík. Na faktúre mal napísané Jedlík :D Pekne mu to meno spotvorili.........
ZEvina
20.03.08,06:05
Dnes som účtovala došlú faktúru klientovi, ktorý sa volá Nejedlík. Na faktúre mal napísané Jedlík :D Pekne mu to meno spotvorili.........

..... asi aj u nich skončil pôst :D:D:D
Marianna01
24.03.08,19:11
ja som mala prečit a nie preklem. Ak si všimnete, na monitore vpravo hore svieti záložka odporúčam.sk. Tak mne sa zadarilo prečítať namiesto odporúčam.sk - odporúčam.sa. Trošku ma to zarazilo, preklikla som a až potom som sa zasmiala. Tak ale - ešte sa neodporúčam :)
FAA
24.03.08,19:24
Mne sa podarilo napísať do návrhu na zápis sro do ORSR "Súhlas so sádlom". Kolegyňa, ktorá má "zopár" dkg navyše iba zašomrala, "na to netreba súhlas!" Sudcovi to nevadilo,sro je ok.
Bea16
25.03.08,16:05
A pod tabuľkou sa vám už podarilo napísať "slopu" ? samozrejme miesto spolu:...........
Ivana Š
25.03.08,19:55
A pod tabuľkou sa vám už podarilo napísať "slopu" ? samozrejme miesto spolu:...........

to ešte nie,
ale dnes sa mi podarilo namiesto "výdavky" napísať "výsavky"
Nika
25.03.08,20:06
A pod tabuľkou sa vám už podarilo napísať "slopu" ? samozrejme miesto spolu:...........

čo sa babe chcelo, to sa babe snilo.....:---:D:D
Marianna01
29.03.08,18:13
Dnes mám deň dní - preklepy jak na počkanie, tak aspoň dve:

Fakturujem vám stavebné prce..


v adresári nahodená: Asociálna poisťovňa
:D
Dav
29.03.08,19:17
Dnes mám deň dní - preklepy jak na počkanie, tak aspoň dve:

Fakturujem vám stavebné prce..


v adresári nahodená: Asociálna poisťovňa
:D

Aj s charakteristikou:D
Jana Acsová
30.03.08,07:17
Zo včerajšej témy:

Nemusi sa vyplnovat to velke tlacaivo.


P.S.:
Úprimne sa priznám, že hodnú chvíľu žiadne zelené tlacaivo vidieť nemusím.
Rozalka
30.03.08,07:58
Janka, ale veď nemusí byť zelené ... Klient si prišiel pre priznanie (z PC - takže bielo-čierne), prehrabáva, prehrabáva a nakoniec: a to zelené ste mi nespravili?
Dav
30.03.08,08:03
Janka, ale veď nemusí byť zelené ... Klient si prišiel pre priznanie (z PC - takže bielo-čierne), prehrabáva, prehrabáva a nakoniec: a to zelené ste mi nespravili?

A ako ho podpísal?
Marianna01
30.03.08,08:11
A ako ho podpísal?


...čiernobielo :D
Jana Acsová
30.03.08,12:37
Práve sa mi podarilo:

... podľa zákona od ani z príjmov.
VladoaKatka
31.03.08,03:13
Kuba ojazdeneho OA, pouzivanie zivnostnikom

...však tam majú len samé ojazdené, také zo 60-tich rokov...len ako to doviezť :D:)... a ešte aj odpisovať...:eek::eek:
abel
18.04.08,17:22
Chcela som dnes povedať, že bol prepísaný Renault Megan a podarilo sa mi povedať, že bol prepísaný Regan...
Marianna01
20.04.08,13:33
mne sa v smske podarilo napísať namiesto ochorela - obhorela
Eulalia
20.04.08,13:37
Už zopár dní pozerám na názov tejto témy:
Oplatí sa to - tvoriť masážny salón ?
Téma seriózna, ale názov mi zakaždým vyvolá úsmev:)
Dav
20.04.08,16:45
Už zopár dní pozerám na názov tejto témy:
Oplatí sa to - tvoriť masážny salón ?
Téma seriózna, ale názov mi zakaždým vyvolá úsmev:)
Doteraz som si to nevšimla:eek::confused:, no som ja slepá.
pepsikova
24.04.08,10:12
..no,mňa nerozčúli nejaký preklep,občas pochopím aj vety bez významu,ale čo si mám predstaviť pod týmto?..

"Upozornenie"
Formulárom výberu relevantnej témy Porady budete vidieť pri vytváraní novej témy až kým počet vašich príspevkov nepresiahne 10000.


(lebo fantáziu teda mám,ale tu mi je platná ako mŕtvemu traky...čo to je???
pepsikova
24.04.08,10:16
..no,mňa nerozčúli nejaký preklep,občas pochopím aj vety bez významu,ale čo si mám predstaviť pod týmto?..

"Upozornenie"
Formulárom výberu relevantnej témy Porady budete vidieť pri vytváraní novej témy až kým počet vašich príspevkov nepresiahne 10000.


(lebo fantáziu teda mám,ale tu mi je platná ako mŕtvemu traky...čo to je???



..(normálne, denne píšem namiesto "mojenky"-miojenky...)
Tweety
24.04.08,10:17
..(normálne, denne píšem namiesto "mojenky"-miojenky...)
čo,kto je to mojenka?
pepsikova
24.04.08,10:19
čo,kto je to mojenka?


..no to je skratka od moja...moja kamarátka - skratkou mojenka...
Tweety
24.04.08,10:23
..no to je skratka od moja...moja kamarátka - skratkou mojenka...
Myslela som si, ale nevedela som si predstaviť, že čo to môžeš písať v bežnom obch. styku. A ty takto.:---
pepsikova
24.04.08,10:52
Myslela som si, ale nevedela som si predstaviť, že čo to môžeš písať v bežnom obch. styku. A ty takto.:---.


..mojenka,ja som tu ako civilná osoba..žiadne účtovníctvo ma momentálne nedráždi...
arizona
24.04.08,17:51
Čítanie a posielanie príspevkov.

Po uložení zmien sa v tele príspevku objaví poznámka o tom, že príspevok bol uporavovaný a čas kedy sa tak stalo.
arizona
06.05.08,16:12
...že ak podnikateľ platí z domútenia tak nemá nárok na náklady spojené s úhradou na likvidáciu svojich záväzkov...
Karas Milan
11.05.08,08:55
Ahojte.

Jeden ústny z podateľne súdu. Keď som vlani podával žiadosť na prejednanie novoobjaveného dedičstva po mame (a na katastri to ešte po 32 rokoch neprepísali na ňu z otcovho ded. konania) tak som tam domotal tú pani ,
že sa opýtala :
"a kde naposledy mama zomrela (miesto bývala) " ;
na to som slušne odpovedal , že "mama naposledy zomrela v GA" - (a ona sa bála zasmiať).

Ahoj
Ka Mil
ZEvina
14.05.08,05:57
Manžel je mäšový,

GABI03 - toto je pekné........ (neviem, či len má rád mäso (mäsový), alebo mu nadávaš.....:D:D:D)
arizona
15.05.08,19:53
Re: BOL SOM NA DRUHEJ STRANE...

...Ty mas narusenu 7 cvakru , je to asi 7 az 10 cm nad tvojou hlavou.
...
JaDo
15.05.08,21:46
Moja kamarádka sa dobre "preklepla" pri prepisovaní textu, napsala namiesto ÚSTAVNÝ SÚD / SÚSTAVNÝ ÚD
arizona
20.05.08,15:44
poraďáci poraďte nemám v tom nejak kasno. ak idem robiť platňu, do akej ...
arizona
23.05.08,06:05
...V tomto roku chce budovu prdať FO - :eek:
valunka00
24.05.08,08:58
Moja mamina sa sem tam pomýlila ako:
Pri jedle sa neje
Spálne do skrine,..............:o:o:o:o
arizona
28.05.08,12:32
...Preco sa napr. jablone nepestuju zo semienok? asi preto lebo vzdy zo semienka vyrastie plnka
:D:D:D
arizona
28.05.08,16:41
Ahoj, chces mi povedať, že ak mi teta v zime ostrihala fuksiu, a teraz vyzerá ako holobriadok len s malými výhonkami od korenov, cca 15 cm, postupne mi stihne zakvirnúť? Dokonca tento rok???:(
kukurička
28.05.08,20:39
Re: čo nám práve kvitne
krásnéééééééééé zlatíčka, teraz by mohol človek chodiť a fotoť a fotiť,ono je všetko tak nádherne rozkvitnuté a prevoňané ako v rozprávke.U nás na Záhorí kvitnú agáty a vzduch vonia úžasne. Je to úžasné obdobie :) ;) Ludka

Ludmila12 prepáč, ale keď mne sa ten tvoj preklep tak páčil...
arizona
01.06.08,20:44
Vŕzgajúce parkety:
...Co je dost a ked si zobereme ze v doch iznach mame cca 29 metrov stvorcovych ...
Marianna01
04.06.08,16:43
takto sa objednáva:

objednávam si u Vás prdplatné časopisu...:D

no, ktovie či ten obsah aj nezodpovie tej objednávke :D
Dav
04.06.08,17:19
takto sa objednáva:

objednávam si u Vás prdplatné časopisu...:D

no, ktovie či ten obsah aj nezodpovie tej objednávke :D
Mne temer v každom príspevku zo slova stretko vypadne písmeno e, tak ešte šťastie, že používam autocenzúru:D
Ináč, Ivan Mládek mal pesničku o prdplatnom : my máme chaloupku v Blatné, je nám to ale prd platné, babička ještě v ní hospodaří....:---
cloe
04.06.08,17:27
takto sa objednáva:

objednávam si u Vás prdplatné časopisu...:D

no, ktovie či ten obsah aj nezodpovie tej objednávke :D


:D:D:D ... niekedy aj to, čo je v tých časopisoch, je prdplatné.
mamminta
05.06.08,10:55
viete o tom, že mobilný telefón má mukrofón a tlčítka....
denisie
05.06.08,10:56
Mne sa dnes podaril poslať krásny mail:" V prílohe Vám zasielame ojebnávku......":eek:
mamminta
05.06.08,10:57
aj dnes sa kolegovi zadarilo..... vemena vadného....... namiesto výmena :D
mamminta
05.06.08,11:07
Mne sa dnes podaril poslať krásny mail:" V prílohe Vám zasielame ojebnávku......":eek:


:D :D :D :D
arizona
05.06.08,20:25
Re: Barack Obama- predsa to dokázal

...Tema "Menštruačký pohárik" ti nevadi?...
mamminta
06.06.08,14:06
re: výber internetového pripojenia

prpeco spinava praltika? myslim ze takkmer kazdy poskytovatel ak aj nie kazdy, ci uz internetovy alebo aj hlasovy ma v zmluve o pripojeni klazulku drobnym pismom napisanu ze naozaj nemas pravo pripajat dalsich ludi

marecek, prepac :D :D
Eulalia
07.06.08,03:21
Vo firme máme internet banking, takže takmer všetko vybavujem týmto spôsobom. Včera som zadávala príkazy na úhradu a ako som jeden naťukávala, zazvonil mi telefón. Vybavila som, čo bolo treba, a pokračovala. Pozerám na obrazovku, polovička var.symbolu naťukaná, rýchlo doťukám druhú a idem potvrdiť platbu. Smola, tú druhú polovičku variabilného som naťukala do kalkulačky.:eek:
apo
08.06.08,14:59
Dám dobrú radu. K notbooku som si kúpil malú numerickú klávesničku a má fonkciu "SEND", ktorá obsah display prenesie do počítača na pole kde je kurzor. Potom môžeš vyťukávať kde Ťa napadne.:)

apo
Eulalia
08.06.08,16:00
Dám dobrú radu. K notbooku som si kúpil malú numerickú klávesničku a má fonkciu "SEND", ktorá obsah display prenesie do počítača na pole kde je kurzor. Potom môžeš vyťukávať kde Ťa napadne.:)

apo

No vieš, so mnou je to trochu problematické, občas skúšam ťukať aj do mobilu:eek::---
apo
08.06.08,17:54
Tak do mobilu som ešte nezadával vstupné údaje, ZATIAĽ.

apo
Eulalia
09.06.08,15:54
Tak do mobilu som ešte nezadával vstupné údaje, ZATIAĽ.

apo
Neboj, až budeš mať 17-násť, môže sa Ti prihodiť všeličo:)

mimotemyMáš krásny a mne veľmi sympatický nick. Takto sme hovorili nášmu milovanému dedkovi.
arizona
09.06.08,16:13
Tak do mobilu som ešte nezadával vstupné údaje, ZATIAĽ.

apo

...to si dobrý, ja som už aj do mikrovlnky išla dávať PIN:D
arizona
12.06.08,14:01
Re: Výhra-zájazd RESORT PROMOTION-poraďte

Dnes mi volali z Resort promotions ze som vyhral zajazd bud v kakusku pre 4 osoby ...

:confused:neviete ktorým smerom sa vydať do kakuska?:confused:
vieroslava
12.06.08,14:20
Re: Výhra-zájazd RESORT PROMOTION-poraďte

Dnes mi volali z Resort promotions ze som vyhral zajazd bud v kakusku pre 4 osoby ...

:confused:neviete ktorým smerom sa vydať do kakuska?:confused:

:DŽe by si sa vydala smerom do "RAJA"?:D Keď tie zájazdy menovanej cestovky sú také nadpozemské.
arizona
12.06.08,14:26
:DŽe by si sa vydala smerom do "RAJA"?:D Keď tie zájazdy menovanej cestovky sú také nadpozemské.

...si to vystihla!!!:D:D
Lilu1
12.06.08,15:08
Mne sa dnes podaril poslať krásny mail:" V prílohe Vám zasielame ojebnávku......":eek:
...ja sa dodnes rehocem na tomto preklepe....
arizona
13.06.08,16:05
Re: zapach v izbe -> drevene dosky (dyle)

no je dost mozne ze aj mudry mozu tahat tu vhlkost ...

Naša chalipa je podpivničená ...

:Dto sú ale múdre múry v chalupe...
JaDo
15.06.08,20:24
Dnes som poslala mail:
"Ešte uprasním počet kusov"

Asi si budem musieť upresniť či dám na strechu tašky alebo prasiatka.
Llívia
16.06.08,03:19
Počas štúdia na OA na hodine "Technika administratívy" (cháp strojopis) sa mi podarilo z ešte starej socialistickej učebnice opísať namiesto "bojujeme proti" "bohujeme proti". Ešte že sami to stalo po páde komunizmu :-)
arizona
16.06.08,16:48
Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo

... pitok 13teho?:D

:D:D:D
ludmilla
16.06.08,18:55
.... dnes som do výdavkového dokladu napísala: poprava PC = oprava PC
Nika
16.06.08,19:06
.... dnes som do výdavkového dokladu napísala: poprava PC = oprava PC

no niekedy oprava = poprava.....:D
tiny77
17.06.08,04:47
čarované pivo je tiez dobre ;)
ZEvina
18.06.08,05:15
naan
Re: višňový džem
Zdravím všetky pordáčky. Chcem vám poradiť

.... nadáva nám?:D:D:D
abel
27.06.08,07:15
Dnes som namiesto FILC novým reprezentačným trénerom samozrejme prečítala FICO novým reprezentačným trénerom. No a pomyslela som: Už chýbajú len Olympijské hry a Slovensko bude najväčší adept na víťaza.
abel
03.07.08,05:48
Milostná prdohra.
Alenka v riti divov.
Z vrátnice zavolajte šlapku 23.
Rádio s buzíkom.
Mladý autor vydal svoju prkotinu.
Zabil dve muchy jednou vranou.
Družica letela po obéznej dráhe.
Presnosť je výsada krámov.
Mačiatko sa zhulilo do klbka.
Obliekol si kruťasy.
Vyvreštím Ti budúcnosť.
Rýchlovravná kanvica.
Maliar - nasierač.
Zemiaky pečené v pohrebe.
Rozčúlili sa s nebožtíkom.
Vrazil mu nôž do chrta.
Močkovitá šelma.
Uchylová päta.
Cestoval vo vagíne osobného vlaku.
Siamské dojičky.
Počítačový vítrus.
Solárny medveď.
Závlažná trestná činnosť.
Maslový vrah.
Vyprážaný syn so zemiakmi.
Na hlavu si nasadil plynovú mačku.
Prd sebazáchovy.
V delíriu videl biele mníšky.
Raňajkoval som ovsenné vložky.
Budeme spolu, až kým nás zmrd nerozdelí.
Zápalková kravička.
Zobudilo ma hrejúce rádio.
Sčítací kominár.
Bez vetrov sa ani hlista nepohne.
Takmer som si oči vymočil.
Huliaci strojček.
Trafená hus zagrgala.
Sloník cudzích slov.
Nerestné bohatstvo.
Dubnica nad Vrahom.
Tanečný perkelt.
Nové mesto s nadváhou.
Červená kakulka.
Zízal ako teľa na nové varlata.
Obyčajný smrdelník
Prasa napadnuté komármi sa volá oštípaná.
Klokan skákal od radosti ako zajac.
Glóbus Európy.
V groteskách hrali Lavór a Harddisk.
Nepremokavá voda.
Margita Žiguli napísala Tri konské gaštany Jeho obmedzenosť nepozná hraníc.
Poďobala sa na ňu, ako keby jej z okna vypadla.
Kto šetrí, má vetry.
Privítala ho s rozkročenou náručou.
Milan Benka
03.07.08,07:03
Požiar prinútil k ejakulácii obyvateľov Kalifornie.
Kazu
03.07.08,07:16
Požiar prinútil k ejakulácii obyvateľov Kalifornie.

Aj ženy?:eek::D
biobio
03.07.08,11:12
zvodič bleskových prúdov
je len otázka času kedy vypadne "ú" a katalóg sa môže tlačiť :o)
Rozalka
08.07.08,18:57
tak toto som dnes videla na obrazovke:
Nefunkčne zadaná Príspevok. Ak ste nasledovali platnú linku, prosím oznámte to administrátorovi
ludmila12
09.07.08,07:54
No dnes som sa dostala aj na túto tému a plačem a plačem od smiechu.Je to úžasnéééééééé.:):D:---:eek:
Ja mávam dosť často preklepy aj rečové a dnes ma tromfla kolegyňa keď skladala telefón a slušne pozdravila dopi namiesto dovi.
Mala som starú tetu ktorá takmer celý život žila v zahraničí a komolila krásne slová.chrbtica-hrbatica, počítač - tapač Ludka


]
ludmila12
10.07.08,03:56
Viete ako dopadne stredoslováčka keď sa dostane na Záhorie? Začala učiť deti v materskej škôlke, keď išli na prechádzku jeden chlapček nevedel nájsť bot.:eek:Snažila sa zistiť o aký bot ide, čo mu to len chýba. Chudák chlapček nariekal a ona sa až po preklade dozvedela že hľadá topánku.:)
Ďalšiu svokra poslala pre grincajch:eek:/zelenina/ a ona chudera sa musela ísť spýtať muža čo to preboha tá svokra dáva do polievky.:rolleyes::---
Ludka
Kazu
10.07.08,06:10
Viete ako dopadne stredoslováčka keď sa dostane na Záhorie? Začala učiť deti v materskej škôlke, keď išli na prechádzku jeden chlapček nevedel nájsť bot.:eek:Snažila sa zistiť o aký bot ide, čo mu to len chýba. Chudák chlapček nariekal a ona sa až po preklade dozvedela že hľadá topánku.:)
Ďalšiu svokra poslala pre grincajch:eek:/zelenina/ a ona chudera sa musela ísť spýtať muža čo to preboha tá svokra dáva do polievky.:rolleyes::---
Ludka
:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Nika
10.07.08,07:22
Viete ako dopadne stredoslováčka keď sa dostane na Záhorie? Začala učiť deti v materskej škôlke, keď išli na prechádzku jeden chlapček nevedel nájsť bot.:eek:Snažila sa zistiť o aký bot ide, čo mu to len chýba. Chudák chlapček nariekal a ona sa až po preklade dozvedela že hľadá topánku.:)
Ďalšiu svokra poslala pre grincajch:eek:/zelenina/ a ona chudera sa musela ísť spýtať muža čo to preboha tá svokra dáva do polievky.:rolleyes::---
Ludka

to ani nemusí byť taká vzdialenosť.....;) Pripomenulo mi to jednu príhodu. Moji rodičia pochádzajú z dedín, ktoré sú od seba približne 30 km. Bol u nás na návsteve mamin brat aj otcov brat . Viedli spolu rozhovor, prikyvovali si.. skrátka veľmi dobre si rozumeli. Pri odchode sa mamin brat pýtal mami, čo mu ten druhý vlastne hovoril, že on mu vôbec nerozumel. A potom prišiel za mamou aj otcov brat a opýtal sa to isté......:D
Jana Acsová
11.07.08,12:24
... cena platná aj k akémukoľvek dňu prečdaja spadajúcemu do účtovného obdobia.

Vysvetlivky:
PREČDAJ = dávanie majetku PREČ DÁVANÍM = darovanie

Tak akáže cena. :)
Marianna01
11.07.08,15:45
no pokiaľ máte len oslobodené plenia budete vyplňať jediný riadok a to 13

ja som momentálne tiež oslobodená od plenia - kvôli robote nestíham záhradku, aj keď plenie mi už veľmi nepomôže - je treba motyka! :o
Jana Acsová
14.07.08,10:25
V inzerátoch sa hľadá: ÚČTONÍK

Toníku?
ZEvina
14.07.08,11:59
V inzerátoch sa hľadá: ÚČTONÍK

Toníku?



nebudú to skôr prehodené písmená - ÚTOČNÍK? :D
účtovník 007
14.07.08,12:16
Téma :Opomenuté auto v dedičstve:
"napísal mi, že súd určil marku dieťata ako kolízneho opatrovníka, "

Som myslela, že marky nahradilo euro, alebo že by to bola Marka z vedľajšej dediny?
Nika
14.07.08,12:23
ja som momentálne tiež oslobodená od plenia - kvôli robote nestíham záhradku, aj keď plenie mi už veľmi nepomôže - je treba motyka! :o

ja už záhradu iba hnojím.......;):D
Kazu
14.07.08,12:39
ja už záhradu iba hnojím.......;):D

To, akože, na ňu úplne ssss....š?:---
anklar
14.07.08,13:00
To, akože, na ňu úplne ssss....š?:---
:):):)
Kazu, si absolútne skvelá:).
Aj ja už mám chuť (po záhorácky) hnojiť :). Od častých a prudkých dažďov/búrok je tráva vysoká a kosačka ju neberie, ide mi na nervy, že takmer stále musím odstraňovať konáre z dolámaných stromov, takmer všetko je už zničené, nuž čo, asi sa bude na záhradu -úplne hnojiť- :).
Kazu, nemáš chybu!
Kazu
14.07.08,14:16
:):):)
Kazu, si absolútne skvelá:).
Aj ja už mám chuť (po záhorácky) hnojiť :). Od častých a prudkých dažďov/búrok je tráva vysoká a kosačka ju neberie, ide mi na nervy, že takmer stále musím odstraňovať konáre z dolámaných stromov, takmer všetko je už zničené, nuž čo, asi sa bude na záhradu -úplne hnojiť- :).
Kazu, nemáš chybu!

Záhradu ty len pekne pohnoj a trávu nechaj pre dvanástich mesiačikov. December si s ňou poradí. :---
A čo sa témy týka, nevieš, že poriadny poraďák urobí mrník z každej témy a za každého počasia?:---:---