Dzulko
27.01.14,10:34
Som zamestnaný na dobu neurčitú a pracujem vo firme viac ako 8 rokov.Najprv sme robili na tri smeny (Rano,poobede,nočná) a prešli sme na nepretržitú smenu (4 + 4 čiže 2x 6:00 - 18:00, 2x 18:00 - 6:00,4 dni volna) toto mi celkom vyhovovalo,dostávali sme príplatky za nočné,víkendy,sviatky a na výplatnej páske mi to robí dosť velku čiastku,lenže zamestnávatel začal prepúšťať,prvý čo dostali výpoved dohodou dostali polročné odstupne ak podpísali výpoved okamžite.....o tri mesiace dostali opäť další výpovede dohodou ale už iba s 3 mesačným odstupným. No a teraz zamestnávatel vycapil oznam že po dohode so zames. radou nariaduje prechod na dvojsmennu prevádzku - ranná a poobedná od pondelka do piatku od dalšieho mesiaca,týmto ja prídem o dosť penazí a keby mi dal teraz odstupné a výpoved dohodou poberal by som väčšiu podporu akokeby som chodil do roboty. určite nám dá podpísať dodatok k zmluve že prechádzame z nepretržitej prevádzky na dvojsmennu.... No a ja by som chcel vedieť, že ak to teda nepodpíšem a vlastne aj s tým nesúhlasim mohol by ma vyhodiť z roboty a či by som mal nárok teda na to odstupne a potom neskor na urade práce aj podporu...dufam že sa nejak z tohto vysomárite... Dakujem vopred za odpoved.
veronikasad
27.01.14,10:08
Aké pracovné zaradenie a dlžku pracovného času, príp. rozvrhnutie smien máš v pracovnej zmluve ?
Dzulko
27.01.14,11:10
zaradenie je: tlačiar a pracovný čas je: nepretržitá prevádzka v rozsahu ustanoveného týždenného pracovného času trvaní 37 a pol hodiny týždenne
veronikasad
27.01.14,11:32
Tvoje pracovné zaradenie sa nemení, prechod na dvojsmennú prevádzku je s predch.súhlasom zamestnaneckej rady. Nie som právnik - nie som si preto istá, či v tomto prípade je potrebná Dohoda o zmene pracovnej zmluvy, ktorú keď nepodpíšeš, dostaneš od zamestnávatela výpoved)d v zmysle § 63 odst. 1 písm. b) s nárokom na odstupné.

Ak požiadaš o skončenie prac.pomeru sám, nárok na odstupné ti nevznikne,

Nárok na dávku v nezamestnanosti ti vznikne bez ohladu na to, či odstupné dostaneš alebo nie, nesleduje sa ani dôvod skončenia prac.pomeru. Vypočíta sa z príjmu za posledných 24 mesiacov (50 %), príp. obdobie PN je vylučitelná doba.
Dzulko
27.01.14,11:44
čiže ked dám výpoved bez vzájomnej dohody plinie mi výpovedná lehota......počas ktorej či chcem či nechcem musím chodiť do roboty....
veronikasad
27.01.14,11:47
Ak nemáš v prac.zmluve dodatok o náhrade príjmu zamestnávatelovi za nedodržanie výpovednej doby vo výške priemerného mesačného zárobku - ano. So súhlasom zamestnávatela môžeš ukončiť pracovný pomer dohodou v zmysle § 60 ZP k dátumu na ktorom sa vzájomne dohodnete
Dzulko
27.01.14,11:50
dakujem za odpovede...
Dzulko
28.01.14,18:02
veronikasad tak dnes dávali už niektorým podpisovať dvojsmennu prevádzku....tak teraz neviem...