trust123
27.01.14,15:23
zdravím. bol som oklamaný cez bazos.sk. predajca pôsobil seriozne, po istom case sme sa dohodli na dobierke. mal mi prist telefon za 250€. namiesto toho mi prisla prakticky prazdna krabica v hodnote 250€. Na pošte sa spísala zápisnica o tom že v krabici mobil nebol. Ako svedok bola pokladnícka. Potom som šiel podat trestné oznamenia na policiu. Zistilo sa že IP adresa pridania inzerátu aj emailov je falošná, tel.cislo je falosné - nevystopovatelne, adresa bola vymyslena, meno bolo vymyslene a taktiez adresa. Jedina stopa je číslo účtu - to udával na pošte , a tam mu prišli peniaze.
Kedže sa jednalo o sumu 250€, teda menej ako 266€ je to len priestupok. Tým pádom, aký trest môže dotycného pana postihnúť ? Keďže to je len priestupok, rieši to vôbec polícia ? Môže polícia aj pri priestupku zistiť meno a adresu z čísla učtu ? pokiaľ viem, tak na zistenie meno a adresy treba súdny príkaz, ten býva vydaní aj ked sa jedná len o priestupok ? V prípade že dotycného pána nájdu, mam nejakú šancu dostať svoje peniaze naspať ?


Vopred ďakujem za odpovede :)
ariadna22
27.01.14,14:55
daj si inzerát, že hľadáš ľudí, ktorých ten človek oklamal, vypíš tam všetky tie údaje o ip, falošný telefon, adresu poste restante ktorú ti udal a hod to na fora, na bazos, na bezplatné inzertné portály a potom ked vás bude viac, môžte podať hromadné trestné oznámenie
Chobot
27.01.14,15:01
arizona
27.01.14,15:07
ale on platil na poste dobierku, nie cez banku
trust123
27.01.14,15:12
skôr ma zaujímajú odpovede na tie otázky ktoré som spomenul vyššie :) toto som už skúšal.
lujza.j
27.01.14,15:17
podal si oznámenie na polícii?
trust123
27.01.14,15:23
áno. písal som to aj v príspevku vyššie.
PotPalo
31.01.18,22:28
4 roky staré, ale aj tak odpoviem:
Pokiaľ to bola dobierka, teda zaplatené na pošte, a balík si otvoril za prítomnosti poštárky, tak sa to vraj dá priamo tam nahlásiť, a pošta pozdrží peniaze, nevyplatí ich odosielateľovi. Následne to rieši polícia. Banka je povinná poskytnúť osobné údaje polícii. S tou malou škodou je to biedne, tiež mi niečo ukradli, páchateľ sa našiel, a skončilo to iba "bububu, a ste voľný". Žiadnu pokutu zrejme nedostal, a mne sa vrátila vec nekompletná a poškodená. Najlepšie riešenie proti podvodníkom je zverejniť všetko čo sa dá (adresa, tel.číslo, číslo účtu, meno) na internete, aby sa mu ostatný vyhli. Žijeme v zlodejskom štáte, kde podvodníci majú väčšie práva, ako poškodený. Bohužiaľ.
jslancik
01.02.18,05:04
Majú väčšie práva aj co sa týka poškodzovania dobrého mena a zverejňovania osobných údajov. Nemôžeš len tak hocikoho na nete o hovoriť, že spravil to ci ono. Lebo budeš mat z toho problém. A niekto môže o hovoriť teba... Lebo vymyslieť dá dá hocičo.