srnaja
03.02.14,14:32
Ahojte, chcela by som sa spytat ci musim mat povolenia ako pri obchode s liehovinami ked chcem predavat cez internet home made alkoholicke napoje(typu vajecny liker,citronova vodka), pricom alkoholovu zlozku nebudem vyrabat ja ale riadne kupovat okolkovanu. Ak ano, ake potrebujem nalezitosti? Vopred dakujem.
tictac7
03.02.14,13:43
v prvom rade potrebuješ výrobné priestory spĺňajúce prísne hygienické normy....
Excise Duty
03.02.14,14:36
V prvom rade si prečítaj zákon č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení neskorších predpisov. A potom nasledujú ďalšie a ďalšie predpisy.
Indeed
05.02.14,02:55
Nepáči sa mi tento trend,že kde-kto ide kupovat lieh a miešat ho s esenciou a riedit destilkou a dávat taketo shity na trh !!!!
myslim že štát by to mal ustrážit a nedavat povolenia na taketo "podnikanie"
Excise Duty
05.02.14,09:38
Podľa § 2 ods. 1 písm. c) zákona, ktorý som citoval vyššie liehovina sa môže vyrábať destiláciou, maceráciou alebo zmiešaním. Drvivá väčšina predávaných liehovín v obchodoch bola vyrobená zmiešaním, je to legálne. A nepísal by som o kde-kom. Neexistuje štátny monopol na výrobu liehu a liehovín. Ak zadávateľ(ka) témy splní všetky podmienky príslušnej legislatívy a že jej nie je málo, v pohode môže vyrábať liehoviny. Nepochybujem o tom, že i ty piješ takéto liehoviny a netušíš, že boli vyrobené zmiešaním.
Indeed
05.02.14,10:27
Ja viem,že sa predava alkohol,ktorý bol vyrobený zmiešaním, ale som za to aby na trh dodavali alkohol len vyrobcovia, ako to bolo kedysi,že bola frucona a likerka Liptovský mikuláš a viacej vyrobcov ani dodavateľov alkoholu nebolo, a tak sa dala ustrážit kvalita, teraz pridem do METRA alebo do GVP-čka a vidím tam všelijaké patoky od "vyrobcov" sidliacich v Hornej Dolnej
mimochodom, kolega -alkoholik ma informoval,že teraz je v akcii v Kaufloši slivovaca JELINEK, čo je mimochodom pravý destilat
Excise Duty
05.02.14,10:50
Však ťa nik nenúti, aby si to kupoval. Opakujem ešte raz, neexistuje štátny monopol na výrobu liehu a liehovín a nemusíš mať obavy, všetky liehoviny predávané na Slovensku sú v poriadku a spĺňajú legislatívou požadovanú kvalitu. A sídlo výrobcu v Hornej Dolnej či Vyšnom Nižnom už vôbec nemôže byť kritériom pre výrobu liehovín.
Ak dovolíš, ja viem čo sú to pravé destiláty a kto vyrába takéto liehoviny.
Indeed
06.02.14,08:24
daj, hoci aj cez SS , lebo ked zoberiem do ruky nejaku whisky a na etikete píše drobnými písmenami,že distribuuje firma tato a táto a sidlo ma na Slovensku,tak ma ide šľak trafiť.. ani pivo Plzeň nie je vyrobené v Plzni...