Zavrieť

Porady

Podnikanie s alkoholom, co potrebujem?

Ahojte, chcela by som sa spytat ci musim mat povolenia ako pri obchode s liehovinami ked chcem predavat cez internet home made alkoholicke napoje(typu vajecny liker,citronova vodka), pricom alkoholovu zlozku nebudem vyrabat ja ale riadne kupovat okolkovanu. Ak ano, ake potrebujem nalezitosti? Vopred dakujem.
Naposledy upravil srnaja : 03.02.14 at 13:35 Dôvod: preklep
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    V prvom rade si prečítaj zákon č. 467/2002 Z. z. o výrobe a uvádzaní liehu na trh v znení neskorších predpisov. A potom nasledujú ďalšie a ďalšie predpisy.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    v prvom rade potrebuješ výrobné priestory spĺňajúce prísne hygienické normy....

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Nepáči sa mi tento trend,že kde-kto ide kupovat lieh a miešat ho s esenciou a riedit destilkou a dávat taketo shity na trh !!!!
    myslim že štát by to mal ustrážit a nedavat povolenia na taketo "podnikanie"
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Excise Duty Podľa § 2 ods. 1 písm. c) zákona, ktorý som citoval vyššie liehovina sa môže vyrábať destiláciou, maceráciou alebo zmiešaním. Drvivá väčšina predávaných liehovín v obchodoch bola vyrobená zmiešaním, je to legálne. A nepísal by som o kde-kom. Neexistuje štátny monopol na výrobu liehu a liehovín. Ak zadávateľ(ka) témy splní všetky podmienky príslušnej legislatívy a že jej nie je málo, v pohode môže vyrábať liehoviny. Nepochybujem o tom, že i ty piješ takéto liehoviny a netušíš, že boli vyrobené zmiešaním.
    Indeed Ja viem,že sa predava alkohol,ktorý bol vyrobený zmiešaním, ale som za to aby na trh dodavali alkohol len vyrobcovia, ako to bolo kedysi,že bola frucona a likerka Liptovský mikuláš a viacej vyrobcov ani dodavateľov alkoholu nebolo, a tak sa dala ustrážit kvalita, teraz pridem do METRA alebo do GVP-čka a vidím tam všelijaké patoky od "vyrobcov" sidliacich v Hornej Dolnej
    mimochodom, kolega -alkoholik ma informoval,že teraz je v akcii v Kaufloši slivovaca JELINEK, čo je mimochodom pravý destilat
    Excise Duty Však ťa nik nenúti, aby si to kupoval. Opakujem ešte raz, neexistuje štátny monopol na výrobu liehu a liehovín a nemusíš mať obavy, všetky liehoviny predávané na Slovensku sú v poriadku a spĺňajú legislatívou požadovanú kvalitu. A sídlo výrobcu v Hornej Dolnej či Vyšnom Nižnom už vôbec nemôže byť kritériom pre výrobu liehovín.
    Ak dovolíš, ja viem čo sú to pravé destiláty a kto vyrába takéto liehoviny.
    Indeed daj, hoci aj cez SS , lebo ked zoberiem do ruky nejaku whisky a na etikete píše drobnými písmenami,že distribuuje firma tato a táto a sidlo ma na Slovensku,tak ma ide šľak trafiť.. ani pivo Plzeň nie je vyrobené v Plzni...
      zbaliť

    Podnikanie s alkoholom, co potrebujem?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.