kaparov
06.02.14,10:19
Krajský inšpektorát práce, počas kontroly u zamestnávateľa zistil, že mi nebol priznaný príplatok za riadenie podľa § 8 zákona č. 553/2003 Z.z.. a nariadil zamestnávateľovi okamžité odstránenie nedostatkov, bola presne vymedzené aj doba nároku. Dnes už bývalý zamestnávateľ mi vyplatil uvedený príspevok za 6 mesiacov spätne, pričom mi ešte dlží za 20 kalendárnych mesiacov a odmieta zaplatiť napriek právoplatnému rozhodnutiu Krajského inšpektorátu práce. Právnik mi radí aby sme podali trestné oznámenie v zmysle § 214 TZ a nedávali to na pracovno právny spor, pretože by som musel zaplatiť poplatok vo výške 6 % z vymáhanej sumy. Pravda je tá, že som po dlhodobej PN, zamestnaný budem až od marca a tých finančných prostriedkov dostatok pre súd nemám - čo mám urobiť ?
Simona123
09.02.14,10:31
z trestného oznámenia peniaze nedostanete, jedine ak by sa jednalo o adhézne konanie (a ak váš právnik nevie čo to je, tak zrejme ani nebude vedieť ako ho započať) - ale aj tam by ste platili tých 6%, v tomto prípade je namieste pracovnoprávny spor - avšak ak ste na PN existuje možnosť oslobodenia od sudneho poplatku; a v poslednom rade zaleži na tom čo budete požadovať - môžete od zamestnávateľa žiadať aj náhradu trov konania (sudny poplatok a iné) ako aj trovy pravneho zastupenia... v podstate vas ten spor nemusi stáť ani korunu...