Zavrieť

Porady

Nevyplatenie príspevku za riadenie ?

Krajský inšpektorát práce, počas kontroly u zamestnávateľa zistil, že mi nebol priznaný príplatok za riadenie podľa § 8 zákona č. 553/2003 Z.z.. a nariadil zamestnávateľovi okamžité odstránenie nedostatkov, bola presne vymedzené aj doba nároku. Dnes už bývalý zamestnávateľ mi vyplatil uvedený príspevok za 6 mesiacov spätne, pričom mi ešte dlží za 20 kalendárnych mesiacov a odmieta zaplatiť napriek právoplatnému rozhodnutiu Krajského inšpektorátu práce. Právnik mi radí aby sme podali trestné oznámenie v zmysle § 214 TZ a nedávali to na pracovno právny spor, pretože by som musel zaplatiť poplatok vo výške 6 % z vymáhanej sumy. Pravda je tá, že som po dlhodobej PN, zamestnaný budem až od marca a tých finančných prostriedkov dostatok pre súd nemám - čo mám urobiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simona123 je offline (nepripojený) Simona123

    študentka práva, 3.ročník Bc. ...viac Simona123
    z trestného oznámenia peniaze nedostanete, jedine ak by sa jednalo o adhézne konanie (a ak váš právnik nevie čo to je, tak zrejme ani nebude vedieť ako ho započať) - ale aj tam by ste platili tých 6%, v tomto prípade je namieste pracovnoprávny spor - avšak ak ste na PN existuje možnosť oslobodenia od sudneho poplatku; a v poslednom rade zaleži na tom čo budete požadovať - môžete od zamestnávateľa žiadať aj náhradu trov konania (sudny poplatok a iné) ako aj trovy pravneho zastupenia... v podstate vas ten spor nemusi stáť ani korunu...

    Nevyplatenie príspevku za riadenie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.