Zavrieť

Porady

nevyplatenie Opatrovatelskeho prispevku

Dobry den,
tuto otazku davam za znamu, ktora sa stara o svojho syna ktory je autista.
Moja znama pracuje v obchode na styry hodiny (v tedy je jej syn v specialnej skole) a zaroven dostava opatrovatelsky prispevok na syna, ktory jej bol riadne priznany. Teraz kedze su prazdniny, zobrala si na dva mesiace neplatene volno, kedze syna nema kam dat. Na socialnom urade je povedali ze jej na tie dva mesiace zanikne narok na opatrovatelsky prispevok. Nechapem preco? Ked sa pytala na zaklade akeho zakona, povedali jej len ze je to tak. Nakoniec jej povedali ze preto ze nebude pracovat. Ale ona pracovny pomer nerusi, teda nedala vypoved ani nebude evidovana na urade prace. Viac sa o tom nechceli bavit. Studoval som zakon 447/2008 ale ziadny dovod preco by jej nemaly vyplatit opatrovatelsky prispevok som nenasiel.

dakuje za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    gadsk Pozri príspevok
    ...Na socialnom urade je povedali ze jej na tie dva mesiace zanikne narok na opatrovatelsky prispevok. ...ze preto ze nebude pracovat....
    Príspevok na opatrovanie plní svoju funkciu najmä vtedy, keď opatrujúca osoba musela kvôli opatrovaniu zanechať svoje zamestnanie; takže uvedené odôvodnenie nie je v súlade so zákonom.

    Naopak: Peňažný príspevok na opatrovanie možno poskytnúť aj vtedy, ak fyzická osoba, ktorá opatruje fyzickú osobu s ťažkým zdravotným postihnutím, vykonáva zamestnanie a jej mesačný príjem z tohto zamestnania nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima...

    O priznaní, zastavení vyplácania, resp. odobratia príspevku príslušný UPSVaR vždy vydá rozhodnutie - a v tomto rozhodnutí musí byť uvedený dôvod zmeny... Možná došlo len k vzájomnému nepochopeniu; treba počkať na dané rozhodnutie.

    gadsk je offline (nepripojený) gadsk

    gadsk
    Dakujem za odpoved. To iste si myslim aj ja.

    Trochu info z pozadia: Rok jej uradnicka tvrdila ze na opatrovatelske nema narok, ze ved jej syn normalne chodi atd. Potom sa nastvala a napisala list na socialne do BA. Odtial jej odpisaly ze narok ma a hned jej aj poslaly papiere. Teraz je ta dotycna uradnicka na nu nastvana. Takze problem moze bit aj komunikacii.

    Tiez som jej povedal , nech pocka na rozhodnutie na akom zaklade jej to opatrovatelske zoberu.

    nevyplatenie Opatrovatelskeho prispevku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.