maxiprint
07.02.14,11:47
Dobrý deň. Vedel by mi prosím niekto odpovedať ? Bol som jediným spoločníkom a konateľom v s.r.o. Spoločnosť som predal za 1 € inému majiteľovi. Chcel som sa zamestnať, čo som aj urobil. (Bývalému účtovníkovi tejto firmy, teda poznal históriu aj aktuálny stav spoločnosti). Oznámil mi teraz, že spoločnosť mala v termíne môjho odchodu neuhradené fa za vedenie účtovníctva a nájom za kanceláriu. Po zmene údajov na OR na aktuálne, začal aktuálny majiteľ žiadať po mne prostriedky v hodnote asi 600 € . Označil to ako môj dlh z podnikania. Musím mu to uhradiť ? Akou formou by mohol uvedenú čiastku vymáhať ? Ďakujem pekne za radu.

Martin.
Bednarova J
07.02.14,16:02
S.r.o. má spôsobilosť svojimi úkonmi prijímať práva a povinnosti a zodpovedá za porušenie svojich záväzkov celým svojím majetkom. Spoločník ručí za záväzky spoločnosti do výšky svojho nesplateného vkladu zapísaného v ob.registri. Konateľ zodpovedá za škodu voči spoločnosti, ktorú spôsobil porušením svojich povinností pri výkone svojej pôsobnosti, nezodpovedá , ak preukáže, že konal s odbornou starostlivosťou a v dobrej viere, že koná v záujme spoločnosti. Nadobúdateľ, ako bývalý účtovník s.r.o. mal prehľad o jej hospodárení a nadobudol ju za 1 Euro. Pokiaľ ste teda konal tak ako je vyššie uvedené nezodpovedáte za dlhy spoločnosti.